TennisForum.com - View Single Post - Results Thread ($10k to $100k)

View Single Post

Old Mar 11th, 2012, 08:09 PM   #257
country flag tobi
Vamorza!
 
tobi's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: here and there
Posts: 46,273
tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute tobi has a reputation beyond repute
Re: Results Thread ($10k to $100k)

Week of Mar 05

Code:
$25k Irapuato (MEX)

Singles Qualifying Draw

(1)Natalie Piquion (FRA) v BYE
(11)Karen Castiblanco (COL) d. Ivette Lopez (MEX) 62 76(5)

(2)Teliana Pereira (BRA) d. Nicole Melichar (USA) 76(4) 61
(10)Marina Shamayko (RUS) d. Ana Beatriz Balderas (MEX) 63 61

(3)Maria Abramovic (CRO) d. Flavia Guimaraes Bueno (BRA) 62 60
(12)Ana-Clara Duarte (BRA) d. Ana Sofia Sanchez (MEX) 63 64

(4)Vivian Segnini (BRA) d. Sofia Macias Mendoza (BRA) 64 62
(16)Gabriela Paz (VEN) d. Ana-Paula De La Pena (MEX) 63 62

(5)Daria Gavrilova (RUS) d. Sophie Letcher (AUS) 61 62
(13/wc)Katalin Marosi (HUN) d. Valeria Franco (MEX) 61 60

Brianna Morgan (USA) d. (6)Vanesa Furlanetto (ARG) 64 75
(9)Adriana Perez (VEN) d. Carolina Betancourt (MEX) 76(4) 64

(7)Zuzana Zlochova (SVK) d. Liz Tatiane Koehler Bogarin (BRA) 46 75 60
(14)Aranza Salut (ARG) d. Julia Parasyuk (RUS) 67(6) 76(3) 64

(8)Mailen Auroux (ARG) d. Marcela-Guimaraes Bueno (BRA) 60 60
(15)Katerina Kramperova (CZE) d. Kyra Wojcik (USA) 64 60

Final Round

(1)Natalie Piquion (FRA) d. (11)Karen Castiblanco (COL) 63 64
(2)Teliana Pereira (BRA) d. (10)Marina Shamayko (RUS) 75 64
(3)Maria Abramovic (CRO) d. (12)Ana-Clara Duarte (BRA) 62 63
(16)Gabriela Paz (VEN) d. (4)Vivian Segnini (BRA) 61 62
(13/wc)Katalin Marosi (HUN) d. (5)Daria Gavrilova (RUS) 26 62 63
(9)Adriana Perez (VEN) d. Brianna Morgan (USA) 76(6) 62
(14)Aranza Salut (ARG) d. (7)Zuzana Zlochova (SVK) 62 36 62
(8)Mailen Auroux (ARG) d. (15)Katerina Kramperova (CZE) 62 63

Singles Main Draw

(1)Timea Babos (HUN) d. (Q)Aranza Salut (ARG) 63 60
(wc)Ximena Hermoso (MEX) d. Ines Ferrer-Suarez (ESP) 60 63
Jana Cepelova (SVK) d. Veronica Cepede Royg (PAR) 64 62
(5)Petra Rampre (SLO) d. (Q)Katalin Marosi (HUN) 36 64 76(3)

(4)Yaroslava Shvedova (KAZ) d. (wc)Nadia Abdala (MEX) 64 63
(wc)Marcela Zacarias (MEX) d. Richel Hogenkamp (NED) 61 36 60
Stephanie Vogt (LIE) d. Andrea Koch-Benvenuto (CHI) 63 75
(7)Maria-Elena Camerin (ITA) d. (Q)Natalie Piquoin (FRA) 62 64

(6)Kiki Bertens (NED) d. (wc)Regina Clark (MEX) 60 60
(Q)Gabriela Paz (VEN) d. Mariya Koryttseva (UKR) 60 61
(Q)Adriana Perez (VEN) v Maria Irigoyen (ARG) 76(2) 63
Maria Joao Koehler (POR) d. (3)Mihaela Buzarnescu (ROU) 64 60

(Q)Teliana Pereira (BRA) d. (8)Irena Pavlovic (FRA) 64 61
Anna-Giulia Remondina (ITA) d. Aleksandra Krunic (SRB) 64 62
(Q)Mailen Auroux (ARG) d. Lenka Wienerova (SVK) 36 62 63
(Q)Maria Abramovic (CRO) d. (2)Patricia Mayr-Achleitner (AUT) 76(6) Ret.

2nd Round

(1)Timea Babos (HUN) d. (wc)Ximena Hermoso (MEX) 60 61
Jana Cepelova (SVK) d. (5)Petra Rampre (SLO) 63 26 75

(4)Yaroslava Shvedova (KAZ) d. (wc)Marcela Zacarias (MEX) 62 26 75
Stephanie Vogt (LIE) d. (7)Maria-Elena Camerin (ITA) 76(6) 46 63

(6)Kiki Bertens (NED) d. (Q)Gabriela Paz (VEN) 76(5) 62
(Q)Adriana Perez (VEN) d. Maria Joao Koehler (POR) 62 62

Anna-Giulia Remondina (ITA) d. (Q)Teliana Pereira (BRA) 62 63
(Q)Mailen Auroux (ARG) d. (Q)Maria Abramovic (CRO) 62 62

QF

(1)Timea Babos (HUN) d. Jana Cepelova (SVK) 62 61
(4)Yaroslava Shvedova (KAZ) d. Stephanie Vogt (LIE) 64 64
(6)Kiki Bertens (NED) d. (Q)Adriana Perez (VEN) 61 62
(Q)Mailen Auroux (ARG) d. Anna-Giulia Remondina (ITA) 63 64

SF

(4)Yaroslava Shvedova (KAZ) d. (1)Timea Babos (HUN) 62 76(5)
(6)Kiki Bertens (NED) d. (Q)Mailen Auroux (ARG) 61 62

Final

(6)Kiki Bertens (NED) d. (4)Yaroslava Shvedova (KAZ) 64 26 61



$25k Fort Walton Beach (USA)

Singles Qualifying Draw

(1)Heidi El Tabakh (CAN) v BYE
Alyona Sotnikova (UKR) d. Kim Kermet (USA) 61 61
Alexis King (USA) d. Sarah Summerfield (USA) 61 60
(13)Paula Kania (POL) d. Maria Medeiros (BRA) 61 62

(2)Tereza Mrdeza (CRO) v BYE
Sherry Li (USA) d. Sarah Summerfield (USA) 75 62
Denise Muresan (USA) d. Antonia Lottner (GER) 64 60
(16)Paula Cristina Gonçalves (BRA) d. Valentine Confalonieri (ITA) 75 63

(3)Amanda Fink (USA) v BYE
Samantha Crawford (USA) d. (wc)Bianca Biglione (USA) 60 60
Gaia Sanesi (ITA) d. Yi Chen (TPE) 62 61
(11)Sofia Kvatsabaia (GEO) v BYE

(4)Bianca Botto (PER) v BYE
Daneika Borthwick (GBR) d. Simone Vranov-Brown (USA) 62 60
Federica Grazioso (ITA) d. Ashley Murdock (USA) 61 61
(10)Maria-Fernanda Alves (BRA) v BYE

(5)Marie-Eve Pelletier (CAN) v BYE
Caroline Dailey (USA) d. Alexandra Sivcova (SVK) 60 60
Nicole Robinson (USA) d. Morocco Hitt (USA) 76(3) 61
(14)Ekaterine Gorgodze (GEO) d. Karina Rovira (USA) 62 60

(6)Elena Bovina (RUS) v BYE
Sydney Campbell (USA) d. Deborah Suarez (USA) 62 62
Michaela Boev (BEL) d. Jennifer Paddock (USA) 60 60
(9)Alexandra Stevenson (USA) v BYE

(7)Alize Lim (FRA) v BYE
Romana Tedjakusuma (INA) d. (wc)Olivia Durden (USA) 61 61
Breaunna Addison (USA) d. Tristen Z. Dewar (USA) 61 64
(15)Nathaly Kurata (BRA) d. Libby Muma (USA) 62 67(4) 62

(8)Valeria Solovieva (RUS) v BYE
Di Zhao (CHN) d. Eleanor Peters (USA) 61 61
Molly Scott (USA) d. (wc)Nadege Jorda (USA) 60 60
(12)Lena Litvak (USA) v BYE

2nd Round

(1)Heidi El Tabakh (CAN) d. Alyona Sotnikova (UKR) 62 75
Alexis King (USA) d. (13)Paula Kania (POL) 63 46 61

(2)Tereza Mrdeza (CRO) d. Sherry Li (USA) 60 61
(16)Paula Cristina Gonçalves (BRA) d. Denise Muresan (USA) 16 63 64

Samantha Crawford (USA) d. (3)Amanda Fink (USA) 61 62
(11)Sofia Kvatsabaia (GEO) d. Gaia Sanesi (ITA) 64 36 63

(4)Bianca Botto (PER) d. Daneika Borthwick (GBR) 61 63
Federica Grazioso (ITA) d. (10)Maria-Fernanda Alves (BRA) 64 62

(5)Marie-Eve Pelletier (CAN) d. Caroline Dailey (USA) 61 61
Nicole Robinson (USA) d. (14)Ekaterine Gorgodze (GEO) 63 67(5) 75

(6)Elena Bovina (RUS) d. Sydney Campbell (USA) 61 62
(9)Alexandra Stevenson (USA) d. Michaela Boev (BEL) 62 67(4) 62

Romana Tedjakusuma (INA) d. (7)Alize Lim (FRA) 64 67(5) 63
Breaunna Addison (USA) d. (15)Nathaly Kurata (BRA) 61 76(3)

(8)Valeria Solovieva (RUS) d. Di Zhao (CHN) 61 61
(12)Lena Litvak (USA) d. Molly Scott (USA) 60 61

Final Round

(1)Heidi El Tabakh (CAN) d. Alexis King (USA) 63 67(1) 63
(2)Tereza Mrdeza (CRO) d. (16)Paula Cristina Gonçalves (BRA) 64 62
Samantha Crawford (USA) d. (11)Sofia Kvatsabaia (GEO) 63 57 64
(4)Bianca Botto (PER) d. Federica Grazioso (ITA) 67(2) 75 62
(5)Marie-Eve Pelletier (CAN) d. Nicole Robinson (USA) 62 62
(6)Elena Bovina (RUS) d. (9)Alexandra Stevenson (USA) 63 63
Breaunna Addison (USA) d. Romana Tedjakusuma (INA) 61 61
(8)Valeria Solovieva (RUS) d. (12)Lena Litvak (USA) 62 61

Singles Main Draw

(1)Michelle Larcher de Brito (POR) d. Olga Puchkova (RUS) 16 61 63
(Q)Tereza Mrdeza (CRO) d. Sofia Shapatava (GEO) 60 61
(Q)Heidi El Tabakh (CAN) d. (Q)Valeria Solovieva (RUS) 64 57 61
(wc)Sachia Vickery (USA) d. (7)Victoria Larriere (FRA) 64 Ret.

(4)Vesna Dolonts (RUS) d. (Q)Samantha Crawford (USA) 60 62
(wc)Alexandra Kiick (USA) d. Garbine Muguruza Blanco (ESP) 76(1) 76(9)
Ani Mijacika (CRO) d. Amra Sadikovic (SUI) 63 61
(5)Marta Domachowska (POL) d. (Q)Bianca Botto (PER) 75 61

Madison Brengle (USA) d. (6)Julia Boserup (USA) 63 60
Magda Linette (POL) d. (Q)Marie-Eve Pelletier (CAN) 57 63 75
(JE)Eugenie Bouchard (CAN) d. Naomi Broady (GBR) 26 64 61
(Q)Breaunna Addison (USA) d. (3)Kristyna Pliskova (CZE) 64 60

(Q)Elena Bovina (RUS) d. (8)Margalita Chakhnashvili (GEO) 64 16 61
Tatjana Malek (GER) d. (wc)Jacqueline Cako (USA) 63 46 63
Annika Beck (GER) d. (wc)Yasmin Schnack (USA) 63 64
(2)Camila Giorgi (ITA) d. Julia Glushko (ISR) 61 64

2nd Round

(Q)Tereza Mrdeza (CRO) d. (1)Michelle Larcher de Brito (POR) 36 76(6) 62
(wc)Sachia Vickery (USA) d. (Q)Heidi El Tabakh (CAN) 76(4) 62

(wc)Alexandra Kiick (USA) d. (4)Vesna Dolonts (RUS) 63 42 Ret.
(5)Marta Domachowska (POL) d. Ani Mijacika (CRO) 62 64

Madison Brengle (USA) d. Magda Linette (POL) 62 60
(JE)Eugenie Bouchard (CAN) d. (Q)Breaunna Addison (USA) 63 36 61

(Q)Elena Bovina (RUS) d. Tatjana Malek (GER) 57 62 64
(2)Camila Giorgi (ITA) d. Annika Beck (GER) 62 75

QF

(Q)Tereza Mrdeza (CRO) d. (wc)Sachia Vickery (USA) 76(0) 64
(5)Marta Domachowska (POL) d. (wc)Alexandra Kiick (USA) 62 62
Madison Brengle (USA) d. (JE)Eugenie Bouchard (CAN) 60 62
(2)Camila Giorgi (ITA) d. (Q)Elena Bovina (RUS) 46 64 61

SF

(Q)Tereza Mrdeza (CRO) d. (5)Marta Domachowska (POL) 76(2) 57 62
Madison Brengle (USA) d. (2)Camila Giorgi (ITA) 75 64

Final

Madison Brengle (USA) d. (Q)Tereza Mrdeza (CRO) 64 36 63



$10k Dijon (FRA)

Singles Qualifying Draw

(1)Daria Salnikova (RUS) d. Miryam Jabry (FRA) 62 62
Brandy Mina (FRA) d. (9)Yana Sizikova (RUS) 64 64

Sherazad Benamar (FRA) d. (2)Franziska Etzel (GER) 16 76(4) 40 Ret.
(11)Tess Sugnaux (SUI) d. Aleksandra Grela (POL) 46 75 60

(3)Nicola George (GBR) d. Gaelle Rey (SUI) 63 61
(13)Josepha Adam (FRA) d. Melanie Benyadi (FRA) 63 62

(4)Caroline Daniels (GER) d. Camille Cheli (FRA) 76(1) 62
Claudine Schaul (LUX) d. (14)Fiona Gervais (FRA) 61 62

(5)Celine Ghesquiere (FRA) d. Rachel Girard (FRA) 62 60
(10)Anna Zaja (GER) d. Camille Maisonnave (FRA) 76(2) 75

(6)Alice Tisset (FRA) d. Marine Beuvre Guyot (FRA) 26 75 61
(15)Victoire Mfoumouangana (FRA) d. Steffi Distelmans (BEL) 61 36 62

(7)Alix Collombon (FRA) d. Lara Michel (SUI) 64 60
(16)Nika Kovac (SLO) d. Audrey Albie (FRA) 62 75

Manon Peral (FRA) d. (8)Lisa-Maria Moser (AUT) 62 61
(12)Natalia Siedliska (POL) d. Razina Shaibu (FRA) 61 60

Final Round

(1)Daria Salnikova (RUS) d. Brandy Mina (FRA) 75 36 62
(11)Tess Sugnaux (SUI) d. Sherazad Benamar (FRA) 63 76(3)
(13)Josepha Adam (FRA) d. (3)Nicola George (GBR) 62 60
Claudine Schaul (LUX) d. (4)Carolin Daniels (GER) 63 63
(10)Anna Zaja (GER) d. (5)Celine Ghesquiere (FRA) 62 61
(15)Victoire Mfoumouangana (FRA) d. (6)Alice Tisset (FRA) 75 75
(7)Alix Collombon (FRA) d. (16)Nika Kovac (SLO) 62 21 Ret.
(12)Natalia Siedliska (POL) d. Manon Peral (FRA) 62 64

Singles Main Draw

(1)Julie Coin (FRA) d. Nanuli Pipiya (RUS) 64 61
Constance Sibille (FRA) d. (LL)Nicola George (GBR) 67(7) 64 64
(Q)Tess Sugnaux (SUI) d. (wc)Julie Gervais (FRA) 62 40 Ret.
(5)Diana Marcinkevica (LAT) d. (LL)Carolin Daniels (GER) 62 62

(3)Isabella Shinikova (BUL) d. (wc)Ines Fontanarosa (FRA) 61 64
Justine Ozga (GER) d. (Q)Daria Salnikova (RUS) 64 63
(Q)Josepha Adam (FRA) d. (Q)Claudine Schaul (LUX) 62 62
(wc)Jennifer Zerbone d. (8)Despina Papamichail (GRE) 76(2) 62

(7)Samantha Murray (GBR) d. (Q)Anna Zaja (GER) 76(5) 63
(Q)Alix Collombon (FRA) d. (wc)Lou Brouleau (FRA) 64 26 76(0)
Nina Zander (GER) d. Elixane Lechemia (FRA) 62 64
(4)Audrey Bergot (FRA) d. Myrtille Georges (FRA) 62 10 Ret.

(6)Katarzyna Piter (POL) v (Q)Victoire Mfoumouangana (FRA) 64 36 62
(SE)Oceane Dodin (FRA) v (Q)Natalia Siedliska (POL) 76(7) 62
Martina Gledacheva (BUL) d. Martina Caregaro (ITA) 75 75
Maryna Zanevska (UKR) d. (2)Alison Van Uytvanck (BEL) 36 76(7) 75

2nd Round

Constance Sibille (FRA) d. (1)Julie Coin (FRA) 34 Ret.
(5)Diana Marcinkevica (LAT) d. (Q)Tess Sugnaux (SUI) 62 62
Justine Ozga (GER) d. (3)Isabella Shinikova (BUL) 62 76(3)
(wc)Jennifer Zerbone d. (Q)Josepha Adam (FRA) 16 64 76(4)

(7)Samantha Murray (GBR) v (Q)Alix Collombon (FRA) 64 46 61
(4)Audrey Bergot (FRA) v Nina Zander (GER) 63 61
(SE)Oceane Dodin (FRA) d. (6)Katarzyna Piter (POL) 63 46 63
Maryna Zanevska (UKR) v Martina Gledacheva (BUL) 61 60

QF

(5)Diana Marcinkevica (LAT) d. Constance Sibille (FRA) 75 61
Justine Ozga (GER) d. (wc)Jennifer Zerbone 76(7) 60
(4)Audrey Bergot (FRA) d. (7)Samantha Murray (GBR) 63 36 62
Maryna Zanevska (UKR) d. (SE)Oceane Dodin (FRA) 60 60

SF

(5)Diana Marcinkevica (LAT) d. Justine Ozga (GER) 64 75
Maryna Zanevska (UKR) d. (4)Audrey Bergot (FRA) 62 63

Final

Maryna Zanevska (UKR) d. (5)Diana Marcinkevica (LAT) 64 64



$10k Antalya - Kaya Belek (TUR)

Singles Qualifying Draw

(1)Raluca Elena Platon (ROU) v BYE
Daria Panferova (RUS) d. Irina Matiychyk (UKR) 36 61 64
Margaux Brabant (BEL) d. Adriana Gergelyova (SVK) 76(6) 64
(9)Constanza Mecchi (ITA) d. Dagmara Baskova (SVK) 63 75

(2)Yuuki Tanaka (JPN) v BYE
Ekaterina Lavrikova (RUS) d. Liv Geurts (NED) 63 67(3) 61
Ioana Posirca (ROU) d. Sabrina Kierberg (USA) 60 60
(14)Stefanie Rubini (ITA) d. Stephanie Doboara (BEL) 62 62

(3)Ionela-Andreea Iova (ROU) v BYE
Marta Smiechowska (POL) d. Alina Novacek (AUT) 61 61
Anastasia Vdovenco (MDA) d. Loes Janssen (NED) 62 62
(10)Sandra Roma (SWE) d. Janneke Wikkerink (NED) 64 64

(4)Nicola Slater (GBR) v BYE
Rio Kitagawa (JPN) d. Sederique Merola (BEL) 60 60
Alessia Piran (ITA) d. Chiara Icardi (ITA) 75 61
(12)Bianca Hincu (ROU) d. Catherine Chantraine (BEL) 62 63

(5)Tena Lukas (CRO) v BYE
Patricia Chirea (ROU) d. Bojana Petrovic (SRB) 61 60
Giulia Guidetti (ITA) d. Alina Ageichik (BLR) 61 67(2) 62
India Maggen (BEL) d. (13)Natalia Kolat (POL) 75 62

(6)Lisa Sabino (SUI) v BYE
Louise Reis de Campos (BRA) d. Mina Saygi (TUR) 62 61
Helen de Cesare (THA) d. Aldea Rinciari (ITA) 64 36 63
Giulia Bruzzone (ITA) d. (11)Basak Eraydin (TUR) 06 76(3) 64

(7)Anastasia Mukhametova (RUS) v BYE
Cristina Ene (ROU) d. Julia Klackenberg (SWE) 60 61
Giovanna Tomita (BRA) d. Cleopatra Qarumashvili (GEO) 61 63
(16)Sanaz Marand (USA) d. Kasandra Kozub (POL) 62 60

(8)Martina di Giuseppe (ITA) v BYE
Anita Husaric (BIH) d. Stephanie Tedja Abdi (NED) 60 61
Agnes Bukta (HUN) d. Sophia Dzulynsky (USA) 62 61
(15)Demi Schuurs (NED) d. Yulia Georgieva (RUS) 60 60

2nd Round

(1)Raluca Elena Platon (ROU) d. Daria Panferova (RUS) 61 60
(9)Constanza Mecchi (ITA) d. Margaux Brabant (BEL) 62 61

(2)Yuuki Tanaka (JPN) d. Ekaterina Lavrikova (RUS) 64 76(1)
(14)Stefanie Rubini (ITA) d. Ioana Posirca (ROU) 61 61

(3)Ionela-Andreea Iova (ROU) d. Marta Smiechowska (POL) 62 61
(10)Sandra Roma (SWE) d. Anastasia Vdovenco (MDA) 36 75 61

Rio Kitagawa (JPN) d. (4)Nicola Slater (GBR) 75 64
(12)Bianca Hincu (ROU) d. Alessia Piran (ITA) 62 62

(5)Tena Lukas (CRO) d. Patricia Chirea (ROU) 60 64
India Maggen (BEL) d. Giulia Guidetti (ITA) 64 64

(6)Lisa Sabino (SUI) d. Louise Reis de Campos (BRA) 63 63
Giulia Bruzzone (ITA) d. Helen de Cesare (THA) 63 62

Cristina Ene (ROU) d. (7)Anastasia Mukhametova (RUS) 63 64
(16)Sanaz Marand (USA) d. Giovanna Tomita (BRA) 62 60

(8)Martina di Giuseppe (ITA) d. Anita Husaric (BIH) 60 31 Ret.
(15)Demi Schuurs (NED) d. Agnes Bukta (HUN) 76(3) 75

Final Round

(1)Raluca Elena Platon (ROU) d. (9)Constanza Mecchi (ITA) 63 60
(14)Stefanie Rubini (ITA) d. (2)Yuuki Tanaka (JPN) 62 46 75
(3)Ionela-Andreea Iova (ROU) d. (10)Sandra Roma (SWE) 36 63 76(2)
(12)Bianca Hincu (ROU) d. Rio Kitagawa (JPN) 61 60
(5)Tena Lukas (CRO) d. India Maggen (BEL) 76(3) 60
(6)Lisa Sabino (SUI) d. Giulia Bruzzone (ITA) 62 61
(16)Sanaz Marand (USA) d. Cristina Ene (ROU) 64 57 61
(8)Martina di Giuseppe (ITA) d. (15)Demi Schuurs (NED) 36 63 64

Singles Main Draw

(1)Cristina Dinu (ROU) d. (Q)Lisa Sabino (SUI) 64 75
Claudia Giovine (ITA) d. Benedetta Davato (ITA) 63 75
Anna Arina Marenko (RUS) d. Julia Stamatova (BUL) 63 64
(6)Evelyn Mayr (ITA) d. Angelina Gabueva (RUS) 61 61

(4)Gioia Barbieri (ITA) d. (Q)Stefania Rubini (ITA) 60 62
(Q)Sanaz Marand (USA) d. (wc)Naz Karagoz (TUR) 61 60
(LL)Demi Schuurs (NED) d. (wc)Merve Gulten (TUR) 60 60
(Q)Martina di Giuseppe (ITA) d. (8)Alice Balducci (ITA) 64 64

(7)Andreea-Roxana Vaideanu (ITA) d. (Q)Bianca Hincu (ROU) 36 62 63
Katarzyna Kawa (POL) d. (wc)Milena Zubkov (TUR) 64 62
Vivien Juhaszova (SVK) d. (Q)Ionela-Andreea Iova (ROU) 16 63 76(3)
(3)Anne Schäfer (GER) d. (wc)Melis Bayraktaroglu (TUR) 61 61

(Q)Tena Lukas (CRO) d. (5)Diana Enache (ROU) 63 64
(SE)Ana Savic (CRO) d. Margarita Lazareva (RUS) 61 62
Hulya Esen (TUR) d. (Q)Raluca Elena Platon (ROU) 62 64
(2)Anastasia Grymalska (ITA) d. Julia Mayr (ITA) 64 61

2nd Round

(1)Cristina Dinu (ROU) d. Claudia Giovine (ITA) 60 46 76(2)
(6)Evelyn Mayr (ITA) d. Anna Arina Marenko (RUS) 61 62
(4)Gioia Barbieri (ITA) d. (Q)Sanaz Marand (USA) 61 76(1)
(Q)Martina di Giuseppe (ITA) d. (LL)Demi Schuurs (NED) 46 64 62

(7)Andreea-Roxana Vaideanu (ITA) d. Katarzyna Kawa (POL) 60 62
(3)Anne Schäfer (GER) d. Vivien Juhaszova (SVK) 75 64
(SE)Ana Savic (CRO) d. (Q)Tena Lukas (CRO) 67 63 63
(2)Anastasia Grymalska (ITA) d. Hulya Esen (TUR) 62 62

QF

(6)Evelyn Mayr (ITA) d. (1)Cristina Dinu (ROU) 60 60
(Q)Martina di Giuseppe (ITA) d. (4)Gioia Barbieri (ITA) 36 63 62
(3)Anne Schäfer (GER) d. (7)Andreea-Roxana Vaideanu (ITA) 61 60
(SE)Ana Savic (CRO) d. (2)Anastasia Grymalska (ITA) 75 60

SF

(Q)Martina di Giuseppe (ITA) d. (6)Evelyn Mayr (ITA) 62 26 76(4)
(SE)Ana Savic (CRO) d. (3)Anne Schäfer (GER) 63 64

Final

(SE)Ana Savic (CRO) d. (Q)Martina di Giuseppe (ITA) 62 46 62



$10k Aurangabad (IND)

Singles Qualifying Draw

(1)Anna Maria Heil (AUT) v BYE
Arantxa Andrady (IND) v (wc)Komal Nagare (IND) 60 60

(2)Ai Wen Zhu (CHN) v BYE
Karoline Kurz (AUT) v Asalkhan Mukhamedkhadjaeva (UZB) 60 60

(3)Seda Arantekin (TUR) v BYE
Varunya Wongteanchai (THA) v Xianghong Yin (CHN) 62 63

(4)Trang Huynh Phuong Dai (VIE) v BYE
Sharon Sanchana Paul (IND) v Varunya Chandrashekar (IND) 62 62

Kerstin Peckl (AUT) d. (5)Michaela Frlicka (GER) 63 61
Ella Leivo (FIN) v Shruti Viyas (IND) 60 60

Smriti Joon (IND) v Mahrukh Kokni (IND) 60 60
Nadine Klug (AUT) d. Bharthi Bylapudi (IND) 63 62

Adnya Naik (IND) v Sirui He (CHN) 63 63
Nozomi Fujioka (JPN) v Chutharat Rungtein (THA) 36 63 64

Riya Bhatia (IND) d. Marlies Szupper (AUT) 26 64 64
(wc)Shweta Rana (IND) d. Ya Zhou (CHN) 63 62

Final Round

Arantxa Andrady (IND) d. (1)Anna Maria Heil (AUT) 36 61 75
(2)Ai Wen Zhu (CHN) d. Karoline Kurz (AUT) 57 64 64
(3)Seda Arantekin (TUR) d. Varunya Wongteanchai (THA) 63 63
Sharon Sanchana Paul (IND) d. (4)Trang Huynh Phuong Dai (VIE) 61 61
Ella Leivo (FIN) d. Kerstin Peckl (AUT) 62 60
Smriti Joon (IND) d. Nadine Klug (AUT) 60 61
Adnya Naik (IND) d. Nozomi Fujioka (JPN) 63 63
(wc)Shweta Rana (IND) d. Riya Bhatia (IND) 63 76(4)

Singles Main Draw

(1)Dalila Jakupovic (SLO) d. (Q)Sharon Sanchana Paul (IND) 62 61
Yang Zi (CHN) d. (wc)Prarthana Thombare (IND) 26 62 61
Maria Sakkari (GRE) d. (Q)Ai Wen Zhu (CHN) 62 64
Sarah Rebecca Sekulic (GER) d. (8)Prerna Bhambri (IND) 64 62

(4)Barbara Luz (POR) d. Gopika Kapoor (IND) 75 75
(Q)Ella Leivo (FIN) d. Xuanshou Ou (CHN) 46 64 61
Misa Kinoshita (JPN) d. Martina Caciotti (ITA) 76(5) 75
(Q)Seda Arantekin (TUR) d. (6)Nungnadda Wannasuk (THA) 62 64

(7)Stephanie Scimone (ITA) d. Nidhi Chilumula (IND) 64 67(4) 64
(Q)Shweta Rana (IND) d. (wc)Natalla Khaniejo (IND) 60 62
Kyra Shroff (IND) d. Sharmada Balu (IND) 61 63
(3)Nicole Clerico (ITA) d. Rishika Sunkara (IND) 26 76(3) 64

(5)Anja Prislan (SLO) d. (wc)Ankita Raina (IND) 63 62
(Q)Smriti Joon (IND) d. (Q)Arantxa Andrady (IND) 36 64 62
(Q)Adnya Naik d. (wc)Vaniya Dangwal (IND) 26 62 62
(2)Peangarn Plipuech (THA) d. Ashvarya Srivastava (IND) 61 61

2nd Round

(1)Dalila Jakupovic (SLO) d. Yang Zi (CHN) 60 64
Sarah Rebecca Sekulic (GER) d. Maria Sakkari (GRE) 61 62
(4)Barbara Luz (POR) d. (Q)Ella Leivo (FIN) 63 75
(Q)Seda Arantekin (TUR) d. Misa Kinoshita (JPN) 61 64

(7)Stephanie Scimone (ITA) d. (Q)Shweta Rana (IND) 75 63
(3)Nicole Clerico (ITA) d. Kyra Shroff (IND) 64 63
(5)Anja Prislan (SLO) d. (Q)Smriti Joon (IND) 61 60
(2)Peangarn Plipuech (THA) d. (Q)Adnya Naik (IND) 62 63

QF

(1)Dalila Jakupovic (SLO) d. Sarah Rebecca Sekulic (GER) 06 62 64
(Q)Seda Arantekin (TUR) d. (4)Barbara Luz (POR) 36 62 76(6)
(7)Stephanie Scimone (ITA) d. (3)Nicole Clerico (ITA) 76(3) 63
(2)Peangarn Plipuech (THA) d. (5)Anja Prislan (SLO) 64 62

SF

(1)Dalila Jakupovic (SLO) d. (Q)Seda Arantekin (TUR) 26 63 63
(2)Peangarn Plipuech (THA) d. (7)Stephanie Scimone (ITA) 64 63

Final

(1)Dalila Jakupovic (SLO) d. (2)Peangtarn Pliphuech (THA) 64 75 
tobi is offline View My Blog!