PDA

View Full Version : any slovakian people here? could u please help me?


M&M
Apr 11th, 2003, 09:19 AM
Predvianočné nákupy v Paríži.

Keď už vo veľkom štýle, tak v Paríži. Najmä, ak tam zavítate ako Madonna alebo Britney.

Všade populárne Jingle Bells „varujú“ svet, že už nastal čas definitívne vyriešiť velikánsky „un grande“ problém: kúpiť (si) malinký „un petit“ vianočný darček. Klasický mydlovo-ponožkový problém sa vás netýka a finančnú neslobodu nemusíte nenápadne maskovať vlastnoručnými výtvormi. Britney Spearsová sa nespolieha na Santa Clausa, ale nákupy rieši svojsky – cez internet, v Chloe a u Dolceho a Gabanny. Celkom dobrý nápad. Veľká Madonna kúpi malému Roccovi mikrotopánky u Gucciho, a keďže je Gaultierova dobrá kamarátka, pre seba si z jeho salóna odnáša ďalšiu megaróbu. Francúzske herecké „zlatíčko“ Audrey Tautou (áno, tá Amelie Poulainová) je inak celkom skromná – len keby tak mohla odolať výletom na Avenue Montaigne. Nedávna svetová trinástka – populárna poľská tenistka Magda(lena) Grzybowska, momentálne žijúca, študujúca, trénujúca a nakupujúca v Paríži, miluje Rue Rivoli. „Je tam ten najúžasnejší Hugo Boss! Nakupovanie na Rivoli je ako prechádzka ružovým sadom. Najkrajšie oblečenie na svete a príjemné kaviarničky, ideálna kombinácia pre potešenie vlastného ega.“ A kam chodí Magda nakupovať, keď – ako zvyčajne – v Paríži prší? „Galeries Lafayette na Boulevard Haussmann! Veľa svetla a farieb, pompézna kopula, zlaté balkóny, samý prepych.“ Malé Japonky, obyčajní Američania, Rusi; celý svet sa stretne na nákupoch u Lafayetta. Galeries Lafayette rýchlo zmenia vaše parížske priority. Ihneď po príchode vás to ťahá na Boulevard Haussmann, druhý deň opäť, na tretí – aspoň na chvíľu, ďalší deň máte náhodou cestu okolo… Až na letisku si uvedomíte, že ste zabudli vyjsť na Eiffelovu vežu a vidieť slávnu Monu Lisu…

Supersmotánka sa najradšej zdržiava v okolí dlhej Rue du Faubourg St. Honore, ponúkajúcej desiatky možností na trochu drahšie „zabíjanie“ času. Predavačky v butiku Cerize sa síce posťažovali na momentálne pokojné obdobie (útlm po odchode letných turistov), no aspoň naberú sily na obdobie vianočného chaosu. St. Honore je ozajstným rajom horúcich noviniek, no aj vám na nej môže byť pekne horúco. Vo väčšine obchodov „na úrovni“ sa ľahko stanete terčom nepríjemných pohľadov, ktorými vás predavačky štedro obdaria ihneď, ako vo vás odhalili „len-diváka“ neochotného kúpiť si plastovú lyžiarsku helmu za pár desaťtisíc (majú ju v Chaneli). A tak po prvých piatich sekundách rýchlo zapíjate depresiu v najbližšej brasserii. Neberte však ich prístup príliš vážne, veď ich angličtina je samé „zis“ (this) a „zet“ (that) a money sú zásadne „mane“. Keď chcete základné údaje o značke, pre ktorú ste ochotní narobiť si dlhy, musia sa najprv poinformovať u manažérky. A kvôli čomu ľudia na Rue du Faubourg St. Honore momentálne „stoja vo frontoch“? Na cadillacs (kabelky od Diora). Inak je pohoda. Vizážisti sa veľkoryso zhodli, že je načase byť konečne trochu individuálny. A tak dilemu „Gucci – Dior – Versace?“ zrazu nahradilo hlboko filozofické a blahosklonné klišé „Buď sám sebou, man.“ Už to vyzerá, akoby v čase týchto Vianoc nemusel nikto nič riešiť. Pripomeňme si totálne komerčné „imidž je nanič“ a radujme sa, veseľme sa zo stopercentných domácich výtvorov „od srdca“. No ak sa predsa len chcete radšej tešiť z matérie, neváhajte kúpiť si letenku do Paríža. Ozaj, v Olden na St. Honore majú momentálne tridsaťpercentné zľavy… na vesty.

Lucia Mušáková
tvtip@tvtip.sk


my question is: could u please translate the text bout magda. well i understand a little, cause it's similar to polish, but i would like to have the perfect translation into english.

ty. :kiss:

btw: here is the link to the article http://casopis.markiza.sk/clanok.php?c_id=149

M&M
Apr 11th, 2003, 09:22 AM
btw: i find it very strange: when i type "magdalena grzybowska" in google search, they give me only one result. the article above... :rolleyes: :confused:

*JR*
Apr 11th, 2003, 04:11 PM
Eminem, there's this Slovak native in Trubbach, SUI with some, er, free time on her hands right now. ;) Seriously, if you go to the Tennis Europe site (www.etatennis.com) you'll find the links to all the national Federations. Hope that helps. BTW, here's an odd bit of Polish related trivia: Even though she's Russian and her coach is Dutch, Nadya Petrova calls Cracow home (family or "significant other" reason, I guess).