PDA

View Full Version : 2002 J&S CUP


KoOlMaNsEaN
Apr 19th, 2003, 08:59 PM
Warsaw 2002 May 12
J&S Cup Poland Clay Tier III $170,000

F Elena Bovina d. Henrieta Nagyova(1) 6-3 6-1

SF Henrieta Nagyova(1) d. Vera Zvonareva 6-1 6-4
SF Elena Bovina d. Silvija Talaja 1-6 6-2 7-5

QF Henrieta Nagyova(1) d. Virginia Ruano Pascual(5) 6-71 7-5 6-1
QF Vera Zvonareva d. Selima Sfar 6-4 7-62
QF Elena Bovina d. Svetlana Kuznetsova-Q 6-3 6-2
QF Silvija Talaja d. Ludmila Cervanova 2-6 6-3 7-5

2 Henrieta Nagyova(1) d. Renata Voracova-Q 7-5 6-3
2 Virginia Ruano Pascual(5) d. Celine Beigbeder 6-3 6-2
2 Selima Sfar d. Tathiana Garbin 6-3 6-2
2 Vera Zvonareva d. Emilie Loit 6-3 6-2

2 Elena Bovina d. Samantha Reeves(6) 6-4 7-61
2 Svetlana Kuznetsova-Q d. Seda Noorlander 6-4 2-6 6-1
2 Ludmila Cervanova d. Stephanie Foretz(8) 6-2 6-3
2 Silvija Talaja d. Lubomira Bacheva 6-3 6-3

1 Henrieta Nagyova-svk(1) d. Irina Selyutina-kaz 6-4 6-4
1 Renata Voracova-cze-Q d. M Camerin-ita 3-6 7-5 6-4
1 Celine Beigbeder-fra d. Marta Domachowska-pol-WC 1-6 6-4 6-3
1 Virginia Ruano Pascual-esp(5) d. Vera Douchevina-rus-Q 6-1 7-62

1 Selima Sfar-tun d. Alina Jidkova-rus(4) 6-0 6-3
1 Tathiana Garbin-ita d. Ma. Emilia Salerni-arg 6-1 6-4
1 Vera Zvonareva-rus d. Eva Bes-esp 6-4 6-1
1 Emilie Loit-fra d. Jelena Kostanic-cro(7) 6-4 6-0

1 Samantha Reeves-usa(6) d. Jana Kandarr-ger 7-64 6-2
1 Elena Bovina-rus d. Joanna Sakowicz-pol-WC 1-6 6-4 6-3
1 Seda Noorlander-ned d. Jana Nejedly-can 6-1 7-5
1 Svetlana Kuznetsova-rus-Q d. Anna Kournikova-rus(3) 4-6 6-4 5-2 ret.

1 Stephanie Foretz-fra(8) d. Evgenia Koulikovskaya-rus 7-5 6-2
1 Ludmila Cervanova-svk d. Roberta Vinci-ita-Q 6-1 6-3
1 Lubomira Bacheva-bul d. Jill Craybas-usa 6-3 6-0
1 Silvija Talaja-cro d. Tatiana Poutchek-blr(2) 6-4 6-2

Qual 3 Svetlana Kuznetsova(6) d. Nadejda Ostrovskaya 6-1 6-4
Qual 3 Vera Douchevina-WC d. Amanda Hopmans 6-2 5-7 6-3
Qual 3 Roberta Vinci(5) d. Anousjka van Exel 1-6 6-4 6-1
Qual 3 Renata Voracova(7) d. Anna Floris 6-1 6-3

Qual 2 Nadejda Ostrovskaya d. Tatiana Perebiynis(1) 6-3 2-2 ret.
Qual 2 Svetlana Kuznetsova(6) d. Maria Vento-Kabchi 6-1 6-2
Qual 2 Amanda Hopmans d. Galina Fokina 3-6 6-0 7-5
Qual 2 Vera Douchevina-WC d. Lubomira Kurhajcova(8) 7-5 6-2
Qual 2 Anousjka van Exel d. Amanda Grahame 6-4 6-3
Qual 2 Roberta Vinci(5) d. Raluca Sandu 6-3 5-7 6-3
Qual 2 Anna Floris d. Cindy Watson(4) 6-4 7-64
Qual 2 Renata Voracova(7) d. Katarzyna Straczy 6-0 6-1

Qual 1 Tatiana Perebiynis-ukr(1) d. Angelika Bachmann-ger 6-2 4-6 6-2
Qual 1 Nadejda Ostrovskaya-blr d. Andreea Vanc-rom 3-6 7-5 6-4
Qual 1 Maria Vento-Kabchi-ven d. Tiffany Dabek-usa 6-4 6-2
Qual 1 Svetlana Kuznetsova-rus(6) d. Sandra Kloesel-ger 7-5 6-2
Qual 1 Galina Fokina-rus d. Klara Koukalova-cze(2) 6-4 6-3
Qual 1 Amanda Hopmans-ned d. Claudine Schaul-lux 6-4 6-0
Qual 1 Vera Douchevina-rus-WC d. Klaudia Jans-pol-WC 7-5 6-2
Qual 1 Lubomira Kurhajcova-svk(8) d. Kaia Kanepi-est 6-1 6-70 6-3
Qual 1 Anousjka van Exel-ned d. Zuzana Ondraskova-cze(3) 6-3 ret.
Qual 1 Amanda Grahame-aus d. Monika Schneider-pol-WC 6-1 ret.
Qual 1 Raluca Sandu-rom d. Julia Schruff-ger 6-0 6-3
Qual 1 Roberta Vinci-ita(5) d. Alicja Rosolska-pol-WC 6-0 6-1
Qual 1 Cindy Watson-aus(4) d. Natalie Grandin-rsa 1-6 7-62 6-1
Qual 1 Anna Floris-ita d. Yuliana Fedak-ukr 6-4 6-3
Qual 1 Katarzyna Straczy-pol d. Svetlana Krivencheva-bul 6-1 7-65
Qual 1 Renata Voracova-cze(7) d. Yulia Beygelzimer-ukr 2-6 7-62 6-3