TennisForum.com - View Single Post - Govori srpski da te ceo svet razume!

View Single Post

Old Jan 12th, 2014, 12:16 AM   #1593
Gentleman
Senior Member

Gentleman's Avatar

Gentleman has a reputation beyond repute Gentleman has a reputation beyond repute Gentleman has a reputation beyond repute Gentleman has a reputation beyond repute Gentleman has a reputation beyond repute Gentleman has a reputation beyond repute Gentleman has a reputation beyond repute Gentleman has a reputation beyond repute Gentleman has a reputation beyond repute Gentleman has a reputation beyond repute Gentleman has a reputation beyond repute
Re: Govori srpski da te ceo svet razume!

Quote:
Originally Posted by Igorche View Post
Слажем се за Коњух, још увек нисам одгледао ни један њен меч и ово је одлична прилика за то. Мада не бих волео да Ли изгуби, поготову не у првом колу, она је моја омиљена топ тен играчица (наравно после Јеце). Али нека буде у три одлична сета
Ja sam je gledao prvi put sada u Oklandu protiv Vinči i pobedila je Ana sa 2:1 u setovima. Vinči je bila prvi nosilac. Igra toliko jak tenis da je to neverovatno za devojku od 16 godina. I deluje prilično stabilno i fokusirano na terenu za početnicu među seniorkama.

Quote:
Originally Posted by Shia View Post
Uf, ne znam.Tinejdzeri su strasno nesigurni, ne razvijaju se samo igracki vec i kao osobe, mentalno i fizicki.Tu se mora dooooobro paziti jer je vec usla u seniore, a znamo koliko taj prelazak moze biti tezak cak i za tenisere koji su dosta stariji.
U svakom slucaju, ne bih voleo da Li izgubi, moj je favorit uz JJ, a Konjuh ce imati jos sansi u buducnosti.
Dugo sam mislio da će Mona Barthel zasijati na pravi način, ali izgleda da jednostavno nema mentalitet za konstatntno visok nivo. Sada je već prošlo jako puno vremena i nema nikakvih znakova napretka kod nje. Onda me je iznenadila Donna Vekić pretprošle godine, ali i ona kao da je stala nakon tog WTA finala. Eugenie Bouchard za sada uz Stephens i Muguruzu deluje kao najperspektivnija mlada nada, ali kod svih nešto fali da bi slika bila potpuna. Mislim da Ana Konjuh (možda) može biti kompletna igračica i ibuduća velika šampionka.

Inače, često se zamislim kako će izgledati WTA tour za nekih 7-8 godina, kada već uveliko ne bude bilo sestara Williams, Šarapove, Li, Ane, Jelene... Azarenka, Petra i Agnješka će možda igrati još uvek ali će biti na zalasku karijere ili će ih i one do tada završiti. Današnje nadolazeće nade ne deluju ni najmanje kao buduća velika imena kao što su nekadašnje tinejdž zvezde izgledale i postajale velika imena u tenisu, a opet, neke od njih će to sigurno biti, jer nemaju snažnu konkurenciju kakva je ova danas.

Ali to je život valjda. Sve jednom prođe.