TennisForum.com - View Single Post - Diskusije na srpskom jeziku

View Single Post

Old Nov 4th, 2013, 07:28 PM   #1121
country flag Милан_СРБ
Senior Member

Милан_СРБ's Avatar

Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light
Re: Diskusije na srpskom jeziku

Jos jedna sezona je gotova, a s obzirom na to kakva je Ana teniserka danas mislim da bismo trebali biti i vise nego zadovoljni. Sasvim zadovoljavajuca sezona za teniserku koja je trenutno prosecna top 20 igracica. ALI posto nas je Ana navikla na velika dela, naravno da smo svi razocarani. Postoji nekoliko stvari koje MORA da uradi tokom pauze i za vreme sledece sezone, da bi i dalje ostao njen navijac jer ne planiram da navijam toliko srcano za nekoga ko puno prica, a ocito malo radi jer nije zdravo nervirati se oko nekog ko hoce sve, a malo daje (a sto je najgore to ne shvata).

Dakle:
1. Pronaci kvalitetnog (full time job) trenera - ima toliko agenata i ljudi u svom okruzenju koji mogu da joj pomognu u tom izboru poznajuci njen senzibilitet i navike (koje je naravno potrebno menjati u radu sa sportskim psihologom).
2. Pod hitno pronaci adekvatnog sportskog psihologa, recimo onog cudotvorca iz Novakovog tima (2011.) koji poznaje i psihologiju sporta, a pritom je i nutricionista i sta sve ne.
3. Pronaci nutricionistu ili uopste osobu koja ce na osnovu njene gradje imati adekvatne savete vezane za ishranu jer iako nije anoreksicna kako neki tvrde, mislim da profesionalni sportista ne treba da bude onako mrsav (osim ako nije maratonac iz Etiopije).
4. Pronaci adekvatnog fitnes trenera i sparing partnera, jer kako sam procitao dvojac Kondic-Novakovic su bratija iz nekog beogradskog kluba koji zare i pale, a ustvari su jako tanki sa teniskim znanjem (moguce da je trac ali mi ne izgledaju ozbiljno uopste).
5. Povratiti misicnu masu jer su joj udarci ocito slabiji, a i kretanje nije bog zna koliko poboljsano time sto je dosta laksa nego pre.

Sve u svemu, oformiti tim ljudi sa kojima ce se Ana lepo razumeti i prevashodno raditi na svojim losim navikama, poboljsanju samopouzdanja itd.

Jako bih voleo da sve bude tako ALI pitanje je da li ce uopste pronaci adekvatnog trenera, a kamoli psihologa. Ona je ubedjena da je to sto radi (ili ne radi) dovoljno, laze sebe kako je to proces (koji traje vec 5 i po godina) i sto je jos gore ljudi kojima je okruzena je u tome ocito podrzavaju. Bude mi jako krivo kada se prica kako je njen Slem slucajnost ali s obzirom da maltene nista nije uradila za vreme tog famoznog 'procesa', pocinjem da verujem da su u pravu. Siguran sam da ce joj jednog dana biti zao sto nije bila pametnija jer je greh protraciti veliki talenat kakav ona ima. Zato je jako tuzno sto lupeta kako 'igra bolje nego 2008.', daje jedne te iste izjave ali ako je njena karijera danas cisto otaljavanje posla zbog sponzora, to je potpuno u redu.

Mislim da je sledeca sezona presudna za Anu u svakom smislu, a nadam se da je toga svesna i ona.
or why we insist on reminding that Ana Ivanovic a "former French Open champion",
even though almost any serious tennis fan would know that!
Милан_СРБ is offline View My Blog!   Reply With Quote