TennisForum.com - Reply to Topic
Thread: ITF Tournaments in Greece Reply to Thread
Title:
Message:
Trackback:
Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces) :
Post Icons
You may choose an icon for your message from the following list:
 

Register Now



In order to be able to post messages on the TennisForum.com forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in









Human Verification

In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.



  Additional Options
Miscellaneous Options

  Topic Review (Newest First)
Apr 29th, 2014 03:35 AM
hellas719 10K Heraklion VII:
Singles:
Qualified: Grammatikopoulou
R1: Rentouli, Stefanou
R2: Fafaliou
QF: Grammatikopoulou
F: Papamichail
W: Sakkari

Doubles:
R1: Rentouli, Stefanou
W: Papamichail


Sent from Verticalsports.com Free App
Apr 23rd, 2014 02:30 AM
hellas719
Re: ITF Tournaments in Greece

10K Heraklion VI:
Singles:
R1: Rentouli, Baka, Stefanou, Kairi
QF: Papamichail
SF: Grammatikopoulou
F: Sakkari

Doubles:
R1: Rentouli, Kairi
F: Papamichail/Sakkari
W: Grammatikopoulou
Apr 15th, 2014 06:36 AM
hellas719
Re: ITF Tournaments in Greece

10K Heraklion V:
Singles:
QR1-Naoum, Tsagkaraki
QR2-Mathioudaki, Markaki
R1-Papageorgiou, Sakkari, Stefanou, Kairi, Matoula, Fafaliou
SF-Grammatikopoulou

Doubles:
R1-Matoula
QF-Kairi/Sakkari
F-Grammatikopoulou
Apr 10th, 2014 03:50 AM
hellas719
Re: ITF Tournaments in Greece

10K Heraklion IV:
QR1-Tsagkaraki, Naoum, Markaki
R1-Kairi, Matoula, Grammatikopoulou, Stefanou, Baka

Doubles:
QF-Kairi, Matoula
F-Grammatikopoulou
Apr 10th, 2014 03:49 AM
hellas719
Re: ITF Tournaments in Greece

10K Heraklion III:
QR2-Stamatopoulou, Tritou
R1-Baka, Papageorgiou, Stefanou

Nobody played doubles
Apr 10th, 2014 03:49 AM
hellas719
Re: ITF Tournaments in Greece

10K Heraklion II:
Singles:
QR1-Baka, Stamatopoulou, Nikolaidou
QR2-Papageorgiou
QR3/FQR-Tritou
R1-Rentouli, Stefanou, Fafaliou
R2-Kairi

Doubles:
R1-Baka/Tritou, Fafaliou/Kairi
Mar 18th, 2014 05:58 AM
hellas719
Re: ITF Tournaments in Greece

10K Heraklion I:
Singles:
QR1: Stamatopoulou, Nikolaidou, Kairi
QR2/FQR: Siopacha, Tritou
R1: Fafaliou, Baka
R2: Stefanou, Rentouli, Papageorgiou

Doubles:
R1: Baka/Tritou, Rentouli
QF: Fafaliou/Kairi
Dec 23rd, 2013 05:05 AM
hellas719
Re: ITF Tournaments in Greece

10K Rethymno:
SINGLES MAIN DRAW
(1) Margarita LAZAREVA RUS vs bye
Harriet DART GBR d. Konstantina LALAOUNI GRE 61 60
wc Anastasia RENTOULI GRE d. Stamatia FAFALIOU GRE ret
(7) Steffi DISTELMANS BEL d. Maria NAOUM GRE 60 60
(4) Michaela FRLICKA GER vs bye
Sonja LARSEN GER d. Ioanna MARKESINI GRE 62 61
Maria SIOPACHA CYP d. Libi MESH ISR 62 63
(5) Katy DUNNE GBR d. Angeliki KAIRI GRE 63 63
(8) Lee OR ISR d. Irini PAPAGEORGIOU GRE 26 64 64
wc Eleni CHRISTOFI GRE d. Tatiana PAPAKANELLOU GRE 60 60
wc Maria-Eleni CHARALAMPOPOULOU GRE d. Emily BURNS AUS 57 60 64
(3) Julia STAMATOVA BUL vs bye
Raluca Georgiana SERBAN ROU d. (6) Agni STEFANOU GRE 63 41 ret
Sarah Beth ASKEW GBR d. Katya KRIVOSHAPOV ISR 76(2) 63
Ani VANGELOVA BUL d. Sissi KROUSTALAKI GRE 60 61
(2) Lisanne VAN RIET NED vs bye
2nd round
(1) Margarita LAZAREVA RUS d. Harriet DART GBR 63 46 62
wc Anastasia RENTOULI GRE d. (7) Steffi DISTELMANS BEL 63 62
Sonja LARSEN GER d. (4) Michaela FRLICKA GER 75 46 61
(5) Katy DUNNE GBR d. Maria SOPACHA CYP 62 61
(8) Lee OR ISR d. wc Eleni CHRISTOFI GRE 63 62
(3) Julia STAMATOVA BUL d. wc Maria-Eleni CHARALAMPOPOULOU GRE 62 60
Raluca Georgiana SERBAN ROU d. Sarah Beth ASKEW GBR 36 76(4) 63
(2) Lisanne VAN RIET NED d. Ani VANGELOVA BUL 60 61
QF
(1) Margarita LAZAREVA RUS d. wc Anastasia RENTOULI GRE 62 61
(5) Katy DUNNE GBR d. Sonja LARSEN GER 60 60
(3) Julia STAMATOVA BUL d. (8) Lee OR ISR 63 64
(2) Lisanne VAN RIET NED d. Raluca Georgiana SERBAN ROU 62 64
SF
(5) Katy DUNNE GBR d. (1) Margarita LAZAREVA RUS 76(5) 67(5) 61
(2) Lisanne VAN RIET NED d. (3) Julia STAMATOVA BUL 62 63
Final
(5) Katy DUNNE GBR d. (2) Lisanne VAN RIET NED 63 64
----------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Margarita LAZAREVA RUS/Lisanne VAN RIET NED vs bye
Maria-Eleni CHARALAMPOPOULOU/Anastasia RENTOULI GRE vs bye
(3) Katya KRIVOSHAPOV/Libi MESH ISR vs bye
Emily BURNS AUS/Ioanna MARKESINI GRE d. Konstantina LALAOUINI/Tatiana PAPAKANELLOU GRE 63 60
Sarah Beth ASKEW/Katy DUNNE GBR vs bye
(4) Angeliki KAIRI GRE/Lee OR ISR vs bye
Raluca Georgiana SERBAN ROU/Maria SOPACHA CYP d. Eleni CHRISTOFI/Agni STEFANOU GRE 46 60 10-2
(2) Steffi DISTELMANS BEL/Julia STAMATOVA BUL vs bye
QF
(1) Margarita LAZAREVA RUS/Lisanne VAN RIET NED d. Maria-Eleni CHARALAMPOPOULOU/Anastasia RENTOULI GRE 62 61
(3) Katya KRIVOSHAPOV/Libi MESH ISR d. Emily BURNS AUS/Ioanna MARKESINI GRE 64 60
Sarah Beth ASKEW/Katy DUNNE GBR d. (4) Angeliki KAIRI GRE/Lee OR ISR ret
(2) Steffi DISTELMANS BEL/Julia STAMATOVA BUL d. Raluca Georgiana SERBAN ROU/Maria SOPACHA CYP 63 64
SF
(1) Margarita LAZAREVA RUS/Lisanne VAN RIET NED d. (3) Katya KRIVOSHAPOV/Libi MESH ISR 61 60
Sarah Beth ASKEW/Katy DUNNE GBR d. (2) Steffi DISTELMANS BEL/Julia STAMATOVA BUL 64 62
Final
Sarah Beth ASKEW/Katy DUNNE GBR d. (1) Margarita LAZAREVA RUS/Lisanne VAN RIET NED 26 64 10-5
Dec 23rd, 2013 05:00 AM
hellas719
Re: ITF Tournaments in Greece

10K Heraklion X:
SINGLES QUALIFYING DRAW
Nina ASANIN SRB - moved to Main Draw
Veronika KOLAROVA CZE - moved to Main Draw
Maria NAOUM GRE - moved to Main Draw
---------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Aminat KUSHKOVA RUS vs bye
Ioanna MARKESINI GRE d. Annely POKRAS EST 60 60
Oleksandra PISKUN UKR d. Emily BURNS AUS 64 26 60
(7) Stamatia FAFALIOU GRE d. Shir AHARON ISR 46 61 60
(3) Lisa SABINO SUI vs bye
Ani VANGELOVA BUL d. Lyuboslava PERUHOVA BUL 75 63
Hannah NAGEL GER d. Annabel OSSOMBI UKR 63 60
(5) Ilka CSOREGI ROU vs bye
(6) Steffi DISTELMANS BEL vs bye
Vendula ZOVINCOVA CZE d. Nina ASANIN SRB 60 61
Marie VAN AELST BEL d. Maria NAOUM GRE 63 60
(4) Laura DEIGMAN GBR vs bye
Sara ECCEL ITA d. (8) Marina LAZIC SRB 61 62
Csilla BORSANYI HUN d. Bianka BEKEFI HUN ret
Veronika KOLAROVA CZE d. Nana MIYAKAWA AUS 62 62
(2) Julia STAMATOVA BUL vs bye
2nd round
(1) Aminat KUSHKOVA RUS d. Ioanna MARKESINI GRE 60 61
Oleksandra PISKUN UKR d. (7) Stamatia FAFALIOU GRE 61 64
(3) Lisa SABINO SUI d. Ani VANGELOVA BUL 62 62
(5) Ilka CSOREGI ROU d. Hannah NAGEL GER 63 63
Vendula ZOVINCOVA CZE d. (6) Steffi DISTELMANS BEL 63 62
(4) Laura DEIGMAN GBR d. Marie VAN AELST BEL 62 61
Csilla BORSANYI HUN d. Sara ECCEL ITA 36 60 62
(2) Julia STAMAATOVA BUL d. Veronika KOLAROVA CZE 64 75
QF
(1) Aminat KUSHKOVA RUS d. Oleksandra PISKUN UKR 36 75 61
(3) Lisa SABINO SUI d. (5) Ilka CSOREGI ROU 63 62
Vendula ZOVINCOVA CZE d. (4) Laura DEIGMAN GBR 76(2) 61
Csilla BORSANYI HUN d. (2) Julia STAMATOVA BUL 63 62
SF
(1) Aminat KUSHKOVA RUS d. (3) Lisa SABINO SUI 64 67(5) 63
Vendula ZOVINCOVA CZE d. Csilla BORSANYI HUN 61 75
Final
(1) Aminat KUSHKOVA RUS d. Vendula ZOVINCOVA CZE 62 62
---------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Csilla BORSANYI HUN/Ilka COSREGI ROU vs bye
Veronika KOLAROVA/Vendula ZOVINCOVA CZE d. Nina ASANIN SRB/Ioanna MARKESINI GRE 61 60
(3) Steffi DISTELMANS BEL/Nana MIYAKAWA AUS d. Annabel OSSOMBI UKR/Lyuboslava PERUHOVA BUL 36 75 10-3
(2) Laura DEIGMAN GBR/Ani VANGELOVA BUL d. Emily BURNS AUS/Marie VAN AELST BEL 64 75
SF
(1) Csilla BORSANYI HUN/Ilka COSREGI ROU d. Veronika KOLAROVA/Vendula ZOVINCOVA CZE 61 62
(3) Steffi DISTELMANS BEL/Nana MIYAKAWA AUS d. (2) Laura DEIGMAN GBR/Ani VANGELOVA BUL 67(5) 61 10-7
Final
(1) Csilla BORSANYI HUN/Ilka COSREGI ROU d. (3) Steffi DISTELMANS BEL/Nana MIYAKAWA AUS 60 61
Dec 23rd, 2013 04:49 AM
hellas719
Re: ITF Tournaments in Greece

10K Heraklion IX:

SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) Nadiya KOLB UKR vs bye
Veronika KOLAROVA CZE vs bye
Maryna KOLB UKR vs bye
Annabel OSSOMBI UKR d. Annely POKRAS EST 63 ret
Nana MIYAKAWA AUS d. Zuzanna SZUSZKIEWICZ POL 61 61
Hannah NAGEL GER d. Irini PAPAGEORGIOU GRE 75 62
Lyuboslava PERUHOVA BUL d. Sissi KROUSTALAKI GRE 60 60
wc Ioanna MARKESINI GRE d. wc Athina TSAGKARAKI GRE 60 61
------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Karin KENNEL SUI d. Corina JÄGER SUI 61 60
Carolin SCHMIDT GER d. Sandy MARTI SUI 75 61
Ani VANGELOVA BUL d. q Lyuboslava PERUHOVA BUL 64 76(5)
(8) Steffi DISTELMANS BEL d. Mandy WAGENMAKER NED 63 46 62
Marina LAZIC SRB d. (4) Lisa SABINO SUI 75 16 63
Csilla BORSANYI HUN d. q Anabel OSSOMBI UKR 61 62
Sara ECCEL ITA d. Oleksandra PISKUN UKR 61 61
(7) Natalia SIEDLISKA POL d. q Ioanna MARKESINI GRE 63 57 60
(6) Ilka CSOREGI ROU d. q Hannah NAGEL GER 60 64
q Veronika KOLAROVA CZE d. Emily BURNS AUS 75 62
Luisa Marie HUBER GER d. wc Snezhana NEKRASOVA RUS 61 60
(3) Julia STAMATOVA BUL d. q Maryna KOLB UKR 63 62
(5) Laura DEIGMAN GBR d. wc Margarita MARKAKI GRE 60 61
Vendula ZOVINCOVA CZE d. Stamatia FAFALIOU GRE 62 62
q Nadiya KOLB UKR d. Nana MIYAKAWA AUS 64 64
(2) Aminat KUSHKOVA RUS d. Vera ALESHCHEVA RUS 63 61
2nd round
(1) Karin KENNEL SUI d. Carolin SCHMIDT GER 61 36 76(5)
(8) Steffi DISTELMANS BEL d. Ani VANGELOVA BUL 26 62 62
Marina LAZIC SRB d. Csilla BORSANYI HUN 64 64
(7) Natalia SIEDLISKA POL d. Sara ECCEL ITA 61 62
(6) Ilka CSOREGI ROU d. q Veronika KOLAROVA CZE 61 36 75
Luisa Marie HUBER GER d. (3) Julia STAMATOVA BUL 46 76(4) 61
Vendula ZOVINCOVA CZE d. (5) Laura DEIGMAN GBR 36 76(5) 62
q Nadiya KOLB UKR d. (2) Aminat KUSHKOVA RUS 06 64 64
QF
(1) Karin KENNEL SUI d. (8) Steffi DISTELMANS BEL 62 64
(7) Natalia SIEDLISKA POL d. Marina LAZIC SRB 75 36 61
Luisa Marie HUBER GER d. (6) Ilka CSOREGI ROU 62 63
Vendula ZOVINCOVA CZE d. q Nadiya KOLB UKR 62 46 60
SF
(7) Natalia SIEDLISKA POL d. (1) Karin KENNEL SUI 63 63
Vendula ZOVINCOVA CZE d. Luisa Marie HUBER GER 16 62 76(1)
Final
(7) Natalia SIEDLISKA POL d. Vendula ZOVINCOVA CZE 64 61
---------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Aminat KUSHKOVA RUS/Julia STAMATOVA BUL vs bye
Natalia SIEDLISKA POL/Mandy WAGENMAKER NED d. Hannah NAGEL GER/Oleksandra PISKUN UKR 76(4) 61
(3) Csilla BORSANYI HUN/Ilka CSOREGI ROU vs bye
Vera ALESHCHEVA/Snezhana NEKRASOVA RUS d. Anabel OSSOMBI UKR/Lyuboslava PERUHOVA BUL 16 62 10-5
Luisa Marie HUBER/Carolin SCHMIDT GER d. Emily BURNS AUS/Sara ECCEL ITA 64 62
(4) Maryna and Nadiya KOLB UKR d. Veronika KOLAROVA/Vendula ZOVINCOVA CZE 62 64
Stamatia FAFALIOU GRE/Nana MIYAKAWA AUS d. Ioanna MARKESINI GRE/Ani VANGELOVA BUL 60 06 10-6
(2) Laura DEIGMAN GBR/Lisa SABINO SUI vs bye
QF
(1) Aminat KUSHKOVA RUS/Julia STAMATOVA BUL d. Natalia SIEDLISKA POL/Mandy WAGENMAKER NED 21 ret
(3) Csilla BORSANYI HUN/Ilka CSOREGI ROU d. Vera ALESHCHEVA/Snezhana NEKRASOVA RUS 62 64
(4) Maryna and Nadiya KOLB UKR d. Luisa Marie HUBER/Carolin SCHMIDT GER 10 ret
(2) Laura DEIGMAN GBR/Lisa SABINO SUI d. Stamatia FAFALIOU GRE/Nana MIYAKAWA AUS 60 62
SF
(3) Csilla BORSANYI HUN/Ilka CSOREGI ROU d. (1) Aminat KUSHKOVA RUS/Julia STAMATOVA BUL 61 20 ret
(4) Maryna and Nadiya KOLB UKR d. (2) Laura DEIGMAN GBR/Lisa SABINO SUI 36 64 14-12
Final
(3) Csilla BORSANYI HUN/Ilka CSOREGI ROU d. (4) Maryna and Nadiya KOLB UKR 46 63 11-9
Dec 23rd, 2013 04:46 AM
hellas719
Re: ITF Tournaments in Greece

10K Heraklion VIII:
SINLES QUALIFYING DRAW
Nikola SCHWEINEROVA CZE vs bye
Carolin SCHMIDT GER vs bye
Vendula ZOVINCOVA CZE vs bye
Anastasia ALESHCHEVA RUS vs bye
wc Margarita MARKAKI GRE vs bye
Patricia CYRANOWSKI GER vs bye
Weronika Jasmina FORYS POL d. Snezhana NEKRASOVA RUS 75 64
Veronika KOLAROVA CZE d. Erika VOGELSANG NED 61 61
--------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Karin KENNEL SUI d. q Anastasia ALESHCHEVA RUS 60 60
Mandy WAGENMAKER NED d. wc Maria SIOPACHA CYP 75 60
Natalia SIEDLISKA POL d. wc Kasandra KOZUB POL 61 63
(8) Anna SMOLINA RUS d. q Weronika Jasmina FORYS POL 61 62
(3) Julia STAMATOVA BUL d. LL Erika VOGELSANG NED 61 63
Jelena STOJANOVIC AUS d. Emily BURNS AUS 61 63
q Carolin SCHMIDT GER d. q Patricia CYRANOWSKI GER 62 63
q Nikola SCHWEINEROVA CZE d. (7) Alina WESSEL GER 63 67(5) 60
q Veronika KOLAROVA CZE d. (6) Agni STEFANOU GRE 61 16 64
wc Vera ALESHCHEVA RUS d. q Margarita MARKAKI GRE 61 60
Rosalie VAN DER HOEK NED d. Anabel OSSOMBI UKR 60 62
(4) Julia VALETOVA RUS d. q Vendula ZOVINCOVA CZE 60 46 62
Nicoleta-Catalina DASCALU ROU d. (5) Bernice VAN DE VELDE NED 76(8) 63
Luisa Marie HUBER GER d. wc Irini PAPAGEORGIOU GRE 64 60
Kelly VERTEEG NED d. Dominique COVINGTON GBR 64 75
(2) Laetitia SARRAZIN FRA d. Dominika PATEROVA CZE 63 46 64
2nd round
Mandy WAGENMAKER NED d. (1) Karin KENNEL SUI 63 63
Natalia SIEDLISKA POL d. (8) Anna SMOLINA RUS 64 62
(3) Julia STAMATOVA BUL d. Jelena STOJANOVIC AUS 63 63
q Nikola SCHWEINEROVA CZE d. q Carolin SCHMIDT GER 63 63
q Veronika KOLAROVA CZE d. wc Vera ALESHCHEVA RUS 61 60
Rosalie VAN DER HOEK NED d. (4) Julia VALETOVA RUS 76(5) 26 63
Luisa Marie HUBER GER d. Nicoleta-Catalina DASCALU ROU 61 63
(2) Laetitia SARRAZIN FRA d. Kelly VERSTEEG NED 67(7) 61 62
QF
Natalia SIEDLISKA POL d. Mandy WAGENMAKER NED 62 10 ret
(3) Julia STAMATOVA BUL d. q Nikola SCHWEINEROVA CZE 61 57 60
q Veronika KOLAROVA CZE d. Rosalie VAN DER HOEK NED 60 64
(2) Laetitia SARRAZIN FRA d. Luisa Marie HUBER GER 76(6) 26 63
SF
Natalia SIEDLISKA POL d. (3) Julia STAMATOVA BUL 63 63
(2) Laetitia SARRAZIN FRA d. q Veronika KOLAROVA CZE 06 63 63
Final
(2) Laetitia SARRAZIN FRA d. Natalia SIEDLISKA POL 75 62
----------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Anna SMOLINA RUS/Rosalie VAN DER HOEK NED vs bye
Emily BURNS AUS/Anabel OSSOMBI UKR vs bye
Veronika KOLAROVA/Nikola SCHWEINEROVA CZE vs bye
Weronika Jasmina FORYS/Kasandra KOZUB POL d. Anastasia and Vera ALESHCHEVA RUS 61 64
Jelena STOJANOVIC AUS/Julia VALETOVA RUS vs bye
(3) Julia STAMATOVA BUL/Agni STEFANOU GRE vs bye
Luisa Marie HUBER/Carolin SCHMIDT GER d. Dominika PATEROVA/Vendula ZOVINCOVA CZE 76(3) 62
(2) Laetitia SARRAZIN FRA/Mandy WAGENMAKER NED vs bye
QF
(1) Anna SMOLINA RUS/Rosalie VAN DER HOEK NED d. Emily BURNS AUS/Anabel OSSOMBI UKR 61 61
Veronika KOLAROVA/Nikola SCHWEINEROVA CZE d. Weronika Jasmina FORYS/Kasandra KOZUB POL ret
Jelena STOJANOVIC AUS/Julia VALETOVA RUS d. (3) Julia STAMATOVA BUL/Agni STEFANOU GRE 62 61
Luisa Marie HUBER/Carolin SCHMIDT GER d. (2) Laetitia SARRAZIN FRA/Mandy WAGENMAKER NED 63 76(6)
SF
Veronika KOLAROVA/Nikola SCHWEINEROVA CZE d. (1) Anna SMOLINA RUS/Rosalie VAN DER HOEK NED ret
Luisa Marie HUBER/Carolin SCHMIDT GER d. Jelena STOJANOVIC AUS/Julia VALETOVA RUS ret
Final
Veronika KOLAROVA/Nikola SCHWEINEROVA CZE d. Luisa Marie HUBER/Carolin SCHMIDT GER 64 62
Dec 23rd, 2013 04:42 AM
hellas719
Re: ITF Tournaments in Greece

10K Heraklion VII:
SINGLES QUALIFYING DRAW
Veronika KOLAROVA CZE vs bye
Giulia GIUDETTI ITA vs bye
Ioanna MARKESINI GRE vs bye
Charlotte VAN DER MEIJ NED d. Kyria DUNFORD GBR 63 60
Elizabeth KOBAK USA vs bye
Martina CACIOTTI ITA vs bye
Vera ALESHCHEVA RUS vs bye
Amaia ORMAZABAL-OREGUI ESP vs bye
Nikola SCHWEINEROVA CZE vs bye
Weronika Jasmina FORYS POL d. wc Margarita MARKAKI GRE 61 63
Erika VOGELSANG NED vs bye
Marta BELLUCCO ITA vs bye
Daria ORICHKEVITCH UKR vs bye
Nina HOLANOVA CZE d. Beatrice TORELLI ITA 64 60
Dominique COVINGTON GBR vs bye
Natalia ZORGOVSKA SVK d. wc Annabel OSSOMBI UKR 61 61
2nd round
Veronika KOLAROVA CZE d. Giulia GIUDETTI ITA 46 64 76(5)
Charlotte VAN DER MEIJ NED d. Ioanna MARKESINI GRE 75 61
Martina CACIOTTI ITA d. Elizabeth KOBAK USA 62 61
Vera ALESHCHEVA RUS d. Amaia ORMAZABAL-OREGUI ESP 57 60 ret
Nikola SCHWEINEROVA CZE d. Weronika Jasmina FORYS POL 62 64
Erika VOGELSANG NED d. Marta BELLUCCO ITA 57 64 61
Nina HOLANOVA CZE d. Daria ORICHKEVITCH UKR 61 61
Dominique COVINGTON GBR d. Natalia ZORGOVSKA SVK 62 62
------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Lena-Marie HOFMANN GER d. Mandy WAGENMAKER NED 64 36 61
q Nikola SCHWEINEROVA CZE d. Ulyana AYZATULINA RUS 75 64
SE Maria MARFUTINA RUS d. q Martina CACIOTTI ITA 60 60
Kelly VERSTEEG NED d. (8) Alina WESSEL GER 64 67(6) 62
(3) Laetitia SARRAZIN FRA d. Tanaporn THONGSING THA 64 63
Rosalie VAN DER HOEK NED d. wc Irini PAPAGEORGIOU GRE 62 57 76(6)
q Charlotte VAN DER MEIJ NED d. Yuliana LIZARAZO COL 61 64
Dominika PATEROVA CZE d. (5) Bernice VAN DE VELDE NED 62 46 75
Luisa Marie HUBER GER d. (7) Anna SMOLINA RUS 67(3) 61 61
q Vera ALESHCHEVA RUS d. q Erika VOGELSANG NED 64 64
wc Jelena STOJANOVIC AUS d. q Dominique COVINGTON GBR 63 62
Lisa SABINO SUI d. (4) Julia VALETOVA RUS 63 63
Alexandra NANCARROW AUS d. (6) Agni STEFANOU GRE 63 64
q Veronika KOLAROVA CZE d. q Nina HOLANOVA CZE 76(2) 62
Nicoleta-Catalina DASCALU ROU d. wc Kasandra KOZUB POL 61 63
wc Lauren McMINN GBR d. (2) Valentini GRAMMATIKOPOULOU GRE 63 64
2nd round
(1) Lena-Marie HOFMANN GER d. q Nikola SCHWEINEROVA CZE 36 64 62
Kelly VERSTEEG NED d. SE Maria MARFUTINA RUS 76(4) ret
(3) Laetitia SARRAZIN FRA d. Rosalie VAN DER HOEK NED 62 62
Dominika PATEROVA CZE d. q Charlotte VAN DER MEIJ NED 62 63
Luisa Marie HUBER GER d. q Vera ALESHCHEVA RUS 60 61
Lisa SABINO SUI d. wc Jelena STOJANOVIC AUS 63 62
Alexandra NANCARROW AUS d. q Veronika KOLAROVA CZE 62 62
Nicoleta-Catalina DASCALU ROU d. wc Lauren McMINN GBR 64 62
QF
(1) Lena-Marie HOFMANN GER d. Kelly KERSTEEG NED 61 63
(3) Laetitia SARRAZIN FRA d. Dominika PATEROVA CZE 64 76(1)
Lisa SABINO SUI d. Luisa Marie HUBER GER 64 63
Alexandra NANCARROW AUS d. Nicoleta-Catalina DASCALU ROU 64 64
SF
(1) Lena-Marie HOFMANN GER d. (3) Laetitia SARRAZIN FRA 46 76(0) 62
Lisa SABINO SUI d. Alexandra NANCARROW AUS 62 63
Final
(1) Lena-Marie HOFMANN GER d. Lisa SABINO SUI 64 46 60
--------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Anna SMOLINA RUS/Alina WESSEL GER vs bye
Dominika PATEROVA/Nikola SCHWEINEROVA CZE vs bye
(4) Ulyana AYZATULINA RUS/Agni STEFANOU GRE vs bye
Martina CACIOTTI ITA/Laetitia SARRAZIN FRA d. Ioanna MARKESINI GRE/Daria ORICHKEVITCH UKR 63 62
Nina HOLANOVA/Veronika KOLAROVA CZE vs bye
(3) Rosalie VAN DER HOEK/Mandy WAGENMAKER NED vs bye
Dominique COVINGTON GBR/Erika VOGELSANG NED vs bye
(2) Bernice VAN DE VELDE/Kelly VERSTEEG NED vs bye
QF
Dominika PATEROVA/Nikola SCHWEINEROVA CZE d. (1) Anna SMOLINA RUS/Alina WESSEL GER 63 75
(4) Ulyana AYZATULINA RUS/Agni STEFANOU GRE d. Martina CACIOTTI ITA/Laetitia SARRAZIN FRA ret
(3) Rosalie VAN DER HOEK/Mandy WAGENMAKER NED d. Nina HOLANOVA/Veronika KOLAROVA CZE 61 75
Dominique COVINGTON GBR/Erika VOGELSANG NED d. (2) Bernice VAN DE VELDE/Kelly VERSTEEG NED 62 06 12-10
SF
Dominika PATEROVA/Nikola SCHWEINEROVA CZE d. (4) Ulyana AYZATULINA RUS/Agni STEFANOU GRE 61 62
(3) Rosalie VAN DER HOEK/Mandy WAGENMAKER NED d. Dominique COVINGTON GBR/Erika VOGELSANG NED 61 75
Final
(3) Rosalie VAN DER HOEK/Mandy WAGENMAKER NED d. Dominika PATEROVA/Nikola SCHWEINEROVA CZE 36 60 10-6
Dec 23rd, 2013 04:39 AM
hellas719
Re: ITF Tournaments in Greece

10K Heraklion VI:
SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) Lauren McMINN GBR vs bye
Veronika KOLAROVA CZE vs bye
Kyria DUNFORD GBR vs bye
Marta BELLUCCO ITA vs bye
Nina HOLANOVA CZE vs bye
Beatrice TORELLI ITA vs bye
Dominique COVINGTON GBR vs bye
Aida KALIMULLINA RUS vs bye
Erika VOGELSANG NED vs bye
Theresa KLEINSTEUBER GER d. Daria ORICHKEVITCH UKR 61 61
Polina NOVOSELOVA RUS vs bye
Nikola SCHWEINEROVA CZE vs bye
Elizabeth KOBAK USA vs bye
Daryna KOVALENKO UKR vs bye
Amaia ORMAZABAL-OREGUI ESP vs bye
Giulia GIUDETTI ITA vs bye
2nd round
Veronika KOLAROVA CZE d. (1) Lauren McMINN GBR 61 63
Kyria DUNFORD GBR d. Marta BELLUCCO ITA 62 62
Beatrice TORELLI ITA d. Nina HOLANOVA CZE 63 60
Dominique COVINGTON GBR d. Aida KALIMULLINA RUS 61 46 64
Theresa KLEINSTEUBER GER d. Erika VOGELSANG NED 64 60
Polina NOVOSELOVA RUS d. Nikola SCHWEINEROVA CZE 61 64
Elizabeth KOBAK USA d. Daryna KOVALENKO UKR 60 62
Giulia GIUDETTI ITA d. Amaia ORMAZABAL-OREGUI ESP 64 67(5) 61
-----------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Lena-Marie HOFMANN GER d. wc Kasandra KOZUB POL 63 61
q Theresa KLEINSTEUBER GER d. Alexandra NANCARROW AUS 64 06 75
Charlotte VAN DER MEIJ NED d. q Elizabeth KOBAK USA 16 61 61
(7) Lisa SABINO SUI d. LL Lauren McMINN GBR 61 62
(4) Laetitia SARRAZIN FRA d. wc Jelena STOJANOVIC AUS 57 61 60
Rosalie VAN DER HOEK NED d. q Kyria DUNFORD GBR 60 62
q Beatrice TORELLI ITA d. Ulyana AYZATULINA RUS 62 62
Nozomi FUJIOKA JPN d. (6) Agni STEFANOU GRE 63 64
(5) Laura SCHÄDER GER d. q Veronika KOLAROVA CZE 60 62
Tanaporn THONGSING THA d. wc Weronika Jasmina FORYS POL 60 61
Sabina SHAYDULLINA RUS d. Martina CACIOTTI ITA 61 60
(3) Valentini GRAMMATIKOPOULOU GRE d. q Dominique COVINGTON GBR 62 61
(8) Mandy WAGENMAKER NED d. q Polina NOVOSELOVA RUS 64 63
Dominika PATEROVA CZE d. wc Angeliki KAIRI GRE 62 61
q Giulia GIUDETTI ITA d. Natalia ZORGOVSKA SVK 62 63
Maria MARFUTINA RUS d. (2) Eugeniya PASHKOVA RUS 61 76(4)
2nd round
(1) Lisa-Marie HOFMANN GER d. q Theresa KLEINSTEUBER GER 62 61
(7) Lisa SABINO SUI d. Charlotte VAN DER MEIJ NED 63 62
(4) Laetitia SARRAZIN FRA d. Rosalie VAN DER HOEK NED 62 61
Nozomi FUJIOKA JPN d. q Beatrice TORELLI ITA 64 46 75
(5) Laura SCHÄDER GER d. Tanaporn THONGSING THA 61 61
(3) Valentini GRAMMATIKOPOULOU GRE d. Sabina SHAYDULLINA RUS 63 61
Dominika PATEROVA CZE d. (8) Mandy WAGENMAKER NED 64 75
Maria MARFUTINA RUS d. q Giulia GIUDETTI ITA 63 64
QF
(7) Lisa SABINO SUI d. (1) Lena-Marie HOFMANN GER 62 36 63
(4) Laetitia SARRAZIN FRA d. Nozomi FUJIOKA JPN 76(6) 62
(5) Laura SCHÄDER GER d. (3) Valentini GRAMMATIKOPOULOU GRE 62 64
Maria MARFUTINA RUS d. Dominika PATEROVA CZE 46 62 75
SF
(4) Laetitia SARRAZIN FRA d. (7) Lisa SABINO SUI 63 26 64
(5) Laura SCHÄDER GER d. Maria MARFUTINA RUS 64 64
Final
(4) Laetitia SARRAZIN FRA d. (5) Laura SCHÄDER GER 64 60
---------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
Charlotte VAN DER MEIJ/Mandy WAGENMAKER NED d. (1) Eugeniya PASKOVA RUS/Laetitia SARRAZIN FRA 57 63 10-5
Kyria DUNFORD/Lauren McMINN GBR d. Daryna KOVALENKO/Daria ORICHKEVITCH UKR 64 61
(3) Nozomi FUJIOKA JPN/Tanaporn THONGSING THA d. Nina HOLANOVA/Veronika KOLAROVA CZE 46 63 10-6
Amaia ORMAZABAL-OREGUI ESP/Erika VOGELSANG NED d. Marta BELLUCCO ITA/Natalia ZORGOVSKA SVK 64 63
Dominika PATEROVA/Nikola SCHWEINEROVA CZE d. Dominique COVINGTON GBR/Elizabeth KOBAK USA 62 76(2)
(4) Ulyana AYZATULINA RUS/Valentini GRAMMATIKOPOULOU GRE d. Angeliki KAIRI GRE/Jelena STOJANOVIC AUS 61 61
Polina NOVOSELOVA/Sabina SHAYDULLINA RUS d. Weronika Jasmina FORYS/Kasandra KOZUB POL 36 75 10-8
(2) Alexandra NANCARROW AUS/Rosalie VAN DER HOEK NED d. Martina CACIOTTI ITA/Lisa SABINO SUI 63 62
QF
Charlotte VAN DER MEIJ/Mandy WAGENMAKER NED d. Kyria DUNFORD/Lauren McMINN GBR 61 75
(3) Nozomi FUJIOKA JPN/Tanaporn THONGSING THA d. Amaia ORMAZABAL-OREGUI ESP/Erika VOGELSANG NED 61 61
Dominika PATEROVA/Nikola SCHWEINEROVA CZE d. (4) Ulyana AYZATULINA RUS/Valentini GRAMMATIKOPOULOU GRE 67(2) 75 10-8
(2) Alexandra NANCARROW AUS/Rosalie VAN DER HOEK NED d. Polina NOVOSELOVA/Sabina SHAYDULLINA RUS 64 62
SF
(3) Nozomi FUJIOKA JPN/Tanaporn THONGSING THA d. Charlotte VAN DER MEIJ/Mandy WAGENMAKER NED 16 62 10-3
(2) Alexandra NANCARROW AUS/Rosalie VAN DER HOEK NED d. Dominika PATEROVA/Nikola SCHWEINEROVA CZE 61 67(3) 10-4
Final
(2) Alexandra NANCARROW AUS/Rosalie VAN DER HOEK NED d. (3) Nozomi FUJIOKA JPN/Tanaporn THONGSING THA 63 46 10-7
Dec 23rd, 2013 04:23 AM
hellas719
Re: ITF Tournaments in Greece

10K Marathon VI:

SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) Tanaporn THONGSING THA vs bye
Maria POTSI GRE vs bye
Ambre BOCCARD SUI d. Marina GENNIMATA GRE 60 63
wc Aliki KAPELLA GRE vs bye
(2) Angeliki KAIRI GRE vs bye
Clemence FAYOL FRA d. Klara ALENAS SWE 60 62
Nora NIEDMERS GER vs bye
Kyria DUNFORD GBR vs bye
(3) Oleksandra PISKUN UKR vs bye
Giada CLERICI ITA d. Maja ORNBERG SWE 62 60
Konstantina LALAOUNI GRE vs bye
Eleni CHRISTOFI GRE vs bye
(4) Darya SHULZHANOK BLR vs bye
Paulina WULCAN SWE vs bye
Charlotte VAN DER MEIJ NED d. Konstantina TSEKOURIA GRE 63 63
Malou EJDESGAARD DEN vs bye
(5) Donika BASHOTA SWE vs bye
Julia KLACKENBERG SWE d. Dafni DEMENGA GRE 64 60
Eleanna KOUKOUVITAKI GRE vs bye
Vasilisa APONASENKO RUS vs bye
(6) Nina-Isabella SCHOLTEN GER vs bye
Matha MATOULA GRE d. Marjana MEDAREVIC SRB 61 60
Katharina HERING GER vs bye
Alize BOCCARD SUI vs bye
Foteini KRIEZI GRE vs bye
Irini PAPAGEORGIOU GRE vs bye
Grace Maleka MPASSY-NZOUMBA GER vs bye
Amaia ORMAZABAL-OREGUI ESP vs bye
Tara VASOVIC CAN vs ybe
Emma EK SWE vs bye
Maria-Eleni CHARALAMPOPOULOU GRE vs bye
Theresa KLEINSTEUBER GER vs bye
2nd round
(1) Tanaporn THONGSING THA d. Maria POTSI GRE 63 60
Ambre BOCCARD SUI d. wc Aliki KAPELLA GRE 62 63
(2) Angeliki KAIRI GRE d. Clemence FAYOL FRA 63 67(3) 61
Nora NIEDMERS GER d. Kyria DUNFORD GBR 61 62
(3) Oleksandra PISKUN UKR d. Giada CLERICI ITA 46 62 61
Eleni CHRISTOFI GRE d. Konstantina LALAOUNI GRE 76(7) 62
(4) Darya SHULZHANOK BLR d. Paulina WULCAN SWE 60 60
Charlotte VAN DER MEIJ NED d. Malou EJDESGAARD DEN ret
Julia KLACKENBERG SWE d. (5) Donika BASHOTA SWE 63 75
Vasilisa APONASENKO RUS d. Eleanna KOUKOUVITAKI GRE 61 62
Martha MATOULA GRE d. (6) Nina-Isabella SCHOLTEN GER 62 61
Katharina HERING GER d. Alize BOCCARD SUI 60 61
Irini PAPAGEORGIOU GRE d. Foteini KRIEZI GRE 60 60
Grace Maleka MPASSY-NZOUMBA GER d. Amaia ORMAZABAL-OREGUI ESP 46 64 75
Emma EK SWE d. Tara VASOVIC CAN 60 61
Theresa KLEINSTEUBER GER d. Maria-Eleni CHARALAMPOPOULOU GRE 61 61
3rd round
(1) Tanaporn THONGSING THA d. Ambre BOCCARD SUI 62 36 75
(2) Angeliki KAIRI GRE d. Nora NIEDMERS GER 61 63
Eleni CHRISTOFI GRE d. (3) Oleksandra PISKUN UKR 16 63 61
Charlotte VAN DER MEIJ NED d. (4) Darya SHULZHANOK BLR 75 ret
Vasilisa APONASENKO RUS d. Julia KLACKENBERG SWE 63 61
Martha MATOULA GRE d. Katharina HERING GER 61 63
Grace Maleka MPASSY-NZOUMBA GER d. Irini PAPAGEORGIOU GRE 62 64
Theresa KLEINSTEUBER GER d. Emma EK SWE 62 63
--------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Nuria PARRIZAS-DIAZ ESP d. q Charlotte VAN DER MEIJ NED 63 63
Caroline ROMEO FRA d. Nozomi FUJIOKA JPN 60 26 62
q Martha MATOULA GRE d. Agni STEFANOU GRE 64 40 ret
Alina WESSEL GER d. (5) Julia STAMATOVA BUL 64 61
(4) Pei-Chi LEE TPE d. q Angeliki KAIRI GRE 62 62
wc Sandy MARTI SUI d. wc Ioanna MARKESINI GRE 61 60
Mandy WAGENMAKER NED d. SE Luisa Marie HUBER GER 63 62
(7) Lucy BROWN GBR d. Franziska KÖNIG GER 76(3) 61
q Tanaporn THONGSING THA d. (8) Valeria PODDA NED 63 62
q Theresa KLEINSTEUBER GER d. wc Angeliki KOKKOTA GRE 64 60
Jainy SCHEEPENS NED d. q Eleni CHRISTOFI GRE 26 61 64
Vlada EKSHIBAROVA UZB d. (3) Polina LEYKINA RUS 62 62
(6) Laura SCHÄDER GER d. q Grace Maleka MPASSY-NZOUMBA GER 60 10 ret
Maria SAKKARI GRE d. Stefanie STEMMER GER 61 60
LL Oleksandra PISKUN UKR d. wc Emilia GRANSTROM SWE 63 26 61
(2) Lisanne VAN RIET NED d. q Vasilisa APONASENKO RUS 64 63
2nd round
(1) Nuria PARRZIAS-DIAZ ESP d. Caroline ROMEO FRA 62 64
q Martha MATOULA GRE d. Alina WESSEL GER 16 63 62
(4) Pei-Chi LEE TPE d. wc Sandy MARTI SUI 61 60
(7) Lucy BROWN GBR d. Mandy WAGENMAKER NED 64 64
q Theresa KLEINSTEUBER GER d. q Tanaporn THONGSING THA 76(3) 60
Jainy SCHEEPENS NED d. Vlada EKSHIBAROVA UZB 76(5) 64
(6) Laura SCHÄDER GER d. Maria SAKKARI GRE 75 63
(2) Lisanne VAN RIET NED d. LL Oleksandra PISKUN UKR 63 60
QF
(1) Nuria PARRIZAS-DIAZ ESP d. q Martha MATOULA GRE 64 61
(7) Lucy BROWN GBR d. (4) Pei-Chi LEE TPE 63 61
Jainy SCHEEPENS NED d. q Theresa KLEINSTEUBER GER 64 67(4) 62
(2) Lisanne VAN RIET NED d. (6) Laura SCHÄDER GER 64 16 64
SF
(1) Nuria PARRIZAS-DIAZ ESP d. (7) Lucy BROWN GBR 62 63
Jainy SCHEEPENS NED d. (2) Lisanne VAN RIET NED 63 62
Final
(1) Nuria PARRIAS-DIAZ ESP d. Jainy SCHEEPENS NED 76(4) 26 62
-----------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Lucy BROWN GBR/Alina WESSEL GER vs bye
Vlada EKSHIBAROVA UZB/Julia SAMUSEVA RUS d. Pei-Chi LEE TPE/Maria SAKKARI GRE 76(5) 62
Anastasia RENTOULI GRE/Frederikke SVARRE DEN d. (3) Valeria PODDA/Lisanne VAN RIET NED ret
Nozomi FUJIOKA JPN/Tanaporn THONGSING THA d. Franziska KÖNIG GER/Charlotte VAN DER MEIJ NED 63 67(6) 10-4
Angeliki KOKKOTA/Martha MATOULA GRE d. Dafni DEMENGA/Marina GENNIMATA GRE 61 62
(4) Polina LEYKINA RUS/Darya SHULZHANOK BLR d. Eleni CHRISTOFI/Agni STEFANOU GRE ret
Angeliki KAIRI GRE/Mandy WAGENMAKER NED d. Katharina HERING/Nora NIEDMERS GER ret
(2) Laura SCHÄDER/Stefanie STEMMER GER vs bye
QF
(1) Lucy BROWN GBR/Alina WESSEL GER d. Vlada EKSHIBAROVA UZB/Julia SAMUSEVA RUS 36 61 10-8
Nozomi FUJIOKA JPN/Tanaporn THONGSING THA d. Anastasia RENTOULI GRE/Frederikke SVARRE DEN 62 62
(4) Polina LEYKINA RUS/Darya SHULZHANOK BLR d. Angeliki KOKKOTA/Martha MATOULA GRE 62 67(4) 10-4
Angeliki KAIRI GRE/Mandy WAGENMAKER NED d. (2) Laura SCHÄDER/Stefanie STEMMER GER 61 64
SF
(1) Lucy BROWN GBR/Alina WESSEL GER d. Nozomi FUJIOKA JPN/Tanaporn THONGSING THA 64 64
(4) Polina LEYKINA RUS/Darya SHULZHANOK BLR d. Angeliki KAIRI GRE/Mandy WAGENMAKER NED 61 63
Final
(1) Lucy BROWN GBR/Alina WESSEL GER d. (4) Polina LEYKINA RUS/Darya SHULZHANOK BLR 60 63
Dec 23rd, 2013 04:20 AM
hellas719
Re: ITF Tournaments in Greece

10K Marathon V:

SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) Mandy WAGENMAKER NED vs bye
Clemence FAYOL FRA d. Tatiana PAPAKANELLOU GRE 60 61
wc Konstantina LALAOUNI GRE d. Ambre BOCCARD SUI 36 76(3) 64
Julia KLACKENBERG SWE d. Ines JANBAKHSH GBR 61 60
(2) Nozomi FUJIOKA JPN vs bye
Emilia GRANSTROM SWE d. Yuliya HNATEYKO UKR 63 61
Katharina HERING GER d. Alize BOCCARD SUI 60 63
Nora NIEDMERS GER vs bye
(3) Karina-Ildor JACOBSGAARD DEN vs bye
Eleanna KOUKOUVITAKI GRE d. Theodora SOLDATOU GRE 46 42 ret
Giada CLERICI ITA d. Malou EJDESGAARD DEN 46 ret
Maja ORNBERG SWE vs bye
(4) Jainy SCHEEPENS NED vs bye
Emma EK SWE d. Amaia ORMAZABAL-OREGUI ESP 63 61
Irini PAPAGEORGIOU GRE d. Tanya NOURY USA 61 60
Kyria DUNFORD GBR d. Konstantina TSEKOURA GRE 63 60
(5) Oleksandra PISKUN UKR vs bye
Theresa KLEINSTEUBER GER d. Ulrikke HOEYER DEN 61 61
Paulina WULCAN SWE d. Emilie ELSVAD DEN 36 63 63
wc Aliki KAPELLA GRE vs bye
(6) Darya SHULZHANOK BLR vs bye
Ioanna MARKESINI GRE d. Tara VASOVIC CAN 62 60
Marjana MEDAREVIC SRB d. Aggeliki PREZANI GRE 60 75
Klara ALENAS SWE d. Foteini KRIEZI GRE 60 61
(7) Donika BASHOTA SWE vs bye
Angeliki KOKKOTA GRE d. Dafni DEMENGA GRE 61 62
Anastasia RENTOULI GRE d. Eva RASZKIEIWICZ USA 62 64
Charlotte VAN DER MEIJ NED vs bye
(8) Luisa Marie HUBER GER vs bye
Nelli PONOMAREVA RUS d. Grace Maleka MPASSY-NZOUMBA GER 61 63
Julie NOE DEN d. Marina GENNIMATA GRE 60 62
(9) Yana TASHAEV ISR vs bye
2nd round
(1) Mandy WAGENMAKER NED d. Clemence FAYOL FRA 64 63
Julia KLACKENBERG SWE d. wc Konstantina LALAOUNI GRE 63 60
(2) Nozomi FUJIOKA JPN d. Emilia GRANSTROM SWE 63 26 64
Katharina HERING GER d. Nora NIEDMERS GER 62 62
(3) Karina-Ildor JACOBSGAARD DEN d. Eleanna KOUKOUVITAKI GRE 60 63
Giada CLERICI ITA d. Maja ORNBERG SWE 63 63
Emma EK SWE d. (4) Jainy SCHEEPENS NED 67(4) 62 63
Kyria DUNFORD GBR d. Irini PAPAGEORGIOU GRE 61 46 76(5)
(5) Oleksandra PISKUN UKR d. Theresa KLEINSTEUBER GER 36 64 62
Paulina WULCAN SWE d. wc Aliki KAPELLA GRE 62 61
Ioanna MARKESINI GRE d. (6) Darya SHULZHANOK BLR 67(4) 75 63
Klara ALENAS SWE d. Marjana MEDAREVIC SRB 62 61
(7) Donika BASHOTA SWE d. Angeliki KOKKOTA GRE 62 75
Anastasia RENTOULI GRE d. Charlotte VAN DER MEIJ NED 61 75
(8) Luisa Marie HUBER GER d. Nelli PONOMAREVA RUS 62 76(4)
Julie NOE DEN d. (9) Yana TASHAEV ISR 61 63
3rd round
(1) Mandy WAGENMAKER NED d. Julia KLACKENBERG SWE 63 64
(2) Nozomi FUJIOKA JPN d. Katharina HERING GER 62 63
(3) Karina-Ildor JACOBSGAARD DEN d. Giada CLERICI ITA 61 61
Emma EK SWE d. Kyria DUNFORD GBR 63 63
(5) Oleksandra PISKUN UKR d. Paulina WULCAN SWE 61 60
Ioanna MARKESINI GRE d. Klara ALENAS SWE 64 60
(7) Donika BASHOTA SWE d. Anastasia RENTOULI GRE 63 62
(8) Luisa Marie HUBER GER d. Julie NOE DEN 75 76(5)
------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Nuria PARRIZAS-DIAZ ESP d. wc Elpida MALAMOU GRE 61 60
Maria SAKKARI GRE d. Agni STEFANOU GRE 63 63
Lisa SABINO SUI d. q Ioanna MARKESINI GRE 60 64
Lucy BROWN GBR d. (8) Aminat KUSHKOVA RUS 46 76(2) 76(4)
(3) Pei-Chi LEE TPE d. wc Eleni CHRISTOFI GRE 60 62
Valeria PODDA NED d. Caroline ROMEO FRA 64 61
Franziska KÖNIG GER d. wc Angeliki KAIRI GRE 36 62 63
(5) Keren SHLOMO ISR d. q Nozomi FUJIOKA JPN 64 46 64
Natalia SIEDLISKA POL d. (7) Vlada EKSHIBAROVA UZB 61 64
q Donika BASHOTA SWE d. q Karina-Ildor JACOBSGAARD DEN 60 63
q Luisa Marie HUBER GER d. q Oleksandra PISKUN UKR 61 62
q Emma EK SWE d. (4) Alice BALDUCCI ITA 63 63
(6) Julia STAMATOVA BUL d. q Mandy WAGENMAKER NED 61 46 63
Paulina CZARNIAK POL d. Alina WESSEL GER 61 63
Ashley MURDOCK USA d. wc Martha MATOULA GRE 62 36 62
(2) Polina LEYKINA RUS d. Janina TOLJAN AUT 16 64 61
2nd round
(1) Nuria PARRIZAS-DIAZ ESP d. Maria SAKKARI GRE 63 63
Lisa SABINO SUI d. Lucy BROWN GBR 67(2) 63 62
(3) Pei-Chi LEE TPE d. Valeria PODDA NED 46 63 64
(5) Keren SHLOMO ISR d. Franziska KÖNIG GER 63 46 75
Natalia SIEDLISKA POL d. q Donika BASHOTA SWE 62 62
q Luisa Marie HUBER GER d. q Emma EK SWE 61 64
Paulina CZARNIAK POL d. (6) Julia STAMAATOVA BUL 62 61
(2) Polina LEYKINA RUS d. Ashley MURDOCK USA 61 63
QF
(1) Nuria PARRIZAS-DIAZ ESP d. Lisa SABINO SUI 62 63
(3) Pei-Chi LEE TPE d. (5) Keren SHLOMO ISR 61 62
q Luisa Marie HUBER GER d. Natalia SIEDLISKA POL 26 63 76(5)
(2) Polina LEYKINA RUS d. Paulina CZARNIAK POL 62 63
SF
(3) Pei-Chi LEE TPE d. (1) Nuria PARRIZAS-DIAZ ESP 61 76(4)
(2) Polina LEYKINA RUS d. q Luisa-Marie HUBER GER 64 75
Final
(2) Polina LEYKINA RUS d. (3) Pei-Chi LEE TPE 57 64 63
--------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Aminat KUSHKOVA/Polina LEYKINA RUS d. wc Alize and Ambre BOCCARD SUI 61 60
Nozomi FUJIOKA JPN/Julia STAMATOVA BUL d. Luisa Marie HUBER/Theresa KLEINSTEUBER GER 63 26 11-9
Lucy BROWN GBR/Nuria PARRIZAS-DIAZ ESP d. (4) Ashley MURDOCK/Eva RASZKIEWICZ USA 76(2) 64
Natalia SIEDLISKA POL/Mandy WAGENMAKER NED d. wc Angeliki KOKKOTA/Martha MATOULA GRE 61 63
Vlada EKSHIBAROVA UZB/Pei-Chi LEE TPE d. Valeria PODDA/Jainy SCHEEPENS NED 26 64 10-3
(3) Franziska KÖNIG GER/Lisa SABINO SUI d. Donika BASHOTA/Emilia GRANSTROM SWE 75 64
wc Agni STEFANOU/Eleni CHRISTOFI GRE d. Tanya NOURY USA/Paulina WULCAN SWE 62 64
(2) Malou EJDESGAARD DEN/Alina WESSEL GER d. Oleksandra PISKUN UKR/Darya SHULZHANOK BLR 62 62
QF
(1) Aminat KUSHKOVA/Polina LEYKINA RUS d. Nozomi FUJIOKA JPN/Julia STAMATOVA BUL 61 64
Lucy BROWN GBR/Nuria PARRIZAS-DIAZ ESP d. Natalia SIEDLISKA POL/Mandy WAGENMAKER NED 64 10 ret
(3) Franziska KÖNIG GER/Lisa SABINO SUI d. Vlada EKSHIBAROVA UZB/Pei-Chi LEE TPE 64 64
(2) Malou EJDESGAARD DEN/Alina WESSEL GER d. wc Agni STEFANOU/Eleni CHRISTOFI GRE 62 64
SF
(1) Aminat KUSHKOVA/Polina LEYKINA RUS d. Lucy BROWN GBR/Nuria PARRIZAS-DIAZ ESP 62 57 10-5
(3) Franziska KÖNIG GER/Lisa SABINO SUI d. (2) Malou EJDESGAARD DEN/Alina WESSEL GER 62 61
Final
(1) Aminat KUSHKOVA/Polina LEYKINA RUS d. (3) Franziska KÖNIG GER/Lisa SABINO SUI 75 63
This thread has more than 15 replies. Click here to review the whole thread.

Posting Rules  
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome