PDA

View Full Version : China Junior 1 (China Open),G3


tobi
Sep 19th, 2009, 08:38 PM
Entry List - MD

1 MD Narattana Kanyapat THA 14/09/1992 72
2 MD Upapong Kobkanok THA 10/08/1992 99
3 MD Liu Min CHN 05/02/1993 105
4 MD Sezer Melis TUR 02/06/1993 120
5 MD Yang ZhaoXuan CHN 11/02/1995 147
6 MD Sankaew Napatsakorn THA 14/08/1993 166
7 MD Gabb Elisha GBR 26/01/1993 172
8 MD Lee Hua-Chen TPE 14/09/1993 223
9 MD Tan Stefanie SIN 16/09/1992 270
10 MD Chan Hao-Ching TPE 19/09/1993 280
11 MD Horne Joanna GBR 07/01/1992 304
12 MD Lebedeva Margarita RUS 18/01/1994 305
13 MD Dong XiaoRong CHN 01/12/1994 344
14 MD Ayukawa Mana JPN 14/09/1994 346
15 MD Jang Su Jeong KOR 13/03/1995 362
16 MD Tsao Fang-Chi TPE 25/02/1994 378
17 MD Van de Hoek Rosalie NED 16/12/1994 389
18 MD Thongsing Tanapom THA 30/06/1994 403
19 MD Lee Pei-Chi TPE 16/10/1994 489
20 MD Huang Hui-I TPE 17/02/1992 508
21 MD Lee So-Ra KOR 22/06/1994 560
22 MD Tada Nao JPN 22/05/1992 572
23 Q
24 Q
25 Q
26 Q
27 WC
28 WC
29 WC
30 WC
31 SE
32 SE

tobi
Sep 19th, 2009, 08:38 PM
Singles Qualifying Draw

1st Round

Siriporn PHAKAMAD (THA) (1) BYE
Yi -Jia FENG (CHN) defeated Fang Ying XUN (CHN) 6-3 6-0

Xianghong YIN (CHN) BYE
Chu-Chen CHUEN (TPE) (5) BYE

Katherine IP (HKG) (2) BYE
Xiao Yu LI (CHN) defeated Ziyue SUN (CHN) 6-2 6-4

Xin JI (CHN) defeated Chin Hsien CHU (TPE) 6-3 6-3
Siyu QIN (CHN) (7) BYE

Min-Chi HSU (TPE) (3) BYE
Yihong LI (CHN) defeated Jia-Bei MEI (CHN) 2-6 6-2 6-2

Rui WANG (CHN) defeated Niu Xuan ZHOU (CHN) 6-4 4-6 6-0
Yujia WANG (CHN) (8) BYE

Meng Ning DENG (CHN) (4) BYE
Yan WANG (CHN) defeated Xuanshuo OU (CHN) 7-5 7-5

Qianqian ZHAO (CHN) defeated Mingzhen YANG (CHN) 6-3 6-3
Peeraya CHAROENSIRISUTTHIKUL (THA) (6) BYE

Andiyan
Sep 20th, 2009, 03:59 PM
Rosalie :eek:

Sasja
Sep 20th, 2009, 08:19 PM
GL Rosalie :)

tobi
Sep 20th, 2009, 08:59 PM
2nd Round

Yi -Jia FENG (CHN) defeated Siriporn PHAKAMAD (THA) (1) 6-2 6-1
Xianghong YIN (CHN) defeated Chu-Chen CHUEN (TPE) (5) 5-7 6-3 6-0

Katherine IP (HKG) (2) defeated Xiao Yu LI (CHN) 6-4 7-5
Siyu QIN (CHN) (7) defeated Xin JI (CHN) 6-3 6-0

Yihong LI (CHN) defeated Min-Chi HSU (TPE) (3) 6-2 6-0
Yujia WANG (CHN) (8) defeated Rui WANG (CHN) 6-1 6-3

Meng Ning DENG (CHN) (4) defeated Yan WANG (CHN) 3-6 6-1 6-1
Qianqian ZHAO (CHN) defeated Peeraya CHAROENSIRISUTTHIKUL (THA) (6) 6-4 6-0

tobi
Sep 21st, 2009, 01:58 PM
Final Round

Yi -Jia FENG (CHN) defeated Xianghong YIN (CHN) 6-1 6-3
Siyu QIN (CHN) (7) defeated Katherine IP (HKG) (2) 6-3 6-3
Yujia WANG (CHN) (8) defeated Yihong LI (CHN) 3-6 7-6(3) 6-1
Meng Ning DENG (CHN) (4) defeated Qianqian ZHAO (CHN) 6-3 6-0

tobi
Sep 21st, 2009, 02:00 PM
Singles Main Draw

1st Round

Kanyapat NARATTANA (THA) (1) Vs Meng Ning DENG (CHN)
Yi-Jia FENG (CHN) Vs LL

Ai Wen ZHU (CHN) Vs Miho KOWASE (JPN)
Hua-Chen LEE (TPE) (7) Vs LL

Min LIU (CHN) (3) Vs Ting-Ya WANG (TPE)
Lin ZHU (CHN) Vs Sanae OTA (JPN)

Cheng-Ling HUANG (CHN) Vs Fang-Chi TSAO (TPE)
Siyu QIN (CHN) Vs Napatsakorn SANKAEW (THA) (6)

Zhaoxuan YANG (CHN) (5) Vs Hui-I HUANG (TPE)
Mana AYUKAWA (JPN) Vs Tanaporn THONGSING (THA)

Hao-Ching CHAN (TPE) Vs Ran TIAN (CHN)
Rosalie VAN DER HOEK (NED) Vs Melis SEZER (TUR) (4)

Li-Yun "Stefanie" TAN (SIN) (8) Vs Carol AUGUSTINE-BENITO (ESP)
Nao TADA (JPN) Vs Xiaorong DONG (CHN)

Yujia WANG (CHN) Vs Pei-Chi LEE (TPE)
Adnya NAIK (IND) Vs Kobkanok UPAPONG (THA) (2)

Golindz
Sep 22nd, 2009, 07:59 AM
Zhu Lin :lol:

tobi
Sep 22nd, 2009, 04:31 PM
1st Round

Meng Ning DENG (CHN) defeated Kanyapat NARATTANA (THA) (1) 7-5 6-1
Qianqian ZHAO (CHN) defeated Yi -Jia FENG (CHN) 6-4 4-6 6-1

Miho KOWASE (JPN) defeated Ai Wen ZHU (CHN) 6-4 6-2
Hua-Chen LEE (TPE) (7) defeated Xianghong YIN (CHN) 6-2 6-1

Min LIU (CHN) (3) defeated Ting-Ya WANG (TPE) 6-7(6) 6-3 6-2
Lin ZHU (CHN) defeated Sanae OTA (JPN) 7-5 6-0

Cheng-Ling HUANG (CHN) Vs Fang-Chi TSAO (TPE)
Siyu QIN (CHN) Vs Napatsakorn SANKAEW (THA) (6)

Zhaoxuan YANG (CHN) (5) defeated Hui-I HUANG (TPE) 6-4 6-2
Mana AYUKAWA (JPN) defeated Tanaporn THONGSING (THA) 6-2 6-4

Hao-Ching CHAN (TPE) Vs Ran TIAN (CHN)
Rosalie VAN DER HOEK (NED) Vs Melis SEZER (TUR) (4)

Li-Yun "Stefanie" TAN (SIN) (8) defeated Carol AUGUSTINE-BENITO (ESP) 6-0 6-1
Xiaorong DONG (CHN) defeated Nao TADA (JPN) 6-3 6-2

Yujia WANG (CHN) defeated Pei-Chi LEE (TPE) 6-1 6-4
Kobkanok UPAPONG (THA) (2) defeated Adnya NAIK (IND) 6-3 1-6 6-3

tobi
Sep 23rd, 2009, 06:49 PM
1st Round

Meng Ning DENG (CHN) defeated Kanyapat NARATTANA (THA) (1) 7-5 6-1
Qianqian ZHAO (CHN) defeated Yi -Jia FENG (CHN) 6-4 4-6 6-1

Miho KOWASE (JPN) defeated Ai Wen ZHU (CHN) 6-4 6-2
Hua-Chen LEE (TPE) (7) defeated Xianghong YIN (CHN) 6-2 6-1

Min LIU (CHN) (3) defeated Ting-Ya WANG (TPE) 6-7(6) 6-3 6-2
Lin ZHU (CHN) defeated Sanae OTA (JPN) 7-5 6-0

Fang-Chi TSAO (TPE) defeated Cheng-Ling HUANG (CHN) 6-1 6-2
Napatsakorn SANKAEW (THA) (6) defeated Siyu QIN (CHN) 6-3 6-1

Zhaoxuan YANG (CHN) (5) defeated Hui-I HUANG (TPE) 6-4 6-2
Mana AYUKAWA (JPN) defeated Tanaporn THONGSING (THA) 6-2 6-4

Ran TIAN (CHN) defeated Hao-Ching CHAN (TPE) 0-6 6-2 6-2
Melis SEZER (TUR) (4) defeated Rosalie VAN DER HOEK (NED) 6-1 6-0

Li-Yun "Stefanie" TAN (SIN) (8) defeated Carol AUGUSTINE-BENITO (ESP) 6-0 6-1
Xiaorong DONG (CHN) defeated Nao TADA (JPN) 6-3 6-2

Yujia WANG (CHN) defeated Pei-Chi LEE (TPE) 6-1 6-4
Kobkanok UPAPONG (THA) (2) defeated Adnya NAIK (IND) 6-3 1-6 6-3

Sasja
Sep 23rd, 2009, 07:51 PM
Rosalie :sad:

tobi
Sep 24th, 2009, 10:34 PM
2nd Round

Meng Ning DENG (CHN) defeated Qianqian ZHAO (CHN) 7-6(7) 6-2
Miho KOWASE (JPN) defeated Hua-Chen LEE (TPE) (7) 6-1 6-2

Lin ZHU (CHN) defeated Min LIU (CHN) (3) 6-3 3-6 6-1
Napatsakorn SANKAEW (THA) (6) defeated Fang-Chi TSAO (TPE) 6-3 6-1

Zhaoxuan YANG (CHN) (5) defeated Mana AYUKAWA (JPN) 6-2 6-1
Melis SEZER (TUR) (4) defeated Ran TIAN (CHN) 6-3 2-6 6-2

Li-Yun "Stefanie" TAN (SIN) (8) defeated Xiaorong DONG (CHN) 4-6 6-4 6-4
Kobkanok UPAPONG (THA) (2) defeated Yujia WANG (CHN) 6-1 6-1

Golindz
Sep 25th, 2009, 04:28 AM
Zhu Lin :D

tobi
Sep 25th, 2009, 11:46 AM
Quarterfinal

Meng Ning DENG (CHN) defeated Miho KOWASE (JPN) 6-4 4-6 6-3
Lin ZHU (CHN) defeated Napatsakorn SANKAEW (THA) (6) 6-4 6-1
Melis SEZER (TUR) (4) defeated Zhaoxuan YANG (CHN) (5) 6-3 7-5
Kobkanok UPAPONG (THA) (2) defeated Li-Yun "Stefanie" TAN (SIN) (8) 6-0 6-3

tobi
Sep 27th, 2009, 01:11 AM
Semifinal

Lin ZHU (CHN) defeated Meng Ning DENG (CHN) 6-4 6-3
Melis SEZER (TUR) (4) defeated Kobkanok UPAPONG (THA) (2) 6-2 6-1

Golindz
Sep 27th, 2009, 01:19 AM
Zhu Lin :yeah:

Ellery
Sep 27th, 2009, 05:10 AM
also the name of a badminton player :lol:

tobi
Sep 27th, 2009, 03:48 PM
Final

Melis SEZER (TUR) (4) defeated Lin ZHU (CHN) 6-3 6-1

Andiyan
Sep 27th, 2009, 03:57 PM
Bad draw for Rosalie. :p

Ellery
Sep 27th, 2009, 06:53 PM
:awww:

Golindz
Sep 28th, 2009, 02:39 AM
also the name of a badminton player :lol:
:lol:
Zhu Lin :(

Blackeagle
Sep 28th, 2009, 12:50 PM
Melis :hearts: Well done girl !