TennisForum.com - View Single Post - Govori srpski da te ceo svet razume!

View Single Post

Old Aug 3rd, 2012, 11:31 AM   #1147
country flag cecilija
Senior Member

cecilija has much to be proud of cecilija has much to be proud of cecilija has much to be proud of cecilija has much to be proud of cecilija has much to be proud of cecilija has much to be proud of cecilija has much to be proud of cecilija has much to be proud of cecilija has much to be proud of cecilija has much to be proud of cecilija has much to be proud of
Re: Govori srpski da te ceo svet razume!

Quote:
Originally Posted by angus podgorny View Post
Jao, meni je više od pola prijatelja otišlo kojekuda, ostala sam sama. Svi su otišli na postdiplomske studije sa raznim stipendijama, što stranim, što domaćim. Imam dvoje ETF-ovaca u Holandiji, jedan je dobio holandsku stipendiju za doktorat jer je bio monstrum od studenta, a njegova žena je dobila vizu kao partnerka i tamo našla doktorat bez problema, a odmah i posao. Od tih stipendija/plata/studenstskih povlastica izdržavaju sebe i dvoje dece. Treći ETF-ovac mi je u Sloveniji, ali njega su nešto žešće zeznuli - trebalo je da dobije stipendiju fakulteta na osnvou uspeha koji tamo postigao tokom doktorata, ali su stipendiju dali manje uspešnom domaćem studentu. Tako d anjegovo iskustvo i nije baš neko. Onda, imam jednog FON-ovca informatičara koji je dobio islejeničku vizu za Kanadu bez problema, a njegova partnerka koja je završila ovde engleski se 'ladno tamo zaposlila očas posla sa tom diplomom, a ovde nije mogla. Položila je neki dodotani ispit i zaposlila se kao profesor engleskog imigrantima. U Americi ih imma milion, ali su svi otišli tamo na studije, a onda ostali. Jedan je završio matematiku i sada radi za NASA-u, a u gimnaziji su mu stalno poklanjali dvojke iz svih prirodnih predmeta. Ali u Ameriki izdominirao. I na kraju, imam dve sestre u Italiji - Italijani daju te stipendije za postdiplomske ko ludi. Nije bitno ni šta si zvaršio, samo da imaš visok prosek jer se prijavljuje gomila njih sa umetničkih akademija i privatnih fakulteta gde svi imaju prosek 10,00, pa te zeznu. Ta osnovna stipendija je mala, ali te oslobađa školarine, a tamo ond adobiješ stipendiju fakuleteta i boli te uvo. Jedna sestra ima i domaće stipendije, a druga je u Rimu radila na crno kao turistički vodič i mlatila pare 3 godine dok nije sakupila toliko kazni da bi sa sledećom letela iz zemlje, pa je morala da prekine.
Eto, to je ono što ja znam. Moguće da sad ima novih stvari, tipa taj Beč, o kojima nisma informisana.
Manje više isti slučaj.

Nemoj mi reći da si završila filfucks?
cecilija is offline View My Blog!   Reply With Quote