PDA

View Full Version : Nazmi Bari Cup ITF Junior,Turkey,G5


tobi
May 6th, 2009, 11:57 PM
Singles Main Draw

1st Round

Jade HOPPER (AUS) (1) Vs Yulia VIARHEICHYK (BLR)
Jazzamay DREW (GBR) Vs Sultan GONEN (TUR)

Seda ARANTEKIN (TUR) Vs Barbora RUFFINIOVA (SVK)
Deniz AKKOR (GER) Vs Nadejda SIDORENKO (RUS)

Anushka BHARGAVA (IND) Vs Anastasia TOKAREVA (RUS)
Natalia SIEDLISKA (POL) Vs Susanne CELIK (SWE)

Lea THOLEY (FGU) Vs Cornelia Emily LISTER (SWE)
Diana DAVITAIA (GEO) Vs Sara STOSLJEVIC (SRB)

Nigina ABDURAIMOVA (UZB) Vs Rebecca POIKAJARVI (SWE)
Alysha RAZVI (IND) Vs Heini SALONEN (FIN)

Nazil ANDER (TUR) Vs Katy DUNNE (GBR)
Milena ZUBKOV (TUR) Vs Varvara DENISYUK (RUS)

Basak ERAYDIN (TUR) Vs Jasmin MATTER (SUI)
Ekin BAHITLI (TUR) Vs Srna STOSLJEVIC (SRB)

Ani VANGELOVA (BUL) Vs Berat Sena DOGRU (TUR)
Yana ERKEEVA (RUS) Vs Aarzoo MALIK (IND)

Ksenia KHATSEY (RUS) Vs Yanina DARISHINA (RUS)
Neslihan Eda CETIN (TUR) Vs Lina AKESSON (SWE)

Dilara YURTKURAN (TUR) Vs Maria Andrea CARDENAS (VEN)
Mina SAYGI (TUR) Vs Francesca STEPHENSON (GBR)

Skye HOPPER (AUS) Vs Denise MAXL (AUT)
Mariliis PILVE (EST) Vs Abbi MELROSE (GBR)

Lolita OSMANOVNA (RUS) Vs Dominique FRIEDRICHS (GER)
Bazhena SINKEVICH (BLR) Vs Adnya NAIK (IND)

Elliesa BALL (GBR) Vs Cagla AZGARI (TUR)
Lea GODALLIER (FRA) Vs Anastasiya SAITOVA (RUS)

Ipek BIROL (TUR) Vs Andreea URSACHI (ROU)
Berceste SEBER (TUR) Vs Caitlin Paige HINDMARSH (GBR)

Jovana JAKSIC (SRB) Vs Loubov VASILIEVA (RUS)
Yasemin CETINEL (TUR) Vs Seven ORAL (TUR)

Aida MARTINEZ SANJUAN (ESP) Vs Cemre ANIL (TUR)
Ella LEIVO (FIN) Vs Marija MILUTINOVIC (SWE) (2)

tobi
May 7th, 2009, 10:13 PM
1st Round

Jade HOPPER (AUS) (1) defeated Yulia VIARHEICHYK (BLR) 6-1 6-1
Jazzamay DREW (GBR) defeated Sultan GONEN (TUR) 6-0 6-2

Seda ARANTEKIN (TUR) defeated Barbora RUFFINIOVA (SVK) 6-4 1-0 Retired
Nadejda SIDORENKO (RUS) defeated Deniz AKKOR (GER) 6-4 6-4

Anushka BHARGAVA (IND) defeated Anastasia TOKAREVA (RUS) 2-6 7-6(3) 7-6(2)
Susanne CELIK (SWE) defeated Natalia SIEDLISKA (POL) 2-6 7-5 6-1

Lea THOLEY (FGU) defeated Cornelia Emily LISTER (SWE) 7-5 2-6 6-2
Diana DAVITAIA (GEO) defeated Sara STOSLJEVIC (SRB) 6-2 6-3

Nigina ABDURAIMOVA (UZB) defeated Rebecca POIKAJARVI (SWE) 6-2 6-2
Heini SALONEN (FIN) defeated Alysha RAZVI (IND) 6-0 6-0

Nazil ANDER (TUR) defeated Katy DUNNE (GBR) 6-2 0-6 6-4
Varvara DENISYUK (RUS) defeated Milena ZUBKOV (TUR) 6-1 6-4

Basak ERAYDIN (TUR) defeated Jasmin MATTER (SUI) 6-1 6-4
Srna STOSLJEVIC (SRB) defeated Ekin BAHITLI (TUR) 4-6 7-5 6-4

Ani VANGELOVA (BUL) defeated Berat Sena DOGRU (TUR) 6-1 6-1
Yana ERKEEVA (RUS) defeated Aarzoo MALIK (IND) 6-0 6-0

Yanina DARISHINA (RUS) defeated Ksenia KHATSEY (RUS) 6-7(5) 6-4 6-1
Lina AKESSON (SWE) defeated Neslihan Eda CETIN (TUR) 6-1 6-0

Maria Andrea CARDENAS (VEN) defeated Dilara YURTKURAN (TUR) 6-3 6-2
Francesca STEPHENSON (GBR) defeated Mina SAYGI (TUR) 6-0 6-1

Denise MAXL (AUT) defeated Skye HOPPER (AUS) 6-0 6-0
Abbi MELROSE (GBR) defeated Mariliis PILVE (EST) 6-1 6-2

Dominique FRIEDRICHS (GER) defeated Lolita OSMANOVNA (RUS) 6-2 6-2
Adnya NAIK (IND) defeated Bazhena SINKEVICH (BLR) 6-0 6-3

Elliesa BALL (GBR) defeated Cagla AZGARI (TUR) 6-0 6-3
Anastasiya SAITOVA (RUS) defeated Lea GODALLIER (FRA) 6-2 6-1

Andreea URSACHI (ROU) defeated Ipek BIROL (TUR) 1-6 6-1 6-0
Caitlin Paige HINDMARSH (GBR) defeated Berceste SEBER (TUR) 6-1 6-0

Jovana JAKSIC (SRB) defeated Loubov VASILIEVA (RUS) 6-3 7-5
Seven ORAL (TUR) defeated Yasemin CETINEL (TUR) 6-1 6-3

Aida MARTINEZ SANJUAN (ESP) defeated Cemre ANIL (TUR) 6-4 6-4
Marija MILUTINOVIC (SWE) (2) defeated Ella LEIVO (FIN) 6-0 6-0

2nd Round

Jade HOPPER (AUS) (1) defeated Jazzamay DREW (GBR) 6-3 6-2
Seda ARANTEKIN (TUR) defeated Nadejda SIDORENKO (RUS) 6-2 3-6 6-4

Susanne CELIK (SWE) defeated Anushka BHARGAVA (IND) 7-5 6-2
Lea THOLEY (FGU) defeated Diana DAVITAIA (GEO) 6-2 4-6 6-0

Nigina ABDURAIMOVA (UZB) defeated Heini SALONEN (FIN) 3-6 6-0 6-1
Nazil ANDER (TUR) defeated Varvara DENISYUK (RUS) 6-3 6-1

Basak ERAYDIN (TUR) defeated Srna STOSLJEVIC (SRB) 6-4 6-4
Ani VANGELOVA (BUL) defeated Yana ERKEEVA (RUS) 6-2 6-4

Yanina DARISHINA (RUS) defeated Lina AKESSON (SWE) 6-0 6-1
Francesca STEPHENSON (GBR) defeated Maria Andrea CARDENAS (VEN) 4-6
6-2 6-0

Denise MAXL (AUT) defeated Abbi MELROSE (GBR) 3-6 7-6(1) 6-3
Adnya NAIK (IND) defeated Dominique FRIEDRICHS (GER) 6-4 6-2

Anastasiya SAITOVA (RUS) defeated Elliesa BALL (GBR) 6-3 6-2
Caitlin Paige HINDMARSH (GBR) defeated Andreea URSACHI (ROU) 6-4 6-2

Jovana JAKSIC (SRB) defeated Seven ORAL (TUR) 6-1 6-0
Marija MILUTINOVIC (SWE) (2) defeated Aida MARTINEZ SANJUAN (ESP) 6-4
6-3

*hingis_forever*
May 7th, 2009, 10:33 PM
Katy :o That's awful!
Caitlin :yeah:

IMPOSSIBLE
May 7th, 2009, 10:33 PM
Milutinovic, Celik ;)

Tennis-Chick
May 8th, 2009, 09:22 PM
3th Round

Seda ARANTEKIN (TUR) defeated Jade HOPPER (AUS) (1) 3-6 Retired
Susanne CELIK (SWE) defeated Lea THOLEY (FGU) 6-4 3-6 7-5
Nigina ABDURAIMOVA (UZB) defeated Nazil ANDER (TUR) 6-0 6-1
Basak ERAYDIN (TUR) defeated Ani VANGELOVA (BUL) 6-1 7-6(3)
Francesca STEPHENSON (GBR) defeated Yanina DARISHINA (RUS) 6-3 6-3
Adnya NAIK (IND) defeated Denise MAXL (AUT) 6-0 6-1
Caitlin Paige HINDMARSH (GBR) defeated Anastasiya SAITOVA (RUS) 6-1 6-0
Jovana JAKSIC (SRB) defeated Marija MILUTINOVIC (SWE) (2) 6-4 6-1

Quarterfinal
Seda ARANTEKIN (TUR) defeated Susanne CELIK (SWE) 3-6 7-6(2) 6-4
Nigina ABDURAIMOVA (UZB) defeated Basak ERAYDIN (TUR) 6-1 6-3
Francesca STEPHENSON (GBR) defeated Adnya NAIK (IND) 6-0 6-0
Jovana JAKSIC (SRB) defeated Caitlin Paige HINDMARSH (GBR) 6-2 6-1

hakush...
May 8th, 2009, 10:09 PM
Go Seda :D

*hingis_forever*
May 8th, 2009, 10:13 PM
Caitlin :o
Francesca :D

tobi
May 11th, 2009, 11:56 PM
Semifinal

Nigina ABDURAIMOVA (UZB) (4) defeated Seda ARANTEKIN (TUR) 6-2 6-2
Jovana JAKSIC (SRB) (13) defeated Francesca STEPHENSON (GBR) (12) 6-3 7-5

Final

Nigina ABDURAIMOVA (UZB) (4) defeated Jovana JAKSIC (SRB) (13) 6-7(5) 7-6(3) 6-1