TennisForum.com - Reply to Topic

Thread: Little Baby Flower - Junior (96's Wang Yan 2 straight titles in indonasia) Reply to Thread
Title:
Message:
Trackback:
Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces) :
Post Icons
You may choose an icon for your message from the following list:
 

Register Now



In order to be able to post messages on the TennisForum.com forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in









Image Verification
Please enter the six letters or digits that appear in the image opposite.

Registration Image

  Additional Options
Miscellaneous Options

  Topic Review (Newest First)
Jan 20th, 2013 12:49 AM
M.P
Re: Little Baby Flower - Junior (96's Wang Yan 2 straight titles in indonasia)

Australian Open GA MD

Singles Main Draw

(17)Ilka Csoregi (ROU) v Elizaveta Kulichkova (RUS)
(Q)Danielle Wagland (AUS) v Xiaodi You (CHN)
(Q)Eliza Long (AUS) v Katherine Ip (HKG)
Giulia Pairone (ITA) v (13)Katy Dunne (GBR)

(11)Beatriz Haddad Maia (BRA) v (Q)Paige Mary Hourigan (NZL)
Ipek Soylu (TUR) v (Q)Zuzanna Maciejewska (POL)
(wc)Kimberly Birrell (AUS) v Rebecca Peterson (SWE)
Dominika Paterova (CZE) v (8)Elise Mertens (BEL)

(3)Ana Konjuh (CRO) v (wc)Ellen Perez (AUS)
(LL)Bridget Liddell (NZL) v Mami Adachi (JPN)
(Q)Stefani Stojic (AUS) v Shilin Xu (CHN)
Deborah Chiesa (ITA) v (15)Alexandra Kiick (USA)

(12)Barbora Krejcikova (CZE) v Kamonwan Buayam (THA)
(wc)Naiktha Bains (AUS) v (Q)Olga Fridman (UKR)
Fiona Ferro (FRA) v Madrie Le Roux (RSA)
(LL)Brooke Rischbieth (AUS) v (6)Carol Zhao (CAN)

(7)Anna Danilina (KAZ) v Hikari Yamamoto (JPN)
Camilla Rosatello (ITA) v Jamie Loeb (USA)
Natalia Vajdova (SVK) v Lizette Cabrera (AUS)
Harriet Dart (GBR) v (10)Anett Kontaveit (EST)

(16)Oleksandra Korashvili (UKR) v (Q)Nicoleta Dascalu (ROU)
Ziyue Sun (CHN) v (wc)Priscilla Hon (AUS)
(wc)Sara Tomic (AUS) v Gabriela Pantuckova (CZE)
Aliona Bolsova (MDA) v (4)Antonia Lottner (GER)

(5)Ching-Wen Hsu (TPE) v (wc)Belinda Woolcock (AUS)
Klaartje Liebens (BEL) v (Q)Fang Ying Xun (CHN)
(wc)Zoe Hives (AUS) v Sandra Samir (EGY)
Jelena Ostapenko (LAT) v (9)Christina Makarova (USA)

(14)Erin Routliffe (CAN) v Ivana Jorovic (SRB)
Adrijana Lekaj (CRO) v Aldila Sutjiadi (INA)
Emily Fanning (NZL) v (wc)Olivia Tjandramulia (AUS)
Ilze Hattingh (RSA) v (2)Katerina Siniakova (CZE)
Jun 24th, 2012 02:11 PM
M.P
Re: Little Baby Flower - Junior (Shilin Xu 1998 won G3 Double and SF in Single)

Semifinal
Yan WANG (CHN) 6-1 7-6(3) Qiu Yu YE (CHN)
Olivia TJANDRAMULIA (AUS) 1-6 6-1 6-2 Yukun ZHANG (CHN)


Final
Yan WANG (CHN) 6-4 6-2 Olivia TJANDRAMULIA (AUS)
Jun 22nd, 2012 03:11 PM
M.P
Re: Little Baby Flower - Junior (Shilin Xu 1998 won G3 Double and SF in Single)

This Week

1st Round
Kamonwan BUAYAM (THA) [1] 6-1 6-1 Mayu OKAWA (JPN)
Yu-Ting HSIEH (TPE) 6-1 3-6 6-2 Oktavia AYU DEWI (INA)
Woyla WALUYO (INA) 6-3 6-3 ANNA GRIGORYAN (RUS)
Qiu Yu YE (CHN) 6-1 6-0 Maika Jae TANPOCO (PHI) [6]

Yan WANG (CHN) 6-4 6-3 Parminder KAUR (IND) [3]
Wing Man LIN (HKG) 6-4 6-7(8) 6-2 Deria NUR HALIZA (INA)

Plobrung PLIPUECH (THA) 6-1 6-1 Rifanty KAHFIANI (INA)
Sara TOMIC (AUS) [8] 7-5 7-5 Kyoka OKAMURA (JPN)

Yukun ZHANG (CHN) 4-6 6-3 6-4 Aarzoo MALIK (IND) [7]
Pei-Wen KAO (TPE) 6-1 6-2 Fahira AINUN NISA (INA)
Chompoothip JANDAKATE (THA) 6-2 6-1 Nilar WIN (MYA)
Eudice Wong CHONG (HKG) 4-6 6-2 6-4 Efriliya HERLINA (INA) [4]

Jiayuan XUE (CHN) [5] 6-3 6-2 Vita TAHER (INA)
Olivia TJANDRAMULIA (AUS) 6-2 6-4 Suryaningsih SURYANINGSIH (INA)
Rheeya DOSHI (SIN) 6-4 6-2 Putri Intan PERMATA SARI (INA)
Sanae OHTA (JPN) [2] 6-3 6-2 Aslina CHUA (MAS)


2nd Round
Kamonwan BUAYAM (THA) [1] 6-4 6-3 Yu-Ting HSIEH (TPE)
Qiu Yu YE (CHN) 6-1 6-0 Woyla WALUYO (INA)
Yan WANG (CHN) 6-0 6-0 Wing Man LIN (HKG)

Plobrung PLIPUECH (THA) 6-4 3-6 6-4 Sara TOMIC (AUS) [8]

Yukun ZHANG (CHN) 6-2 6-2 Pei-Wen KAO (TPE)
Eudice Wong CHONG (HKG) 6-4 7-6(4) Chompoothip JANDAKATE (THA)
Olivia TJANDRAMULIA (AUS) 6-3 6-3 Jiayuan XUE (CHN) [5]

Sanae OHTA (JPN) [2] 6-0 6-3 Rheeya DOSHI (SIN)


Quarterfinal
Qiu Yu YE (CHN) 6-4 5-7 6-3 Kamonwan BUAYAM (THA) [1]
Yan WANG (CHN) 6-1 6-1 Plobrung PLIPUECH (THA)
Yukun ZHANG (CHN) 7-6(4) 3-6 6-4 Eudice Wong CHONG (HKG)

Olivia TJANDRAMULIA (AUS) 6-0 3-6 7-5 Sanae OHTA (JPN) [2]
Jun 22nd, 2012 03:09 PM
M.P
Re: Little Baby Flower - Junior (Shilin Xu 1998 won G3 Double and SF in Single)

1st Round
Kamonwan BUAYAM (THA) [1] 6-1 6-2 Wing Man LIN (HKG)
Olivia TJANDRAMULIA (AUS) 6-4 6-3 Arrum DAMARSARI (INA)
Alyssa BOEY (MAS) 7-6(3) 5-7 7-5 Oktavia AYU DEWI (INA)
Yan WANG (CHN) 6-1 4-6 6-0 Maika Jae TANPOCO (PHI) [6]

Parminder KAUR (IND) [3] 6-3 6-1 Woyla WALUYO (INA)
Yu-Ting HSIEH (TPE) 6-4 6-3 Rifanty KAHFIANI (INA)
Vita TAHER (INA) 6-1 6-3 Kaoko KITAGAWA (JPN)
Yukun ZHANG (CHN) [8] 6-1 6-3 ANNA GRIGORYAN (RUS)

Aarzoo MALIK (IND) [7] 6-1 6-0 Mayu OKAWA (JPN)
Plobrung PLIPUECH (THA) 6-2 6-4 Hanemas PANGESTU (INA)
Qiu Yu YE (CHN) 6-3 6-1 Aslina CHUA (MAS)
Rheeya DOSHI (SIN) 6-3 6-2 Efriliya HERLINA (INA) [4]

Jiayuan XUE (CHN) [5] 6-4 6-2 Chompoothip JANDAKATE (THA)
Nilar WIN (MYA) 6-4 6-0 Deria NUR HALIZA (INA)
Eudice Wong CHONG (HKG) 6-1 6-3 Diandra BERLIANA (INA)
Sanae OHTA (JPN) [2] 5-7 6-3 7-6(1) Pei-Wen KAO (TPE)



2nd Round
Kamonwan BUAYAM (THA) [1] 6-4 6-1 Olivia TJANDRAMULIA (AUS)
Yan WANG (CHN) 6-0 6-1 Alyssa BOEY (MAS)
Parminder KAUR (IND) [3] 6-3 6-3 Yu-Ting HSIEH (TPE)
Yukun ZHANG (CHN) [8] 6-2 6-4 Vita TAHER (INA)

Plobrung PLIPUECH (THA) 7-5 6-2 Aarzoo MALIK (IND) [7]
Qiu Yu YE (CHN) 6-1 6-2 Rheeya DOSHI (SIN)
Jiayuan XUE (CHN) [5] 6-2 6-2 Nilar WIN (MYA)
Eudice Wong CHONG (HKG) 6-3 6-2 Sanae OHTA (JPN) [2]




Quarterfinal
Yan WANG (CHN) 6-4 6-2 Kamonwan BUAYAM (THA) [1]
Yukun ZHANG (CHN) [8] 6-2 6-2 Parminder KAUR (IND) [3]
Qiu Yu YE (CHN) 6-2 7-6(6) Plobrung PLIPUECH (THA)
Jiayuan XUE (CHN) [5] 6-3 6-4 Eudice Wong CHONG (HKG
)


Semifinal
Yan WANG (CHN) 6-1 6-3 Yukun ZHANG (CHN) [8]
Qiu Yu YE (CHN) 6-4 6-2 Jiayuan XUE (CHN) [5]


Final
Yan WANG (CHN) 3-6 6-3 7-5 Qiu Yu YE (CHN)
May 19th, 2012 09:26 AM
M.P
Re: Little Baby Flower - Junior (Shilin Xu 1998 won G3 Double and SF in Single)

her father's blog
when she was 8
http://www.tianya.cn/publicforum/con...1/494764.shtml
May 19th, 2012 08:36 AM
M.P
Re: Little Baby Flower (Junior)

a 1998 shilin XU (CHN) won G3 Beijing double title and make SF in Single
Jan 27th, 2012 04:33 AM
M.P
Re: Little Baby Flower (Junior)

China G5


1st Round

Jiahui CHEN (CHN) (1) defeated Jia Qi KANG (CHN) 6-2 6-3
Minying LIANG (CHN) defeated Carmen Florence LAI (HKG) 4-6 6-1 6-4
Xixi FENG (CHN) defeated Chunan XIANG (CHN) 6-0 6-3
Chih-Hsien CHU (TPE) (15) defeated Hui Xuan HU (CHN) 7-6(2) 6-3
Yuanyi YU (CHN) (10) defeated Mingxiu DU (CHN) 6-3 6-3
ShiYu XU (CHN) defeated Rui DONG (CHN) 6-2 6-3
Wu MEI-QI (CHN) defeated Zhi Yan YE (CHN) 6-2 7-5
Wing Man LIN (HKG) (7) defeated Si Han WU (CHN) 7-6(4) 6-4
Siyu QIN (CHN) defeated Na LI (CHN) (3) 6-2 6-4
Jin Li TANG (CHN) defeated Ching PANG (HKG) 6-2 6-4
Fengzhu YANG (CHN) defeated Yuqi SHENG (CHN) 6-4 6-1
Ruyu YAN (CHN) (14) defeated Xinyu GAO (CHN) 6-0 6-2
Angelina SKIDANOVA (RUS) (11) defeated Wanyuanyun JIN (CHN) 7-6(5) 6-3
Wei WANG (CHN) defeated Jinxuan WANG (CHN) 6-1 6-3
Mingyang LIU (CHN) defeated Mengyao YI (CHN) 7-6(3) 6-2
Xiao Ou ZHAO (CHN) (8) defeated Hei Tung WONG (HKG) 6-3 6-1
Xiaodi YOU (CHN) (6) defeated Shuhe HAN (CHN) 6-2 6-0
Ke MAO (CHN) defeated Han-Chi CHEN (TPE) 6-3 6-1
Qianting YAN (CHN) defeated Siyu CHEN (CHN) 7-6(5) 6-2
Kwan Yau NG (HKG) (9) defeated Polina TASKAEVA (RUS) 6-1 6-1
Zhang JING (CHN) (13) defeated TATYANA GRIGORYAN (RUS) 7-6(4) 6-4
Yizhao GUO (CHN) defeated Luxizi MENG (CHN) 6-3 7-5
Jie CHEN (CHN) defeated Jia Wei TI (MAS) 6-2 6-3
Si Qi LIU (CHN) (4) defeated Yi Ming HUANG (CHN) 6-2 6-1
Shangqing YANG (CHN) defeated Man Ying Maggie NG (HKG) (5) 6-2 6-2
JiaQing MO (CHN) defeated Ning HAI (CHN) 6-0 6-1
Chan ZHANG (CHN) defeated Mengjuan YI (CHN) 4-6 6-2 6-1
Qiu Yu YE (CHN) (12) defeated Ying ZHANG (CHN) 6-3 6-3
Zhiruo LIU (CHN) (16) defeated Yik Yan Suki LAW (HKG) 6-1 7-5
Xin LIU (CHN) defeated Xiuyuan LI (CHN) 6-2 6-2
ANNA GRIGORYAN (RUS) defeated Jingyan ZHAO (CHN) 6-1 6-0
Fang Ying XUN (CHN) (2) defeated Haobo SHI (CHN) 6-0 6-0

2nd Round

Jiahui CHEN (CHN) (1) defeated Minying LIANG (CHN) 6-0 6-2
Chih-Hsien CHU (TPE) (15) defeated Xixi FENG (CHN) 6-1 7-6(4)
Yuanyi YU (CHN) (10) defeated ShiYu XU (CHN) 6-3 6-3
Wing Man LIN (HKG) (7) defeated Wu MEI-QI (CHN) 6-3 6-2
Siyu QIN (CHN) defeated Jin Li TANG (CHN) 6-3 6-4
Ruyu YAN (CHN) (14) defeated Fengzhu YANG (CHN) 6-3 6-2
Angelina SKIDANOVA (RUS) (11) defeated Wei WANG (CHN) 6-0 6-2
Mingyang LIU (CHN) defeated Xiao Ou ZHAO (CHN) (8) 2-6 6-0 6-2
Xiaodi YOU (CHN) (6) defeated Ke MAO (CHN) 6-0 6-0
Qianting YAN (CHN) defeated Kwan Yau NG (HKG) (9) 4-6 7-6(6) 6-1
Zhang JING (CHN) (13) defeated Yizhao GUO (CHN) 6-4 6-1
Si Qi LIU (CHN) (4) defeated Jie CHEN (CHN) 6-2 7-6(5)
Shangqing YANG (CHN) defeated JiaQing MO (CHN) 6-2 6-2
Qiu Yu YE (CHN) (12) defeated Chan ZHANG (CHN) 6-4 6-2
Zhiruo LIU (CHN) (16) defeated Xin LIU (CHN) 6-4 6-3
Fang Ying XUN (CHN) (2) defeated ANNA GRIGORYAN (RUS) 6-3 6-2

3rd Round

Jiahui CHEN (CHN) (1) defeated Chih-Hsien CHU (TPE) (15) 6-0 6-3
Yuanyi YU (CHN) (10) defeated Wing Man LIN (HKG) (7) 6-2 6-0
Ruyu YAN (CHN) (14) defeated Siyu QIN (CHN) 6-1 6-1
Angelina SKIDANOVA (RUS) (11) defeated Mingyang LIU (CHN) 6-3 6-1
Xiaodi YOU (CHN) (6) defeated Qianting YAN (CHN) 6-0 6-2
Zhang JING (CHN) (13) defeated Si Qi LIU (CHN) (4) 6-3 4-6 6-4
Qiu Yu YE (CHN) (12) defeated Shangqing YANG (CHN) 6-0 6-1
Fang Ying XUN (CHN) (2) defeated Zhiruo LIU (CHN) (16) 6-4 5-7 7-5

Quarterfinal

Jiahui CHEN (CHN) (1) defeated Yuanyi YU (CHN) (10) 7-5 5-7 [10-6]
Ruyu YAN (CHN) (14) defeated Angelina SKIDANOVA (RUS) (11) 6-1 6-2
Xiaodi YOU (CHN) (6) defeated Zhang JING (CHN) (13) 6-3 6-4
Qiu Yu YE (CHN) (12) defeated Fang Ying XUN (CHN) (2) 6-3 5-7 [10-3]

Semifinal

Jiahui CHEN (CHN) (1) defeated Ruyu YAN (CHN) (14) 7-5 7-5
Qiu Yu YE (CHN) (12) defeated Xiaodi YOU (CHN) (6) 6-1 6-3

Final

Jiahui CHEN (CHN) (1) defeated Qiu Yu YE (CHN) (12) 6-2 6-2
Jan 27th, 2012 04:31 AM
M.P
Re: Little Baby Flower (Junior)

1st Round

Tamitha NGUYEN (PHI) (1) defeated Kwan Yau NG (HKG) 4-6 6-0 6-2
Ying ZHANG (CHN) defeated Hei Tung WONG (HKG) 6-1 6-1
ANNA GRIGORYAN (RUS) defeated Yan Yin LO (HKG) 6-0 6-3
Carina MA KA MAN (HKG) (7) defeated Satomi MOMOSE (JPN) 6-0 6-0
Eudice Wong CHONG (HKG) defeated Efriliya HERLINA (INA) (3) 6-2 6-4
Chih-Hsien CHU (TPE) defeated Chak Lam CHAN (HKG) 6-0 6-0
Ching PANG (HKG) defeated Pernilla WOHLSTROM (FIN) 6-2 6-2
Na LI (CHN) (6) defeated Wing Man LIN (HKG) 6-3 7-5
Rongrong LEENABANCHONG (THA) (5) defeated Wai Kei Vickie IP (HKG) 6-2 6-2
Huijie LI (CHN) defeated Tsz Ching Christy CHAN (HKG) 6-3 6-1
Angelina SKIDANOVA (RUS) defeated Claire Yoonkee Choi SPACKMAN (HKG) 7-6(2) 6-2
Marian Jade CAPADOCIA (PHI) (4) defeated Jia Qi KANG (CHN) 6-3 6-2
Yijia SHAO (CHN) (8) defeated Yik Yan Suki LAW (HKG) 7-6(3) 6-7(5) 6-3
Man Ying Maggie NG (HKG) defeated Paige Mary HOURIGAN (NZL) 2-6 7-5 6-4
Carmen Florence LAI (HKG) defeated Hsin-Min CHIN (TPE) 6-4 6-2
Maika Jae TANPOCO (PHI) (2) defeated Wing Chun LAW (HKG) 6-1 6-1

2nd Round

Ying ZHANG (CHN) defeated Tamitha NGUYEN (PHI) (1) 1-6 6-2 6-2
ANNA GRIGORYAN (RUS) defeated Carina MA KA MAN (HKG) (7) 6-4 6-0
Eudice Wong CHONG (HKG) defeated Chih-Hsien CHU (TPE) 7-5 4-6 6-1
Na LI (CHN) (6) defeated Ching PANG (HKG) 6-2 6-1
Huijie LI (CHN) defeated Rongrong LEENABANCHONG (THA) (5) 6-3 6-3
Marian Jade CAPADOCIA (PHI) (4) defeated Angelina SKIDANOVA (RUS) 7-5 3-6 7-5
Man Ying Maggie NG (HKG) defeated Yijia SHAO (CHN) (8) 6-0 4-0 Retired
Maika Jae TANPOCO (PHI) (2) defeated Carmen Florence LAI (HKG) 7-6(2) 6-3

Quarterfinal

Ying ZHANG (CHN) defeated ANNA GRIGORYAN (RUS) 6-4 7-5
Eudice Wong CHONG (HKG) defeated Na LI (CHN) (6) 6-4 7-5
Huijie LI (CHN) defeated Marian Jade CAPADOCIA (PHI) (4) 6-4 6-1
Maika Jae TANPOCO (PHI) (2) defeated Man Ying Maggie NG (HKG) 6-3 6-4

Semifinal

Ying ZHANG (CHN) defeated Eudice Wong CHONG (HKG) 7-6(4) 3-6 6-3
Huijie LI (CHN) defeated Maika Jae TANPOCO (PHI) (2) 6-1 6-1

Final

Huijie LI (CHN) defeated Ying ZHANG (CHN) 6-1 7-5 she suddenly made the final n HK G4. She barely win a match and make a final
Jan 7th, 2012 02:42 PM
Baby-Na
Re: Little Baby Flower (Junior)

Quote:
Originally Posted by M.P View Post
1st Round

Saisai ZHENG (CHN) (1) defeated Xi-Wei CAI (CHN) 6-4 6-0
Xiao Yu LI (CHN) defeated Carina MA KA MAN (HKG) 6-0 6-0
Ruyu YAN (CHN) defeated Jialu HUANG (CHN) 7-5 7-5
Xiao Ou ZHAO (CHN) defeated Miki KOBAYASHI (JPN) (6) 6-1 4-6 6-3
Ching-Wen HSU (TPE) (3) defeated Huijie LI (CHN) 6-2 6-4
Fangzhou LIU (CHN) defeated Tian CAO (CHN) 4-6 6-3 6-1
Fang Ying XUN (CHN) defeated Wing Man LIN (HKG) 6-3 6-0
Ziyue SUN (CHN) (7) defeated Yan WANG (CHN) 4-6 6-1 7-5
Zhang JING (CHN) defeated Sanae OHTA (JPN) (5) 6-2 6-4
Xiaodi YOU (CHN) defeated Si Qi LIU (CHN) 6-3 6-3
Man Ying Maggie NG (HKG) defeated Zixian ZHANG (CHN) 6-1 6-3
Hao Chen TANG (CHN) (4) defeated Siyu QIN (CHN) 6-0 6-0
Jiahui CHEN (CHN) (8) defeated Pei Yu SIEH (TPE) 6-2 6-1
Yihong LI (CHN) defeated Minying LIANG (CHN) 6-1 6-2
Xiaorong DONG (CHN) defeated Jiayuan XUE (CHN) 7-5 6-2
Katherine IP (HKG) (2) defeated Yukun ZHANG (CHN) 6-1 6-3

2nd Round

Saisai ZHENG (CHN) (1) defeated Xiao Yu LI (CHN) 6-1 4-1 Retired
Ruyu YAN (CHN) defeated Xiao Ou ZHAO (CHN) 6-3 6-2
Ching-Wen HSU (TPE) (3) defeated Fangzhou LIU (CHN) 7-5 7-5
Fang Ying XUN (CHN) defeated Ziyue SUN (CHN) (7) 7-5 7-5
Xiaodi YOU (CHN) defeated Zhang JING (CHN) 6-2 5-7 7-6(3)
Hao Chen TANG (CHN) (4) defeated Man Ying Maggie NG (HKG) 6-2 6-2
Jiahui CHEN (CHN) (8) defeated Yihong LI (CHN) 6-3 6-4
Katherine IP (HKG) (2) defeated Xiaorong DONG (CHN) 6-2 6-3

Quarterfinal

Ruyu YAN (CHN) defeated Saisai ZHENG (CHN) (1) 1-4 Retired
Ching-Wen HSU (TPE) (3) defeated Fang Ying XUN (CHN) 6-3 6-0
Hao Chen TANG (CHN) (4) defeated Xiaodi YOU (CHN) 6-2 6-0
Katherine IP (HKG) (2) defeated Jiahui CHEN (CHN) (8) 6-3 6-1

Semifinal

Ruyu YAN (CHN)
defeated Ching-Wen HSU (TPE) (3) 4-6 6-0 6-4
Hao Chen TANG (CHN) (4) defeated Katherine IP (HKG) (2) 6-2 6-3

Final

Ruyu YAN (CHN) Vs Hao Chen TANG (CHN) (4)
Is Ruyu Yan "Brisbane Dani" or something, lucky biatch?
Jan 7th, 2012 01:41 PM
M.P
Re: Little Baby Flower (Junior)

1st Round

Saisai ZHENG (CHN) (1) defeated Xi-Wei CAI (CHN) 6-4 6-0
Xiao Yu LI (CHN) defeated Carina MA KA MAN (HKG) 6-0 6-0
Ruyu YAN (CHN) defeated Jialu HUANG (CHN) 7-5 7-5
Xiao Ou ZHAO (CHN) defeated Miki KOBAYASHI (JPN) (6) 6-1 4-6 6-3
Ching-Wen HSU (TPE) (3) defeated Huijie LI (CHN) 6-2 6-4
Fangzhou LIU (CHN) defeated Tian CAO (CHN) 4-6 6-3 6-1
Fang Ying XUN (CHN) defeated Wing Man LIN (HKG) 6-3 6-0
Ziyue SUN (CHN) (7) defeated Yan WANG (CHN) 4-6 6-1 7-5
Zhang JING (CHN) defeated Sanae OHTA (JPN) (5) 6-2 6-4
Xiaodi YOU (CHN) defeated Si Qi LIU (CHN) 6-3 6-3
Man Ying Maggie NG (HKG) defeated Zixian ZHANG (CHN) 6-1 6-3
Hao Chen TANG (CHN) (4) defeated Siyu QIN (CHN) 6-0 6-0
Jiahui CHEN (CHN) (8) defeated Pei Yu SIEH (TPE) 6-2 6-1
Yihong LI (CHN) defeated Minying LIANG (CHN) 6-1 6-2
Xiaorong DONG (CHN) defeated Jiayuan XUE (CHN) 7-5 6-2
Katherine IP (HKG) (2) defeated Yukun ZHANG (CHN) 6-1 6-3

2nd Round

Saisai ZHENG (CHN) (1) defeated Xiao Yu LI (CHN) 6-1 4-1 Retired
Ruyu YAN (CHN) defeated Xiao Ou ZHAO (CHN) 6-3 6-2
Ching-Wen HSU (TPE) (3) defeated Fangzhou LIU (CHN) 7-5 7-5
Fang Ying XUN (CHN) defeated Ziyue SUN (CHN) (7) 7-5 7-5
Xiaodi YOU (CHN) defeated Zhang JING (CHN) 6-2 5-7 7-6(3)
Hao Chen TANG (CHN) (4) defeated Man Ying Maggie NG (HKG) 6-2 6-2
Jiahui CHEN (CHN) (8) defeated Yihong LI (CHN) 6-3 6-4
Katherine IP (HKG) (2) defeated Xiaorong DONG (CHN) 6-2 6-3

Quarterfinal

Ruyu YAN (CHN) defeated Saisai ZHENG (CHN) (1) 1-4 Retired
Ching-Wen HSU (TPE) (3) defeated Fang Ying XUN (CHN) 6-3 6-0
Hao Chen TANG (CHN) (4) defeated Xiaodi YOU (CHN) 6-2 6-0
Katherine IP (HKG) (2) defeated Jiahui CHEN (CHN) (8) 6-3 6-1

Semifinal

Ruyu YAN (CHN) defeated Ching-Wen HSU (TPE) (3) 4-6 6-0 6-4
Hao Chen TANG (CHN) (4) defeated Katherine IP (HKG) (2) 6-2 6-3

Final

Ruyu YAN (CHN) Vs Hao Chen TANG (CHN) (4)
Jan 2nd, 2012 02:27 PM
M.P
Re: Little Baby Flower (Junior)

R1

[1/WC] Saisai Zheng (CHN) vs. Xi-Wei Cai (CHN)
Carina Ma Ka Man (HKG) vs. Xiao Yu Li (CHN)
Jialu Huang (CHN) vs. [Q] Ruyu Yan (CHN)
Xiao Ou Zhao (CHN) vs. [6] Miki Kobayashi (JPN)

[3] Ching-Wen Hsu (TPE) vs. [Q] Huijie Li (CHN)
Tian Cao (CHN) vs. Fangzhou Liu (CHN)
Wing Man Lin (HKG) vs. Fang Ying Xun (CHN)
Yan Wang (CHN) vs. [7] Ziyue Sun (CHN)

[5] Sanae Ohta (JPN) vs. [Q] Zhang Jing (CHN)
Si Qi Liu (CHN) vs. Xiaodi You (CHN)
Man Ying Maggie Ng (HKG) vs. Zixian Zhang (CHN)
[Q] Siyu Qin (CHN) vs. [4/WC] Hao Chen Tang (CHN)

[8] Jiahui Chen (CHN) vs. Pei Yu Sieh (TPE)
[WC] Minying Liang (CHN) vs. [WC] Yihong Li (CHN)
Jiayuan Xue (CHN) vs. Xiaorong Dong (CHN)
Yukun Zhang (CHN) vs. [2] Katherine Ip (HKG)



hopefully SF is
Saisai vs Ziyue
Haochen vs Kath
Dec 4th, 2011 03:30 AM
Jyqingqing
Re: Little Baby Flower (Junior)

Orange Bowl International Tennis Championship, GA

QR1
Xue Zhang (CHN) d. Elysse Graci (USA) 61 75
Alexandria Stiteler (USA) d. Ying Zhang (CHN) 62 61

QR2
(10)Ioana Ducu (ROU) d. Xue Zhang (CHN) 62 60
Nov 30th, 2011 09:18 AM
M.P
Re: Juniors

oh really just know it... haven't be there quiet some time
Nov 30th, 2011 03:10 AM
Jyqingqing
Re: Juniors

Quote:
Originally Posted by M.P View Post
are you the one who know them well on tennis.com.cn/bbs ??
No.I'm not PAN Hao I'm '江阴清清'.You don't know me?I'm very famous in our chinese bbs.
By the way it's changed from tennis.com.cn/bbs to bbs.tennis.com.cn now!
Nov 29th, 2011 04:20 PM
M.P
Re: Juniors

are you the one who know them well on tennis.com.cn/bbs ??
This thread has more than 15 replies. Click here to review the whole thread.

Posting Rules  
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome