TennisForum.com - View Single Post - Magda Linette

Thread: Magda Linette
View Single Post

Old Nov 18th, 2010, 01:04 AM   #193
country flag Caipirinha Guy
Senior Member
 
Caipirinha Guy's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: where trees are green
Posts: 16,926
Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute
Re: Magda Linette

Linette (WTA 195), trzecia rakieta kraju, przed rokiem po długiej walce uległa w I rundzie Białorusince Milewskiej. Wtedy rywalki jej jeszcze nie znały, była szarakiem w rozgrywkach zawodowych. Dziś nikt nie chce na nią trafić w losowaniu, ale ktoś musi: padło na Holenderkę Richel Hogenkamp (WTA 251), która dwoiła się i troiła, ale w najważniejszych momentach decydowała wola walki Linette (7:6, 6:4).

Pierwsze spotkanie 18-latki z Grunwaldu trwałoby krócej, ale po szybkim początku faworytka zaczęła mnożyć błędy. W tasiemcowym gemie przy 4:2 Linette obroniła pół tuzina break pointów (jednego także asem), ale w końcu Hogenkamp odrobiła przełamanie a potem wyszła na 5:4. Linette podbramkową sytuację sprokurowała podwójnym błędem serwisowym, co jej się w tym roku raczej nie zdarza w tak delikatnych momentach.

Przy setbolu, po swoim drugim serwisie Hogenkamp wpakowała piłkę w siatkę. Break pointa chciała obronić przy siatce, ale i to jej się nie udało, więc zrobiło się 5:5. Linette wciąż wtedy nie odzyskała jeszcze ognia w ramieniu, ale choć pojawiły się trzy szanse na przełamanie dla Holenderki, Magda wszystkie obroniła wygrywającymi uderzeniami. Jej zabójczy forhend mógł też zrobić wrażenie na suce fox terriera, która w międzyczasie wpadła na kort i zaaportowała piłkę (choć nikt o to nie prosił).

Po zlikwidowaniu niebezpieczeństwa przegrania otwierającego seta Linette miała dwa pierwsze setbole przy 6:5 (Hogenkamp zaczęła głośno podejrzewać o ślepotę, tudzież polskie obywatelstwo sędzię spotkania). W tie breaku blondynka z Flandrii straciła swój pierwszy punkt serwisowy i Linette do końca meczu już nie dogoniła.

W czwartek w 1/8 finału rywalką Linette będzie obchodzącego tego dnia 24. urodziny czeska kwalifikantka Kateřina Klapková (WTA 825).

sportowefakty.pl
Caipirinha Guy is offline View My Blog!   Reply With Quote