TennisForum.com - View Single Post - Results Thread ($10k to $100k)

View Single Post

Old Mar 18th, 2012, 11:45 PM   #258
country flag tobi
Vamorza!
 
tobi's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: here and there
Posts: 46,273
tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute
Re: Results Thread ($10k to $100k)

Week of Mar 12

Code:
$100k+H Nassau (BAH)

Singles Qualifying Draw

(1/wc)Karolina Pliskova (CZE) v BYE
Diana Ospina (USA) d. Eleanor Peters (USA) 63 63
Valentine Confalonieri (ITA) d. Lena Litvak (USA) 67(1) 63 62
(5)Sharon Fichman (CAN) v BYE

(2)CoCo Vandeweghe (USA) v BYE
Federica Grazioso (ITA) d. Jessica Lawrence (USA) 60 61
Asia Muhammed (USA) d. (wc)Klaudia Jans-Ignacik (POL) 57 64 75
(6)Catalina Castano (COL) v BYE

(3)Rika Fujiwara (JPN) v BYE
Denise Muresan (USA) d. Casey Robinson (USA) 60 62
Yolande Leacock (TRI) d. Nicole Robinson (USA) 62 63
(7)Marie-Eve Pelletier (CAN) v BYE

(4)Gail Brodsky (USA) v BYE
Liga Dekmeijere (LAT) d. Gabrielle Moxey (BAH) 60 60
(wc)Yasmin Schnack (USA) d. Shelby Rogers (USA) 63 75
(8)Valeria Solovieva (RUS) d. Gabriela Dabrowski (CAN) 76(8) 61

Second Qualifying Round

(1/wc)Karolina Pliskova (CZE) d. Diana Ospina (USA) 61 76(5)
(5)Sharon Fichman (CAN) d. Valentine Confalonieri (ITA) 61 46 64

(2)CoCo Vandeweghe (USA) d. Federica Grazioso (ITA) 63 62
(6)Catalina Castano (COL) d. Asia Muhammed (USA) 64 64

(3)Rika Fujiwara (JPN) d. Denise Muresan (USA) 75 64
(7)Marie-Eve Pelletier (CAN) d. Yolande Leacock (TRI) 61 60

(4)Gail Brodsky (USA) d. Liga Dekmeijere (LAT) 75 62
(8)Valeria Solovieva (RUS) d. (wc)Yasmin Schnack (USA) 61 63

Final Round

(1/wc)Karolina Pliskova (CZE) d. (5)Sharon Fichman (CAN) 75 64
(2)CoCo Vandeweghe (USA) d. (6)Catalina Castano (COL) 61 60
(3)Rika Fujiwara (JPN) d. (7)Marie-Eve Pelletier (CAN) 64 76(8)
(4)Gail Brodsky (USA) d. (8)Valeria Solovieva (RUS) 63 61

Singles Main Draw

(1)Pauline Parmentier (FRA) d. Kristina Barrois (GER) 64 63
Kristyna Pliskova (CZE) d. Alla Kudryavtseva (RUS) 41 Ret.
Alize Cornet (FRA) d. Julia Cohen (USA) 63 46 63
(8)Mandy Minella (LUX) d. Sesil Karatantcheva (KAZ) 62 60

(3)Anne Keothavong (GBR) d. Petra Rampre (SLO) 63 67(4) 63
Jill Craybas (USA) d. (wc)Ryann Foster (USA) 60 60
(Q)Karolina Pliskova (CZE) d. Alison Riske (USA) 75 62
Mirjana Lucic (CRO) d. (7)Virginie Razzano (FRA) 64 Ret.

(6)Stephanie Dubois (CAN) d. (wc)Alexandra Stevenson (USA) 67(3) 62 62
Bojana Jovanovski (SRB) d. Mariana Duque-Marino (COL) 61 64
(wc)Maria Sanchez (USA) d. Eva Birnerova (CZE) 76(9) 67(7) 63
(4)Urszula Radwanska (POL) d. (wc)Simone Pratt (BAH) 60 61

(5)Aleksandra Wozniak (CAN) d. Olga Savchuk (UKR) 76(2) 61
(Q)Rika Fujiwara (JPN) d. Valeria Savinykh (RUS) 61 63
(Q)Gail Brodsky (USA) d. (Q)CoCo Vandeweghe (USA) 16 64 63
(2)Kateryna Bondarenko (UKR) d. Nina Bratchikova (RUS) 46 60 62

Second Round

Kristyna Pliskova (CZE) d. (1)Pauline Parmentier (FRA) 64 61
Alize Cornet (FRA) d. (8)Mandy Minella (LUX) 61 62

(3)Anne Keothavong (GBR) d. Jill Craybas (USA) 63 63
(Q)Karolina Pliskova (CZE) d. Mirjana Lucic (CRO) 64 62

Bojana Jovanovski (SRB) d. (6)Stephanie Dubois (CAN) 63 61
(wc)Maria Sanchez (USA) d. (4)Urszula Radwanska (POL) 62 62

(5)Aleksandra Wozniak (CAN) d. (Q)Rika Fujiwara (JPN) 63 62
(Q)Gail Brodsky (USA) d. (2)Kateryna Bondarenko (UKR) 63 76(6)

Quarterfinal

Alize Cornet (FRA) d. Kristyna Pliskova (CZE) 61 61
(3)Anne Keothavong (GBR) d. (Q)Karolina Pliskova (CZE) 75 64

Bojana Jovanovski (SRB) d. (wc)Maria Sanchez (USA) 61 76(5)
(5)Aleksandra Wozniak (CAN) d. (Q)Gail Brodsky (USA) 60 31 Ret.

Semifinal

Alize Cornet (FRA) d. (3)Anne Keothavong (GBR) 63 62
(5)Aleksandra Wozniak (CAN) d. Bojana Jovanovski (SRB) 67(5) 64 61

Final

(5)Aleksandra Wozniak (CAN) d. Alize Cornet (FRA) 64 75



$25k Clearwater (USA)

Singles Qualifying Draw

(1)Camila Giorgi (ITA) d. Nathaly Kurata (BRA) 63 60
Ekaterine Gorgodze (GEO) d. (12)Amra Sadikovic (SUI) 76(4) Ret.

Alyona Sotnikova (UKR) d. (2)Vesna Dolonts (RUS) 36 75 63
(10)Garbine Muguruza Blanco (ESP) d. Bianca Botto (PER) 62 62

(3)Marta Domachowska (POL) d. (wc)Mari Osaka (JPN) 63 60
(14)Magda Linette (POL) d. (wc)Elizaveta Ianchuk (UKR) 64 64

(4)Margalita Chakhnashvili (GEO) d. Sofia Kvatsabaia (GEO) 21 Ret.
Eugenie Bouchard (CAN) d. (16)Sofia Shapatava (GEO) 60 64

(5)Olga Puchkova (RUS) d. Paula Kania (POL) 75 64
(11)Julia Glushko (ISR) d. Paula Cristina Goncalves (BRA) 62 76(3)

(6)Naomi Broady (GBR) d. Nastja Kolar (SLO) 75 62
Alize Lim (FRA) d. (13)Ashley Weinhold (USA) 36 64 62

(7)Annika Beck (GER) d. Elena Bovina (RUS) 75 62
(15)Heidi El Tabakh (CAN) d. Amanda Fink (USA) 62 62

(wc)Samantha Crawford (USA) d. (8)Tatjana Malek (GER) 63 63
(9)Ani Mijacika (CRO) d. (wc)Naomi Osaka (JPN) 64 60

Final Round

(1)Camila Giorgi (ITA) d. Ekaterine Gorgodze (GEO) 64 60
(10)Garbine Muguruza Blanco (ESP) d. Alyona Sotnikova (UKR) 62 62
(3)Marta Domachowska (POL) d. (14)Magda Linette (POL) 63 61
(4)Margalita Chakhnashvili (GEO) d. Eugenie Bouchard (CAN) w.o.
(5)Olga Puchkova (RUS) d. (11)Julia Glushko (ISR) 63 62
Alize Lim (FRA) d. (6)Naomi Broady (GBR) 64 64
(15)Heidi El Tabakh (CAN) d. (7)Annika Beck (GER) 57 60 64
(9)Ani Mijacika (CRO) d. (wc)Samantha Crawford (USA) 62 75

Singles Main Draw

(1)Anastasia Yakimova (BLR) d. Dia Evtimova (BUL) 61 57 61
(Q)Heidi El Tabakh (CAN) d. (SE)Tereza Mrdeza (CRO) 76(8) 61
(JE)Grace Min (USA) d. Kristina Mladenovic (FRA) 53 Ret.
(8)Misaki Doi (JPN) d. (SE)Madison Brengle (USA) 62 63

(4)Laura Robson (GBR) d. (Q)Ani Mijacika (CRO) 62 57 62
Shuai Zhang (CHN) d. Yvonne Meusburger (AUT) 63 61
(Q)Alize Lim (FRA) d. (wc)Suzanna Grigoryan (RUS) 64 61
(5)Heather Watson (GBR) d. (Q)Olga Puchkova (RUS) 64 64

(6)Melinda Czink (HUN) d. (Q)Marta Domachowska (POL) 46 62 75
(Q)Garbine Muguruza Blanco (ESP) d. (Q)Margalita Chakhnashvili (GEO) 75 32 Ret.
(wc)Sachia Vickery (USA) d. Anastasia Pivovarova (RUS) 61 76(5)
(3)Arantxa Rus (NED) d. Tetiana Luzhanska (USA) 62 61

(7)Aravane Rezai (FRA) d. Evgeniya Rodina (RUS) 63 Ret.
(Q)Camila Giorgi (ITA) d. (wc)Alexa Glatch (USA) 61 63
Stefanie Voegele (SUI) d. (wc)Alexandra Kiick (USA) 76(4) 61
(2)Su-Wei Hsieh (TPE) d. Michelle Larcher De Brito (POR) 75 26 63

Second Round

(1)Anastasia Yakimova (BLR) d. (Q)Heidi El Tabakh (CAN) 76(1) 63
(JE)Grace Min (USA) d. (8)Misaki Doi (JPN) 64 16 61

Shuai Zhang (CHN) d. (4)Laura Robson (GBR) 75 67(8) 61
(5)Heather Watson (GBR) d. (Q)Alize Lim (FRA) 62 63

(Q)Garbine Muguruza Blanco (ESP) d. (6)Melinda Czink (HUN) 16 64 63
(3)Arantxa Rus (NED) d. (wc)Sachia Vickery (USA) 64 16 63

(Q)Camila Giorgi (ITA) d. (7)Aravane Rezai (FRA) 63 60
Stefanie Voegele (SUI) d. (2)Su-Wei Hsieh (TPE) 36 63 76(1)

Quarterfinal

(JE)Grace Min (USA) d. (1)Anastasia Yakimova (BLR) 61 16 62
Shuai Zhang (CHN) d. (5)Heather Watson (GBR) 62 61

(Q)Garbine Muguruza Blanco (ESP) d. (3)Arantxa Rus (NED) 64 61
Stefanie Voegele (SUI) d. (Q)Camila Giorgi (ITA) 64 64

Semifinal

(JE)Grace Min (USA) d. Shaui Zhang (CHN) 64 26 62
(Q)Garbine Muguruza Blanco (ESP) d. Stefanie Voegele (SUI) 61 62

Final

(Q)Garbine Muguruza Blanco (ESP) d. (JE)Grace Min (USA) 60 61



$25k Poza Rica (MEX)

Singles Qualifying Draw

(1)Daria Gavrilova (RUS) v BYE
(15)Cecilia Costa Melgar (CHI) d. Sofia Macias Mendoza (MEX) 63 46 64

(2)Maria Abramovic (CRO) d. Eva Raszkiewicz (USA) 62 61
(16)Nicole Melichar (USA) d. Giuliana Olmos (MEX) 64 62

(3)Vivian Segnini (BRA) d. (wc)Lorena Arce Kirch (MEX) 60 60
(12)Katerina Kramperova (CZE) d. Kyra Wojcik (USA) 63 61

(4)Vanesa Furlanetto (ARG) d. Julia Parasyuk (RUS) 46 62 62
(14)Gabriela Paz (VEN) d. Marcela-Guimaraes Bueno (BRA) 61 60

(5)Zuzana Zlochova (SVK) d. Brianna Morgan (USA) 16 64 61
(9)Ana-Clara Duarte (BRA) d. Sandra Roldan (MEX) 60 60

(6)Adriana Perez (VEN) d. Liz Tatiane Koehler Bogarin (BRA) 67(3) 63 64
(11)Aranza Salut (ARG) d. Diana Reverte (MEX) 60 60

(7)Marina Shamayko (RUS) d. Sophie Letcher (AUS) 64 61
(13)Elizabeth Ferris (USA) d. Flavia Guimaraes (BRA) 62 60

(8)Karen Castiblanco (COL) d. Ivette Lopez (MEX) 63 63
(10)Yuliana Lizarazo (COL) d. Ana-Paula De La Pena (MEX) 62 60

Qualifying Round

(1)Daria Gavrilova (RUS) d. (15)Cecilia Costa Melgar (CHI) 62 62
(16)Nicole Melichar (USA) d. (2)Maria Abramovic (CRO) 46 63 63
(3)Vivian Segnini (BRA) d. (12)Katerina Kramperova (CZE) 60 75
(14)Gabriela Paz (VEN) d. (4)Vanesa Furlanetto (ARG) 62 63
(5)Zuzana Zlochova (SVK) d. (9)Ana-Clara Duarte (BRA) 61 61
(6)Adriana Perez (VEN) d. (11)Aranza Salut (ARG) 36 63 64
(7)Marina Shamayko (RUS) d. (13)Elizabeth Ferris (USA) 76(4) 62
(10)Yuliana Lizarazo (COL) d. (8)Karen Castiblanco (COL) 61 75

Singles Main Draw

(1)Patricia Mayr-Achleitner (AUT) d. Stephanie Vogt (LIE) 60 63
Anna-Giulia Remondina (ITA) d. (Q)Nicole Melichar (USA) 64 63
(Q)Zuzana Zlochova (SVK) d. (Q)Vivian Segnini (BRA) 62 61
(8)Mariya Koryttseva (UKR) d. Lenka Wienerova (SVK) 36 63 61

(4)Maria-Elena Camerin (ITA) d. (Q)Yuliana Lizarazo (COL) 75 61
Veronica Cepede Royg (PAR) d. Adriana Perez (VEN) 61 64
Monica Puig (PUR) d. Teliana Pereira (BRA) 63 61
(SE)Mailen Auroux (ARG) d. (5)Irena Pavlovic (FRA) 36 63 64

(7)Jana Cepelova (SVK) d. Maria Irigoyen (ARG) 61 36 62
Richel Hogenkamp (NED) d. (Q)Daria Gavrilova (RUS) 64 75
(Q)Gabriela Paz (VEN) d. (wc)Carolina Betancourt (MEX) 61 60
(3)Kiki Bertens (NED) d. Ines Ferrer-Suarez (ESP) 62 63

(6)Aleksandra Krunic (SRB) d. Natalie Piquion (FRA) 62 62
Maria Joao Koehler (POR) d. (wc)Nadia Abdala (MEX) 63 63
(Q)Marina Shamayko (RUS) d. (wc)Ana Sofia Sanchez (MEX) 63 62
(2)Yaroslava Shvedova (KAZ) d. (LL)Karen Castiblanco (COL) 60 61

Second Round

(1)Patricia Mayr-Achleitner (AUT) d. Anna-Giulia Remondina (ITA) 36 75 75
(Q)Zuzana Zlochova (SVK) d. (8)Mariya Koryttseva (UKR) 75 61

(4)Maria-Elena Camerin (ITA) d. Veronica Cepede Royg (PAR) 76(4) 61
Monica Puig (PUR) d. (SE)Mailen Auroux (ARG) 61 62

(7)Jana Cepelova (SVK) d. Richel Hogenkamp (NED) 40 Ret.
(3)Kiki Bertens (NED) d. (Q)Gabriela Paz (VEN) 61 62

(6)Aleksandra Krunic (SRB) d. Maria Joao Koehler (POR) 62 63
(2)Yaroslava Shvedova (KAZ) d. (Q)Marina Shamayko (RUS) 75 75

Quarterfinal

(1)Patricia Mayr-Achleitner (AUT) d. (Q)Zuzana Zlochova (SVK) 60 61
Monica Puig (PUR) d. (4)Maria-Elena Camerin (ITA) 46 63 62

(7)Jana Cepelova (SVK) d. (3)Kiki Bertens (NED) 63 46 75
(2)Yaroslava Shvedova (KAZ) d. (6)Aleksandra Krunic (SRB) 63 62

Semifinal

Monica Puig (PUR) d. (1)Patricia Mayr-Achleitner (AUT) 62 75
(2)Yaroslava Shvedova (KAZ) d. (7)Jana Cepelova (SVK) 64 26 61

Final

(2)Yaroslava Shvedova (KAZ) d. Monica Puig (PUR) 61 62



$25k Sanya (CHN)

Singles Qualifying Draw

(1)Piia Suomalainen(FIN) v BYE
Jiahui Chen(CHN) d. Xiwei Cai(CHN) 67(4) 62 63
Xi-Yao Wang(CHN) d. Meng Qin(CHN) 63 64
(10)Ziyue Sun(CHN) d. Shao-Yuan Kao(TPE) 63 60

(2)Chen Liang(CHN) v BYE
Yu Xuan Liu(CHN) d. Wanyuanyun Jin(CHN) 61 60
Ya Qi Deng(CHN) d. QianQian Zhao(CHN) 16 76(8) 61
(12)Yue Yuan(CHN) d. Xi Bai(CHN) 60 60

(3)Kai-Lin Zhang(CHN) d. Bao Yi Xu(CHN) 63 61
Jiaqi Yang(CHN) d. Sheng-Mei Bai(CHN) 63 63
Jialu Huang(CHN) d. Rui Wang(CHN) 60 61
(15)Boyan Wang(CHN) d. Xin Ji(CHN) 64 60

(4)Fatma Al Nabhani(OMA) d. Xiao Yu Li(CHN) 63 61
Xu Liu Sun(CHN) d. Ze-Xin Pu(CHN) 61 61
Zi-Xuan Ma(CHN) d. Chun-Mei Ji(CHN) 63 60
(11)Yu-Xuan Zhang(CHN) d. Chang Liu(CHN) 61 62

(5)Lin Zhu(CHN) d. Xiao Jing Lu(CHN) 75 63
Yihong Li(CHN) d. Yang Shen(CHN) 62 64
Ziqi Hou(CHN) d. Lu Lin(CHN) 63 61
(13)Lu Guo(CHN) d. Jinxuan Wang(CHN) 61 63

(6)Chang Liu(CHN) d. Jie Chen(CHN) 62 60
Siyu Qin(CHN) d. Shangqing Yang(CHN) 63 36 64
Meng Yuan(CHN) d. Xiaoxuan Guo(CHN) 62 76(5)
(9)Nan-Nan Zhang(CHN) d. Ying Qian(CHN) 61 60

(7)Zhaoxuan Yang(CHN) d. Jinjin Han(CHN) 62 60
Xinyi Yu(CHN) d. Yongyuan Wang(CHN) 63 60
Zhen Yan(CHN) d. Jia-Bei Mei(CHN) 62 61
(14)Yi Zhong(CHN) d. Xixi Feng(CHN) 60 60

(8)Xin Wen(CHN) d. Mei-Qi Wu(CHN) 62 62
Yafan Wang(CHN) d. Menglu Shao(CHN) 60 61
Huan Li(CHN) d. Yu-Ting Deng(CHN) 61 61
(16)Xiao Zhou(CHN) d. Tian Cao(CHN) 64 76(4)

2nd Round

(1)Piia Suomalainen(FIN) d. Jiahui Chen(CHN) 63 61
(10)Ziyue Sun(CHN) d. Xi-Yao Wang(CHN) 63 60

(2)Chen Liang(CHN) d. Yu Xuan Liu(CHN) 61 61
(12)Yue Yuan(CHN) d. Ya Qi Deng(CHN) 76(5) 63

(3)Kai-Lin Zhang(CHN) d. Jiaqi Yang(CHN) 60 60
Jialu Huang(CHN) d. (15)Boyan Wang(CHN) 63 61

Xu Liu Sun(CHN) d. (4)Fatma Al Nabhani(OMA) 76(4) 62
(11)Yu-Xuan Zhang(CHN) d. Zi-Xuan Ma(CHN) 61 63

(5)Lin Zhu(CHN) d. Yihong Li(CHN) 64 60
(13)Lu Guo(CHN) d. Ziqi Hou(CHN) 46 75 63

(6)Chang Liu(CHN) d. Siyu Qin(CHN) 61 61
(9)Nan-Nan Zhang(CHN) d. Meng Yuan(CHN) 63 63

(7)Zhaoxuan Yang(CHN) d. Xinyi Yu(CHN) 60 63
(14)Yi Zhong(CHN) d. Zhen Yan(CHN) 76(2) 60

Yafan Wang(CHN) d. (8)Xin Wen(CHN) 63 46 63
(16)Xiao Zhou(CHN) d. Huan Li(CHN) 63 63 

Final Round

(1)Piia Suomalainen(FIN) d. (10)Ziyue Sun(CHN) 75 64
(2)Chen Liang(CHN) d. (12)Yue Yuan(CHN) 61 67(4) 63
(3)Kai-Lin Zhang(CHN) d. Jialu Huang(CHN) 61 75
(11)Yu-Xuan Zhang(CHN) d. Xu Liu Sun(CHN) 60 64
(5)Lin Zhu(CHN) d. (13)Lu Guo(CHN) 62 64
(6)Chang Liu(CHN) d. (9)Nan-Nan Zhang(CHN) 64 75
(7)Zhaoxuan Yang(CHN) d. (14)Yi Zhong(CHN) 60 64
Yafan Wang(CHN) d. (16)Xiao Zhou(CHN) 61 62

Singles Main Draw

(1)Erika Sema (JPN) d. Anne Kremer (LUX) 62 61
(wc)Sheng-Nan Sun (CHN) d. (Q)Lin Zhu (CHN) 61 61

Yue-Yue Hu (CHN) d. Veronika Kapshay (UKR) 60 63
(7)Qiang Wang (CHN) d. Ying-Ying Duan (CHN) 61 60

(3)Yuliya Beygelzimer (UKR) d. Wen-Hsin Hsu (TPE) 63 62
(wc)Yi-Miao Zhou (CHN) d. (Q)Zhaoxuan Yang (CHN) 62 64

(Q)Piia Suomalainen (FIN) d. Andrea Koch-Benvenuto (CHI) 36 61 41 ret.
(8)Sachie Ishizu (JPN) d. Jing-Jing Lu (CHN) 63 61

(Q)Kai-Lin Zhang (CHN) d. (6)Irina Buryachok (UKR) 63 62
Saisai Zheng (CHN) d. Sung-Hee Han (KOR) 60 63

(wc)Xinyun Han (CHN) d. Aleksandrina Naydenova (BUL) 61 75
(4)Ling Zhang (HKG) d. (Q)Yuxuan Zhang (CHN) 64 75

(5)Aiko Nakamura (JPN) d. (wc)Ran Tian (CHN) 64 63
(Q)Yafan Wang (CHN) d.(JE)Danka Kovinic (MNE) 16 64 63

(Q)Chang Liu (CHN) d. Yi-Jing Zhao (CHN) 61 64
(2)Kurumi Nara (JPN) d. (Q)Chen Liang (CHN) 76(3) 75

Second Round

(1)Erika Sema (JPN) d. (wc)Sheng-Nan Sun (CHN) 64 61
(7)Qiang Wang (CHN) d. Yue-Yue Hu (CHN) 64 63

(wc)Yi-Miao Zhou (CHN) d. (3)Yuliya Beygelzimer (UKR) 26 60 75
(8)Sachie Ishizu (JPN) d. (Q)Piia Suomalainen (FIN) 75 75

Saisai Zheng (CHN) d. (Q)Kai-Lin Zhang (CHN) 63 46 63
(wc)Xinyun Han (CHN) d. (4)Ling Zhang (HKG) 61 62

(Q)Yafan Wang (CHN) d. (5)Aiko Nakamura (JPN) 46 64 64
(Q)Chang Liu (CHN) d. (2)Kurumi Nara (JPN) 42 Ret.

Quarterfinal

(7)Qiang Wang (CHN) d. (1)Erika Sema (JPN) 75 64
(wc)Yi-Miao Zhou (CHN) d. (8)Sachie Ishizu (JPN) 67(2) 62 63

(wc)Xinyun Han (CHN) d. Saisai Zheng (CHN) 63 46 64
(Q)Yafan Wang (CHN) d. (Q)Chang Liu (CHN) 46 61 64

Semifinal

(7)Qiang Wang (CHN) d. (wc)Yi-Miao Zhou (CHN) 75 10 ret.
(wc)Xinyun Han (CHN) d. (Q)Yafan Wang (CHN) 63 62

Final

(7)Qiang Wang (CHN) d. (wc)Xinyun Han (CHN) 62 64



$10k Miyazaki (JPN)

Singles Qualifying Draw

Ai KOGA (JPN) [1]
Natsumi YOKOTA (JPN) 6-0 6-0 Kawano YUKA (JPN)

Kaori ONISHI (JPN) [2] 6-4 6-1 Leona MASUOKA (JPN)
Shiho HISAMATSU (JPN) 6-1 6-0 Kanako OOTSUKA (JPN)

Tomoko SUGANO (JPN) [3] 7-6(6) 6-1 Yuri OKADA (JPN)
Yoko NAITO (JPN) 6-0 4-6 6-4 Minori TAMURA (JPN)

Nanami MASUOKA (JPN) 4-6 6-1 6-3 Saki TAKENOUCHI (JPN)
Nagi HANATANI (JPN) 6-1 6-2 Nozomi MATSUDA (JPN)

Risa HASEGAWA (JPN) 6-0 Retired Chisato NAKAGAWA (JPN)
Mami HASEGAWA (JPN) 6-2 6-0 Mio EGO (JPN)

Minami SHUTO (JPN) 6-1 6-2 Haine OGATA (JPN)
Mineri SUKEGAWA (JPN) 6-1 6-2 Matsuo AYAMI (JPN)

Huai-Hsuan HUANG (TPE) 6-4 6-1 Sagara MAHO (JPN)
Christine KANDLER (AUT) 4-6 6-4 6-4 Michika OZEKI (JPN)

Miho KOWASE (JPN) 6-3 3-6 7-5 Ai KAMIYOSHIHARA (JPN)
Chi-Fan LIU (TPE) 6-1 6-2 Rikako SUGA (JPN)

Final Round

Ai KOGA (JPN) [1]     6-0 4-6 6-3     Natsumi YOKOTA (JPN) 
Kaori ONISHI (JPN) [2]     7-6(4) 3-6 6-1     Shiho HISAMATSU (JPN) 
Tomoko SUGANO (JPN) [3]     5-7 6-1 6-4     Yoko NAITO (JPN) 
Nagi HANATANI (JPN)     6-2 6-3     Nanami MASUOKA (JPN) 
Risa HASEGAWA (JPN)     7-6(4) 6-3     Mami HASEGAWA (JPN) 
Minami SHUTO (JPN)     6-2 7-6(5)     Mineri SUKEGAWA (JPN) 
Christine KANDLER (AUT)     6-3 6-1     Huai-Hsuan HUANG (TPE) 
Miho KOWASE (JPN)     6-2 6-3     Chi-Fan LIU (TPE) 

Singles Main Draw

(1)Chinami Ogi (JPN) d. (Q)Nana Hanatani (JPN) 61 64
Hiroko Kuwata (JPN) d. (wc)Sakiko Shimizu (JPN) 64 26 64
Mana Ayukawa (JPN) d. (wc)Anna Saito (JPN) 63 62
Ai Yamamoto (JPN) d. (8)Hirono Watanabe (JPN) 62 60

(4)Miyabi Inoue (JPN) d. Risa Hasegawa (JPN) 62 60
Eri Hozumi (JPN) d. (Q)Kaori Onishi (JPN) 64 63
Makoto Ninomiya (JPN) d. (Q)Christine Kandler (AUT) 63 62
(5)Miki Miyamura (JPN) d. (LL)Shiho Hisamatsu (JPN) 67(5) 75 75

(6)Yumi Miyazaki (JPN) d. (Q)Tomoko Sugano (JPN) 61 61
Akari Inoue (JPN) d. Etsuko Kitazaki (JPN) 60 64
(wc)Shiori Araki (JPN) d. (wc)Mihoki Miyahara (JPN) 60 62
(Q)Ai Koga (JPN) d. (3)Ting-Fei Juan (TPE) 62 62

(7)Yurina Koshino (JPN) d. Yumi Nakano (JPN) 63 62
Yuka Higuchi (JPN) d. (Q)Miho Kowase (JPN) 76(3) 60
Chihiro Nunome (JPN) d. (Q)Minami Shuto (JPN) 61 64
(2)Kanae Hisami (JPN) d. Miyu Kato (JPN) 62 63

2nd Round

(1)Chinami Ogi (JPN) d. Hiroko Kuwata (JPN) 26 75 61
Mana Ayukawa (JPN) d. Ai Yamamoto (JPN) 61 06 76(4)
Eri Hozumi (JPN) d. (4)Miyabi Inoue (JPN) 76(4) 63
Makoto Ninomiya (JPN) d. (5)Miki Miyamura (JPN) 64 62

(6)Yumi Miyazaki (JPN) d. Akari Inoue (JPN) 57 64 61
(Q)Ai Koga (JPN) d. (wc)Shiori Araki (JPN) 75 62
Yuka Higuchi (JPN) d. (7)Yurina Koshino (JPN) 62 62
Chihiro Nunome (JPN) d. (2)Kanae Hisami (JPN) 75 46 63

QF

(1)Chinami Ogi (JPN) d. Mana Ayukawa (JPN) 75 62
Makoto Ninomiya (JPN) d. Eri Hozumi (JPN) 60 46 63
(6)Yumi Miyazaki (JPN) d. (Q)Ai Koga (JPN) 75 57 75
Yuka Higuchi (JPN) d. Chihiro Nunome (JPN) 63 46 62

SF

Makoto Ninomiya (JPN) d. (1)Chinami Ogi (JPN) 60 63
(6)Yumi Miyazaki (JPN) d. Yuka Higuchi (JPN) 76(6) 61

Final

Makoto Ninomiya (JPN) d. (6)Yumi Miyazaki (JPN) 60 67(5) 60



$10k Mumbai (IND)

Singles Qualifying Draw

Misa KINOSHITA (JPN) [1]     7-5 6-1     Ho Ching WU (HKG) 
Ya ZHOU (CHN)     6-3 6-2     Natalla KHANIEJO (IND) 

Kyra SHROFF (IND) [2]     6-3 7-6(5)     Ella LEIVO (FIN) 
Sharon Sanchana PAUL (IND)     6-0 6-2     Nadine KLUG (AUT) 

Karoline KURZ (AUT)     6-0 6-0     Gopika KAPOOR (IND) [3] 
Kerstin PECKL (AUT)     6-0 6-3     Manya Nagpal NAGPAL (IND) 

Xuanshuo OU (CHN) [4]     6-3 6-0     Shruti ARCHITA (IND) 
Michaela FRLICKA (GER) [13]     6-0 6-0     Sagarika PHADKE (IND) 

Rushmi CHAKRAVARTHI (IND) [5]     6-0 6-1     Amala AMOL WARRICK (IND) 
Ankita RAINA (IND) [11]     6-0 6-2     Arantxa ANDRADY (IND) 

Martina CACIOTTI (ITA) [6]     6-0 6-1     Asalkhan MUKHAMEDKHADJAEVA (UZB) 
Seda ARANTEKIN (TUR) [10]     6-4 1-6 6-1     Marlies SZUPPER (AUT) 

Sirui HE (CHN)     6-3 5-7 7-6(6)     Anna Maria HEIL (AUT) [7] 
Verena SCHMID (GER)     7-5 6-1     Laura SCHAEDER (GER) [9] 

Ai Wen ZHU (CHN) [8]     6-2 6-2     Shweta RANA (IND) 
Varunya WONGTEANCHAI (THA)     6-4 6-3     Trang HUYNH PHUONG DAI (VIE) [12] 

Final Round

Misa KINOSHITA (JPN) [1]     6-0 6-0     Ya ZHOU (CHN) 
Kyra SHROFF (IND) [2]     6-1 6-1     Sharon Sanchana PAUL (IND) 
Karoline KURZ (AUT)     6-1 6-3     Kerstin PECKL (AUT) 
Michaela FRLICKA (GER) [13]     7-5 6-3     Xuanshuo OU (CHN) [4] 
Rushmi CHAKRAVARTHI (IND) [5]     6-2 6-2     Ankita RAINA (IND) [11] 
Seda ARANTEKIN (TUR) [10]     6-1 6-3     Martina CACIOTTI (ITA) [6] 
Verena SCHMID (GER)     6-3 6-3     Sirui HE (CHN) 
Varunya WONGTEANCHAI (THA)     6-4 7-6(1)     Ai Wen ZHU (CHN) [8]

Singles Main Draw

(1)Keren Shlomo (ISR) v (Q)Kyra Shroff (IND) 26 62 61
Nidhi Chilumula (IND) v (Q)Seda Arantekin (TUR) 26 62 62

Zi Yang (CHN) v Sharmada Balu (IND) 60 76(2)
(5)Peangtarn Plipuech (THA) v (Q)Michaela Frlicka (GER) 64 63

(4)Melis Sezer (TUR) v Jeannine Prentner (AUT) 64 16 62
(Q)Varunya Wongteanchai (THA) d. Prerna Bhambri (IND) 61 61

Sarah-Rebecca Sekulic (GER) d. Anja Prislan (SLO) 63 64
(6)Deniz Khazaniuk (ISR) v (wc)Ashvarya Shrivastava (IND) 61 63

(8)Nicole Clerico (ITA) v (Q)Verena Schmid (GER) 75 57 64
(Q)Karoline Kurz (AUT) d. Stephanie Scimone (ITA) 06 62 64

Nungnadda Wannasuk (THA) v (wc)Sri Vaishnavi Peddi Reddy (IND) 64 61
(3)Agnese Zucchini (ITA) v Barbara Luz (POR) 63 62

(7)Jovana Jaksic (SRB) v (Q)Rushmi Chakravarthi (IND) 62 62
Maria Sakkari (GRE) v (Q)Misa Kinoshita (JPN) 64 61

(wc)Rishika Sunkara (IND) d. (wc)Adnya Naik (IND) 61 62
Tamara Curovic (SRB) d. (2)Dalila Jakupovic (SLO) 30 Ret.

2nd Round

(1)Keren Shlomo (ISR) d. Nidhi Chilumula (IND) 60 60
(5)Peangtarn Plipuech (THA) d. Zi Yang (CHN) 26 76(5) 62
(Q)Varunya Wongteanchai (THA) d. (4)Melis Sezer (TUR) 46 64 75
Sarah-Rebecca Sekulic (GER) d. (6)Deniz Khazanuk (ISR) 76(4) 64

(8)Nicole Clerico (ITA) d. (Q)Karoline Kurz (AUT) 64 46 75
Nungnadda Wannasuk (THA) d. (3)Agnese Zucchini (ITA) 63 61
(7)Jovana Jaksic (SRB) d. Maria Sakkari (GRE) 61 10 Ret.
Tamara Curovic (SRB) d. (wc)Rishika Sunkara (IND) 62 62

QF

(1)Keren Shlomo (ISR) d. (5)Peangtarn Plipuech (THA) 62 64
(Q)Varunya Wongteanchai (THA) d. Sarah-Rebecca Sekulic (GER) 76(4) 64
Nungnadda Wannasuk (THA) d. (8)Nicole Clerico (ITA) 61 61
(7)Jovana Jaksic (SRB) d. Tamara Curovic (SRB) 35 Default

SF

(1)Keren Shlomo (ISR) d. (Q)Varunya Wongteanchai (THA) 63 64
(7)Jovana Jaksic (SRB) d. Nungnadda Wannasuk (THA) 61 64

Final

(7)Jovana Jaksic (SRB) d. (1)Keren Shlomo (ISR) 63 76(5)



$10k Astana (KAZ)

Singles Qualifying Draw

Lidziya MAROZAVA (BLR) [1]     BYE    
Irina GLIMAKOVA (RUS)     6-1 6-0     Karina KALKENOVA (KAZ) 

Aliaksandra SASNOVICH (BLR) [2]     BYE    
Ksenia KOLESNIKOVA (RUS)     6-2 3-6 6-1     Zarina JUMAJANOVA (KAZ) 

Anna SMOLINA (RUS) [3]     BYE    
Daria AFANASYEVA (RUS)     6-1 6-4     Yekaterina SAGITOVA (KAZ) 

Anastasia KLYUEVA (RUS) [4]     BYE    
Alena MAYEVSKAYA (KAZ)     7-5 7-5     Dinara IMAZHANOVA (KAZ) 

Ekaterina PUSHKAREVA (RUS) [5]     BYE    
Yekaterina GUBANOVA (KAZ)     6-1 6-3     Sara KALKENOVA (KAZ) 

Alexandra RILEY (USA) [6]     BYE    
Anastassiya BESSARAB (KAZ)     5-7 6-0 6-1     Anna KECHKO (RUS) 

Aselya ARGINBAYEVA (KAZ) [7]     BYE    
Natalia BEREZHNAYA (KAZ)     6-1 6-2     Zhamilia DUISHEEVA (KGZ) 

Varvara KUZNETSOVA (RUS) [8]     BYE    
Alexandra GRINCHISHINA (KAZ) [9]     BYE

Final Round

Lidziya MAROZAVA (BLR) [1]     6-2 6-2     Irina GLIMAKOVA (RUS) 
Aliaksandra SASNOVICH (BLR) [2]     6-0 6-0     Ksenia KOLESNIKOVA (RUS) 
Daria AFANASYEVA (RUS)     4-6 6-3 6-2     Anna SMOLINA (RUS) [3] 
Anastasia KLYUEVA (RUS) [4]     6-0 6-0     Alena MAYEVSKAYA (KAZ) 
Ekaterina PUSHKAREVA (RUS) [5]     6-4 6-1     Yekaterina GUBANOVA (KAZ) 
Anastassiya BESSARAB (KAZ)     6-3 6-4     Alexandra RILEY (USA) [6] 
Aselya ARGINBAYEVA (KAZ) [7]     6-3 6-1     Natalia BEREZHNAYA (KAZ) 
Alexandra GRINCHISHINA (KAZ) [9]     6-4 6-4     Varvara KUZNETSOVA (RUS) [8] 

Singles Main Draw

(1)Ilona Kremen (BLR) d. Kamila Kerimbayeva (KAZ) 62 61
(Q)Lidziya Marozava (BLR) d. (Q)Anastasia Klyueva (RUS) 63 46 61
(wc)Zalina Khairudinova (KAZ) d. (wc)Yelena Nemchen (KAZ) 26 76(3) 60
(5)Eugeniya Pashkova (RUS) d. (Q)Aselya Arginbayeva (KAZ) 62 60

(3)Ekaterina Yashina (RUS) d. Albina Khabibulina (UZB) 62 62
Natia Gegia (GEO) v (Q)Alexandra Grinchishina (KAZ) 63 67(2) 61
Nadezda Gorbachkova (RUS) d. Manisha Foster (GBR) 62 75
Polina Monova (RUS) d. (8)Daria Mironova (RUS) 62 62

(6)Kim-Alice Grajdek (GER) d. Julia Samuseva (RUS) 26 62 63
Anna-Lena Friedsam (GER) d. (Q)Anastasiya Bessarab (KAZ) 60 61
(Q)Ekaterina Pushkareva (RUS) d. (wc)Asiya Dair (KAZ) 64 64
(4)Anastasiya Vasylyeva (UKR) d. Julia Valetova (RUS) 62 62

(Q)Aliaksandra Sasnovich (BLR) d. (7)Polina Vinogradova (RUS) 76(4) 26 63
Ksenia Kirillova (RUS) d. Silvia Njiric (CRO) 64 46 63
(Q)Daria Afanasyeva (RUS) d. (wc)Ekaterina Klyueva (KAZ) 61 20 Ret.
(2)Justyna Jegiolka (POL) d. Diana Isaeva (RUS) 63 62 

2nd Round

(1)Ilona Kremen (BLR) d. (Q)Lidziya Marozava (BLR) 63 75
(5)Eugeniya Pashkova (RUS) d. (wc)Zalina Khairudinova (KAZ) 61 61
(3)Ekaterina Yashina (RUS) d. Natia Gegia (GEO) 76(5) 64
Polina Monova (RUS) d. Nadezda Gorbachkova (RUS) 63 62

Anna-Lena Friedsam (GER) d. (6)Kim-Alice Grajdek (GER) 61 64
(4)Anastasiya Vasylyeva (UKR) d. (Q)Ekaterina Pushkareva (RUS) 63 60
(Q)Aliaksandra Sasnovich (BLR) d. Ksenia Kirillova (RUS) 61 06 64
(2)Justyna Jegiolka (POL) d. (Q)Daria Afanasyeva (RUS) 63 46 63 

QF

(5)Eugeniya Pashkova (RUS) d. (1)Ilona Kremen (BLR) 75 60
(3)Ekaterina Yashina (RUS) d. Polina Monova (RUS) Walkover
Anna-Lena Friedsam (GER) d. (4)Anastasiya Vasylyeva (UKR) 60 64
(Q)Aliaksandra Sasnovich (BLR) d. (2)Justyna Jegiolka (POL) 64 64

SF

(3)Ekaterina Yashina (RUS) d. (5)Eugeniya Pashkova (RUS) 63 76(7)
Anna-Lena Friedsam (GER) d. (Q)Aliaksandra Sasnovich (BLR) 62 36 62

Final

Anna-Lena Friedsam (GER) d. (3)Ekaterina Yashina (RUS) 64 63



$10k Amiens (FRA)

Singles Qualifying Draw

(1)Angelica Moratelli (ITA) v BYE
Marine Fontaine (FRA) d. (wc)Agathe Macarez (FRA) 64 62
Marine Beugre Guyot (FRA) d. Sarah Finck (FRA) 61 63
(9)Ysaline Bonaventure (BEL) d. Jemma Buckler (GBR) 60 60

(2)Francesca Palmigiano (ITA) v BYE
Sherazad Benamar (FRA) d. Maud Vigne (FRA) 61 75
Paloma Mielgo (MEX) d. (wc)Olivia Cappelletti (FRA) 06 76(4) 63
Elodie Busson (FRA) d. (16)Agathe Timsit (FRA) 36 64 62

(3)Tess Sugnaux (FRA) d. Alessia Piran (ITA) 61 63
Laura Tanfin (FRA) d. Lana Groenvynck (BEL) 63 60
Sophie Lacombe (FRA) d. Melanie Maietti (FRA) 61 62
(11)Fiona Gervais (FRA) d. Caroline van de Wijgaart (BEL) 61 62

(4)Alice Savoretti (ITA) d. Ines Fontanarosa (FRA) 62 01 Ret.
Marine Partaud (FRA) d. Julie Gerard (FRA) 63 60
Caroline Martin (FRA) d. Camille Sireix (FRA) 63 60
(14)Victoire Mfoumouangana (FRA) d. Giulia Gaspari (ITA) 64 61

(5)Bernice van de Velde (NED) d. Jade Schoelink (NED) 61 36 75
Deborah Chiesa (ITA) d. Luce Jeanne Ewele (FRA) 63 61
Solene Guyomard (FRA) d. Mirabelle Njoze (GBR) 63 63
Brandy Mina (FRA) d. (13)Demi Schuurs (NED) 63 63

(6)Desiree Bastianon (BEL) d. Alice Bacquie (FRA) 62 57 76(3)
Marie Temin (FRA) d. Josanne van Bennekom (NED) 76(4) 46 64
Harmony Tan (FRA) d. Elien Crombez (BEL) 62 60
(15)Anouk Delefortrie (BEL) d. Louise Lampla (FRA) 76(3) 64

(7)Josepha Adam (FRA) d. Alexandra Rey (FRA) 76(2) 62
Gloire Mfoumouangana (FRA) d. Fiona Codino (FRA) 63 62
Audrey Albie (FRA) d. Kinnie Laisne (FRA) 75 57 75
(10)Katharina Negrin (AUT) d. Loes Janssen (NED) 61 61

(8)Sybille Gauvain (FRA) d. Heloise Arace (BEL) 75 60
Virginie Ayassamy (FRA) d. Julie Razafindranaly (FRA) 75 61
Audrey Jumel (FRA) d. Justine Bourdon (BEL) 76(1) 64
(12)Stephanie Vongsouthi (FRA) d. Jieke Stroobant (BEL) 61 61

2nd Round

(1)Angelica Moratelli (ITA) d. Marine Fontaine (FRA) 63 62
(9)Ysaline Bonaventure (BEL) d. Marine Beugre Guyot (FRA) 64 64

Sherazad Benamar (FRA) d. (2)Francesca Palmigiano (ITA) 61 36 62
Paloma Mielgo (MEX) d. Elodie Busson (FRA) 76(4) 76(4)

(3)Tess Sugnaux (FRA) d. Laura Tanfin (FRA) 21 Ret.
(11)Fiona Gervais (FRA) d. Sophie Lacombe (FRA) 61 60

Marine Partaud (FRA) d. (4)Alice Savoretti (ITA) 63 64
(14)Victoire Mfoumouangana (FRA) d. Caroline Martin (FRA) 64 64

Deborah Chiesa (ITA) d. (5)Bernice van de Velde (NED) 61 57 61
Brandy Mina (FRA) d. Solene Guyomard (FRA) 61 76(6)

(6)Desiree Bastianon (BEL) d. Marie Temin (FRA) 63 60
Harmony Tan (FRA) d. (15)Anouk Delefortrie (BEL) 36 64 64

(7)Josepha Adam (FRA) d. Gloire Mfoumouangana (FRA) 75 75
Audrey Albie (FRA) d. (10)Katharina Negrin (AUT) 26 75 63

Virginie Ayassamy (FRA) d. (8)Sybille Gauvain (FRA) 62 40 Ret.
Audrey Jumel (FRA) d. (12)Stephanie Vongsouthi (FRA) 64 67(7) 75

Final Round

(9)Ysaline Bonaventure (BEL) d. (1)Angelica Moratelli (ITA) 57 62 75
Sherazad Benamar (FRA) d. Paloma Mielgo (MEX) 62 60
(11)Fiona Gervais (FRA) d. (3)Tess Sugnaux (FRA) 63 61
Marine Partaud (FRA) d. (14)Victoire Mfoumouangana (FRA) 76(4) 62
Deborah Chiesa (ITA) d. Brandy Mina (FRA) 75 26 60
(6)Desiree Bastianon (BEL) d. Harmony Tan (FRA) 61 61
(7)Josepha Adam (FRA) d. Audrey Albie (FRA) 76(4) 16 63
Audrey Jumel (FRA) d. Virginie Ayassamy (FRA) 64 61

Singles Main Draw

(1)Polina Pekhova (BLR) d. (Q)Marine Partaud (FRA) 06 64 64
(Q)Ysaline Bonaventure (BEL) d. Alina Wessel (GER) 63 61
Sviatlana Pirazhenka (BLR) d. Manon Arcangioli (FRA) 64 36 62
(6)Amandine Hesse (FRA) d. Xenia Knoll (SUI) 60 06 64

(3)Audrey Bergot (FRA) v Anaeve Pain (FRA) 61 61
(LL)Tess Sugnaux (SUI) v (Q)Deborah Chiesa (ITA) 62 76(6)
(Q)Josepha Adam (FRA) d. (wc)Lea Tholey (FRA) 67(5) 62 75
Ema Mikulcic (CRO) d. (8)Nicolette van Uitert (NED) 62 76(10)

Celine Ghesquiere (FRA) d. (7)Bernet Duvanaeva (KGZ) 61 61
(Q)Desiree Bastianon (BEL) d. (Q) Audrey Jumel FRA 61 62
(wc)Clothilde de Bernardi (FRA) v Ganna Piven (UKR) 67(4) 61 62
(4)Diana Marcinkevica (LAT) v Estelle Cascino (FRA) 63 62

(5)Martina Gledacheva (BUL) d. Gracia Radovanovic (FRA) 36 61 63
(wc)Laetitia Sarrazin (FRA) d. (Q)Fiona Gervais (FRA) 64 62
(Q)Sherazad Benamar (FRA) d. Katharina Lehnert (GER) 63 76(6)
(2)Isabella Shinikova (BUL) d. (wc)Pauline Payet (REU) 62 62

2nd Round

(Q)Ysaline Bonaventure (BEL) d. (1)Polina Pekhova (BLR) 62 61
(6)Amandine Hesse (FRA) d. Sviatlana Pirazhenka (BLR) 61 61
(LL)Tess Sugnaux (SUI) d. (3)Audrey Bergot (FRA) 61 20 Ret.
(Q)Josepha Adam (FRA) d. Ema Mikulcic (CRO) 26 61 64

Celine Ghesquiere (FRA) d. (Q)Desiree Bastianon (BEL) 63 36 62
(wc)Clothilde de Bernardi (FRA) d. (4)Diana Marcinkevica (LAT) 60 64
(wc)Laetitia Sarrazin (FRA) d. (5)Martina Gledacheva (BUL) 75 64
(2)Isabella Shinikova (BUL) d. (Q)Sherazad Benamar (FRA) 46 64 61

QF

(Q)Ysaline Bonaventure (BEL) d. (6)Amandine Hesse (FRA) 16 62 62
(LL)Tess Sugnaux (SUI) d. (Q)Josepha Adam (FRA) 62 62
Celine Ghesquiere (FRA) d. (wc)Clothilde de Bernardi (FRA) 62 76(5)
(2)Isabella Shinikova (BUL) d. (wc)Laetitia Sarrazin (FRA) 67(6) 62 62

SF

(Q)Ysaline Bonaventure (BEL) d. (LL)Tess Sugnaux (SUI) 61 61
(2)Isabella Shinikova (BUL) d. Celine Ghesquiere (FRA) 16 62 61 

Final

(2)Isabella Shinikova (BUL) d. (Q)Ysaline Bonaventure (BEL) 63 06 63



$10k Madrid (ESP)

Singles Qualifying Draw

Giulia SUSSARELLO (ITA) [1]     6-4 6-0     Olga PARRES AZCOITIA (ESP) 
Josephine BOUALEM (ESP)     6-4 1-6 7-6(5)     Micaela MORONI (ITA) 

Laura PERTUSA GARCIA (ESP)     6-3 6-2     Leticia SANCHEZ (ESP) 
Rita VILACA (POR) [10]     4-6 6-1 6-3     Cynthia DEL REY GUARDIOLA (ESP) 

Gaia SANESI (ITA) [2]     6-0 6-2     Diana TOKAR (UKR) 
Maria Jose LUQUE MORENO (ESP)     6-1 6-4     Marina MARTI HERNANZ (ESP) 

Beatriz LEON HERNANDEZ (ESP)     6-2 6-0     Sonia MADRONAL (ESP) 
Carlotta ORLANDO (ITA)     4-6 6-3 7-5     Maria-Jesus IBANEZ-GALINDO (ESP) [13] 

Ons JABEUR (TUN) [3]     6-2 6-0     Jessika PONCHET (FRA) 
Miriam ROSELL CANUDAS (ESP)     6-0 6-4     Eva CASTIGLIONI (ESP) 

Joana VALE COSTA (POR)     6-2 6-0     Lea GODALLIER (FRA) 
Anna MONTSERRAT SANCHEZ (ESP) [14]     6-3 6-4     Ana ROMAN DOMINGUEZ (ESP) 

Rosalia ALDA (USA)     6-3 6-4     Ainhoa ATUCHA GOMEZ (ESP) [4] 
Andrea LAZARO GARCIA (ESP)     6-2 6-4     Darina DOBROVOLSKI (ESP) 

Alexandra NANCARROW (AUS)     6-1 6-2     Tristen Z. DEWAR (USA) 
Alejandra STARKOVA (ESP) [9]     6-0 6-0     Paula ALCANTARA CABELLOS (ESP) 

Laura GIBANEL VELASCO (ESP)     4-6 6-1 6-3     Lynn SCHONHAGE (NED) [5] 
Cristina BEJARANO JIMENEZ (ESP)     7-5 6-1     Thais CASTIGLIONI (ESP) 

Marina DE LA TORRE DE LA PA (ESP)     6-3 6-1     Rocio MARTIN FERNANDEZ (ESP) 
Maria del Rosario CANERO PEREZ (ESP)     6-3 3-6 6-1     Alejandra SALA-JUSTE (ESP) [15] 

Sara SORRIBES TORMO (ESP) [6]     6-2 6-1     Laura ROIG TORTAJADA (ESP) 
Irini PAPAGEORGIOU (GRE)     6-0 7-5     Diana SANTILLAN-FERNANDEZ (ESP) 

Alba ESCALONA PERNY (ESP)     6-4 6-2     Cristina PEREZ DE LA TORRE MA (ESP) 
Angela LORENZO GARRIDO (ESP)     6-4 6-0     Veronica SAUCEDO (ARG) [12] 

Lucia PAZ-MONTEAGUDO (ESP)     6-3 7-6(5)     Cindy BURGER (NED) [7] 
Vladica BABIC (MNE)     6-3 6-0     Kana DANIEL (JPN) 

Claudia HERRERO GARCIA HONORATO (ESP)     6-2 6-1     Arianna PAULES ALDREY (ESP) 
Eva RODRIGUEZ DE LAS HERAS (ESP)     6-4 2-6 6-3     Paula RINCON OTERO (ESP) [11] 

Elena BERTOIA (ITA) [8]     6-0 6-0     Alba CARRILLO MARIN (ESP) 
Samira GIGER (SUI)     6-3 6-3     Ioanna MARKESINI (GRE) 

Sandra SEGURA MANDARINO (ESP)     5-5 Retired    Claudia GASPAR (POR) 
Aleksandra TRIFUNOVIC (SWE) [16]     6-1 6-3     Mercedes LOPEZ VELEZ (ESP) 

2nd Round

Giulia SUSSARELLO (ITA) [1]     6-1 6-3     Josephine BOUALEM (ESP) 
Rita VILACA (POR) [10]     6-3 6-1     Laura PERTUSA GARCIA (ESP) 

Gaia SANESI (ITA) [2]     7-5 7-5     Maria Jose LUQUE MORENO (ESP) 
Carlotta ORLANDO (ITA)     4-6 6-1 6-4     Beatriz LEON HERNANDEZ (ESP) 

Ons JABEUR (TUN) [3]     6-2 6-0     Miriam ROSELL CANUDAS (ESP) 
Anna MONTSERRAT SANCHEZ (ESP) [14]     6-4 6-4     Joana VALE COSTA (POR) 

Andrea LAZARO GARCIA (ESP)     6-4 6-3     Rosalia ALDA (USA) 
Alejandra STARKOVA (ESP) [9]     6-4 6-1     Alexandra NANCARROW (AUS) 

Laura GIBANEL VELASCO (ESP)     6-2 6-2     Cristina BEJARANO JIMENEZ (ESP) 
Maria del Rosario CANERO PEREZ (ESP)     6-3 6-1     Marina DE LA TORRE DE LA PA (ESP) 

Sara SORRIBES TORMO (ESP) [6]     6-2 6-1     Irini PAPAGEORGIOU (GRE) 
Alba ESCALONA PERNY (ESP)     6-4 6-3     Angela LORENZO GARRIDO (ESP) 

Lucia PAZ-MONTEAGUDO (ESP)     7-5 6-3     Vladica BABIC (MNE) 
Claudia HERRERO GARCIA HONORATO (ESP)     6-2 6-2     Eva RODRIGUEZ DE LAS HERAS (ESP) 

Elena BERTOIA (ITA) [8]     1-6 6-1 6-1     Samira GIGER (SUI) 
Aleksandra TRIFUNOVIC (SWE) [16]     6-1 6-0     Sandra SEGURA MANDARINO (ESP) 

Final Round

Giulia SUSSARELLO (ITA) [1]     6-1 6-3     Rita VILACA (POR) [10] 
Gaia SANESI (ITA) [2]     6-1 6-1     Carlotta ORLANDO (ITA) 
Ons JABEUR (TUN) [3]     6-1 6-1     Anna MONTSERRAT SANCHEZ (ESP) [14] 
Andrea LAZARO GARCIA (ESP)     6-3 7-5     Alejandra STARKOVA (ESP) [9] 
Laura GIBANEL VELASCO (ESP)     6-3 6-0     Maria del Rosario CANERO PEREZ (ESP) 
Sara SORRIBES TORMO (ESP) [6]     6-1 6-1     Alba ESCALONA PERNY (ESP) 
Lucia PAZ-MONTEAGUDO (ESP)     6-2 6-1     Claudia HERRERO GARCIA HONORATO (ESP) 
Elena BERTOIA (ITA) [8]     4-6 7-6(5) 6-2     Aleksandra TRIFUNOVIC (SWE) [16] 

Singles Main Draw

(1)Raluca Olaru (ROU) v (Q)Andrea Lazaro Garcia (ESP) 64 62
(Q)Ons Jabeur (TUN) v (wc)Miriam Civera Lima (ESP) 64 62
 
(wc)Elena Cerezo Codina (ESP) d. Pilar Dominguez-Lopez (ESP) 63 26 75
(LL)Anna Montserrat Sanchez (ESP) d. (7)Nuria Parrizas-Diaz (ESP) 26 76(2) 76(10)

(3)Indire Akiki (CRO) v Carmen Lopez-Rueda (ESP) 61 64
Alice Tisset (FRA) v Sandra Martinovic (BIH) 63 61

(Q)Sara Sorribes Tormo (ESP) d. (Q)Giulia Sussarello (ITA) 63 64
(8)Isabel Rapisarda-Calvo (ESP) v Ionela-Andreea Iova (ROU) 63 30 Ret.

(6)Nanuli Pipiya (RUS) v Margarida Moura (POR) 61 64
(Q)Gaia Sanesi (ITA) v (wc)Silvia Garcia Jimenez (ESP) 63 62

(Q)Lucia Paz-Monteagudo (ESP) d. Diana Stomlega (ROU) 61 76(0)
(4)Estelle Guisard (FRA) v (Q)Laura Gibanel Velasco (ESP) 62 61

Iva Mekovec (CRO) d. (5)Arabela Fernandez-Rabener (ESP) 62 76(2)
Jana Jandova (CZE) v (wc)Marta Morga Alonso (ESP) 61 36 62
 
Carolina Prats-Millan (ESP) v (Q)Elena Bertoia (ITA) 64 62
(2)Rocio De La Torre-Sanchez (ESP) v Magdalena Kiszczynska (POL) 63 36 63

2nd Round

(1)Raluca Olaru (ROU) d. (Q)Ons Jabeur (TUN) 62 64
(wc)Elena Cerezo Codina (ESP) d. (LL)Anna Montserrat Sanchez (ESP) 62 62
(3)Indire Akiki (CRO) d. Alice Tisset (FRA) 62 62
(Q)Sara Sorribes Tormo (ESP) d. (8)Isabel Rapisarda-Calvo (ESP) 64 76(2)

(6)Nanuli Pipiya (RUS) d. (Q)Gaia Sanesi (ITA) 76(6) 64
(4)Estelle Guisard (FRA) d. (Q)Lucia Paz-Monteagudo (ESP) 67(4) 63 63
Iva Mekovec (CRO) d. Jana Jandova (CZE) 76(3) 61
(2)Rocio De La Torre-Sanchez (ESP) d. Carolina Prats-Millan (ESP) 75 62

QF

(1)Raluca Olaru (ROU) d. (wc)Elena Cerezo Codina (ESP) 63 61
(Q)Sara Sorribes Tormo (ESP) d. (3)Indire Akiki (CRO) 63 42 Ret.
(4)Estelle Guisard (FRA) d. (6)Nanuli Pipiya (RUS) 64 62
Iva Mekovec (CRO) d. (2)Rocio De La Torre-Sanchez (ESP) 61 75

SF

(Q)Sara Sorribes Tormo (ESP) d. (1)Raluca Olaru (ROU) 75 67(4) 64
(4)Estelle Guisard (FRA) d. Iva Mekovec (CRO) 67(5) 62 63 

Final

(4)Estelle Guisard (FRA) d. (Q)Sara Sorribes Tormo (ESP) 60 76(5)



$10k Antalya - Ali Bey Manavgat (TUR)

Singles Qualifying Draw

Anastasia GRYMALSKA (ITA) [1]     BYE    
Malin ULVEFELDT (SWE)     6-1 6-1     Vera KUTMINSKAYA (RUS) 

Denise MAXL (AUT)     6-1 6-2     Eva VILAR MARTINEZ (ESP) 
Stefania RUBINI (ITA) [13]     Walkover    Cleopatra QARUMASHVILI (GEO) 

Anne SCHAEFER (GER) [2]     BYE    
India MAGGEN (BEL)     6-2 6-2     Natalia GALAN GOMEZ (ESP) 

Mariia TCAKANIAN (RUS)     3-6 6-4 6-4     Sabina Elena PREDA (ROU) 
Natalia SIEDLISKA (POL) [11]     6-0 6-0     Sofia MITROKHIN (CAN) 

Min LIU (CHN) [3]     BYE    
Lorenza STEFANELLI (ITA)     6-2 6-1     Beatrice TORELLI (ITA) 

Beatriz MORALES HERNANDEZ (ESP)     6-3 6-2     Adriana LAVORETTI (ITA) 
Lucie KRIEGSMANNOVA (CZE) [9]     6-4 6-0     Marta BELLUCCO (ITA) 

Tena LUKAS (CRO) [4]     BYE    
Evgenia LINETSKAYA (ISR)     6-1 6-0     Marianna NATALI (ITA) 

Brenda NJUKI (SWE)     6-1 6-0     Helen DE CESARE (THA) 
Bianca HINCU (ROU) [12]     6-1 6-0     Sanaz MARAND (USA) 

Lisa SABINO (SUI) [5]     BYE    
Agnes BUKTA (HUN)     6-3 6-4     Anastasia VDOVENCO (MDA) 

Silvia ALBANO (ITA)     6-1 6-2     Giovanna TOMITA (BRA) 
Basak ERAYDIN (TUR) [10]     6-2 6-3     Giulia PAIRONE (ITA) 

Matilda HAMLIN (SWE) [6]     BYE    
Carlotta SARTORI (ITA)     6-0 6-0     Louise REIS DE CAMPOS (BRA) 

Giulia BRUSCHI (ITA)     6-4 6-3     Elena PAVOLUCCI (ITA) 
Alexandra DAMASCHIN (ROU) [15]     6-4 6-3     Maite CANO (ESP) 

Diana MARCU (ROU) [7]     6-4 5-7 6-2     Sabrina KIERBERG (USA) 
Varvara FLINK (RUS)     6-1 6-3     Johanna SKOGLUND (SWE) 

Stefana ANDREI (ROU)     6-2 6-3     Ioana POSIRCA (ROU) 
Valeria OSADCHENKO (SWE) [16]     6-2 6-3     Maria BENGTSSON (SWE) 

Sandra ROMA (SWE) [8]     7-5 6-0     Andjela NOVCIC (SRB) 
Julia KLACKENBERG (SWE)     6-4 6-4     Kim Jana HAUSLER (SUI) 

Chiara ICARDI (ITA)     6-1 6-0     Esen KOKCE (TUR) 
Sophia DZULYNSKY (USA)     6-0 6-2     Ana Maria CRISAN (ROU) [14] 

2nd Round

Anastasia GRYMALSKA (ITA) [1]     6-1 6-0     Malin ULVEFELDT (SWE) 
Stefania RUBINI (ITA) [13]     7-6(6) 6-2     Denise MAXL (AUT) 

Anne SCHAEFER (GER) [2]     6-4 6-1     India MAGGEN (BEL) 
Mariia TCAKANIAN (RUS)     6-2 6-0     Natalia SIEDLISKA (POL) [11] 

Min LIU (CHN) [3]     6-0 6-7(8) 7-6(2)     Lorenza STEFANELLI (ITA) 
Lucie KRIEGSMANNOVA (CZE) [9]     6-3 6-2     Beatriz MORALES HERNANDEZ (ESP) 

Tena LUKAS (CRO) [4]     4-6 6-2 6-4     Evgenia LINETSKAYA (ISR) 
Bianca HINCU (ROU) [12]     6-3 6-2     Brenda NJUKI (SWE) 

Lisa SABINO (SUI) [5]     6-3 7-5     Agnes BUKTA (HUN) 
Basak ERAYDIN (TUR) [10]     6-4 6-1     Silvia ALBANO (ITA) 

Matilda HAMLIN (SWE) [6]     6-1 6-4     Carlotta SARTORI (ITA) 
Alexandra DAMASCHIN (ROU) [15]     6-0 6-1     Giulia BRUSCHI (ITA) 

Varvara FLINK (RUS)     6-1 6-4     Diana MARCU (ROU) [7] 
Valeria OSADCHENKO (SWE) [16]     6-4 6-4     Stefana ANDREI (ROU) 

Sandra ROMA (SWE) [8]     6-4 6-0     Julia KLACKENBERG (SWE) 
Chiara ICARDI (ITA)     7-5 7-5     Sophia DZULYNSKY (USA)

Final Round

Anastasia GRYMALSKA (ITA) [1]     6-1 6-2     Stefania RUBINI (ITA) [13] 
Mariia TCAKANIAN (RUS)     7-5 6-0     Anne SCHAEFER (GER) [2] 
Lucie KRIEGSMANNOVA (CZE) [9]     6-4 4-6 6-2     Min LIU (CHN) [3] 
Tena LUKAS (CRO) [4]     6-4 4-6 6-2     Bianca HINCU (ROU) [12] 
Lisa SABINO (SUI) [5]     7-5 6-2     Basak ERAYDIN (TUR) [10] 
Alexandra DAMASCHIN (ROU) [15]     6-2 6-2     Matilda HAMLIN (SWE) [6] 
Varvara FLINK (RUS)     6-3 6-4     Valeria OSADCHENKO (SWE) [16] 
Sandra ROMA (SWE) [8]     5-7 7-6(5) 6-3     Chiara ICARDI (ITA) 

Singles Main Draw

(1)Jasmina Tinjic (BIH) d. Simona Dobra (CZE) 61 61
Yuuki Tanaka (JPN) d. Hulya Esen (TUR) 76(4) 61
(SE)Martina di Giuseppe (ITA) d. (Q)Alexandra Damaschin (ROU) 62 63
(8)Claudia Giovine (ITA) d. (Q)Mariia Tcakanian (RUS) 64 62

(3/Q)Anastasia Grymalska (ITA) d. Sylwia Zagorska (POL) 62 62
Margarita Lazareva (RUS) d. (wc)Milena Zubkov (TUR) 62 60
(Q)Lucie Kriegsmannova (CZE) d. Patricia Maria Tig (ROU) 36 61 64
(5)Evelyn Mayr (ITA) d. Raluca Elena Platon (ROU) 62 62

(7)Andreea-Roxana Vaideanu (ITA) d. (Q)Tena Lukas (CRO) 63 16 62
(Q)Sandra Roma (SWE) d. Julia Mayr (ITA) 64 46 60
(LL)Bianca Hincu (ROU) d. (LL)Valeria Osadchenko (SWE) 46 62 75
(4)Gioia Barbieri (ITA) d. (Q)Varvara Flink (RUS) 63 75

(6)Teodora Mircic (SRB) d. (wc)Lutfiye Esen (TUR) 60 75
(SE)Ana Savic (CRO) d. (Q)Lisa Sabino (SUI) 60 64
Martina Kubicikova (CZE) d. Julia Stamatova (BUL) 76(6) 26 61
(2)Masa Zec-Peskiric (SLO) d. Morgane Pons (FRA) 63 60

R2

(1)Jasmina Tinjic (BIH) d. Yuuki Tanaka (JPN) 62 60
(SE)Martina di Giuseppe (ITA) d. (8)Claudia Giovine (ITA) 62 75
(3/Q)Anastasia Grymalska (ITA) d. Margarita Lazareva (RUS) 62 63
(5)Evelyn Mayr (ITA) d. (Q)Lucie Kriegsmannova (CZE) 46 63 61

(Q)Sandra Roma (SWE) d. (7)Andreea-Roxana Vaideanu (ITA) 64 62
(4)Gioia Barbieri (ITA) d. (LL)Bianca Hincu (ROU) 76(0) 60
(SE)Ana Savic (CRO) d. (6)Teodora Mircic (SRB) 46 75 63
(2)Masa Zec-Peskiric (SLO) d. Martina Kubicikova (CZE) 64 64

QF

(1)Jasmina Tinjic (BIH) d. (SE)Martina di Giuseppe (ITA) Walkover
(5)Evelyn Mayr (ITA) d. (3/Q)Anastasia Grymalska (ITA) 75 62
(4)Gioia Barbieri (ITA) d. (Q)Sandra Roma (SWE) 63 61
(SE)Ana Savic (CRO) d. (2)Masa Zec-Peskiric (SLO) 46 75 63

SF

(1)Jasmina Tinjic (BIH) d. (5)Evelyn Mayr (ITA) 62 60
(SE)Ana Savic (CRO) d. (4)Gioia Barbieri (ITA) 63 76(6)

Final

(SE)Ana Savic (CRO) d. (1)Jasmina Tinjic (BIH) 60 64



$10k Bath (GBR)

Singles Qualifying Draw

Tereza SMITKOVA (CZE) [1]     6-0 6-0     Emily CROWE (GBR) 
Caitlin WHORISKEY (USA) [11]     6-4 6-4     Lara MICHEL (SUI) 

Elyne BOEYKENS (BEL) [2]     6-0 6-2     Stephanie CORNISH (GBR) 
Katarina ADAMOVIC (SRB) [14]     6-0 6-4     Pippa HORN (GBR) 

Emma FLOOD (NOR) [3]     3-6 6-2 6-3     Linda PRENKOVIC (GER) 
Sabrina BAMBURAC (GBR)     6-3 6-4     Anna VELICA (SWE) [16] 

Tereza MARTINCOVA (CZE) [4]     6-2 6-4     Brigit FOLLAND (GBR) 
Sandra HONIGOVA (CZE)     6-4 6-0     Zsofia MIKO (HUN) [10] 

Katy DUNNE (GBR)     7-6(3) 6-3     Nicola GEORGE (GBR) [5] 
Paulina MILOSAVLJEVIC (SWE) [12]     3-6 6-3 6-1     Laura DEIGMAN (GBR) 

Eleanor DEAN (GBR) [6]     6-1 6-4     Sandy MARTI (SUI) 
Jessica REN (GBR)     7-5 6-1     Ghislaine VAN BAAL (NED) [15] 

Petra KREJSOVA (CZE) [7]     6-2 6-1     Dominique COVINGTON (GBR) 
Amandine CAZEAUX (FRA) [9]     6-3 6-7(3) 6-2     Natasha STARLING (GBR) 

Emilia BANOS-GREGORIANS (GBR)     6-0 6-2     Martina PRADOVA (CZE) [8] 
Harriet DART (GBR) [13]     6-0 6-3     Jazzamay DREW (GBR)

Final Round

Tereza SMITKOVA (CZE) [1]     6-1 6-2     Caitlin WHORISKEY (USA) [11] 
Katarina ADAMOVIC (SRB) [14]     7-6(6) 4-6 6-4     Elyne BOEYKENS (BEL) [2] 
Emma FLOOD (NOR) [3]     6-2 7-5     Sabrina BAMBURAC (GBR) 
Tereza MARTINCOVA (CZE) [4]     Walkover    Sandra HONIGOVA (CZE) 
Katy DUNNE (GBR)     6-1 6-7(7) 7-6(5)     Paulina MILOSAVLJEVIC (SWE) [12] 
Eleanor DEAN (GBR) [6]     7-6(3) 6-1     Jessica REN (GBR) 
Petra KREJSOVA (CZE) [7]     6-1 6-3     Amandine CAZEAUX (FRA) [9] 
Harriet DART (GBR) [13]     4-6 6-2 7-6(9)     Emilia BANOS-GREGORIANS (GBR) 

Singles Main Draw

(1) Lenka Jurikova (SVK) vs. (Q) Petra Krejsova (CZE) 64 63
(Q) Tereza Martincova (CZE) d. (WC) Grace Dixon (GBR) 36 63 62
Lucy Brown (GBR) d. (WC) Alicia Barnett (GBR) 63 61
(Q) Harriet Dart (GBR) vs. (8) Despina Papamichail (GRE) 63 60

(4) Giulia Gatto-Monticone (ITA) vs. (Q) Eleanor Dean (GBR) 63 63
(Q) Katarina Adamovic (SVK) d. (WC) Emma Devine (GBR) 63 67(3) 76(4)
Jade Windley (GBR) d. (Q) Katy Dunne (GBR) 64 61
(Q) Tereza Smitkova (CZE) vs. (6) Marina Melnikova (RUS) 61 60 

(5) Katarzyna Piter (POL) vs. (WC) Eden Silva (GBR) 61 60
Viktorija Golubic (SUI) d. Karen Barbat (DEN) 36 64 63
(LL) Caitlin Whoriskey (USA) d. Milana Spremo (SRB) 76(5) 57 61
(3) Ana Vrljic (CRO) d. Hilda Melander (SWE) 61 57 62

(7) Samantha Murray (GBR) vs. (Q) Emma Flood (NOR) 64 75
Martina Borecka (CZE) vs. (LL) Amandina Cazeaux (FRA) 64 63
Maria-Teresa Torro-Flor (ESP) vs. Julia Kimmelmann (GER) 60 61
Amy Bowtell (IRL) vs. (2) Emily Webley-Smith (GBR) 75 61

2nd Round

(1) Lenka Jurikova (SVK) d. (Q) Tereza Martincova (CZE) 64 63
Lucy Brown (GBR) d. (Q) Harriet Dart (GBR) 57 63 75

(4) Giulia Gatto-Monticone (ITA) d. (Q) Katarina Adamovic (SVK) 62 60
(Q) Tereza Smitkova (CZE) d. Jade Windley (GBR) 46 63 75

(5) Katarzyna Piter (POL) d. Viktorija Golubic (SUI) 57 64 64
(LL) Caitlin Whoriskey (USA) d. (3) Ana Vrljic (CRO) 76(2) 64

(7) Samantha Murray (GBR) d. Martina Borecka (CZE) 46 75 60
Maria-Teresa Torro-Flor (ESP) d. Amy Bowtell (IRL) 63 62

QF

Lucy Brown (GBR) d. (1)Lenka Jurikova (SVK) 76(2) 62
(Q)Tereza Smitkova (CZE) d. (4)Giulia Gatto-Monticone (ITA) 61 26 63
(5)Katarzyna Piter (POL) d. (LL)Caitlin Whoriskey (USA) 64 75
(7)Samantha Murray (GBR) d. Maria-Teresa Torro-Flor (ESP) 36 63 60

SF

(Q)Tereza Smitkova (CZE) d. Lucy Brown (GBR) 61 62
(5)Katarzyna Piter (POL) d. (7)Samantha Murray (GBR) 63 76(5)

Final

(Q)Tereza Smitkova (CZE) d. (5)Katarzyna Piter (POL) 46 62 61
tobi is offline View My Blog!