PDA

View Full Version : ITF Ukrzakhid,G3


tobi
Jun 15th, 2009, 01:01 AM
Entry List - MD

1 SVITOLINA Elina UKR 12/09/94 207 A DA DA
2 YASHINA Ekaterina RUS 06/08/93 223 A DA DA
3 KISIALEVA Viktoryia BLR 30/12/93 228 A DA DA
4 ONLIA Emma CAN 16/03/94 266 A DA DA
5 KREMEN Ilona BLR 18/01/94 315 A DA DA
6 PISKUN Oleksandra UKR 05/03/92 331 A DA DA
7 SHKUDUN Anna UKR 27/01/95 335 A DA DA
8 KUZMENKOVA Vladislava BLR 27/04/92 405 A DA DA
9 STASCHENKO Stanislava UKR 06/05/94 452 A DA DA
10 ALESHA Karyna BLR 21/12/93 467 A DA DA
11 KOVINIC Danka MNE 18/11/94 468 A DA DA
12 BOGOLIY Diana UKR 21/04/95 495 A DA DA
13 LYSA Yulia UKR 14/05/95 547 A DA DA
14 NAUTA Stephanie USA 31/01/94 556 A DA DA
15 KUCHMINA Daria RUS 12/01/92 577 A DA DA
16 SAVCHUK Alina UKR 01/05/93 601 A DA DA
17 FURMANAVA Hanna BLR 16/07/92 630 A DA DA
18 IVANENKO Antonina UKR 24/04/95 649 A DA DA
19 KHAZANIUK Deniz ISR 24/10/94 660 A DA DA
20 KYRYLOVA Anastasiya UKR 24/04/92 708 A DA DA
21 BIZHUKOVA Tamara RUS 03/08/94 709 A DA 16E
22 RUSAKOVA Valentina RUS 25/02/94 714 A DA 16E
23 SE
24 SE
25 WC
26 WC
27 WC
28 WC
29 Q
30 Q
31 Q
32 Q

tobi
Jun 15th, 2009, 01:03 AM
Singles Qualifying Draw attached.

tobi
Jun 15th, 2009, 11:03 PM
Draws attached.

tobi
Jun 19th, 2009, 09:48 PM
1st Round

Elina SVITOLINA (UKR) (1) defeated Vladislava KUZMENKOVA (BLR) 6-4 6-2
Yelyzaveta IANCHUK (UKR) defeated Marina KOZACHENKO (UKR) 5-7 6-4 6-1

Dariya DASHUTINA (UKR) defeated Sofia DMITRIEVA (RUS) 6-3 6-4
Danka KOVINIC (MNE) (6) defeated Viktoriya BON (UKR) 6-0 6-2

Ekaterina YASHINA (RUS) (4) defeated Anastasia VDOVENCO (MDA) 6-7(5) 6-2 6-3
Marta HNATYSHYN (UKR) defeated Olha ROMANYSHYN (UKR) 6-2 1-6 6-3

Alexandra PERPER (MDA) defeated Khrystyna PAVLYUK (UKR) 5-7 6-2 6-1
Kateryna PYATAKOVA (UKR) defeated Viktoryia KISIALEVA (BLR) (5) 6-3 6-2

Dora HEGEDUS (HUN) defeated Anna SHKUDUN (UKR) (8) 6-2 3-6 6-4
Alina SAVCHUK (UKR) defeated Elena SHUBINA (UKR) 6-3 6-4

Yuliya LYSA (UKR) defeated Maria ALEXANDROVA (RUS) 6-4 6-2
Ilona KREMEN (BLR) (3) defeated Gabriela PORUBIN (MDA) 6-2 6-3

Oleksandra PISKUN (UKR) (7) defeated Stephanie NAUTA (USA) 6-4 3-6 6-4
Karyna ALESHA (BLR) defeated Antonina IVANENKO (UKR) 7-5 6-3

Olga IANCHUK (UKR) defeated Solomiya ZINKO (CAN) 6-3 7-5
Julia SAMUSEVA (RUS) (2) defeated Deniz KHAZANIUK (ISR) 6-2 2-6 6-2

2nd Round

Elina SVITOLINA (UKR) (1) defeated Yelyzaveta IANCHUK (UKR) 6-2 6-1
Danka KOVINIC (MNE) (6) defeated Dariya DASHUTINA (UKR) 6-1 6-0

Marta HNATYSHYN (UKR) defeated Ekaterina YASHINA (RUS) (4) 7-6(5) 6-4
Alexandra PERPER (MDA) defeated Kateryna PYATAKOVA (UKR) 6-2 6-3

Dora HEGEDUS (HUN) defeated Alina SAVCHUK (UKR) 6-2 6-3
Yuliya LYSA (UKR) defeated Ilona KREMEN (BLR) (3) 6-3 1-6 6-2

Oleksandra PISKUN (UKR) (7) defeated Karyna ALESHA (BLR) 7-5 6-0
Olga IANCHUK (UKR) defeated Julia SAMUSEVA (RUS) (2) 6-4 7-6(5)

tobi
Jun 21st, 2009, 07:04 PM
Quarterfinal

Danka KOVINIC (MNE) (6) d. Elina SVITOLINA (UKR) (1) 26 64 62
Alexandra PERPER (MDA) d. Marta HNATYSHYN (UKR) 36 61 62
Dora HEGEDUS (HUN) Vs Yuliya LYSA (UKR) 63 62
Oleksandra PISKUN (UKR) (7) Vs Olga IANCHUK (UKR) 67(2) 61 63

SF

Danka KOVINIC (MNE) (6) d. Alexandra PERPER (MDA) 60 62
Olga IANCHUK (UKR) d. Dora HEGEDUS (HUN) 62 63

Final

Olga IANCHUK (UKR) d. Danka KOVINIC (MNE) (6) 64 75