PDA

View Full Version : Copa Club Farallones,Colombia,G5


tobi
Aug 13th, 2009, 11:21 PM
Singles Main Draw

1st Round

Ximena Jenniffer SILES LUNA VIOLETA (PER) (1) BYE
Mariajose CARDONA (COL) defeated Paula Estefania DIAZ CABRERA (VEN) 6-4 7-5

Maria Paula RIBERO (COL) BYE
Stephany GAMIZ (VEN) (16) BYE

Tifanny Lizeth AGUIRRE (COL) (10) BYE
Natalia MORENO (COL) BYE

Andrea TERNERA (COL) BYE
Carla MANZI (COL) (6) BYE

Nicole MARTINEZ (ECU) (4) BYE
Stefania HADDAD (BRA) defeated Lina Marcela VASQUEZ MORA (COL) 6-2 6-0

Nelly GARCIA-SANCHEZ (COL) BYE
Catalina MAYA (COL) (14) BYE

Sasha RUOCCO (VEN) (11) BYE
Maria Alejandra ORTIZ QUIJANO (COL) BYE

Susana FLOREZ (COL) defeated Karol GONZALES (COL) 6-3 6-4
Maria Angelica TANGARIFE (COL) (7) BYE

Paula MONTOYA (VEN) (5) BYE
Gina Marcela MEJIA GALLON (COL) BYE

Karen Johana MARTINEZ (COL) BYE
Paula Camila ESPINEL VARGAS (COL) (9) BYE

Derly CUNYA (COL) (15) BYE
Ariadne JAIMES (COL) BYE

Anna VASILYEVA (RUS) defeated Lina ARAGON (COL) 6-1 6-0
Anamaria CANDANOZA (COL) (3) BYE

Carolina ABELLO (COL) (8) BYE
Laura UCROS (COL) BYE

Maria ARENAS (COL) BYE
Debora ECHEVERRIA (CHI) (12) BYE

Clementina Eugenia RIOBUENO DE PAOLA (VEN) (13) BYE
Andrea ARANGO (COL) BYE

Giulia ANDREAZZA (BRA) defeated Maria RODRIGUES (BRA) 6-3 6-3
Alejandra ALVAREZ (ECU) (2) BYE

LegionArgentina
Aug 19th, 2009, 03:56 PM
2nd Round

Ximena Jenniffer SILES LUNA VIOLETA (PER) (1) defeated Mariajose CARDONA (COL) 6-3 7-6(4)
Maria Paula RIBERO (COL) defeated Stephany GAMIZ (VEN) (16) 6-3 6-1
Natalia MORENO (COL) defeated Tifanny Lizeth AGUIRRE (COL) (10) 7-5 6-2
Carla MANZI (COL) (6) defeated Andrea TERNERA (COL) 6-1 6-0
Stefania HADDAD (BRA) defeated Nicole MARTINEZ (ECU) (4) 6-4 7-5
Catalina MAYA (COL) (14) defeated Nelly GARCIA-SANCHEZ (COL) 6-0 6-1
Maria Alejandra ORTIZ QUIJANO (COL) defeated Sasha RUOCCO (VEN) (11) 6-3 6-1
Maria Angelica TANGARIFE (COL) (7) defeated Susana FLOREZ (COL) 6-7(3) 6-3 6-3
Paula MONTOYA (VEN) (5) defeated Gina Marcela MEJIA GALLON (COL) 6-0 6-1
Karen Johana MARTINEZ (COL) defeated Paula Camila ESPINEL VARGAS (COL) (9) 6-1 6-0
Derly CUNYA (COL) (15) defeated Ariadne JAIMES (COL) 6-1 7-5
Anna VASILYEVA (RUS) defeated Anamaria CANDANOZA (COL) (3) 6-3 1-6 6-0
Laura UCROS (COL) defeated Carolina ABELLO (COL) (8) 6-3 6-3
Maria ARENAS (COL) defeated Debora ECHEVERRIA (CHI) (12) 6-2 6-4
Clementina Eugenia RIOBUENO DE PAOLA (VEN) (13) defeated Andrea ARANGO (COL) 6-0 6-0
Alejandra ALVAREZ (ECU) (2) defeated Giulia ANDREAZZA (BRA) 7-6(4) 3-6 7-6(3)

3rd Round

Ximena Jenniffer SILES LUNA VIOLETA (PER) (1) defeated Maria Paula RIBERO (COL) 6-2 6-3
Carla MANZI (COL) (6) defeated Natalia MORENO (COL) 7-5 6-7(4) 6-4
Stefania HADDAD (BRA) defeated Catalina MAYA (COL) (14) 7-5 6-1
Maria Angelica TANGARIFE (COL) (7) defeated Maria Alejandra ORTIZ QUIJANO (COL) 6-1 5-7 6-1
Karen Johana MARTINEZ (COL) defeated Paula MONTOYA (VEN) (5) 7-6(6) 6-3
Anna VASILYEVA (RUS) defeated Derly CUNYA (COL) (15) 6-1 6-1
Maria ARENAS (COL) defeated Laura UCROS (COL) 4-6 6-4 7-5
Clementina Eugenia RIOBUENO DE PAOLA (VEN) (13) defeated Alejandra ALVAREZ (ECU) (2) 6-3 6-4

Quarterfinal

Ximena Jenniffer SILES LUNA VIOLETA (PER) (1) defeated Carla MANZI (COL) (6) 6-1 6-4
Stefania HADDAD (BRA) defeated Maria Angelica TANGARIFE (COL) (7) 7-6(6) 6-4
Anna VASILYEVA (RUS) defeated Karen Johana MARTINEZ (COL) 6-0 6-1
Maria ARENAS (COL) defeated Clementina Eugenia RIOBUENO DE PAOLA (VEN) (13) 6-1 6-3

Semifinal

Ximena Jenniffer SILES LUNA VIOLETA (PER) (1) defeated Stefania HADDAD (BRA) 6-4 7-5
Maria ARENAS (COL) defeated Anna VASILYEVA (RUS) 6-4 6-4

Final

Maria ARENAS (COL) defeated Ximena Jenniffer SILES LUNA VIOLETA (PER) (1) 6-1 1-6 6-4