TennisForum.com - View Single Post - 10,000$ Antalya-Belek F3, Turkey, Feb10, winner: Patricia Maria Tig; Y.Li/L.Zhu

View Single Post

Old Feb 6th, 2014, 06:49 PM   #1
country flag Xian
Senior Member
 
Xian's Avatar
 
Join Date: Jul 2002
Location: Vienna
Posts: 19,985
Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute
10,000$ Antalya-Belek F3, Turkey, Feb10, winner: Patricia Maria Tig; Y.Li/L.Zhu

10,000$ Antalya-Belek, Turkey

GD Tennis Academy F3

Surface: Clay Outdoor




PREVIOUS WINNERS:
F1: Sviatlana PIRAZHENKA BLR d. Jasmina TINJIC BIH 63 61
F2: Patricia Maria TIG ROU d. Alyona SOTNIKOVA UKR 57 61 63


ACCEPTANCE LIST:
http://www.itftennis.com/procircuit/...tid=1100031316

FURTHER INFORMATION/WEB:
http://www.gdtennis.com/eng/hakkimizda.asp

2014 DRAWS:

SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) Patricia Maria TIG ROU vs bye
Ilinca Teodora BERCARU ROU vs Yihong LI CHN 63 67(3) 75
Yana YURCHENKO RUS vs bye
Ai KAMIYOSHIHARA JPN vs bye
(2) Stefana ANDREI ROU vs bye
Tugce DEGER TUR vs bye
Milana LYSOVA RUS d. Midori YAMAMOTO JPN 64 61
Carlotta GIANNETTA ITA vs bye
(3) Catherine CHANTRAINE BEL vs bye
Marcella CUCCA ITA vs bye
Diletta ALESSANDRELLI ITA d. Kate ZUEVA UKR 60 60
Luana STANCIU ROU vs bye
(4) Gabriela TALABA ROU vs bye
Jeannez DANIEL USA d. Ilayda YONDEM TUR 62 76(4)
Celine SCHEPERS BEL vs bye
Martine DITLEV DEN vs bye
(5) Hikari YAMAMOTO JPN vs bye
Marianna NATALI ITA vs bye
Vityalia NEKHOROSHIKH RUS vs bye
(11) Yekaterina GUBANOVA RUS vs bye
(6) Ekaterina KLYUEVA KAZ vs bye
Risako SUGIHARA JPN vs bye
Malika ROSE USA d. Kim Jana HÄUSLER SUI 61 63
(10) Anastasiya YEPISHEVA KAZ vs bye
(7) Zhaoxuan YANG CHN vs bye
Andreea GHITESCU ROU vs bye
Giorgia MARCHETTI ITA d. Sianna SIMMONS USA 76(5) 16 63
(9) Jasmin LADURNER ITA vs bye
(8) Ekaterina TSIKLAURI RUS vs bye
Jaeda DANIEL USA d. wc Asli YUCEBILGIN TUR 60 60
Reiko SUZUKI JPN vs bye
(12) Gulnaz DOKEY KAZ vs bye
2nd round
(1) Patricia Maria TIG ROU d. Ilinca Teodora BERCARU ROU ret
Yana YURCHENKO RUS d. Ai KAMIYOSHIHARA JPN 67(4) 61 60
(2) Stefana ANDREI ROU d. Tugce DEGER TUR 60 60
Carlotta GIANENETTA ITA d. Milana LYSOVA RUS 60 67(6) 63
(3) Catherine CHANTRAINE BEL d. Marcella CUCCA ITA 61 64
Diletta ALESSANDRELLI ITA d. Luana STANCIU ROU 61 64
(4) Gabriela TALABA ROU d. Jeannez DANIEL USA 62 60
Martine DITLEV DEN d. Celine SCHEPERS BEL 63 62
(5) Hikari YAMAMOTO JPN d. Marianna NATALI ITA 64 64
Vitaliya NEKHOROSHIKH RUS d. (11) Yekatarina GUBANOVA KAZ 61 63
(6) Ekaterina KLYUEVA KAZ d. Risako SUGIHARA JPN 61 62
Malika ROSE USA d. (10) Anastasiya YEPISHEVA KAZ 06 61 60
(7) Zhaoxuan YANG CHN d. Andreea GHITESCU ROU 64 16 75
(9) Jasmin LADURNER ITA d. Giorgia MARCHETTI ITA 76(7) 63
Jaeda DANIEL USA d. (8) Ekaterina TSIKLAURI RUS 63 36 61
(12) Gulnaz DOKEY KAZ d. Reiko SUZUKI JPN 60 60
3rd round
(1) Patricia Maria TIG ROU d. Yana YURCHENKO RUS 61 61
(2) Stefana ANDREI ROU d. Carlotta GIANNETTA ITA 60 61
(3) Catherine CHANTRAINE BEL d. Diletta ALESSANDRELLI ITA 62 60
(4) Gabriela TALABA ROU d. Martine DITLEV DEN ret
(5) Hikari YAMAMOTO JPN d. Vitaliya NEKHOROSHIKH RUS 60 61
(6) Ekaterina KLYUEVA KAZ d. Malika ROSE USA 46 63 61
(7) Zhaoxuan YANG CHN d. (9) Jasmin LADURNER ITA 62 62
Jaeda DANIEL USA d. (12) Gulnaz DOKEY KAZ 64 64
-----------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Laura-Ioana ANDREI ROU d. wc Teodora RADOSAVLJEVIC SRB 36 61 61
q Patricia Maria TIG ROU d. q Stefana ANDREI ROU 60 61
q Zhaoxuan YANG CHN d. Cristina ADAMESCU ROU 62 60
Lenka WIENEROVA SVK d. (6) Vivien JUHASZOVA SVK 61 61
(3) Ekaterine GORGODZE GEO d. Csilla ARGYELAN HUN 60 60
Alona FOMINA UKR d. q Ekaterina KLYUEVA KAZ 46 75 64
wc Diana BUZEAN ROU d. q Gabriela TALABA ROU 64 62
(7) Lenka JURIKOVA SVK d. q Jaeda DANIEL USA 60 62
(8) Julia STAMATOVA BUL d. q Hikari YAMAMOTO JPN 62 62
Pauline PAYET FRA d. wc Yagmur AKDEMIR TUR 60 60
Irina Maria BARA ROU d. Dianne HOLLANDS NZL 36 63 60
(4) Milana SPREMO SRB d. Alexandra GRINCHISHINA KAZ 63 61
Christina SHAKOVETS GER d. (5) Pia KÖNIG AUT 64 75
q Catherine CHANTRAINE BEL d. wc Esen KOKCE TUR 60 60
Sofia KVATSABAIA GEO d. Natsumi CHIMURA JPN 64 64
(2) Yana SIZIKOVA RUS d. Victoria MUNTEAN FRA 62 67(3) 75
2nd round
q Patricia Maria TIG ROU d. (1) Laura-Ioana ANDREI ROU 60 46 62
q Zhaoxuan YANG CHN d. Lenka WIENEROVA SVK 63 62
(3) Ekaterine GORGODZE GEO d. Alona FOMINA UKR 63 36 61
(7) Lenka JURIKOVA SVK d. wc Diana BUZEAN ROU 61 64
(8) Julia STAMATOVA BUL d. Pauline PAYET FRA 76(1) 62
Irina Maria BARA ROU d. (4) Milana SPREMO SRB 61 64
Christina SHAKOVETS GER d. q Catherine CHANTRAINE BEL 64 62
Sofia KVATSABAIA GEO d. (2) Yana SIZIKOVA RUS 26 64 64
QF
q Patricia Maria TIG ROU d. q Zhaoxuan YANG CHN 67(5) 62 60
(7) Lenka JURIKOVA SVK d. (3) Ekaterine GORGODZE GEO 62 63
Irina Maria BARA ROU d. (8) Julia STAMATOVA BUL 75 36 63
Sofia KVATSABAIA GEO d. Christina SHAKOVETS GER 64 62
SF
q Patricia Maria TIG ROU d. (7) Lenka JURIKOVA SVK 63 63
Sofia KVATSABAIA GEO d. Irina Maria BARA ROU 64 63
Final
q Patricia Maria TIG ROU d. Sofia KVATSABAIA GEO 63 62
-------------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Alona FOMINA UKR/Christina SHAKOVETS GER d. Vivien JUHASZOVA SVK/Lenka JURIKOVA SVK 64 64
Esen KOKCE TUR/Sofia KVATSABAIA GEO d. Kim Jana HÄUSLER SUI/Tina SCHIECHTL AUT 60 60
(4) Ekaterine GORGODZE GEO/Pia KÖNIG AUT d. Boyan WANG CHN/Zhaoxuan YANG CHN 57 76(3) 10-7
wc Yihong LI CHN/Lin ZHU CHN d. Catherine CHANTRAINE BEL/Julia STAMATOVA BUL 46 62 10-2
Gabriela TALABA ROU/Patricia Maria TIG ROU d. wc Marcella CUCCA ITA/Marianna NATALI ITA 62 61
(3) Irina Maria BARA ROU/Diana BUZEAN ROU d. Cristina ADAMESCU ROU/Stefana ANDREI ROU 60 63
Laura-Ioana ANDREI ROU/Milana SPREMO SRB d. wc Yagmur AKDEMIR TUR/Teodora RADOSAVLJEVIC SRB 64 60
(2) Yana SIZIKOVA RUS/Lenka WIENEROVA SVK d. Dianne HOLLANDS NZL/Pauline PAYET FRA 64 63
QF

(1) Alona FOMINA UKR/Christina SHAKOVETS GER d. Esen KOKCE TUR/Sofia KVATSABAIA GEO 62 61
wc Yihong LI CHN/Lin ZHU CHN d. (4) Ekaterine GORGODZE GEO/Pia KÖNIG AUT 75 62
Gabriela TALABA ROU/Patricia Maria TIG ROU d. (3) Irina Maria BARA ROU/Diana BUZEAN ROU 76(3) 57 10-1
(2) Yana SIZIKOVA RUS/Lenka WIENEROVA SVK d. Laura-Ioana ANDREI ROU/Milana SPREMO SRB 61 61
SF

wc Yihong LI CHN/Lin ZHU CHN d. (1) Alona FOMINA UKR/Christina SHAKOVETS GER ret
Gabriela TALABA ROU/Patricia Maria TIG ROU d.
(2) Yana SIZIKOVA RUS/Lenka WIENEROVA SVK 64 16 10-4
Final
wc Yihong LI CHN/Lin ZHU CHN d. Gabriela TALABA ROU/Patricia Maria TIG ROU 51 ret


Last edited by Xian : Feb 16th, 2014 at 03:20 PM.
Xian is offline View My Blog!   Reply With Quote