PDA

View Full Version : Grawe Junior Cup,Croatia,G4


tobi
Sep 28th, 2009, 06:49 PM
Entry List - MD

1 ZANIEWSKA Sandra POL 03.01Z.9A2N119613048 3 A DA
2 DAPKUTE Iveta LTU 29.01D.9A3P119385085 1 A DA
3 KOLAR Nastja SLO 15.07K.9O4L122546445 1 A DA
4 KOVALETS Sophia UKR 10.07K.9O4V122137771 A DA
5 VINOGRADOVA Polina RUS 27.11.9V3IN 7083846 A DA
6 NIKITINA Ekaterina RUS 22.03.N9I3K119070921 A DA
7 BULGAKOVA Vaszilisza HUN 25.02B.9U3L1210618047 4 A DA
8 GASPARYAN Margarita RUS 01.09G.9A4S1170613253 A DA
9 SUSAK Antonela CRO 03.04S.9U2S1179618216 A DA
10 ALGURIN Ellen SWE 12.05.A9L4L1211711367 12 A DA
11 ERIC Doroteja SRB 01.08.E9R2I1208712338 4 A DA
12 MAKOVICKOVA Anezka CZE 31.01M.9A2K1190911468 A DA
13 MARTINIS Patricia POR 28.06M.9A4R1060413596 1 A DA
14 SZAVAY Bianca HUN 24.10S.9Z3A1212815671 5 A DA
15 JERMAN Ursa SLO 06.01J.9E2R1193415665 3 A DA
16 JAKSIC Jovana SRB 30.09J.9A3K1219313790 A DA
17 GABB Elisha GBR 26.01G.9A3B1199713762 A DA
18 WACHACZYK Julia GER 13.04W.9A4C121217035 24 A DA
19 GOSPODINOVA Ksenia RUS 19.04G.9O3S117721717 A DA
20 KOSTIC Natalija SRB 25.07K.9O4S1226515708 49 A DA
21 MAROZAVA Lidziya BLR 08.10M.9A2R11991579 A DA
22 SEATEUN Charlene FRA 01.08S.9E3A1149514834 A DA
23 KOVINIC Danka MNE 18.11K.9O4V1233511875 A DA
24 KUSHKHOVA Aminat RUS 29.07K.9U3S1170710904 A DA
25 IANCHUK Olga UKR 29.03.I9A5N1236519927 A DA
26 MATHIS Christina AUT 16.06M.9A2T1190321021 A DA
27 REN Jessica GBR 23.08R.9E4N1186521076 A DA
28 SCHMIDLOVA Karolina SVK 13.09S.9C4H1234123037 A DA
29 BURGER Cindy NED 25.11B.9U2R1187628170 A DA
30 MENDESOVA Pernilla CZE 06.06M.9E4N1222926138 A DA
31 BUTKOVSKA Lucia SVK 05.05B.9U3T1217628241 A DA
32 FABIKOVA Klara CZE 23.10F.9A3B1224824237 A DA
33 MALOVA Viktoria SVK 14.09M.9A3L1221327238 A QA
34 LYSA Yuliya UKR 14.05L.9Y5S1235220370 15 A QA
35 SE
36 SE
37 WC
38 WC
39 WC
40 WC
41 WC
42 WC
43 Q
44 Q
45 Q
46 Q
47 Q
48 Q

tobi
Sep 28th, 2009, 06:50 PM
1st Round

Nina NAGODE (SLO) (1) BYE
Ivana FILIPI (CRO) defeated Matea UGRINA (CRO) 6-3 6-1

Jelena MATIJEVIC (CRO) BYE
Kristina OSTOJIC (SRB) (6) BYE

Julija JAUK (SLO) (2) BYE
Nikolina Marija TURUDIC (CRO) defeated Hana BABIC (CRO) 6-4 6-1

Tina MOHORCIC (SLO) BYE
Anna VELEVA (BUL) (7) BYE

Tijana UZELAC (SRB) (3) BYE
Sabina JERESIC (CRO) defeated Eva RIHTARSIC (SLO) 6-2 6-2

Ivana VUKOVIC (CRO) BYE
Masa SMIC (SLO) (5) BYE

Vladica BABIC (MNE) (4) BYE
Jelena DESKOVIC (CRO) defeated Valerija GERCAR (SLO) 6-2 7-6(4)

Karla POPOVIC (CRO) defeated Tea PALANDACIC (SLO) 6-4 3-6 6-1
Anja COSOVIC (CRO) (8) BYE

2nd Round

Nina NAGODE (SLO) (1) defeated Ivana FILIPI (CRO) 6-3 6-2
Kristina OSTOJIC (SRB) (6) defeated Jelena MATIJEVIC (CRO) 6-2 6-1

Julija JAUK (SLO) (2) defeated Nikolina Marija TURUDIC (CRO) 6-3 6-0
Tina MOHORCIC (SLO) defeated Anna VELEVA (BUL) (7) 6-3 3-6 6-1

Sabina JERESIC (CRO) defeated Tijana UZELAC (SRB) (3) 6-1 6-1
Masa SMIC (SLO) (5) defeated Ivana VUKOVIC (CRO) 6-3 6-2

Vladica BABIC (MNE) (4) defeated Jelena DESKOVIC (CRO) 6-0 6-0
Karla POPOVIC (CRO) defeated Anja COSOVIC (CRO) (8) 6-0 6-1

tobi
Oct 1st, 2009, 12:18 AM
Final Round

Nina NAGODE (SLO) (1) defeated Kristina OSTOJIC (SRB) (6) 6-3 7-6(3)
Julija JAUK (SLO) (2) defeated Tina MOHORCIC (SLO) 6-3 6-2
Sabina JERESIC (CRO) defeated Masa SMIC (SLO) (5) 7-5 6-4
Vladica BABIC (MNE) (4) defeated Karla POPOVIC (CRO) 6-2 6-3

tobi
Oct 1st, 2009, 12:18 AM
Singles Main Draw

1st Round

Saska GAVRILOVSKA (SRB) defeated Christina MATHIS (AUT) (1) 6-3 6-0
Anita HUSARIC (BIH) defeated Helena KLUN (CRO) 6-1 6-0

Anna MAKHINKO (UKR) defeated Karla POPOVIC (CRO) 3-6 7-6(2) 6-2
Jennifer REN (GBR) (8) defeated Julija JAUK (SLO) 6-3 6-0

Jade FRAMPTON (USA) (4) defeated Katja MILAS (CRO) 7-5 6-4
Nina NAGODE (SLO) defeated Vladica BABIC (MNE) 1-6 6-4 6-3

Kristina OSTOJIC (SRB) defeated Sibela GAJER (CRO) 6-0 6-3
Veronika ZAVODSKA (CZE) (5) defeated Tijana UZELAC (SRB) 6-1 6-3

Dijana BANOVEC (CRO) defeated Christine KANDLER (AUT) (7) 6-3 3-6 6-1
Anna VELICA (SWE) defeated Sabina JERESIC (CRO) 6-3 6-2

Neda KOPRCINA (CRO) defeated Isidora RADOJKOVIC (SRB) 2-6 6-4 6-4
Pernilla MENDESOVA (CZE) (3) defeated Tjasa SRIMPF (SLO) 6-0 6-4

Matea CURIC (CRO) (6) defeated Alessia CAMPLONE (ITA) 6-2 6-1
Irina GLIMAKOVA (RUS) defeated Masa SMIC (SLO) 6-2 6-4

Veronika BACIKOVA (CZE) defeated Pia KONIG (AUT) 1-6 6-4 6-2
Bernarda PERA (CRO) defeated Jessica REN (GBR) (2) 3-6 7-6(0) 6-2

Meelis
Oct 1st, 2009, 08:41 PM
2nd Round

Saska GAVRILOVSKA (SRB) defeated Anita HUSARIC (BIH) 6-3 6-3
Jennifer REN (GBR) (8) defeated Anna MAKHINKO (UKR) 6-0 6-1

Nina NAGODE (SLO) defeated Jade FRAMPTON (USA) (4) 6-4 6-4
Veronika ZAVODSKA (CZE) (5) defeated Kristina OSTOJIC (SRB) 6-1 6-2

Dijana BANOVEC (CRO) defeated Anna VELICA (SWE) 7-6(3) 6-1
Pernilla MENDESOVA (CZE) (3) defeated Neda KOPRCINA (CRO) 6-1 6-2

Matea CURIC (CRO) (6) defeated Irina GLIMAKOVA (RUS) 6-0 Retired
Bernarda PERA (CRO) defeated Veronika BACIKOVA (CZE) 7-5 7-5

Meelis
Oct 3rd, 2009, 05:41 PM
Quarterfinal

Jennifer REN (GBR) (8) defeated Saska GAVRILOVSKA (SRB) 6-2 6-3
Veronika ZAVODSKA (CZE) (5) defeated Nina NAGODE (SLO) 6-1 6-3

Dijana BANOVEC (CRO) defeated Pernilla MENDESOVA (CZE) (3) 6-0 7-6(3)
Matea CURIC (CRO) (6) defeated Bernarda PERA (CRO) 2-6 6-1 6-4

Semifinal

Veronika ZAVODSKA (CZE) (5) defeated Jennifer REN (GBR) (8) 7-5 6-1
Dijana BANOVEC (CRO) defeated Matea CURIC (CRO) (6) 6-1 6-2

Meelis
Oct 4th, 2009, 06:55 PM
Final

Dijana BANOVEC (CRO) defeated Veronika ZAVODSKA (CZE) (5) 6-2 6-4

Monica_Rules
Oct 6th, 2009, 12:20 PM
The Rens suck now :o