TennisForum.com - View Single Post - 10,000$ Netanya II, Israel, Mar04, winner: Aliaksandra Sasnovich

View Single Post

Old Mar 1st, 2013, 05:23 AM   #1
country flag Xian
Senior Member
 
Xian's Avatar
 
Join Date: Jul 2002
Location: Vienna
Posts: 19,958
Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute Xian has a reputation beyond repute
10,000$ Netanya II, Israel, Mar04, winner: Aliaksandra Sasnovich

10,000$ Netanya II, Israel

Netanya Residence Cup - Municipal Tennis Club

Surface: Hard Outdoors





Deniz Khazaniuk

Saray Sterenbach and Katya Krivoshapov

Polina Leykina

Natela Dzalamidze and Aminat Kushkova

Karina Gurgenyan, Polina Bezmertsnaya and Aliaksandra Sasnovich

Alina Wessel and Sina Niketta

Arabela Fernandez-Rabener, Elke Lemmens and Polina Leykina


Aliaksandra Sasnovich

Amandine Hesse

Previous winners:
2012: Anna Karolina Schmiedlova SVK d. Stephanie Vogt LIE 06 63 64


2013 Draws

SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) Arabela FERNANDEZ-RABENER ESP vs bye
Caterina BRUNAMONTI ITA vs bye
Oleksandra PISKUN UKR d.
Keren ROZEN ISR 61 64
Lobke HAEPERS BEL d. Hila MIZRAHI ISR 64 60
(2) Diana MARCU ROU vs bye
Khristina KAZIMOVA UKR d. Inbar COHEN ISR 62 61
Irina GLIMAKOVA RUS d.
Lior IFERGAN ISR 62 61
Marcella CUCCA ITA d. Sina NIKETTA GER 26 64 64
(3) Olga PARRES-AZCOITA ESP vs bye
Elise MERTENS BEL d. Shir AZRAN ISR 60 60
Shiran AROL WIEGAND ISR d. Alona PUSKKAREVSKY ISR 62 61
Katya KRIVOSHAPOV ISR d. Yana TASHAEV ISR 61 76
(4) Anita HUSARIC BIH vs bye
Chiara ICARDI ITA d. Sofia VAYNBERG RUS 64 60
Michelle WERBROUCK BEL d. Valeria NIKOLAEV ISR 61 61
Risako SUGIHARA JPN d.
Nikol ZAIKIN ISR 60 60
(5) Alexandra RILEY USA vs bye
Veronika STOTYKA UKR d.
Anastasiya SHCHERBAKOVA RUS 62 60
Caroline KALLBERG SWE d. Shira GOLDBERGER ISR 62 60
Maayan SELA ISR d. Ilona GOLYNKER ISR 75 64
(6) Stefanie STEMMER GER vs bye
Anastasiya SHESTAKOVA UKR d.
Marijana VLAHINIC CRO 76 61
Natascha KENNIS NED d. Karina GURGENYAN RUS 62 61
Sandy MARTI SUI d. Gaya SOLOMON ISR 26 60 61
(7) Julie TRINGA FRA vs bye
Libi MESH ISR d.
Nikol SAVELJEV ISR 63 60
Krystyna SHUMLIANSKA UKR d. Sofia MITROKHIN CAN 63 64
(10) Andressa Cristina SOUZA BRA vs bye
(8) Elke LEMMENS BEL vs bye
Rona LAVIAN ISR d. Jeanette DRÄGER GER 46 44 ret Dräger
Rebecca POIKAJARVI SWE d.
Shahar BIRAN ISR 61 60
(9) Theresa KLEINSTEUBER GER vs bye
2nd round
(1) Arabela FERNANDEZ-RABENER ESP d. Caterina BRUNAMONTI ITA 76 62
Oleksandra PISKUN UKR d. Lobke HAEPERS BEL 61 75
(2) Diana MARCU ROU d. Khristina KAZIMOVA UKR 61 46 76
Marcella CUCCA ITA d. Irina GLIMAKOVA RUS 63 63
Elise MERTENS BEL d. (3) Olga PARRES-AZCOITA ESP 60 61
Shiran AROL WIEGAND ISR d. Katya KRIVOSHAPOV ISR 75 62
(4) Anita HUSARIC BIH d. Chiara ICARDI ITA 67 75 60
Michelle WERBROUCK BEL d. Risako SUGIHARA JPN 61 61
Veronika STOTYKA UKR d. (5) Alexandra RILEY USA 60 62
Caroline KALLBERG SWE d. Maayan SELA ISR 60 61
Anastasiya SHESTAKOVA UKR d. (6) Stefanie STEMMER GER 63 46 76
Sandy MARTI SUI d. Natascha KENNIS NED 60 75
Libi MESH ISR d. (7) Julie TRINGA FRA 76 75
(10) Andressa Cristina SOUZA BRA d. Krystyna SHUMLIANKSA UKR 63 62
Rona LAVIAN ISR d. (8) Elke LEMMENS BEL 64 36 64
Rebecca POIKAJARVI SWE d. (9) Theresa KLEINSTEUBER GER 62 06 61
3rd round
(1) Arabela FERNANDEZ-RABENER ESP d. Oleksandra PISKUN UKR 46 60 61
Marcella CUCCA ITA d. (2) Diana MARCU ROU 63 46 64
Elise MERTENS BEL d. Shiran AROL WIEGAND ISR 60 60
(4) Anita HUSARIC BIH d. Michelle WERBROUCK BEL 60 46 60
Veronika STOTYKA UKR d. Caroline KALLBERG SWE 76 26 60
Sandy MARTI SUI d. Anastasiya SHESTAKOVA UKR 63 16 64
Libi MESH ISR d. (10) Andressa Cristina SOUZA BRA 61 60
Rebecca POIKAJARVI SWE d. Rona LAVIAN ISR 64 63
------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
q Rebecca POIKAJARVI SWE d.
(1) Jia-Jing LU CHN 64 76
Jia Xiang LU CHN d.
wc Lee OR ISR 46 64 62
wc Ekaterina TOUR ISR d. q Marcella CUCCA ITA 75 62
(7) Deniz KHAZANIUK ISR d. q Anita HUSARIC BIH 63 64
q Elise MERTENS BEL d.
(4) Keren SHLOMO ISR 61 60
Oleksandra KORASHVILI UKR d. q Libi MESH ISR 60 63
Aminat KUSHKOVA RUS d. Verena SCHMID GER 76 76
(5) Amandine HESSE FRA d. Ofri LANKRI ISR 63 76
Maria SAKKARI GRE d.
(8) Polina LEYKINA RUS 60 57 61
q Arabela FERNANDEZ-RABENER ESP d.
wc Avital VAYSBUCH ISR 62 60
q Veronika STOTYKA UKR d.
Maria MOKH RUS 76 64
Polina MONOVA RUS d.
(3) Patricia Maria TIG ROU 57 63 61
(6) Irina RAMIALISON FRA d. Julia VALETOVA RUS 61 63
Natela DZALAMIDZE RUS d. wc Ester MASURI ISR 63 64
Amandine CAZEAUX FRA d. Alina WESSEL GER 63 62
(2) Aliaksandra SASNOVICH BLR d. q Sandy MARTI SUI 64 61
2nd round
Jia Xiang LU CHN d. q Rebecca POIKAJARVI SWE 76 60
(7) Deniz KHAZANIUK ISR d. wc Ekaterina TOUR ISR 64 63
q Elise MERTENS BEL d. Oleksandra KORASHVILI UKR 57 61 60
(5) Amandine HESSE FRA d. Aminat KUSHKOVA RUS 76 63
q Arabela FERNANDEZ-RABENER ESP d. Maria SAKKARI GRE 76 61
Polina MONOVA RUS d. q Veronika STOTYKA UKR 75 63
(6) Irina RAMIALISON FRA d. Natela DZALAMIDZE RUS 63 46 63
(2) Aliaksandra SASNOVICH BLR d. Amandine CAZEAUX FRA 60 62
QF
(7) Deniz KHAZANIUK ISR d. Jia Xiang LU CHN 36 63 61
(5) Amandine HESSE FRA d. q Elise MERTENS NED 75 63
Polina MONOVA RUS d. q Arabela FERNANDEZ-RABENER ESP 64 75
(2) Aliaksandra SASNOVICH BLR d. (6) Irina RAMIALISON FRA 62 61
SF
(5) Amandine HESSE FRA d. (7) Deniz KHAZANIUK ISR 26 61 75
(2) Aliaksandra SASNOVICH BLR d. Polina MONOVA RUS 64 60
Final
(2) Aliaksandra SASNOVICH BLR d. (5) Amandine HESSE FRA 62 75
---------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Jia Xiang and Jia-Jing LU CHN vs Libi MESH ISR/Alexandra RILEY USA 61 63
wc Valeria NIKOLAEV/Lee OR ISR vs Amandine HESSE FRA/Keren SHLOMO ISR 16 06
(3) Natela DZALAMIDZE/Aminat KUSHKOVA RUS vs Irina GLIMAKOVA/Polina MONOVA RUS 61 64
wc Katya KRIVOSHAPOV/Alona PUSKKAREVSKY ISR vs wc Hila MIZRAHI/Maayan SELA ISR 63 75
Olga PARRES-AZCOITA ESP/Ekaterina TOUR ISR vs Deniz KHAZANIUK ISR/Michelle WERBROUCK BEL 36 57
(4) Anna SMOLINA/Julia VALETOVA RUS vs Diana MARCU/Patricia Maria TIG ROU 16 46
Arabela FERNANDEZ-RABENER ESP/Alina WESSEL GER vs Maya GAVEROVA RUS/Khristina KAZIMOVA UKR 63 63
(2) Polina LEYKINA RUS/Aliaksandra SASNOVICH BLR vs Verena SCHMID/Stefanie STEMMER GER 62 60
QF

Amandine HESSE FRA/Keren SHLOMO ISR d. (1) Jia Xiang and Jia-Jing LU CHN 63 63
(3) Natela DZALAMIDZE/Aminat KUSHKOVA RUS d. wc Katya KRIVOSHAPOV/Alona PUSKKAREVSKY ISR 62 62
Diana MARCU/Patricia Maria TIG ROU d. Deniz KHAZANIUK ISR/Michelle WERBROUCK BEL 76 63
(2) Polina LEYKINA RUS/Aliaksandra SASNOVICH BLR d. Arabela FERNANDEZ-RABENER ESP/Alina WESSEL GER 62 62
SF

(3) Natela DZALAMIDZE/Aminat KUSHKOVA RUS d. Amandine HESSE FRA/Keren SHLOMO ISR 63 57 10-7
(2) Polina LEYKINA RUS/Aliaksandra SASNOVICH BLR d. Diana MARCU/Patricia Maria TIG ROU 57 64 10-6
Final

(2) Polina LEYKINA RUS/Aliaksandra SASNOVICH BLR d. (3) Natela DZALAMIDZE/Aminat KUSHKOVA RUS 26 76 10-8


Last edited by Xian : Mar 12th, 2013 at 05:51 AM.
Xian is offline View My Blog!   Reply With Quote