PDA

View Full Version : 2nd Mostar Open,G5


tobi
Aug 27th, 2009, 11:41 PM
Singles Main Draw

1st Round

Azra HADZIC (AUS) (1) Vs Tijana ROTIM (CRO)
Ana VUKELJA (CRO) Vs Nina BUBELOVA (SVK)

Donna VEKIC (CRO) Vs Dajana CVJETKOVIC (BIH)
Ana Marija BANIC (CRO) Vs Barbora KREJCIKOVA (CZE) (7)

Helena KLUN (CRO) (4) Vs Selma HUSIC (BIH)
Carmen SCHAUER (AUT) Vs Matea UGRINA (CRO)

Alexandra PETRZALKOVA (SVK) Vs Blaga DELIC (CRO)
Ivana VUKOVIC (CRO) Vs Elizaveta DEYKUN (RUS) (8)

Ivana LJUBIC (CRO) (6) Vs Arnela DAJIC (BIH)
Neja SOTOSEK (SLO) Vs Neda KOPRCINA (CRO)

Vladica BABIC (MNE) Vs Anja COSOVIC (CRO)
Hana BABIC (CRO) Vs Karolina PONDUSOVA (SVK) (3)

Iva BAGO (CRO) (5) Vs Tamara SLIJEPCEVIC (SRB)
Nerma CALUK (BIH) Vs Matea ZEMUNIK (CRO)

Hana PALUSKOVA (SVK) Vs Tena LUKAS (CRO)
Antea DEDIC (CRO) Vs Ekin GUNAYSU (TUR) (2)

tobi
Sep 1st, 2009, 09:18 PM
1st Round

Azra HADZIC (AUS) (1) defeated Tijana ROTIM (CRO) 6-1 6-1
Nina BUBELOVA (SVK) defeated Ana VUKELJA (CRO) 6-1 6-0

Donna VEKIC (CRO) defeated Dajana CVJETKOVIC (BIH) 6-1 6-2
Barbora KREJCIKOVA (CZE) (7) defeated Ana Marija BANIC (CRO) 6-0 6-0

Helena KLUN (CRO) (4) defeated Selma HUSIC (BIH) 6-0 6-2
Carmen SCHAUER (AUT) defeated Matea UGRINA (CRO) 6-0 7-5

Alexandra PETRZALKOVA (SVK) defeated Blaga DELIC (CRO) 7-5 6-4
Ivana VUKOVIC (CRO) defeated Elizaveta DEYKUN (RUS) (8) 6-1 6-0

Ivana LJUBIC (CRO) (6) defeated Arnela DAJIC (BIH) 6-2 6-3
Neda KOPRCINA (CRO) defeated Neja SOTOSEK (SLO) 6-1 6-0

Vladica BABIC (MNE) defeated Anja COSOVIC (CRO) 2-6 6-1 6-2
Karolina PONDUSOVA (SVK) (3) defeated Hana BABIC (CRO) 6-3 6-2

Tamara SLIJEPCEVIC (SRB) defeated Iva BAGO (CRO) (5) 6-4 6-4
Nerma CALUK (BIH) defeated Matea ZEMUNIK (CRO) 6-2 6-1

Tena LUKAS (CRO) defeated Hana PALUSKOVA (SVK) 3-6 7-6(1) 6-4
Ekin GUNAYSU (TUR) (2) defeated Antea DEDIC (CRO) 6-1 6-1

2nd Round

Nina BUBELOVA (SVK) defeated Azra HADZIC (AUS) (1) 6-2 6-4
Barbora KREJCIKOVA (CZE) (7) defeated Donna VEKIC (CRO) 6-3 6-2

Carmen SCHAUER (AUT) defeated Helena KLUN (CRO) (4) 1-6 6-4 7-5
Alexandra PETRZALKOVA (SVK) defeated Ivana VUKOVIC (CRO) 6-4 6-2

Neda KOPRCINA (CRO) defeated Ivana LJUBIC (CRO) (6) 6-3 6-0
Karolina PONDUSOVA (SVK) (3) defeated Vladica BABIC (MNE) 6-4 6-3

Nerma CALUK (BIH) defeated Tamara SLIJEPCEVIC (SRB) 6-3 2-6 6-3
Ekin GUNAYSU (TUR) (2) defeated Tena LUKAS (CRO) 6-1 7-5

Quarterfinal

Barbora KREJCIKOVA (CZE) (7) defeated Nina BUBELOVA (SVK) 6-2 6-2
Carmen SCHAUER (AUT) defeated Alexandra PETRZALKOVA (SVK) 2-6 6-4 6-0
Karolina PONDUSOVA (SVK) (3) defeated Neda KOPRCINA (CRO) 5-7 6-2 6-2
Ekin GUNAYSU (TUR) (2) defeated Nerma CALUK (BIH) 6-0 6-4

Semifinal

Barbora KREJCIKOVA (CZE) (7) defeated Carmen SCHAUER (AUT) 6-0 6-0
Karolina PONDUSOVA (SVK) (3) defeated Ekin GUNAYSU (TUR) (2) 6-1 6-3

Final

Barbora KREJCIKOVA (CZE) (7) defeated Karolina PONDUSOVA (SVK) (3) 6-1 6-3