PDA

View Full Version : Siauliai "Mayor's Cup",Lithuania,G5


tobi
Sep 4th, 2009, 08:19 PM
Singles Qualifying Draw

1st Round

Alisa KNYAZEVA (RUS) (1) BYE
Egle JAKUCIUNAITE (LTU) Vs Valeryia KULIKOUSKAYA (BLR)

Llucija SMAIZYTE (LTU) BYE
Ilga RACIKA-RACKO (LAT) BYE

Darya SHULZHANOK (BLR) (2) BYE
Milana NIKITINA (LAT) Vs Gabija CERNAITE (LTU)

Roberta LIUTIKAITE (LTU) BYE
Ksenija TIHOMIROVA (LAT) (6) BYE

Deimante BULATOVAITE (LTU) (3) BYE
Anastasiya ZUBKOVA (RUS) Vs Sabine MARDARENKO (LAT)

Tatjana VOROBJOVA (EST) BYE
Anna Marija ZIDERE (LAT) (5) BYE

Gabriele SINSKAITE (LTU) (4) BYE
Iulia SERGHEEVA (MDA) Vs Veronika LARSSON (SWE)

Maria ZUBKOVA (RUS) Vs Ugne BABIKAITE (LTU)
Anastasia TRUBICH (LAT) (7) BYE

tobi
Sep 4th, 2009, 08:19 PM
Entry List - MD

http://www.siauliaitennis.lt/cups/GIRLS%202.9%2015.30.pdf

tobi
Sep 5th, 2009, 11:07 PM
1st Round

Alisa KNYAZEVA (RUS) (1) BYE
Valeryia KULIKOUSKAYA (BLR) defeated Egle JAKUCIUNAITE (LTU) 6-1 6-1

Llucija SMAIZYTE (LTU) BYE
Ilga RACIKA-RACKO (LAT) BYE

Darya SHULZHANOK (BLR) (2) BYE
Milana NIKITINA (LAT) defeated Gabija CERNAITE (LTU) 6-3 6-0

Roberta LIUTIKAITE (LTU) BYE
Ksenija TIHOMIROVA (LAT) (6) BYE

Deimante BULATOVAITE (LTU) (3) BYE
Anastasiya ZUBKOVA (RUS) defeated Sabine MARDARENKO (LAT) 6-4 6-3

Tatjana VOROBJOVA (EST) BYE
Anna Marija ZIDERE (LAT) (5) BYE

Gabriele SINSKAITE (LTU) (4) BYE
Iulia SERGHEEVA (MDA) defeated Veronika LARSSON (SWE) 6-0 6-3

Maria ZUBKOVA (RUS) defeated Ugne BABIKAITE (LTU) 6-2 6-2
Anastasia TRUBICH (LAT) (7) BYE

2nd Round

Alisa KNYAZEVA (RUS) (1) defeated Valeryia KULIKOUSKAYA (BLR) 6-1 6-4
Llucija SMAIZYTE (LTU) defeated Ilga RACIKA-RACKO (LAT) 6-4 6-4

Darya SHULZHANOK (BLR) (2) defeated Milana NIKITINA (LAT) 6-0 6-1
Ksenija TIHOMIROVA (LAT) (6) defeated Roberta LIUTIKAITE (LTU) 3-6 6-4 6-1

Deimante BULATOVAITE (LTU) (3) defeated Anastasiya ZUBKOVA (RUS) 6-4 6-4
Tatjana VOROBJOVA (EST) defeated Anna Marija ZIDERE (LAT) (5) 6-4 6-3

Iulia SERGHEEVA (MDA) defeated Gabriele SINSKAITE (LTU) (4) 6-2 6-3
Anastasia TRUBICH (LAT) (7) defeated Maria ZUBKOVA (RUS) 6-1 6-0

tobi
Sep 6th, 2009, 10:24 PM
Final Round

Alisa KNYAZEVA (RUS) (1) defeated Llucija SMAIZYTE (LTU) 6-1 6-4
Darya SHULZHANOK (BLR) (2) defeated Ksenija TIHOMIROVA (LAT) (6) 7-5 3-6 6-2
Deimante BULATOVAITE (LTU) (3) defeated Tatjana VOROBJOVA (EST) 6-4 2-6 6-4
Anastasia TRUBICH (LAT) (7) defeated Iulia SERGHEEVA (MDA) 7-6(7) 6-2

tobi
Sep 6th, 2009, 10:24 PM
Singles Main Draw

1st Round

Lina LILEIKITE (LAT) (1) Vs Gabriele BERTASIUTE (LTU)
Hanna SEMIANKO (BLR) Vs Mariliis PILVE (EST)

Natalya KUVAKINA (RUS) Vs Ksenija TIHOMIROVA (LAT)
Justina MIKULSKYTE (LTU) Vs Arina MIHAILOVA (LAT) (8)

Elina MIHAILOVA (LAT) (3) Vs Iulia SERGHEEVA (MDA)
Deimante BULATOVAITE (LTU) Vs Darya SHULZHANOK (BLR)

Dana IHSANOVA (EST) Vs Anastasia TRUBICH (LAT)
Adrija RUNCHA (LAT) Vs Anastasia FROLOVA (RUS) (5)

Julija KULIBABA (LAT) (6) Vs Llucija SMAIZYTE (LTU)
Volha KACHAN (BLR) Vs Alisa KNYAZEVA (RUS)

Laura GULBE (LAT) Vs Tatjana VOROBJOVA (EST)
Darya CHERNETSOVA (BLR) Vs Lina PADEGIMAITE (LTU) (4)

Sofia DMITRIEVA (RUS) (7) Vs Vilte BALTRAMONAITYTE (LTU)
Anastasiya HALABURDA (BLR) Vs Sabine GOGE (LAT)

Veronica SMOCHINA (MDA) Vs Bogna NOWICKA (POL)
Anett KONTAVEIT (EST) Vs Greta VEINBERGA (LAT) (2)

tobi
Sep 7th, 2009, 10:02 PM
1st Round

Lina LILEIKITE (LAT) (1) defeated Gabriele BERTASIUTE (LTU) 6-3 6-3
Hanna SEMIANKO (BLR) defeated Mariliis PILVE (EST) 7-6(4) 1-6 6-3

Ksenija TIHOMIROVA (LAT) defeated Natalya KUVAKINA (RUS) 7-6(5) 6-2
Arina MIHAILOVA (LAT) (8) defeated Justina MIKULSKYTE (LTU) 6-1 6-2

Elina MIHAILOVA (LAT) (3) defeated Iulia SERGHEEVA (MDA) 6-0 6-1
Deimante BULATOVAITE (LTU) defeated Darya SHULZHANOK (BLR) 6-4 7-6(3)

Anastasia TRUBICH (LAT) defeated Dana IHSANOVA (EST) 6-0 6-1
Anastasia FROLOVA (RUS) (5) defeated Adrija RUNCHA (LAT) 6-4 6-4

Julija KULIBABA (LAT) (6) defeated Llucija SMAIZYTE (LTU) 6-0 6-1
Alisa KNYAZEVA (RUS) defeated Volha KACHAN (BLR) 6-1 6-0

Laura GULBE (LAT) defeated Tatjana VOROBJOVA (EST) 6-3 7-6(3)
Lina PADEGIMAITE (LTU) (4) defeated Darya CHERNETSOVA (BLR) 6-4 6-0

Sofia DMITRIEVA (RUS) (7) defeated Vilte BALTRAMONAITYTE (LTU) 7-6(4) 7-6(5)
Sabine GOGE (LAT) defeated Anastasiya HALABURDA (BLR) 7-5 6-4

Veronica SMOCHINA (MDA) defeated Bogna NOWICKA (POL) 6-1 6-2
Anett KONTAVEIT (EST) defeated Greta VEINBERGA (LAT) (2) 6-4 6-4

tobi
Sep 8th, 2009, 09:05 PM
2nd Round

Lina LILEIKITE (LAT) (1) defeated Hanna SEMIANKO (BLR) 6-0 6-2
Arina MIHAILOVA (LAT) (8) defeated Ksenija TIHOMIROVA (LAT) 6-4 6-3

Elina MIHAILOVA (LAT) (3) defeated Deimante BULATOVAITE (LTU) 6-4 6-3
Anastasia FROLOVA (RUS) (5) defeated Anastasia TRUBICH (LAT) 7-5 7-5

Julija KULIBABA (LAT) (6) defeated Alisa KNYAZEVA (RUS) 6-1 4-6 7-5
Laura GULBE (LAT) defeated Lina PADEGIMAITE (LTU) (4) 6-3 6-1

Sofia DMITRIEVA (RUS) (7) defeated Sabine GOGE (LAT) 6-2 1-6 6-4
Anett KONTAVEIT (EST) defeated Veronica SMOCHINA (MDA) 2-6 6-0 6-2

tobi
Sep 9th, 2009, 10:21 PM
Quarterfinal

Lina LILEIKITE (LAT) (1) defeated Arina MIHAILOVA (LAT) (8) 6-0 6-0
Elina MIHAILOVA (LAT) (3) defeated Anastasia FROLOVA (RUS) (5) 6-4 6-3
Julija KULIBABA (LAT) (6) defeated Laura GULBE (LAT) 6-2 6-0
Anett KONTAVEIT (EST) defeated Sofia DMITRIEVA (RUS) (7) 6-3 5-0 Retired

tobi
Sep 10th, 2009, 09:45 PM
Semifinal

Lina LILEIKITE (LAT) (1) defeated Elina MIHAILOVA (LAT) (3) 6-3 7-6(4)
Anett KONTAVEIT (EST) defeated Julija KULIBABA (LAT) (6) 4-6 6-3 6-1

tobi
Sep 11th, 2009, 10:09 PM
Final

Lina LILEIKITE (LAT) (1) defeated Anett KONTAVEIT (EST) 6-1 6-1