TennisForum.com  

TennisForum.com (http://www.tennisforum.com/index.php)
-   Satellites (http://www.tennisforum.com/forumdisplay.php?f=542)
-   -   10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, winner: Reka-Luca Jani (http://www.tennisforum.com/showthread.php?t=474369)

Xian Jan 11th, 2013 04:21 PM

10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, winner: Reka-Luca Jani
 
10,000$ Antalya-Belek II, Turkey

Riu Kaya Belek - GD Tennis Academy

Surface: Clay





Previous winners:

new tournament in 2013


Livestream: http://www.tenistv.tv/

2013 Draw
SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) Cristina ADAMESCU ROU vs bye
Ioana DUCU ROU vs Katharina FELDMER GER 60 60
(2) Dunja SUNKIC SRB vs bye
Amelie INTERT GER vs Anastasia PRIBYLOVA RUS 26 26
(3) Yelena NEMCHEN KAZ vs bye
Alessia CAMPLONE ITA vs Jana HAID AUT 63 61
(4) Kimberley ZIMMERMANN BEL vs bye
Eugenie CHAPELLE BEL vs Elena GANSHINA RUS 61 62
(5) Anastasia RUDAKOVA RUS vs Irina GLIMAKOVA RUS 60 63
Helene MEULEMAN BEL vs Nataliya POGRIBNYAK UKR 62 60
(6) Tanya SAMODELOK RUS vs Kyung-Mi CHANG KOR 63 46 64
(10) Ella LEIVO FIN vs wc Shanon BRONZI BEL ret Bronzi
(7) Cristina ENE ROU vs Milica CORTANOVACKI SRB 60 61
(9) Anastasia MUKHAMETOVA RUS vs Aselya ARGINBAYEVA KAZ 61 62
(8) Valeria PROSPERI ITA vs Anna PRIBYLOVA RUS 62 61
(11) Sanae OHTA JPN vs Kelly VERSTEEG NED 62 75
2nd round
(1) Cristina ADAMESCU ROU d. Ioana DUCU ROU 62 75
(2) Dunja SUNKIC SRB d. Anastasia PRIBYLOVA RUS 62 63
Alessia CAMPLONE ITA d. (3) Yelena NEMCHEN KAZ 76 64
Eugenie CHAPELLE BEL d. (4) Kimberley ZIMMERMANN BEL 64 46 63
(5) Anastasia RUDAKOVA RUS d. Helene MEULEMAN BEL 63 61
(10) Ella LEIVO FIN d. (6) Tanya SAMODELOK RUS 75 61
(7) Cristina ENE ROU d. (9) Anastasia MUKHAMETOVA RUS 62 63
(8) Valeria PROSPERI ITA d. (11) Sanae OHTA JPN 61 62
--------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) wc Alexandra DULGHERU ROU vs Marianna ZAKARLYUK UKR 63 63
Claudine SCHAUL LUX vs wc Milena ZUBKOV TUR 75 46 61
q Anastasia RUDAKOVA RUS vs q Valeria PROSPERI ITA 64 61
(8) Julia MAYR ITA vs So-Ra LEE KOR 67 46
(4) Isabella SHINIKOVA BUL vs Maria MOKH RUS 67 63 61
Raluca Elena PLATON ROU vs Elyne BOEYKENS BEL 46 36
SE Marrit BOONSTRA NED vs Mi YOO KOR 36 75 36
(5) Sofia KVATSABAIA GEO vs q Dunja SUNKIC SRB 61 61
(7) Chiaki OKADAUE JPN vs Nastja KOLAR SLO 46 36
Yana BUCHINA RUS vs Kamila KERIMBAYEVA KAZ 62 63
q Ella LEIVO FIN vs q Cristina ENE ROU 36 62 26
(3) Reka-Luca JANI HUN vs wc Esen K÷KCE TUR 61 60
(6) Ysaline BONAVENTURE BEL vs q Alessia CAMPLONE ITA 75 76
Na-Lae HAN KOR vs Taisiya ZAKARLYUK UKR 62 60
wc Victoria MUNTEAUN FRA vs q Cristina ADAMESCU ROU 63 57 26
(2) Andrea GAMIZ VEN vs q Eugenie CHAPELLE BEL 61 64
2nd round
(1) wc Alexandra DULGHERU ROU d. Claudine SCHAUL LUX 64 60
q Anastasia RUDAKOVA RUS d. Jin-A LEE KOR 36 63 61
Elyne BOEYKENS BEL d. (4) Isabella SHINIKOVA BUL 61 63
(5) Sofia KVATSABAIA GEO d. Mi YOO KOR 60 64
Yana BUCHINA RUS d.
Nastja KOLAR SLO 61 60
(3) Reka-Luca JANI HUN d. q Cristina ENE ROU 36 62 62
(6) Ysaline BONAVENTURE BEL d. Na-Lae HAN KOR 62 76
(2) Andrea GAMIZ VEN d. q Cristina ADAMESCU ROU 61 61
QF
(1) Alexandra DULGHERU ROU d. q Anastasia RUDAKOVA RUS 60 64
(5) Sofia KVATSABAIA GEO d. Elyne BOEYKENS BEL 75 76
(3) Reka-Luca JANI HUN d. Yana BUCHINA RUS 63 63
(6) Ysaline BONAVENTURE BEL d. (2) Andrea GAMIZ VEN 75 76
SF
(5) Sofia KVATSABAIA GEO d. (1) Alexandra DULGHERU ROU 64 62
(3) Reka-Luca JANI HUN d. (6) Ysaline BONAVENTURE BEL 63 62
Final
(3) Reka-Luca JANI HUN d. (5) Sofia KVATSABAIA GEO 61 60
---------------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Sofia KVATSABAIA GEO/Isabella SHINIKOVA BUL vs bye
Reka-Luca JANI HUN/Nastja KOLAR SLO vs Irina GLIMAKOVA/Anastasia RUDAKOVA RUS 64 64
(4) Maria MOKH BRUS/Ella LEIVO FIN vs Kamila KERIMBAYEVA KAZ/Taisiya ZAKARLYUK UKR 63 64
Jin-A LEE/Mi YOO KOR vs Ioana DUCU/Cristina ENE ROU 63 64
Anna and Anastasia PRIBYLOVA RUS vs Eugenie CHAPELLE/Helene MEULEMAN BEL 75 63
(3) Elyne BOEYKENS BEL/Kelly VERSTEEG NED vs Yana BUCHINA/Anastasia MUKHAMETOVA RUS 36 76 10-6
Julia MAYR ITA/Victoria MUNTEAN FRA vs Na-Lae HAN KOR/Sanae OHTA JPN 61 67 12-10
(2) Andrea GAMIZ VEN/Raluca Elena PLATON ROU vs Aselya ARGINBAYEVA KAZ/Tanya SAMODELOK RUS 63 60
QF

Reka-Luca JANI HUN/Nastja KOLAR SLO d. (1) Sofia KVATSABAIA GEO/Isabella SHINIKOVA BUL 67 62 10-2
Jin-A LEE/Mi YOO KOR d. (4) Maria MOKH BRUS/Ella LEIVO FIN 60 75
(3) Elyne BOEYKENS BEL/Kelly VERSTEEG NED d. Anna and Anastasia PRIBYLOVA RUS 60 62
(2) Andrea GAMIZ VEN/Raluca Elena PLATON ROU d. Julia MAYR ITA/Victoria MUNTEAN FRA 67 61 10-4
SF

Jin-A LEE/Mi YOO KOR d. Reka-Luca JANI HUN/Nastja KOLAR SLO 63 36 10-7
(3) Elyne BOEYKENS BEL/Kelly VERSTEEG NED d. (2) Andrea GAMIZ VEN/Raluca Elena PLATON ROU ret
Final

Jin-A LEE/Mi YOO KOR d. (3) Elyne BOEYKENS BEL/Kelly VERSTEEG NED 63 64


Meelis Jan 11th, 2013 05:41 PM

Re: 10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, Reserved
 
Singles Qualifying Draw

(1)Cristina Adamescu (ROU) v BYE
Ioana Ducu (ROU) v Katharina Feldmer (GER)

(2)Dunja Sunkic (SRB) v BYE
Amelie Intert (GER) v Anastasia Pribylova (RUS)

(3)Yelena Nemchen (KAZ) v BYE
Alessia Camplone (ITA) v Jana Haid (AUT)

(4)Kimberley Zimmermann (BEL) v BYE
Elena Ganshina (RUS) v Eugenie Chapelle (BEL)

(5)Anastasia Rudakova (RUS) v Irina Glimakova (RUS)
Helene Meuleman (BEL) v Nataliya Pogribnyak (UKR)

(6)Tanya Samodelok (RUS) v Kyung-Mi Chang (KOR)
(10)Ella Leivo (FIN) v (wc)Shanon Bronzi (BEL)

(7)Cristina Ene (ROU) v Milica Cortanovacki (SRB)
(9)Anastasia Mukhametova (RUS) v Aselya Arginbayeva (KAZ)

(8)Valeria Prosperi (ITA) v Anna Pribylova (RUS)
(11)Sanae Ohta (JPN) v Kelly Versteeg (NED)

James Jan 11th, 2013 05:48 PM

Re: 10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, Reserved
 
Q: Sunkic, Rudakova and Adamescu

MKhromachev Jan 11th, 2013 06:49 PM

Re: 10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, Reserved
 
Q: Sunkic, Adamescu, Rudakova

goOudinUSA Jan 11th, 2013 10:02 PM

Re: 10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, Reserved
 
Q: Adamescu, Zimmermann, Leivo

juki Jan 11th, 2013 10:06 PM

Re: 10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, Reserved
 
Q: Nemchen, Zimmermann, Prosperi

catgamer Jan 11th, 2013 10:21 PM

Re: 10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, Reserved
 
Q:Rudakova, Sunkic, Adamescu

Golindz Jan 12th, 2013 12:16 AM

Re: 10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, Reserved
 
Q : Adamescu, Sunkic, Rudakova

Jose. Jan 12th, 2013 12:41 AM

Re: 10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, Reserved
 
Q: Sunkic, Zimmermann, Nemchen

Igorche Jan 12th, 2013 09:40 PM

Re: 10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, Qualifying Draw
 
Good luck to Dunja and Milica

JustPetko Jan 12th, 2013 10:22 PM

Re: 10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, Qualifying Draw
 
Q: Rudakova, Sunkic, Adamescu

Andiyan Jan 13th, 2013 07:32 AM

Re: 10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, Qualifying Draw
 
Q: Sunkic, Zimmermann, Rudakova

Andiyan Jan 13th, 2013 05:37 PM

Re: 10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, Reserved
 
QR1

(1)Cristina Adamescu (ROU) v BYE
Ioana Ducu (ROU) d. Katharina Feldmer (GER) 60 60

(2)Dunja Sunkic (SRB) v BYE
Anastasia Pribylova (RUS) d. Amelie Intert (GER) 62 62

(3)Yelena Nemchen (KAZ) v BYE
Alessia Camplone (ITA) d. Jana Haid (AUT) 63 61

(4)Kimberley Zimmermann (BEL) v BYE
Eugenie Chapelle (BEL) d. Elena Ganshina (RUS) 61 62

(5)Anastasia Rudakova (RUS) d. Irina Glimakova (RUS) 60 63
Helene Meuleman (BEL) d. Nataliya Pogribnyak (UKR) 62 60

(6)Tanya Samodelok (RUS) d. Kyung-Mi Chang (KOR) 63 46 64
(10)Ella Leivo (FIN) d. (wc)Shanon Bronzi (BEL) Walkover

(7)Cristina Ene (ROU) d. Milica Cortanovacki (SRB) 60 61
(9)Anastasia Mukhametova (RUS) d. Aselya Arginbayeva (KAZ) 61 62

(8)Valeria Prosperi (ITA) d. Anna Pribylova (RUS) 62 61
(11)Sanae Ohta (JPN) d. Kelly Versteeg (NED) 62 75

Kelly :banghead:

Igorche Jan 13th, 2013 06:21 PM

Re: 10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, Qualifying Draw
 
Milica :sad:

Meelis Jan 14th, 2013 04:26 PM

Re: 10,000$ Antalya-Belek II, Turkey, Jan14, Qualifying Draw
 
Singles Main Draw

(1/wc)Alexandra Dulgheru (ROU) v Marianna Zakarlyuk (UKR)
Claudine Schaul (LUX) v (wc)Milena Zubkov (TUR)
(Q)Anastasia Rudakova (RUS) v (Q)Valeria Prosperi (ITA)
(8)Julia Mayr (ITA) v Jin-A Lee (KOR)

(4)Isabella Shinikova (BUL) v Maria Mokh (RUS)
Raluca Elena Platon (ROU) v Elyne Boeykens (BEL)
(SE)Marrit Boonstra (NED) v Mi Yoo (KOR)
(5)Sofia Kvatsabaia (GEO) v (Q)Dunja Sunkic (SRB)

(7)Chiaki Okadaue (JPN) v Nastja Kolar (SLO)
Yana Buchina (RUS) v Kamila Kerimbayeva (KAZ)
(Q)Ella Leivo (FIN) v (Q)Cristina Ene (ROU)
(3)Reka-Luca Jani (HUN) v (wc)Esen Kokce (TUR)

(6)Ysaline Bonaventure (BEL) v (Q)Alessia Camplone (ITA)
Na-Lae Han (KOR) v Taisiya Zakarlyuk (UKR)
(Q)Cristina Adamescu (ROU) v (wc)Victoria Muntean (FRA)
(2)Andrea Gamiz (VEN) v (Q)Eugenie Chapelle (BEL)


All times are GMT. The time now is 10:40 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.