Exported Polish players - Page 2 - TennisForum.com
TennisForum.com   Wagerline.com MensTennisForums.com TennisUniverse.com
TennisForum.com is the premier Women's Tennis forum on the internet. Registered Users do not see the above ads.Please Register - It's Free!
Reply

Old Nov 9th, 2011, 01:55 PM   #16
country flag Aryman3
Senior Member

Aryman3's Avatar

Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future
Re: Exported Polish players

09/11/2011 - 10:33 -
Duński tenisista: Sukcesy Woźniackiej tylko dzięki polskim genom

Były duński tenisista Frederik Fetterlein stwierdził, że sukcesy najlepszej obecnie na świecie tenisistki Karoliny Woźniackiej są tylko i wyłącznie wynikiem jej polskiego pochodzenia i wychowania.

- Caroline nie posiada na szczęście ani jednego duńskiego genu i jest stuprocentową Polką. Gdyby nie to, nie odniosłaby sukcesu. Tylko ten jedyny czynnik może wyjaśnić jej pierwsze miejsce w światowym rankingu - napisał Fetterlein w autobiografii wydanej w Danii.

Fetterlein podczas swojej kariery był najlepszym duńskim tenisistą. Zawodową grę zakończył w 2003 roku w wieku 33 lat głównie z powodu rozrywkowego trybu życia. W książce pod tytułem "Uwiedziony przez życie", w której jest wiele krytycznych komentarzy dotyczących Danii i osób ze środowiska duńskiego tenisa, Caroline Wozniackki jest pozytywnym wyjątkiem.

- Ona jest stuprocentową Polką i nie chodzi tu tylko o urodzenie z obu polskich rodziców, lecz głównie o polskie wychowanie i wartości. Obowiązkowość, szacunek dla rodziny i ciężki regularny trening, nawet na granicy bólu i niepoddawanie się. Stosując te zasady Caroline osiągnęła sukces - opisał Fetterlein.

Tenisista w 2007 roku pracował przez sześć miesięcy jako asystent trenera Piotra Woźniackiego i sparingpartner Karoliny. - Po pół roku pomimo bardzo wysokich zarobków zrezygnowałem, aby nie wpaść w codzienną rutynę, lecz Caroline i cały jej aparat pomocniczy zaimponowali mi swoją profesjonalnością. Piotr powiedział mi wtedy, że Caroline będzie numerem jeden na świecie. Wtedy nie rozumiałem, lecz teraz tak, ponieważ Caroline jest po prostu nadczłowiekiem".

Fetterelein porzucił karierę sportową dla pracy jako model i makler nieruchomości w Londynie i Monako. Po utracie całego majątku jest obecnie modelem w domu mody Dolce & Gabbana.
Eurosport - PAP, aw
Aryman3 is offline View My Blog!   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old Dec 5th, 2011, 06:53 PM   #17
country flag Aryman3
Senior Member

Aryman3's Avatar

Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future

Kerber: Nie ma szans, bym zagrała dla Polski

Angelique Kerber ma za sobą najlepszy sezon w karierze. 23-letnia tenisistka polskiego pochodzenia we wrześniu dotarła do półfinału US Open, eliminując po drodze Agnieszkę Radwańską. Mimo rozmów z PZT, mieszkanka Kilonii nie będzie reprezentować barw reprezentacji Polski na igrzyskach w Londynie.

EUROSPORT.PL: 32. miejsce na świecie - na tak wysokiej pozycji w rankingu WTA nie kończyła jeszcze pani sezonu. Czy jest pani zadowolona z tempa, w jakim rozwija się pani kariera?

Angelique Kerber: Rzeczywiście z tak wysokiego miejsca do tej pory nie rozpoczynałam sezonu. Jestem zadowolona z samej pozycji, jak i tempa, w jakim rozwija się moja kariera.

Ponad połowę wszystkich punktów otrzymała pani za półfinał US Open. Nie mniej udanie zaprezentowała się pani w Dallas. Tegoroczną wyprawę do Stanów Zjednoczonych będzie pani wspominała chyba wyjątkowo dobrze?

To prawda, że za półfinał US Open dostałam dużo punktów, ale chyba zasłużyłam sobie na to swoją grą. Pierwszy wielkoszlemowy półfinał na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Z kolei półfinał w Dallas jest dowodem na to, że w tamtym okresie byłam bardzo dobrze przygotowana kondycyjnie i mentalnie.

Pani wygrana z Agnieszką Radwańską w drugiej rundzie US Open była jedną z największych niespodzianek turnieju na kortach Flushing Meadows.

Nie wiem czy wygrana z Agnieszką w drugiej rundzie była aż tak dużą niespodzianką. Tamtego dnia byłam po prostu lepsza.

W Nowym Jorku, schodząc z kortu, nie rozstałyście się ponoć w zbyt dobrych nastrojach. Czy stosunki między Wami od tamtego meczu uległy pogorszeniu?

Schodząc z kortu Agnieszka rzeczywiście nie była w dobrym nastroju. Uważam jednak, że to pytanie powinno być skierowane bezpośrednio do niej.

Do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich pozostało już ledwie kilka miesięcy. Czy jest szansa, że zobaczymy panią w Londynie w biało-czerwonych barwach?

Na moją grę dla Polski w Londynie nie ma szans. W przeszłości prowadziłam rozmowy na ten temat z Polskim Związkiem Tenisa, ale bez konkretnych rezultatów. W tej chwili takich rozmów już nie prowadzę. Biorę z kolei pod uwagę reprezentowanie Niemiec na igrzyskach.

Często trenuje pani w podpoznańskim Puszczykowie? Jakby nie patrzeć, miejscowość ta położona jest kilkaset kilometrów od Kilonii.

Bardzo często tam trenuję. Mam tutaj bardzo dobre warunki - bazę treningową i kondycyjną. Dystans z Kilonii do Puszczykowa, pod same Centrum Tenisowe Angie, można dzięki autostradzie pokonać samochodem w 4-5 godzin.

Eurosport - Bartosz Rainka
Old Feb 9th, 2012, 02:47 AM   #18
country flag Aryman3
Senior Member

Aryman3's Avatar

Rogowska rallies to continue winning run

ROB SHAW from The Examiner

09 Feb, 2012 04:00 AM

TOP seed Olivia Rogowska overcame rain delays, a horror first set, crucial service breaks and a 5-1 deficit in the decisive tie-breaker before finally continuing her unbeaten tour to Tasmania.
A frustrating day for last week's Burnie International champion eventually saw her reel off six straight points at the Launceston sister-event to beat good friend Sandra Zaniewska 1-6, 7-5, 7-6 (7-5).

``The first round is always the toughest and I did not get off to the a great start,'' said the 20-year-old Melbournian.

``Once I got into the match I thought I played some pretty good tennis. I was really happy with how I fought and that's what got me through.''

A crowd gathered at the regional tennis centre's No.1 court as word spread that the tournament drawcard was in trouble, but Rogowska dug deep.

Rarely ahead in the contest, she was blown away in the first set, forced to her fourth set point before levelling in the second and down a break from the first game of the third.

Zaniewska, who turned 20 last week, repeatedly hit drop-shots to bring her opponent to the net but fell foul of two luckless net chords as the contest was levelled at 3-3 in the third.

Unable to take a match point in the 12th game of the set, Rogowska made a dreadful start to the tie-breaker, swapping ends at 1-5 down before storming home in style.

``We had some epic points. She's really fit, strong and never gives up. Throughout the whole match I was losing so I just tried to take it one point at a time.''

With both players being of Polish descent, they frequently exchanged compliments in the language and embraced at the net afterwards.

``We speak in Polish to each other and are pretty good friends,'' Rogowska said.

``It's always tough playing a friend in the first round but you just try to forget who you're playing and get on with it.''

In addition to her victory over Irina Khromacheva in the final at Burnie, Rogowska has won other $25,000 tournaments at Alice Springs, Port Pirie, Darwin, Esperance and Sorrento although of equal importance were her first round grand slam wins at both the Australian and French Opens.

She is a regular visitor to Tasmania for Hobart and Burnie tournaments so said she was ready for the erratic weather yesterday which fluctuated between showers and blazing sunshine.

Ranked 141 in the world, Rogowska said she was comfortable being the top seed on her first visit to Launceston.

``There is quite a bit of pressure as everyone is expecting you to win and all the girls come out to get you. With nothing to lose they just swing away like Sandra did. It's always tough to play against opponents like that but you just have to fight like I did today.''

Elsewhere in the singles it was a torrid day for the seeds with Japan's Yurika Sema (two), South African Chanel Simmonds (three), Australian Isabella Holland (four), Ling Zhang, of Hong Kong (six), and eighth seed Bojana Bobusic, of Australia, all going out
Old Apr 25th, 2012, 04:29 PM   #19
country flag Aryman3
Senior Member

Aryman3's Avatar

Radwanska on her cotacts with players of Polish descent

On the Polish connection she has with Wozniacki, Lisicki and Kerber...
"We're always joking, if we all played for Poland, how good Fed Cup would be for us! Unfortunately I'm the only one playing for Poland. Anyway, they're all very good friends of mine. And all of us speaking Polish is very important - you connect with people who speak your language. We can speak to each other in the locker room and nobody can understand us! We also played under 10s and under 12s all together and our families know each other, so we're all close."
Reply

Thread Tools

Posting Rules