Tennis Forum banner

Govori srpski da te ceo svet razume!

180K views 3K replies 91 participants last post by  HalfTime Sports 
#1 ·
Posto su Jeca i Ana postale svetske zvezde one imaju veliki broj navijaca sirom sveta i mislim da nije ok na diskusijama o njima pisati na srpskom jer ljudi odmah pomisle da se tu pise nesto kradom ili nesto sto oni koji ne znaju srpski ne treba da procitaju. Sa druge strane ima nasih navijaca koji ne barataju odlicno engleskim ili ih jednostavno mrzi pa vise vole da pisu na srpskom. Za njih otvaramo ovu temu. :wavey:
 
#1,481 ·
To je taj batrflaj efekat... :bounce:
Napr, da je JJ dobila Anu u pf RGa08, verovatno bi osvojila GS, a onda Ana ne bi prsla i verovatno bi osvojila ili WB ili USO. I tako bi obe imale po bar 1 gs i br 1 u džepu koji se ne dovodi u pitanje....:help:
Mada, realno, ako ćemo tražiti glavnog krivca za sunovrat Ane i JJ, kriva je Đastinka...
Da je odigrala 2008. godinu do kraja, bila bi verovatno YENO1, Ana i JJ bi tek trudom došle na mesto br 1 a ne tako što nije imao niko bolji, i imale bi po GS, siguran sam...:oh:
Belgijanka je sve us**ala.. To je to.....:fiery:
 
#1,483 ·
Niko nije kriv Ani i Jeleni do njih samih IMO :p

Ana je trebala da osvoji i AO i RG te 2008. da jeste bilo bi sve drugačije, ne bi pala na mentalnom nivou, verovatno bi osvojila medalju na OI i završila godinu na 2. ili 1. mestu, ovako se desilo to što se desilo :sobbing: :help:
 
#1,485 ·
Sve se dešava sa razlogom, pa je tako i Anina karijera išla ovakvim tokom prethodnih godina. Naime, verujem da se najboljim ljudima dešavaju najveći izazovi, kako bi posle njih bili još bolji. Dakle, u smislu Anine karijere, ja očekujem još puno toga, a verujem i ona. Mnogi su tokom proteklih par godina skoro potpuno odustali od nje, ali ne i mi koji verujemo u onu "narodnu" - jednom šampion, uvek šampion. Osvajaće ona još pehara, i životnih i onih sportskih. :)
 
#1,486 ·
Slazem se u potpunosti :worship:

Kao Masin fan, mogu reci da nije sve uvek bilo sjajno. Secam se 2008 i fantasticne prve polovine godine, alo povreda je usledila koja ju je izbacila iz igre 10 meseci. Povrtak je bio dug i naporan. 2009 i 2010 su bile veoma teske godine, pogotovo 2010, ali svake godine se popravljala, bas kao i Ana. U 2011-oj, vratila se u Top 10, igrala finale Vimbldona i osvojila nekoliko velikih turnira i vratila se u Top 5. U 2012-oj, kompletirala je Gren Slem u Parizu i vratila se na prvo mesto i igrala 9 finale. Ove godine je takodje sjajna.

Ani nedostaje samopouzdanje! 2007/2008 je pucala od samopouzdanja i mentalne stabilnosti, ali nakon osvajanja RG je postala slaba po tom pitanju. To se polako vraca i zato retko kad gudi od losih teniserki. Malo po malo, priblizava se ona ponovo Top 10 i ne vidim razlog zasto se ne bi tamo vratila ove godine :)

Ajde Ana :worship:
 
#1,495 ·
Srpski mediji :facepalm:

Bitnije je šta su braća nam Hrvati, rekli o Novaku, kako on pleše na traci za trčanje, kako se slikao s kerićem, kako je psovao, kako je izgubio, kako Bugari kuju u zvezde Grigora... A vest o Aninom prolasku u četvrtfinale nije zaslužila ni da bude na zabačenom kutku na naslovnici :sobbing:
 
#1,496 ·
Mene najviše nervira to što je B92 uzeo prava samo za ATP Masterse i tako već godinama, samo Novak se prati i računa. Zašto se zanemaruju uspesi devojaka? Pa Ana je bila prva na svetu pre svih ostalih pa i Novaka. Nadam se da će uskoro, kada Ana bude počela često da niže plasmane u završnice turnira i mediji promeniti odnos prema WTA i ženskom tenisu uopšte. :)
 
#1,497 ·
Ovde nisi u pravu, Novak je osvojio GS pre Ane i imao je mnogo jacu konkurenciju da dodje do prvog mesta, plus znas i da je Zistin tada napustila tenis. Sto se tice B92, ne znam sto se bunis, imas Sport Klub i za ATP i za WTA i nema frke, a sto se tice medija, muski sport ce uvek biti popularniji od zenskog gde god, to je cista logika, samo se slazem da su Anu i Jelenu previse i izmaltretirali i zanemarili, mada su i one dopustile svojim karijerama previse oduska. :)
 
#1,499 ·
Novak ima toliku podršku kod nas da osećam da mu moj glas nije neophodan, tako da koristim svaku priliku da branim devojke i podsećam na to da imamo 2 igračice koje su bile #1. To kao da su mnogi zaboravili. :)
 
#1,500 ·
Kad pogledaš one komentare po novinama, jasno ti je koliko ljudi olako shvataju ženske sportove. Čim Ana i Jelena izgube, odmah su manekenke, zrele za udaju, rađanje dece, mesto im je kraj šporeta, u jednoj ruci varjača, u drugoj metla i sl. A nimalo ne pomažu ni stručni komentari i konstruktivne kritike Jelene Genčić. Umesto da podržava ženski sport, ona vuče po blatu devojke, a Novaka stavlja na pijedestal. Svi znamo da je on bolji, ali i one su izuzetno uspešne.
 
#1,501 ·
Ja ne znam zašto smo, ili bolje rečeno su, napravili od NĐ svetitelja, branioca srpskog čojstva i junaštva u svetu itd. Treba da se što pre prizemlje, jer imam neki osećaj da će Noletov pad biti mučan (nznm zašto :shrug: ). I da dodam, ne daj bože da pohvališ Dimitrova da je bio bolji (uzimam ovo samo kao primer) odmah si izdajnik svetoga srpskoga roda i sl. PatriJota koliko voleš :facepalm:
Malo pažnje ne bi škodilo, ipak je ona jedina ostala u Madridu, ali čini mi se da Novakov lobi tim izuzetno dobro radi čim su stvorili maltene neku vrstu "kulta vođe" kod Srba... Jelenin uspeh u Majamiju i Čarstonu propratili su kao da je ušla u finale i polufinale 25-ice, a ne Premijera... :sobbing: Da ne nabrajam i gore slučajeve naslovi za FED kup, predaje mečeva i sada već u "analima srpskog tenisa" slikanje s Klintonom... Koji medij se oglasio da iskritikuje Janka, jer dok su Ziki i Ika junački pobeđivali BB on se sa Biljom šektao po Fw u Bg? NIKO

Mislim starno... :hysteric:
 
#1,506 ·
Pre nekako, ne znam da li je bio Majami, komentator na 92 kaže ovako "Trenutni rezultat na meču Šarapova - Suarez Navoro je taj i taj, ali kada bi vas uopšte taj rezultat zanimao da posle njih ne igra Đoković" :spit: :sobbing:
 
#1,508 ·
Pre nekako, ne znam da li je bio Majami, komentator na 92 kaže ovako "Trenutni rezultat na meču Šarapova - Suarez Navoro je taj i taj, ali kada bi vas uopšte taj rezultat zanimao da posle njih ne igra Đoković" :spit: :sobbing:
Strašno!!! :eek: Nemam reči stvarno, pa da sam to čuo zvao bih istog momenta uredništvo B92. Jel oni to potcenjuju istinske fanove tenisa? Nisam znao da tenis postoji samo dok igra Novak. :rolleyes:
 
#1,507 ·
Ja sam na sličnu temu pisao nešto.... Pa da se ne bih ponavljao ovde, nek pročita ko hoće:)
SRPSKA NAVIJAČKA (NE)OBJEKTIVNOST!

Mediji su preokupirani idolopoklonstvom u smeru Novaka Đokovića, da zaboravljaju da postoje i obični ”smrtni” teniseri. Novak, naravno, zaslužuje svu pažnju i podršku zbog svega što je učinio, ali stavljanje vesti o magarećem siru jer tu stoji ime Novak, pre vesti o pobedi u prvom kolu nekog turnira, jer tu stoji ime koje nije Novak, jednostavno nije fer, a ni lice pravog novinarstva.
 
#1,509 ·
Hej, zeleni, dobar tekst! :yeah:
U stvari, ja mislim da nije toliko problem u ,,običnim'' navijačima (u smislu ljudi koji navijaju za naše sportiste ili timove čisto iz razonode, a ne jer pomno prate i/ili igraju neki konkretan sport). Oni će uvek biti isti - dok je neko na vrhu, obožavaće ga, kad potone, zaboraviće ga, jer oni traže razonodu i radost, a njih donosi samo uspeh. Međutim, način na koji mediji tretiraju naše sportiste koji su nekad bili na vrhu ili blizu vrha, a onda ili potpuno pali ili samo malo posrnuli, stvarno je debilan i nefer, kao što si i sam napisao. Ako je neko sportski novinar, onda valjda treba da prati i poznaje sportove o kojima izveštava i koje komentariše, a samim tim i pamti i poštuje uspehe koje su sportisti ostvarivali. Ali sportski novinari su nam kao i svi ostali novinari - blago retardirani, a isto važi i za ukupne uređivačke politike naših novina.
E, da. A to kako naši mediji tretiraju žene, to je tek posebna priča. Naslov: ,,Babu zgazio tramvaj'' i ispod tekst: ,,Mica Micić (55) prelazila je ulicu...'' Ali taman da je imala i 105 godina, kako mogu da napišu ,,baba''???? :weirdo: E tako isto izgleda kod nas tretiraju is portistkinje - ima da su mlade, lepe, smerne i najbolje, inače su babe, kurve i bolje da su se udale nego što nas brukaju...
 
#1,518 ·
Fantastičan komentar, nisi morala da se pravdaš uopšte. Položaj žena u svetu je još uvek loš, da ne pričam o Srbiji. Pogledaj samo ženske časopise i sve ti je jasno. Kako skinuti deset kilograma za tri minuta, kako oduševiti muškarca u krevetu (500 novih poza i erogenih zona koje niste otkrile), kako skuvati najbolji kupus, kako savršeno ofarbati jaja, kako se ušlihtati njegovoj kevi i ortacima, kako uterati kurac ljubomornoj koleginici, kako naći pravo rumenilo i karmin... Čak i kad preporuče neku knjigu, to je tipa "Zašto muškarci vole guzate žene?", a od muzike će preporučiti neke žalopojke od Adele i sl. Muški časopisi jesu prepuni slika golih riba, ali ima i nekih pristojnih tekstova. Ja sam više volela da čitam CKM nego Lepotu i zdravlje. Nemaš šta da pročitaš u tim novinama, polovinu čine smešni tekstovi, a drugu polovinu čine reklame za liposukciju i otklanjanje akni i strija. Ta, ideš!

Naš žargon je posebna priča. Kad uzmeš malo detaljnije da proučavaš, nema šanse da ti promakne koliko je više pogrdnih reči za žene u odnosu na pogrdne reči za muškarce. Čućeš veoma često da nekoga nazovu babetinom, a slična reč za muškarca i ne postoji. Dedurda? I to je vrlo retko. Naslovi u crnoj hronici su posebna priča, toliko nasilja nad ženama, a svi se prave ludi. Još neko dođe i prdi o ženama kako su zadrte feministkinje koje umišljaju ne znam ti ni ja šta. Brate, hoću samo normalan život. Da imam isto pravo na posao kao muškarac, da imam istu platu, da me niko ne šutne kad zatražim porodiljsko, da se ne kuvam pored pegle i šporeta dok neko drugi gleda fudbal i tuče pivo. Hoću i ja da gledam fudbal i pijem pivo. Setila sam se drugarice koja je skoro postala mama. Njen muž neće da priđe usranom detetu jer je gadljiv i misli da se žene tu bolje snalaze, njima je to prirodnije. Jeste, ona sve peva i cveta dok malom briše dupe. Glupost.

Inače, naša pesma je užasna, nisu bile za finale.
 
#1,510 ·
Da pogađam, verovatnoća da je u Kuriru izašao taj naslov je 99 posto, ili ih potcenjujem? 100 posto je Kurir. Dno, šta reći. Ja bih na te "novine" stavio katanac. Mada, ima još nekoliko listova koji su sve sličniji njima.

Ja nisam mogao da verujem da su pred finale FED Kupa u novembru na RTS napravili uvod od samo 10 minuta razgovora sa Anom Jovanović i tako i odjavu od par minuta sa njom. Svaka čast njoj, ali zar nisu mogli da se potrude i dovedu i druge teniske stručnjake i naprave celu tu emisiju malo konstruktivnijom? Hej, prvi put u istoriji Srbija u finalu FED-a a oni u studio dovedu samo bivšu reprezentativku i novinara koji se vidno slabo razume u ženski tenis. :rolleyes::tape:
 
#1,511 ·
Da pogađam, verovatnoća da je u Kuriru izašao taj naslov je 99 posto, ili ih potcenjujem? 100 posto je Kurir. Dno, šta reći. Ja bih na te "novine" stavio katanac. Mada, ima još nekoliko listova koji su sve sličniji njima.
I ja sam jedno 99% sigurna da jeste bio Kurir, ali se više ne sećam jer sam tad radila u nekoj novinskoj agenciji pa smo dobijali svu živu dnevnu štampu. Ne znam da li sva ta čuda još uvek izlaze, ali bilo ih je nekoliko jednako jezivih.

Ja nisam mogao da verujem da su pred finale FED Kupa u novembru na RTS napravili uvod od samo 10 minuta razgovora sa Anom Jovanović i tako i odjavu od par minuta sa njom. Svaka čast njoj, ali zar nisu mogli da se potrude i dovedu i druge teniske stručnjake i naprave celu tu emisiju malo konstruktivnijom? Hej, prvi put u istoriji Srbija u finalu FED-a a oni u studio dovedu samo bivšu reprezentativku i novinara koji se vidno slabo razume u ženski tenis. :rolleyes::tape:
Pa verovatno nisu ni imali nekog koji se razume. :sobbing: Iz ovog što može da s epročita u novinama ili čuje tokom prenosa, moj jedini zaključak je da ti novinari komentatori izaberu za koga navijaju (obično neka mlada i zgodnjikava, Voznijacki je jedno vreme bila apsolutni favorit onog nekog mentola sa ES-a :lol:), i onda ta ako pobeđuje, dive joj se, a a ko gubi, čude se što gubi kad je inače prefantastična. :lol:
 
#1,513 ·


Moram prizanti da i ja ponekad ovako ^ vidim ženski sport, ali ja sam privatno lice, pa mi se može, ali novinari stvarno ne bi smeli tako da ga komentarišu i tretiraju. Al' kao što rekoh - kakvi novinari, takve i pisanije.

Mada, opet, mislim da su Serena i Šarapova psihički jače od bilo koga sa ATP tura.
 
#1,514 ·
Pa nisu samo takvi novinari i "srpski poznavaoci sporta" koji komentarišu samo prema sportistkinjama, nego i prema nekim sportistima, pogledajte kakvi su prema Viktoru, kako su se poneli prema Mikecu nakon LOI i razni drugi primeri... :shrug:
 
#1,515 ·
Slažem se, ali mislim da su Ana i Jelena pretrpele najžešću nepravdu, u smislu odnosa novinara i celokupne javnosti prema njima u prethodnim godinama.
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top