PDA

View Full Version : Governor Cup,Russia,G4


tobi
Jun 28th, 2009, 08:29 PM
Singles Main Draw

1st Round

Daria MIRONOVA (RUS) (1) Vs Yana SIZIKOVA (RUS)
Stephanie NAUTA (USA) Vs Elena MALTSEVA (RUS)

Julia VALETOVA (RUS) Vs Ellina KORNILOVA (RUS)
Natalya KUVAKINA (RUS) Vs Irina GLIMAKOVA (RUS) (8)

Viktoryia KISIALEVA (BLR) (3) Vs Anna POPUGAEVA (RUS)
Ksenia KHATSEY (RUS) Vs Yanina DARISHINA (RUS)

Ksenia YAROSLAVSKAYA (RUS) Vs Sofya MALYSHEVA (RUS)
Olga MUSILOVICH (RUS) Vs Olga DOROSHINA (RUS) (6)

Oleksandra PISKUN (UKR) (5) Vs Anastasiya SAITOVA (RUS)
Ekaterina SEMENOVA (RUS) Vs Tatiana GUSKOVA (RUS)

Aida GOLMAN (RUS) Vs Polina MONOVA (RUS)
Elizaveta LUZINA (RUS) Vs Ekaterina YAKOVLEVA (RUS) (4)

Elena FAYNER (RUS) (7) Vs Anna KORSHUNOVA (RUS)
Julia CHUBAROVA (RUS) Vs Anastasia KLUEVA (RUS)

Anastasia VOVK (RUS) Vs Liubov VASILYEVA (RUS)
Shakhlo SAIDOVA (RUS) Vs Mukhabbat SAIDOVA (RUS) (2)

tobi
Jun 30th, 2009, 07:21 PM
1st Round

Daria MIRONOVA (RUS) (1) defeated Yana SIZIKOVA (RUS) 6-3 4-6 6-3
Stephanie NAUTA (USA) defeated Elena MALTSEVA (RUS) 6-4 7-5

Julia VALETOVA (RUS) defeated Ellina KORNILOVA (RUS) 6-3 3-6 6-1
Natalya KUVAKINA (RUS) defeated Irina GLIMAKOVA (RUS) (8) 3-6 7-6(3) 7-5

Viktoryia KISIALEVA (BLR) (3) defeated Anna POPUGAEVA (RUS) 6-1 6-1
Yanina DARISHINA (RUS) defeated Ksenia KHATSEY (RUS) 6-2 6-3

Sofya MALYSHEVA (RUS) defeated Ksenia YAROSLAVSKAYA (RUS) 6-2 6-1
Olga DOROSHINA (RUS) (6) defeated Olga MUSILOVICH (RUS) 7-6(7) 6-3

Anastasiya SAITOVA (RUS) defeated Oleksandra PISKUN (UKR) (5) 6-1 4-6 7-6(4)
Tatiana GUSKOVA (RUS) defeated Ekaterina SEMENOVA (RUS) 6-3 7-5

Polina MONOVA (RUS) defeated Aida GOLMAN (RUS) 5-7 6-1 6-1
Ekaterina YAKOVLEVA (RUS) (4) defeated Elizaveta LUZINA (RUS) 3-6 6-4 6-4

Anna KORSHUNOVA (RUS) defeated Elena FAYNER (RUS) (7) 5-7 7-5 6-4
Anastasia KLUEVA (RUS) defeated Julia CHUBAROVA (RUS) 6-1 6-2

Anastasia VOVK (RUS) defeated Liubov VASILYEVA (RUS) 6-4 4-6 6-2
Mukhabbat SAIDOVA (RUS) (2) defeated Shakhlo SAIDOVA (RUS) 6-3 6-4

2nd Round

Daria MIRONOVA (RUS) (1) defeated Stephanie NAUTA (USA) 6-3 6-1
Natalya KUVAKINA (RUS) defeated Julia VALETOVA (RUS) 7-6(2) 1-6 7-6(6)

Viktoryia KISIALEVA (BLR) (3) defeated Yanina DARISHINA (RUS) 6-4 7-5
Olga DOROSHINA (RUS) (6) defeated Sofya MALYSHEVA (RUS) 6-2 6-4

Anastasiya SAITOVA (RUS) defeated Tatiana GUSKOVA (RUS) 6-1 4-6 6-1
Ekaterina YAKOVLEVA (RUS) (4) defeated Polina MONOVA (RUS) 5-7 6-4 6-1

Anna KORSHUNOVA (RUS) defeated Anastasia KLUEVA (RUS) 6-1 6-1
Mukhabbat SAIDOVA (RUS) (2) defeated Anastasia VOVK (RUS) 6-2 7-5

tobi
Jul 3rd, 2009, 07:51 AM
Quarterfinal

Daria MIRONOVA (RUS) (1) defeated Natalya KUVAKINA (RUS) 6-2 6-2
Olga DOROSHINA (RUS) (6) defeated Viktoryia KISIALEVA (BLR) (3) 6-4 7-6(5)
Ekaterina YAKOVLEVA (RUS) (4) defeated Anastasiya SAITOVA (RUS) 6-3 6-2
Mukhabbat SAIDOVA (RUS) (2) defeated Anna KORSHUNOVA (RUS) 5-7 6-4 7-6(2)

tobi
Jul 4th, 2009, 11:52 AM
Semifinal

Daria MIRONOVA (RUS) (1) defeated Olga DOROSHINA (RUS) (6) 6-3 6-2
Ekaterina YAKOVLEVA (RUS) (4) defeated Mukhabbat SAIDOVA (RUS) (2) 6-3 6-4

Final

Ekaterina YAKOVLEVA (RUS) (4) defeated Daria MIRONOVA (RUS) (1) 6-7(5) 7-6(5) 6-2