PDA

View Full Version : Gauteng East Junior ITF,South Africa,G5


tobi
Jul 16th, 2009, 11:25 PM
Singles Main Draw

1st Round

Bianca SWANEPOEL (RSA) (1) BYE
Stephanie N'TCHA (BEN) defeated Daniella Skye VERMICELLI (RSA) 6-2 6-2

Welma LUUS (RSA) defeated Sarah Lynn DU PLESSIS (RSA) 3-6 7-6(3) 6-1
Dane JOUBERT (RSA) (14) BYE

Jade PONDICAS (RSA) (10) BYE
Elaine VAN ZYL (RSA) defeated Marizanne BOUWER (RSA) 6-0 6-2

Kay-Leigh NICHOLAS (RSA) defeated Elmine BOTES (RSA) 6-4 4-6 6-4
Zarah RAZAFIMAHATRATRA (MAD) (5) BYE

Ann-sophie RUFYIKIRI (BDI) (4) BYE
Lani SCHOLTZ (RSA) defeated Tamlyn MAROT (MRI) 6-4 6-0

Christine MASITE (RSA) defeated Alison Brigette SANDERS (RSA) 6-0 6-2
Riddhi HEGDE (IND) (15) BYE

Sarah IVE (RSA) (9) BYE
Alex SANAN (RSA) defeated Mikayla MORKEL-BRINK (RSA) 6-2 6-2

Anel LUUS (RSA) defeated Franceske STROH (RSA) 6-0 6-1
Clorinda WESSELS (RSA) (7) BYE

Veronique LUKSICH (RSA) (8) BYE
Simone Lindsay KROG (RSA) defeated Vanessa AH FONG WAN (MRI) 6-0 6-3

Jessica NIENABER (RSA) defeated Casey DU BOURG (RSA) 6-1 6-4
Veruska Monique VAN WYK (RSA) (12) BYE

Genevieve LUKSICH (RSA) (13) BYE
Krysia GAWEDA (RSA) defeated Kerstin GRESSMANN (RSA) 6-0 6-4

Anrinette BOTHA (RSA) defeated Fallon Ann DOBBIE (RSA) 6-0 6-1
Natasha FOUROUCLAS (RSA) (3) BYE

Tracy PLANT (RSA) (6) BYE
Lynn KIRO (RSA) defeated Sarie SWANEPOEL (RSA) 7-6(1) 6-4

Adri LOCHNER (RSA) defeated Ele DE VILLIERS (RSA) 6-0 6-2
Nikita Nitin DAWDA (KEN) (11) BYE

Jesse Norah GRACE (RSA) (16) BYE
Mia VILJOEN (RSA) defeated Janet KOCH (RSA) 4-6 6-3 6-4

Francesca BERNES (RSA) defeated Emmerentia MARX (RSA) 6-0 1-6 6-3
Niriantsa RASOLOMALALA (MAD) (2) BYE

tobi
Jul 19th, 2009, 08:36 PM
2nd Round

Bianca SWANEPOEL (RSA) (1) defeated Stephanie N'TCHA (BEN) 6-3 6-2
Welma LUUS (RSA) defeated Dane JOUBERT (RSA) (14) 6-1 6-2

Jade PONDICAS (RSA) (10) defeated Elaine VAN ZYL (RSA) 6-0 6-3
Zarah RAZAFIMAHATRATRA (MAD) (5) defeated Kay-Leigh NICHOLAS (RSA)
6-1 6-1

Lani SCHOLTZ (RSA) defeated Ann-sophie RUFYIKIRI (BDI) (4) 6-4 6-4
Christine MASITE (RSA) defeated Riddhi HEGDE (IND) (15) 6-1 6-2

Sarah IVE (RSA) (9) defeated Alex SANAN (RSA) 6-3 6-4
Clorinda WESSELS (RSA) (7) defeated Anel LUUS (RSA) 6-0 6-1

Veronique LUKSICH (RSA) (8) defeated Simone Lindsay KROG (RSA) 6-1 6-1
Jessica NIENABER (RSA) defeated Veruska Monique VAN WYK (RSA) (12) 6-1 7-6(8)

Genevieve LUKSICH (RSA) (13) defeated Krysia GAWEDA (RSA) 6-1 6-1
Natasha FOUROUCLAS (RSA) (3) defeated Anrinette BOTHA (RSA) 6-2 6-1

Tracy PLANT (RSA) (6) defeated Lynn KIRO (RSA) 6-1 6-0
Adri LOCHNER (RSA) defeated Nikita Nitin DAWDA (KEN) (11) 6-4 6-1

Jesse Norah GRACE (RSA) (16) defeated Mia VILJOEN (RSA) 6-3 6-0
Niriantsa RASOLOMALALA (MAD) (2) defeated Francesca BERNES (RSA) 6-1 6-0

3rd Round

Bianca SWANEPOEL (RSA) (1) defeated Welma LUUS (RSA) 6-4 6-3
Jade PONDICAS (RSA) (10) defeated Zarah RAZAFIMAHATRATRA (MAD) (5) 6-4 6-2

Lani SCHOLTZ (RSA) defeated Christine MASITE (RSA) 6-4 6-7(2) 6-2
Sarah IVE (RSA) (9) defeated Clorinda WESSELS (RSA) (7) 6-7(3) 6-1 6-3

Veronique LUKSICH (RSA) (8) defeated Jessica NIENABER (RSA) 6-1 7-6(6)
Natasha FOUROUCLAS (RSA) (3) defeated Genevieve LUKSICH (RSA) (13) 6-1 6-1

Tracy PLANT (RSA) (6) defeated Adri LOCHNER (RSA) 6-2 5-7 6-4
Niriantsa RASOLOMALALA (MAD) (2) defeated Jesse Norah GRACE (RSA) (16) 6-2 6-1

Quarterfinal

Bianca SWANEPOEL (RSA) (1) defeated Jade PONDICAS (RSA) (10) 6-4 6-2
Sarah IVE (RSA) (9) defeated Lani SCHOLTZ (RSA) 6-2 7-5
Veronique LUKSICH (RSA) (8) defeated Natasha FOUROUCLAS (RSA) (3) 6-3 6-1
Niriantsa RASOLOMALALA (MAD) (2) defeated Tracy PLANT (RSA) (6) 6-4 6-3

Semifinal

Bianca SWANEPOEL (RSA) (1) defeated Sarah IVE (RSA) (9) 7-5 6-2
Niriantsa RASOLOMALALA (MAD) (2) defeated Veronique LUKSICH (RSA) (8) 4-6 7-6(4) 6-0

Final

Bianca SWANEPOEL (RSA) (1) defeated Niriantsa RASOLOMALALA (MAD) (2) 4-6 7-5 6-0