TennisForum.com - Reply to Topic
Thread: Paulina Lewandowska Reply to Thread
Title:
Message:
Trackback:
Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces) :
Post Icons
You may choose an icon for your message from the following list:
 

Register NowIn order to be able to post messages on the TennisForum.com forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in

Human Verification

In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.  Additional Options
Miscellaneous Options

  Topic Review (Newest First)
Jan 31st, 2015 10:36 AM
Caipirinha Guy
Re: Paulina Lewandowska

stopped playing due to various injuries...
this week she plays her first match since February 2014 where she won doubles championships of Poland with Magda Fręch.
She plays 21&U Championships of Poland.
Jan 31st, 2015 10:17 AM
kiriosh.
Re: Paulina Lewandowska

Where is this girl?
Jan 11th, 2014 09:47 PM
Caipirinha Guy
Re: Paulina Lewandowska "finally ready for pro tennis" thread

Quote:
W pierwszym tygodniu grudnia Paulina trenowała w Warszawie na kortach klubu tenisowego Okęcie. W drugim tygodniu przebywała w Sopocie, gdzie zaliczała następny semestr w szkole. Liceum Sopockiej Akademii Tenisowej umożliwia skoncentrowanie się na sporcie utalentowanej młodzieży i jednocześnie kontynuowanie nauki na dobrym poziomie.

W dniach 16-19 grudnia zawodniczka przygotowywała się w Częstochowie do Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek, które odbyły się w Bytomiu w ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia. Podopieczna Fundacji znakomicie zaprezentowała się kolejny raz na krajowych kortach wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje pojedynki i walnie przyczyniając się do zdobycia tytułu v-ce mistrza Polski przez jej klub Górnik Bytom. We wszystkich trzech meczach oddała swoim przeciwniczkom zaledwie 3 gemy wygrywając kolejno 6-0 6-0, 6-0 6-0 oraz 6-2 6-1 w finale.

Paulina wydaje się być obecnie w jej najlepszej formie. Bardzo pragnie udowodnić to w swoich następnych profesjonalnych zawodach międzynarodowych. Zgodnie z planem w styczniu weźmie udział w dwóch turniejach kobiet ITF w Niemczech ($ 10.000; Stuttgart-Stammheim 13-19.01. oraz Kaarst 20-26.01.)

Po wielotygodniowych przygotowaniach i ciężkich treningach Paulina jest bardzo dobrze przygotowana do sezonu halowego w którym skoncentruje się na rozgrywaniu możliwie dużej ilości turniejów zawodowych. Obecna dyspozycja i umiejętności predystynują ją do rywalizacji na poziomie profesjonalnym. Najważniejszym czynnikiem jest teraz możliwość gry z najlepszymi na świecie.
http://www.alchemiasportu.pl/stypend...na-lewandowskaJan 2nd, 2014 04:11 PM
Caipirinha Guy
Re: Paulina Lewandowska

Bytom, Indoor Junior Interclubs of Poland (picture in the link)
http://www.ksgornik.bytom.pl/files/g...%20druzyny.JPG

In january she will play qualifying in 10k Stuttgart-Stammheim (indoor hard) and most probably also 10k in Kaarst (indoor carpet).
Still seeks for wta points.
Dec 4th, 2013 10:05 AM
Caipirinha Guy
Re: Paulina LewandowskaIn EgyptQuote:
Po powrocie z turniejów w Egipcie zawodniczka trenowała od 5 listopada w Warszawie na kortach klubu tenisowego Okęcie. Wzięła udział w dwóch turniejach krajowych kobiet. W dniach 22-24 listopada rozegrała sześć meczów podczas turnieju w Puszczykowie, które stanowiły doskonałe "przetarcie" przed dalszymi próbami na arenie międzynarodowej. Podczas tych zawodów rozegrała bardzo dobre spotkanie z Zuzanną Maciejewską, byłą 10-tą juniorką świata (WTA 574) wygrywając 7-5 6-1. W pierwszym secie rywalka prowadziła 5-2 i od tego momentu Paulina zaczęła dominować na korcie realizując bardzo dobrze założenia taktyczne. Każdy następny gem był bardzo wyrównany i podopieczna Fundacji wygrywała ważne piłki. Zwycięstwo w pierwszym secie i wygranie wielu decydujących piłek spowodowało niezwykłą pewność siebie już do końca meczu. Drugi set był popisem Pauliny,która zagrała swój najlepszy tenis.

Mecz ten był najlepszym dowodem na możliwości Pauliny i konieczność grania jak największej ilości meczów z trudnymi rywalkami na turniejach zawodowych. Świadczy on również o jej odporności psychicznej gdyż tydzień
wcześniej przegrała ona z Zuzią na międzynarodowym turnieju w Opolu 5-7 3-6.


W pozostałych meczach przed meczem finałowym nasza zawodniczka zaprezentowała dużą przewagę nad innymi rywalkami z Polski wygrywając cztery spotkania w stosunku gemów 50-23. Niestety ostatni mecz finałowy z Ukrainką Anastasyją Shosyną
rozgrywany byl tuż po meczu z Zuzią. Paulina trochę zmęczona przegrała 1-6 4-6 prowadząc w drugim secie 4-1. Nasza tenisistka chciała grać zbyt agresywnie po doskonałym meczu poprzednim. Pojedynek ten był jednak doskonałym doświadczeniem, które będzie z pewnością procentować. Gdyby Paulina zmieniła taktykę w czasie meczu to pojedynek byłby zwycięski. Tylko w rywalizacji z najlepszymi można zdobywać tak cenne doświadczenie.

W dnich 29.11. - 01.12. Paulina zagrała turniej kobiet w Chorzowie. Wygrała pięć pojedynków w stosunku gemów 60-5. W meczu z Martą Kowalską musiała skreczować z powodu drobnej kontuzji.

Grudzień będzie poświęcony przygotowaniom do międzynarodowych turniejów profesjonalnych (opcjonalnie Niemcy, Egipt i Turcja). Liczymy, że właśnie wówczas zdobędzie swoje pierwsze punkty WTA. Pod koniec miesiąca Paulina będzie reprezentować swój klub Górnik Bytom w Drużynowych Mistrzostwach Polski.
Nov 24th, 2013 06:21 PM
Caipirinha Guy
Re: Paulina Lewandowska

Nov 24th, 2013 05:52 PM
Caipirinha Guy
Re: Paulina Lewandowska

Played in Zawada ITF and lost in quallies in tight match to Maciejewska. She set a revenge in Angie Cup, Polish tournament in Puszczykowo but lost to Anastasiya Shoshyna from Ukraine so she finished as the runner-up.
Nov 7th, 2013 10:50 AM
Caipirinha Guy
Re: Paulina Lewandowska

She played 2 tournaments in Sharm el Sheikh in October.
In both, unlucky draw. In first tournament, lost to Elise Mertens in 1st round, who afterwards won a tournament and beat Zaniewska in straight sets.

In 2nd tournament, she had a very close match with top400 player, Yuliya Kalabina, but unfortunately the Russian's experience won. Next time maybe

I'm happy she plays tennis though after her health problems which stopped her tennis.
Aug 10th, 2013 03:03 PM
Caipirinha Guy
Re: Paulina Lewandowska

2013.07.26

W dniach 06-14.07.2013 odbywały się w Legnicy Mistrzostwa Polski Juniorów w których wzięła udział Paulina. W pierwszej rundzie wygrała swój mecz bardzo gładko pokonując rywalkę 6-0, 6-0. Runda druga to kolejne zwycięstwo, tym razem 6-2, 6-4. Niestety w ćwierćfinale zmogła ja choroba. Ambitna zawodniczka grała swój mecz z wysoką gorączką i na własną prośbę. Przegrała pojedynek w dwóch setach z rywalką i anginą. Przypomnijmy, że już w wieku 14 lat zdobyła ten tytuł wygrywając wówczas ze starszymi od siebie zawodniczkami.

Po tygodniowej rekonwalescencji wróciła do ciężkich treningów W sierpniu będzie bronić barw Górnika Bytom w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Następnie została zgłoszona do trzech turniejów zawodowych seniorek (Rumunia, Austria, Czechy). W zależności od zakwalifikowania się drabinki turniejowej weźmie udział w jednym z nich.

Początki zawodowego tenisa to wielkie wyzwanie. Jest to przede wszystkim związane z koniecznością grania wielu turniejów zagranicznych. Każdy mecz lub zawody to nowe doświadczenie i następny krok naprzód. Paulina bardzo mocno pracuje, wierzy w siebie oraz w to, że wkrótce zdobędzie swoje pierwsze punkty w klasyfikacji WTA.

Tydzień 30 to treningi w Warszawie ze swoją nowa opiekunką Katarzyna Kaletą. Min. dzięki pomocy Fundacji nowa trenerka jest w stanie zaopiekować się wyłącznie Pauliną.
Tydzień 31 i 32 to treningi w Częstochowie i Zakopanem.
W drugiej połowie sierpnia zagra jeden z zaplanowanych zagranicznych turniejów profesjonalnych.

http://www.alchemiasportu.pl/stypend...na-lewandowska
Jul 10th, 2013 06:01 PM
baldessarini
Re: Paulina Lewandowska

she's not good enough to be a good player.
Jul 10th, 2013 10:58 AM
Caipirinha Guy
Re: Paulina Lewandowska

Paulina is such a hard hitter. Watching her now on the livestream (girl in white dress)
Just her fitness is not right, if she improves it, she can already compete on pro level.

http://transmisjeonline.pl/siemensagd/kort-1.html

Champs of Polad 18&U
Jun 27th, 2013 02:51 PM
Caipirinha Guy
Re: Paulina Lewandowska


Jun 27th, 2013 02:46 PM
Caipirinha Guy
Re: Paulina Lewandowska

http://www.alchemiasportu.pl/stypend...na-lewandowska

Paulina zadebiutowała w turnieju profesjonalnym w Turcji odbywającym się w Belek Antalya w dniach 13-19 maja. W swoim pierwszym meczu eliminacyjnym pokonała zawodniczkę z Rosji Elenę Ganshinę 6-1 6-0 aby w drugim meczu ulec doświadczonej i o kilka lat starszej Japonce Hirono Watanabe w dwóch setach.
Na tym etapie rozwoju sportowego konieczne jest indywidualne podejście trenerskie. W związku z tym Paulina rozpoczęła pracę z Katarzyna Kaletą, która dzięki min. pomocy Fundacji będzie do wyłącznej dyspozycji zawodniczki.
Nadszedł koniec roku szkolnego. Paulina, która jest uczennicą Sopockiej Akademii Tenisowej zaliczyła rok szkolny w terminie i otrzymała promocję do II klasy liceum. Będąc w Sopocie od 17 do 20 czerwca również trenowała na kortach SKT ze swoja nową opiekunką.
Obecnie przygotowuje się do seniorskiego, międzynarodowego Turnieju Bella Cup z pulą nagród 25.000 USD, który odbędzie się w dniach 1-7 lipca w Toruniu.
Koniec tygodnia 25 spędziła na kortach Górnika Bytom. Tydzień 26 to treningi w Warszawie i następnie wyjazd na turniej po którym będzie trenować w Łodzi przed Mistrzostwami Polski Juniorek, które odbędą się w Legnicy w dniach 9-14 lipca.

Paulina urodziła się 9 sierpnia w Częstochowie. Już od najmłodszych lat ujawniała wiele talentów ruchowych i koordynacyjnych. Bardzo chętnie uczęszczała na zajęcia taneczne do tamtejszego ogniska baletowego. Wzięła nawet udział w konkursie tańca z którego przywiozła swój pierwszy puchar. Jako zodiakalny lew od zawsze kochała rywalizację. Codziennie mijając w drodze do Szkoły im. Brata Alberta korty Victorii prosiła rodziców o zaprowadzenie jej na trening tenisowy. Po kilku miesiącach w wieku 7 lat rozpoczęła swoją przygodę z tenisem.

Bardzo dobry ogólny rozwój sportowy oraz koordynacyjny zawdzięcza swoim pierwszym treningom. Wówczas też uczyła się zrozumienia istoty sportu. Późniejsza wielokrotna Mistrzyni Polski w różnych kategoriach młodzieżowych doskonale wcieliła w życie pojęcie pasji, zasad fair-play i pokory wobec pracy.

Od 2008 roku przez kolejne 4 lata miala okazję trenować kilka miesięcy w roku w Akademii Tenisowej ISP we Francji wykazując bardzo dużo samodzielności i dyscypliny. Z tego doświadczenia będzie z pewnością korzystać w następnych latach kariery sportowej. W tym czasie zanotowała wiele sukcesów na arenie międzynarodowej jak chociazby zwycięstwo w turnieju ITF na Malcie lub osiągnięcie finałów turniejów ITF w Gdyni i Mariborze. Z jej wydatnym udzialem reprezentacja Polski Kadetek awansowała do finałów DME po zwycięstwie na reprezentacjami Rosji i Ukrainy. Wówczas uzyskała wielkie zrozumienie i wsparcie w Gimnazjum im Herberta w Częstochowie. Bez pomocy dyrekcji i pedagogów szkoły jej rozwój sportowy byłby niemożliwy. Od 2013 roku trenuje pod opieką Dawida Olejniczaka, który przygotowuje swoją zawodniczkę do zawodowych turniejów.

Tenis to wielka pasja Pauliny. Jednak oprócz niego ma bardzo dużo innych zainteresowań co pozwala jej na regenerację po ciężkich treningach. Czytanie książek, studiowanie języka angielskiego , fotografia i psychologia powodują, że życie sportowca jest niezwykle bogate. Paulina bardzo lubi ludzi i ma wielu przyjaciół na całym świecie.

Otwartość i pozytywne nastawienie bardzo pomaga jej w uprawianiu sportu.

Sport to ciągłe wyjazdy na turnieje lub treningi. Paulina przebywa w ciągu roku dużą ilość czasu poza domem Jednak czerpie z każdej chwili spędzonej w rodzinnym domu w Ćzęstochowie gdzie z przyjemnością spędza czas również ze swoimi przyjaciółmi.

Sportowe cele

ROZPOCZĄĆ RYWALIZACJĘ W DOROSŁYM, ZAWODOWYM TENISIE
ZOSTAĆ NAJLEPSZĄ POLSKA TENISISTKĄ
REPREZENTOWAĆ KRAJ NA ŚWIECIE
ZOSTAĆ NAJLEPSZĄ TENISISTKĄ NA ŚWIECIE
May 12th, 2013 02:32 PM
Caipirinha Guy
Re: Paulina Lewandowska

I guess she didn't get along with coaches or something but I don't know the story so I don't want to make up anything. Well, Warsaw has most facilities in Poland, it's not like Kraków, it's not that bad.
May 12th, 2013 02:30 PM
Vamos Feńa
Re: Paulina Lewandowska

What a shame, she probably had better training conditions in France.
This thread has more than 15 replies. Click here to review the whole thread.

Posting Rules  
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome