PDA

View Full Version : Israel ITF Junior Tournament,G4


tobi
Sep 11th, 2009, 11:14 PM
Singles Qualifying Draw

Larisa DANDAEVA (RUS) (1) Vs Tal GORENSTEIN (ISR)
Libi MESH (ISR) Vs Hila MIZRAHI (ISR)

Daniel HAVA (ISR) Vs Yaar Ester SHAFIR (ISR)
Natalie SHATOKHIN (ISR) Vs Yarin BEN AMI (ISR) (6)

Ilinca Teodora BERCARU (ROU) (2) Vs Daniel KESTENBOUM (ISR)
Noam SHUSHAN (ISR) Vs Esmee TEELING (NED)

Jennifer JONAH (GBR) Vs Daniel ZROR (ISR)
Lee LEVY (ISR) Vs Mary MALKIN (ISR) (5)

Vladyslava ZANOSIYENKO (UKR) (3) Vs Yamit VODOVOZ (ISR)
Elena MALTSEVA (RUS) Vs Ilona GOLYNKER (ISR)

MAY SPICIN (ISR) Vs Karina GOOTMAN (ISR)
Elizabeth GOLOVKIN (ISR) Vs Danielle ZINN (ISR) (7)

Adi ELLA (ISR) (4) Vs Anastasia VIVDENKO (ISR)
Barbara HAAS (AUT) Vs Dafna PELEG (ISR)

Karni COHEN (ISR) Vs Emily GITMAN (ISR)
Rotem SHVEBER (ISR) Vs Liora KRASNOPOLSKI (ISR) (8)

tobi
Sep 13th, 2009, 12:28 AM
1st Round

Larisa DANDAEVA (RUS) (1) defeated Tal GORENSTEIN (ISR) 7-6(4) 6-4
Libi MESH (ISR) defeated Hila MIZRAHI (ISR) 6-2 6-3

Daniel HAVA (ISR) defeated Yaar Ester SHAFIR (ISR) 6-3 6-3
Natalie SHATOKHIN (ISR) defeated Yarin BEN AMI (ISR) (6) 4-6 6-4 6-1

Ilinca Teodora BERCARU (ROU) (2) defeated Daniel KESTENBOUM (ISR) 6-0 6-1
Esmee TEELING (NED) defeated Noam SHUSHAN (ISR) 7-6(3) 7-5

Jennifer JONAH (GBR) defeated Daniel ZROR (ISR) 6-3 6-3
Lee LEVY (ISR) defeated Mary MALKIN (ISR) (5) 6-4 6-3

Vladyslava ZANOSIYENKO (UKR) (3) defeated Yamit VODOVOZ (ISR) 6-3 6-2
Elena MALTSEVA (RUS) defeated Ilona GOLYNKER (ISR) 6-0 6-4

MAY SPICIN (ISR) defeated Karina GOOTMAN (ISR) 6-2 6-0
Danielle ZINN (ISR) (7) defeated Elizabeth GOLOVKIN (ISR) 6-2 6-1

Adi ELLA (ISR) (4) defeated Anastasia VIVDENKO (ISR) 6-1 6-4
Barbara HAAS (AUT) defeated Dafna PELEG (ISR) 6-1 6-1

Karni COHEN (ISR) defeated Emily GITMAN (ISR) 6-0 6-1
Liora KRASNOPOLSKI (ISR) (8) defeated Rotem SHVEBER (ISR) 6-3 6-1

tobi
Sep 14th, 2009, 12:35 AM
2nd Round

Larisa DANDAEVA (RUS) (1) defeated Libi MESH (ISR) 6-1 7-6(3)
Daniel HAVA (ISR) defeated Natalie SHATOKHIN (ISR) 6-1 6-0

Ilinca Teodora BERCARU (ROU) (2) defeated Esmee TEELING (NED) 6-2 6-0
Lee LEVY (ISR) defeated Jennifer JONAH (GBR) 6-1 6-1

Vladyslava ZANOSIYENKO (UKR) (3) defeated Elena MALTSEVA (RUS) 6-3 6-2
Danielle ZINN (ISR) (7) defeated MAY SPICIN (ISR) 6-1 6-3

Barbara HAAS (AUT) defeated Adi ELLA (ISR) (4) 6-2 7-5
Liora KRASNOPOLSKI (ISR) (8) defeated Karni COHEN (ISR) 6-4 6-3

Final Round

Daniel HAVA (ISR) defeated Larisa DANDAEVA (RUS) (1) 6-3 7-5
Ilinca Teodora BERCARU (ROU) (2) defeated Lee LEVY (ISR) 6-4 6-4
Vladyslava ZANOSIYENKO (UKR) (3) defeated Danielle ZINN (ISR) (7) 6-4 6-2
Barbara HAAS (AUT) defeated Liora KRASNOPOLSKI (ISR) (8) 6-0 6-2

tobi
Sep 14th, 2009, 12:36 AM
Singles Main Draw

1st Round

Liat ZIMMERMANN (ISR) (1) Vs Daniel HAVA (ISR)
Liora KRASNOPOLSKI (ISR) Vs Skye HOPPER (AUS)

Deniz KHAZANIUK (ISR) Vs Denise KONIG (GER)
Dana NUSSRALLA (ISR) Vs Seda ARANTEKIN (TUR) (5)

Elena FAYNER (RUS) (4) Vs Lee OR (ISR)
Rona LAVIAN (ISR) Vs Ilinca Teodora BERCARU (ROU)

Adi ELLA (ISR) Vs Aarzoo MALIK (IND)
Lou BROULEAU (FRA) Vs Or MEIR (ISR) (8)

Karolina CHERNAYA (UZB) (6) Vs Shani BLECHER (ISR)
Valeria PATIUK (ISR) Vs Vladyslava ZANOSIYENKO (UKR)

Ingrid-Alexandra RADU (ROU) Vs Lee LEVY (ISR)
Danielle ZINN (ISR) Vs Noy MOR (ISR) (3)

Anastasia ETKIN (ISR) (7) Vs Larisa DANDAEVA (RUS)
Barbara HAAS (AUT) Vs Natasha-Natalia SHIGINA (ISR)

Ines FONTANAROSA (FRA) Vs Ekaterina TOUR (ISR)
Shir PERKIS (ISR) Vs Michela CASANOVA (SUI) (2)

tobi
Sep 14th, 2009, 10:57 PM
1st Round

Liat ZIMMERMANN (ISR) (1) defeated Daniel HAVA (ISR) 6-0 6-1
Skye HOPPER (AUS) defeated MAY SPICIN (ISR) 6-2 6-1

Deniz KHAZANIUK (ISR) defeated Denise KONIG (GER) 6-3 6-1
Seda ARANTEKIN (TUR) (5) defeated Dana NUSSRALLA (ISR) 6-1 6-1

Elena FAYNER (RUS) (4) defeated Lee OR (ISR) 6-1 6-4
Rona LAVIAN (ISR) defeated Ilinca Teodora BERCARU (ROU) 6-2 6-4

Adi ELLA (ISR) defeated Aarzoo MALIK (IND) 6-3 2-6 6-1
Lou BROULEAU (FRA) defeated Or MEIR (ISR) (8) 6-0 6-1

Karolina CHERNAYA (UZB) (6) defeated Shani BLECHER (ISR) 6-2 6-1
Valeria PATIUK (ISR) defeated Vladyslava ZANOSIYENKO (UKR) 6-2 7-5

Ingrid-Alexandra RADU (ROU) defeated Lee LEVY (ISR) 6-0 6-2
Noy MOR (ISR) (3) defeated Danielle ZINN (ISR) 6-4 6-2

Larisa DANDAEVA (RUS) defeated Anastasia ETKIN (ISR) (7) 6-3 6-1
Barbara HAAS (AUT) defeated Natasha-Natalia SHIGINA (ISR) 6-7(6) 6-0 6-0

Ekaterina TOUR (ISR) defeated Ines FONTANAROSA (FRA) 6-0 6-4
Shir PERKIS (ISR) defeated Michela CASANOVA (SUI) (2) 6-1 6-2

tobi
Sep 19th, 2009, 08:30 PM
2nd Round

Liat ZIMMERMANN (ISR) (1) defeated Skye HOPPER (AUS) 6-1 6-1
Seda ARANTEKIN (TUR) (5) defeated Deniz KHAZANIUK (ISR) 6-1 6-3

Elena FAYNER (RUS) (4) defeated Rona LAVIAN (ISR) 7-5 6-1
Lou BROULEAU (FRA) defeated Adi ELLA (ISR) 6-1 6-1

Valeria PATIUK (ISR) defeated Karolina CHERNAYA (UZB) (6) 7-6(4) 5-1 Retired
Ingrid-Alexandra RADU (ROU) defeated Noy MOR (ISR) (3) 6-1 6-1

Barbara HAAS (AUT) defeated Larisa DANDAEVA (RUS) 6-1 6-1
Ekaterina TOUR (ISR) defeated Shir PERKIS (ISR) 6-1 6-3

Quarterfinal

Liat ZIMMERMANN (ISR) (1) defeated Seda ARANTEKIN (TUR) (5) 1-6 6-4 6-2
Lou BROULEAU (FRA) defeated Elena FAYNER (RUS) (4) 3-6 6-3 6-2
Ingrid-Alexandra RADU (ROU) defeated Valeria PATIUK (ISR) 6-2 6-1
Ekaterina TOUR (ISR) defeated Barbara HAAS (AUT) 6-4 6-3

Semifinal

Lou BROULEAU (FRA) defeated Liat ZIMMERMANN (ISR) (1) 7-5 6-1
Ingrid-Alexandra RADU (ROU) defeated Ekaterina TOUR (ISR) 6-2 6-0

Final

Lou BROULEAU (FRA) defeated Ingrid-Alexandra RADU (ROU) 6-4 1-6 7-6(2)