PDA

View Full Version : 14th Slovenian Junior Open,G4


tobi
Aug 5th, 2009, 09:47 PM
Singles Main Draw

1st Round

Ursa JERMAN (SLO) (1) BYE
Nina NAGODE (SLO) Vs Chiara MENDO (ITA)

Nada MARJANOVIC (CAN) Vs Helena KLUN (CRO)
Marieta VAGNEROVA (CZE) (15) BYE

Caroline WEGNER (GER) (11) BYE
Michaela OSTROZLIKOVA (SVK) Vs Anja COSOVIC (CRO)

Andjela NOVCIC (SRB) Vs Janine KOLETA (SLO)
Matea CURIC (CRO) (3) BYE

Julia STAMATOVA (BUL) (6) BYE
Iva MEKOVEC (CRO) Vs Neja SOTOSEK (SLO)

Carlotta ORLANDO (ITA) Vs Tadja BESTIJANIC (SLO)
Anita HUSARIC (BIH) (13) BYE

Lina PADEGIMAITE (LTU) (10) BYE
Manon PERAL (FRA) Vs Tjasa SRIMPF (SLO)

Francesca PALMIGIANO (ITA) Vs Anna RUDOLFOVA (CZE)
Julia DINHOF (AUT) (5) BYE

Anna Karolina SCHMIEDLOVA (SVK) (7) BYE
Liana TODOROVA (BUL) Vs Milica HADZI TANOVIC (SRB)

Alice VICINI (ITA) Vs Tea PALANDACIC (SLO)
Dasa ORLIC (SLO) (12) BYE

Andrea BLAZEVIC (CRO) (14) BYE
Ekin GUNAYSU (TUR) Vs Masa SMIC (SLO)

Valerija GERCAR (SLO) Vs Natalie NOVAKOVA (CZE)
Pia KONIG (AUT) (4) BYE

Katja MILAS (CRO) (8) BYE
Tea IVANOVIC (BEL) Vs Eva RIHTARSIC (SLO)

Julija JAUK (SLO) Vs Lisa DINHOF (AUT)
Tatiana GUSKOVA (RUS) (9) BYE

Milena RMUS (SLO) (16) BYE
Elena BERTOIA (ITA) Vs Ivana LJUBIC (CRO)

Alena POLETINOVA (CZE) Vs Tina MOHORCIC (SLO)
Stephanie WAGNER (GER) (2) BYE

tobi
Aug 8th, 2009, 01:29 AM
1st Round

Ursa JERMAN (SLO) (1) BYE
Nina NAGODE (SLO) defeated Chiara MENDO (ITA) 7-6(5) 6-4

Helena KLUN (CRO) defeated Nada MARJANOVIC (CAN) 6-2 6-1
Marieta VAGNEROVA (CZE) (15) BYE

Caroline WEGNER (GER) (11) BYE
Michaela OSTROZLIKOVA (SVK) defeated Anja COSOVIC (CRO) 6-1 6-1

Andjela NOVCIC (SRB) defeated Janine KOLETA (SLO) 7-6(6) 7-6(3)
Matea CURIC (CRO) (3) BYE

Julia STAMATOVA (BUL) (6) BYE
Iva MEKOVEC (CRO) defeated Neja SOTOSEK (SLO) 6-7(6) 6-0 6-2

Carlotta ORLANDO (ITA) defeated Tadja BESTIJANIC (SLO) 7-5 6-0
Anita HUSARIC (BIH) (13) BYE

Lina PADEGIMAITE (LTU) (10) BYE
Tjasa SRIMPF (SLO) defeated Manon PERAL (FRA) 6-1 4-6 6-1

Francesca PALMIGIANO (ITA) defeated Anna RUDOLFOVA (CZE) 6-0 6-1
Julia DINHOF (AUT) (5) BYE

Anna Karolina SCHMIEDLOVA (SVK) (7) BYE
Liana TODOROVA (BUL) defeated Milica HADZI TANOVIC (SRB) 6-2 6-3

Alice VICINI (ITA) defeated Tea PALANDACIC (SLO) 7-5 7-6(1)
Dasa ORLIC (SLO) (12) BYE

Andrea BLAZEVIC (CRO) (14) BYE
Masa SMIC (SLO) defeated Ekin GUNAYSU (TUR) 3-6 6-4 7-5

Natalie NOVAKOVA (CZE) defeated Valerija GERCAR (SLO) 6-2 6-2
Pia KONIG (AUT) (4) BYE

Katja MILAS (CRO) (8) BYE
Tea IVANOVIC (BEL) defeated Eva RIHTARSIC (SLO) 6-4 6-7(5) 6-4

Julija JAUK (SLO) defeated Lisa DINHOF (AUT) 6-3 6-3
Tatiana GUSKOVA (RUS) (9) BYE

Milena RMUS (SLO) (16) BYE
Elena BERTOIA (ITA) defeated Ivana LJUBIC (CRO) 6-2 6-2

Alena POLETINOVA (CZE) defeated Tina MOHORCIC (SLO) 6-7(4) 6-4 6-4
Stephanie WAGNER (GER) (2) BYE

2nd Round

Ursa JERMAN (SLO) (1) defeated Nina NAGODE (SLO) 6-3 6-3
Helena KLUN (CRO) defeated Marieta VAGNEROVA (CZE) (15) 6-1 6-4

Caroline WEGNER (GER) (11) defeated Michaela OSTROZLIKOVA (SVK) 7-5 6-4
Matea CURIC (CRO) (3) defeated Andjela NOVCIC (SRB) 6-1 6-4

Julia STAMATOVA (BUL) (6) defeated Iva MEKOVEC (CRO) 7-6(4) 6-2
Anita HUSARIC (BIH) (13) defeated Carlotta ORLANDO (ITA) 6-4 6-1

Tjasa SRIMPF (SLO) defeated Lina PADEGIMAITE (LTU) (10) 6-4 6-1
Francesca PALMIGIANO (ITA) defeated Julia DINHOF (AUT) (5) 6-3 6-2

Anna Karolina SCHMIEDLOVA (SVK) (7) defeated Liana TODOROVA (BUL) 6-0 6-1
Dasa ORLIC (SLO) (12) defeated Alice VICINI (ITA) 6-3 7-5

Andrea BLAZEVIC (CRO) (14) defeated Masa SMIC (SLO) 6-1 6-3
Pia KONIG (AUT) (4) defeated Natalie NOVAKOVA (CZE) 6-3 6-3

Katja MILAS (CRO) (8) defeated Tea IVANOVIC (BEL) 6-0 2-6 6-0
Julija JAUK (SLO) defeated Tatiana GUSKOVA (RUS) (9) 6-2 6-3

Elena BERTOIA (ITA) defeated Milena RMUS (SLO) (16) 6-2 6-2
Stephanie WAGNER (GER) (2) defeated Alena POLETINOVA (CZE) 6-2 6-3

SAhero
Aug 8th, 2009, 07:32 AM
:hearts:Anita Husarić:bounce:
Bosna i Hercegovina

tobi
Aug 9th, 2009, 08:08 PM
3rd Round

Ursa JERMAN (SLO) (1) defeated Helena KLUN (CRO) 6-2 6-2
Matea CURIC (CRO) (3) defeated Caroline WEGNER (GER) (11) 6-0 6-1

Anita HUSARIC (BIH) (13) defeated Julia STAMATOVA (BUL) (6) 4-6 6-2 7-6(5)
Tjasa SRIMPF (SLO) defeated Francesca PALMIGIANO (ITA) 5-7 6-1 6-2

Anna Karolina SCHMIEDLOVA (SVK) (7) defeated Dasa ORLIC (SLO) (12) 6-0 6-1
Pia KONIG (AUT) (4) defeated Andrea BLAZEVIC (CRO) (14) 7-6(6) 6-2

Katja MILAS (CRO) (8) defeated Julija JAUK (SLO) 6-1 7-6(3)
Stephanie WAGNER (GER) (2) defeated Elena BERTOIA (ITA) 2-6 7-5 6-3

Quarterfinal

Ursa JERMAN (SLO) (1) defeated Matea CURIC (CRO) (3) 6-3 6-3
Anita HUSARIC (BIH) (13) defeated Tjasa SRIMPF (SLO) 1-6 6-4 6-3
Anna Karolina SCHMIEDLOVA (SVK) (7) defeated Pia KONIG (AUT) (4) 6-3 6-0
Stephanie WAGNER (GER) (2) defeated Katja MILAS (CRO) (8) 6-7(5) 6-3 6-1

Semifinal

Ursa JERMAN (SLO) (1) defeated Anita HUSARIC (BIH) (13) 6-3 6-1
Anna Karolina SCHMIEDLOVA (SVK) (7) defeated Stephanie WAGNER (GER) (2) 7-5 6-3

igralec33
Aug 12th, 2009, 01:44 PM
Who won final? Or tournament still didn't finish? :)

tobi
Aug 12th, 2009, 08:23 PM
Final

Anna Karolina SCHMIEDLOVA (SVK) (7) defeated Ursa JERMAN (SLO) (1) 6-7(5) 6-3 6-1

igralec33
Aug 13th, 2009, 09:31 AM
Thanks. :)
Urša :hug: