TennisForum.com  

TennisForum.com (http://www.tennisforum.com/index.php)
-   Ajmo Croats (http://www.tennisforum.com/forumdisplay.php?f=351)
-   -   Tena Lukas thread (http://www.tennisforum.com/showthread.php?t=407939)

tennismaster8820 May 5th, 2010 11:58 AM

Tena Lukas thread

New thread about our best young player till age 16.
I opened thread because of today's article in Večernji list about her.
Mario Velić author of the artcile.
Will just write it down here, I guess some of you migt be interested.

A nema ni 15 Tena Lukas najbolja među našim tenisačicama do 16 godina
Više gledam muškarce jer od njih mogu više naučiti

Dva velika uspjeha u samo tjedan dana bila su dovoljna mladoj kaštelanskoj tenisačici Teni Lukas da svima jasno pokaže svoj talent. Potkraj travnja okitila se titulom najbolje na jakom ITF turniru u Mostaru, gdje je redom pobjeđivala mlade reprezentativke susjednih zemalja. A onda je tjedan dana poslije potvrdila svoju dominaciju u Hrvatskoj, postavši državna prvakinja među tenisačicama do 16 godina, iako će sama tek za mjesec dana proslaviti 15. rođendan.
- U oba sam natjecanja ušla opuštena, nisam se ničim zamarala. Jednostavno sam sama sebi govorila: "Bit će što bude". I to mi se isplatilo - priča nam Tena.

Ima neka tajna veza

Isplatili su joj se i brojni treninzi i odricanja. Savki dan više od četiri sata druži se s reketom. Cijela obitelj joj pomaže, tata Ivica je trener, brat Feliks sparing partner, a sestra Tajna brine se o fizičkoj pripremljenosti.
- Cijela je obitelj u tenisu, tako sam i ja počela. S pet godina uzela sam reket u ruke. Najprije je to bila igra. Sad je ozbiljnije, a drago mi je trenirati s ocem, sestrom i bratom - kaže Tena.
Jedino majka Margita, profesorica tjelesne kulture i nekadašnja košarkašica, nije uključena u treninge.
- Moja je zadaća logistika - objašnjava Margita.
A Teni će trebati prilična logistička podrška jer je očekuje Europsko prvenstvo za tenisačice mlađe od 16 godina u Moskvi. Očekuje je puno treninga, ali i traženja sponzora jer put do ruske prijestolnice nije jeftin.

Nitko kao sestre Williams

Sama Tena ne boji se rada i odricanja, iako ponekad nije lako školske obveze, a pohađa srednju Turističku školu u Trogiru, uskladiti sa svakodnevnim treninzima.
- Moram posebno zahvaliti razrednici i ravnatelju, koji imaju jako mnogo razumijevanja - kaže Tena.
A kad ne uči i ne trenira, Tena ne bježi od tenisa. Uzor su joj sestre Williams, naši Ivanišević i Ančić, često gleda njihove mečeve.
- Draže mi je gledati muškarce nego cure. Bolji su, od njih mogu puno naučiti - ne skriva Tena.
Brat Feliks za sestru kaže da mora još popraviti kretanje, a njezine ostale adute, posebno jak servis, osjetit će protivnice u Moskvi.

Uz članak je objavljena njena slika ispod koje piše: Jako dobar forhend i dvoručni bekhend te sjajan servis Tenini su aduti.

tennismaster8820 Apr 10th, 2011 07:53 PM

Re: Tena Lukas thread

Tena is playing this week qualifying of ITF Bol 10K.
This is how it went so far:
Rd 1:
vs bye
Rd 2:
def. Ekaterina Strogonova (RUS) 62 63
Rd 3:
def. Katerina Kaminkova (CZE) 62 61
FQR:
vs. Donna Vekic (CRO)

Hele. Aug 16th, 2011 06:29 PM

First MD win for Tena! :bounce:

tennismaster8820 Aug 16th, 2011 10:37 PM

Quote:

Originally Posted by Hele. (Post 20063606)
First MD win for Tena! :bounce:

Yeah!
10K Brčko
(Q)Tena Lukas (CRO) d. Anneliese Tepper (AUS) 3-6 6-2 6-0

networthy Aug 18th, 2011 04:31 AM

^ Who would have guessed that out of Njiric (#3 seed), Akiki (#5 seed), Milas and Lukas, Lukas would go the furthest in Brcko!

networthy Aug 18th, 2011 06:47 PM

$10,000 Brcko, R2: Tena LUKAS (CRO) defeated Barbara SOBASZKIEWICZ (POL) (7) 6-3 3-6 6-3 :yeah:

Tena is through to her first ITF QF! Who knows how she'll do, but she got a lucky break: instead of playing the top seed, Zlochova (#362), she'll play LUZ (#725), who crushed Zlochova 61 62 :eek:

Good luck, Tena! Regardless, it has already been a successful tournament for her.

Hele. Aug 18th, 2011 08:50 PM

Wow, great win! :bounce:
I hope she plays more to get rank soon! :D

Jose-Luis Aug 19th, 2011 12:17 PM

Great win i hope she will have a good career. :D

tennismaster8820 Aug 19th, 2011 05:47 PM

(Q)Tena Lukas (CRO) d. Barbara Luz (POR) 76(5) 62 :worship:
Great win! :)

Hele. Aug 19th, 2011 06:20 PM

:eek: This is already surprise! :eek: I hope she can continue like this on next tournaments too! :cheer:

tennismaster8820 Aug 20th, 2011 03:05 PM

Brcko 10K SF:
(Q)Tena Lukas (CRO) d. Dalia Zafirova (BUL) 64 62
Fantastic tournament for young Tena. :D
First final!
Good luck! :)

croat123 Aug 20th, 2011 03:22 PM

nice to see tena doing well...i remember her being rated as the next big talent a few years ago...

tennismaster8820 Aug 21st, 2011 03:31 PM

Final

(Q) Tjasa SRIMPF (SLO) defeated (Q) Tena LUKAS (CRO) 6-3 6-3

No singles title for Croat this week. :(
Hopefully Tena got much confidence from this week and will continue winning in the future!
Great week!

Hele. Aug 21st, 2011 07:13 PM

This was great week for Tena, no matter this loss in final! After this, she is defenitely "one to watch" carefuly! :D I hope she can continue in this way in next tournaments too! :bounce:

cro123456 Aug 25th, 2011 01:55 AM

Tena strikes again at the 10k event in Vinkovci.
She beat Mariana Drazic(Cro) in the first round. 6-3 2-6 6-2 Congrats :D

btw, this girl Drazic, is also one to watch out for, she hasnt played any Junior events so far, but I saw her last year in Croatia.
Seriously this girl has a HUGE game. If she just continues to focuse on tennis, I think she could be something.

All times are GMT. The time now is 02:04 AM.