TennisForum.com - View Single Post - Govori srpski da te ceo svet razume!

View Single Post

Old May 10th, 2013, 10:19 AM   #1491
country flag Brena
Senior Member

Brena's Avatar

Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute
Re: Govori srpski da te ceo svet razume!

Quote:
Originally Posted by verdegreen View Post
Ja sam na sličnu temu pisao nešto.... Pa da se ne bih ponavljao ovde, nek pročita ko hoće
SRPSKA NAVIJAČKA (NE)OBJEKTIVNOST!
Hej, zeleni, dobar tekst!
U stvari, ja mislim da nije toliko problem u ,,običnim'' navijačima (u smislu ljudi koji navijaju za naše sportiste ili timove čisto iz razonode, a ne jer pomno prate i/ili igraju neki konkretan sport). Oni će uvek biti isti - dok je neko na vrhu, obožavaće ga, kad potone, zaboraviće ga, jer oni traže razonodu i radost, a njih donosi samo uspeh. Međutim, način na koji mediji tretiraju naše sportiste koji su nekad bili na vrhu ili blizu vrha, a onda ili potpuno pali ili samo malo posrnuli, stvarno je debilan i nefer, kao što si i sam napisao. Ako je neko sportski novinar, onda valjda treba da prati i poznaje sportove o kojima izveštava i koje komentariše, a samim tim i pamti i poštuje uspehe koje su sportisti ostvarivali. Ali sportski novinari su nam kao i svi ostali novinari - blago retardirani, a isto važi i za ukupne uređivačke politike naših novina.
E, da. A to kako naši mediji tretiraju žene, to je tek posebna priča. Naslov: ,,Babu zgazio tramvaj'' i ispod tekst: ,,Mica Micić (55) prelazila je ulicu...'' Ali taman da je imala i 105 godina, kako mogu da napišu ,,baba''???? E tako isto izgleda kod nas tretiraju is portistkinje - ima da su mlade, lepe, smerne i najbolje, inače su babe, kurve i bolje da su se udale nego što nas brukaju...

By Harold Pinter&Brena

''Man up or go home.''

''Who cares? Hahahahahaha!''
Brena is offline View My Blog!   Reply With Quote