PDA

View Full Version : Ex Pilsen Wilson Cup,Czech Republic,G3


tobi
Jul 5th, 2009, 10:02 PM
Entry List - MD

1 MD Szavay Blanka 24/10/1993 HUN 159 6
2 MD Kushkhova Aminat 29/07/1993 RUS 164
3 MD Makovickova Anezka 31/01/1992 CZE 182
4 MD Martins Patricia 28/06/1994 POR 184 1
5 MD Stepu Anastasia 09/09/1992 MDA 186 1
6 MD Kremen Ilona 18/01/1994 BLR 189
7 MD de Bernardi Clothilde 16/11/1994 FRA 207
8 MD Burger Cindy 25/11/1992 NED 208
9 MD Osadchenko Valeria 12/06/1992 SWE 238 6
10 MD Fabikova Klara 23/10/1993 CZE 251
11 MD Zimmermann Liat 12/04/1993 ISR 253
12 MD Wacnik Jessica 28/04/1993 USA 259 180
13 MD Seateun Charlene 01/08/1993 FRA 267
14 MD Ficheux Solene 29/09/1993 FRA 270
15 MD Kisialeva Viktoryia 30/12/1993 BLR 274
16 MD Garcia Caroline 16/10/1993 FRA 287 6
17 MD Arshavskaya Renata 04/09/1993 RUS 289
18 MD Haas Patricia 09/09/1993 AUT 292
19 MD Dinhof Julia 08/06/1994 AUT 302
20 MD Popova Katerina 06/05/1993 RUS 312
21 MD Cichon Marcelina 23/10/1992 POL 323
22 MD Baranska Agata 23/12/1993 POL 330 8
23 Q
24 Q
25 Q
26 Q
27 WC
28 WC
29 WC
30 WC
31 SE
32 SE

tobi
Jul 5th, 2009, 10:03 PM
Singles Qualifying Draw attached.

tobi
Jul 8th, 2009, 10:55 PM
Singles Main Draw

1st Round

Ilona KREMEN (BLR) (1) BYE
Diana SUMOVA (CZE) defeated Manon PERAL (FRA) 7-5 6-3

Alina YANOVSKAYA (RUS) defeated Michaela MESZAROSOVA (SVK) 3-6 6-3 6-2
Pernilla MENDESOVA (CZE) defeated Patricia HAAS (AUT) (6) 6-1 6-1

Katerina POPOVA (RUS) defeated Charlene SEATEUN (FRA) (4) 6-4 7-6(4)
Olga IANCHUK (UKR) defeated Michala KUCHAROVA (SVK) 2-6 6-2 6-2

Lucia BUTKOVSKA (SVK) defeated Tereza SMITKOVA (CZE) 6-1 6-2
Anna Karolina SCHMIEDLOVA (SVK) defeated Reka MULLER (HUN) (7) 7-5 6-2

Katharina HOLERT (GER) defeated Solene FICHEUX (FRA) (5) 6-2 7-6(3)
Viktoria MALOVA (SVK) defeated Nikola SCHWEINEROVA (CZE) 6-4 7-6(5)

Klara FABIKOVA (CZE) defeated Olga DOROSHINA (RUS) 5-7 6-3 6-3
Alena POLETINOVA (CZE) defeated Cindy BURGER (NED) (3) 6-3 3-6 6-4

Marcelina CICHON (POL) (8) defeated Jana MATOUSKOVA (CZE) 6-3 6-7(4) 6-3
Veronika ZATEKOVA (SVK) defeated Matea CURIC (CRO) 7-6(11) 6-2

Agnes BUKTA (HUN) defeated Liat ZIMMERMANN (ISR) 6-3 6-2
Clothilde DE BERNARDI (FRA) (2) defeated Jesika MALECKOVA (CZE) 6-2 3-6 6-1

tobi
Jul 9th, 2009, 11:55 PM
2nd Round

Diana SUMOVA (CZE) d. Ilona KREMEN (BLR) (1) 64 61
Pernilla MENDESOVA (CZE) d. Alina YANOVSKAYA (RUS) 61 10 Ret.

Olga IANCHUK (UKR) d. Katerina POPOVA (RUS) 61 76(4)
Lucia BUTKOVSKA (SVK) d. Anna Karolina SCHMIEDLOVA (SVK) 67(4) 64 63

Viktoria MALOVA (SVK) d. Katharina HOLERT (GER) 60 62
Klara FABIKOVA (CZE) d. Alena POLETINOVA (CZE) 63 76(2)

Marcelina CICHON (POL) (8) d. Veronika ZATEKOVA (SVK) 60 62
Agnes BUKTA (HUN) d. Clothilde DE BERNARDI (FRA) (2) 61 57 64

tobi
Jul 10th, 2009, 11:36 PM
Quarterfinal

Pernilla MENDESOVA (CZE) d. Diana SUMOVA (CZE) 60 57 60
Olga IANCHUK (UKR) d. Lucia BUTKOVSKA (SVK) 62 64
Klara FABIKOVA (CZE) d. Viktoria MALOVA (SVK) 64 63
Agnes BUKTA (HUN) d. Marcelina CICHON (POL) (8) 46 61 61

tobi
Jul 11th, 2009, 10:43 PM
SF

Olga IANCHUK (UKR) d. Pernilla MENDESOVA (CZE) 16 64 64
Klara FABIKOVA (CZE) d. Agnes BUKTA (HUN) 60 60

tobi
Jul 12th, 2009, 05:56 PM
Final

Olga IANCHUK (UKR) d. Klara FABIKOVA (CZE) 64 36 63