PDA

View Full Version : Gimcheon International Junior Championships,G5


tobi
May 3rd, 2009, 11:36 AM
Draws Attached.

tobi
May 5th, 2009, 11:27 PM
1st Round

Miyu KATO (JPN) (1) BYE
Gye Hyun PARK (KOR) defeated Eun Bi SEO (KOR) 6-2 6-1

Jaeyeon KIM (KOR) defeated Hae-Jin OH (KOR) 6-4 3-6 6-2
Bo Sol KWON (KOR) (14) BYE

Daria MASLENNIKOVA (RUS) (9) BYE
Da-Bin KIM (KOR) defeated Ye Rin LEE (KOR) 1-6 7-5 6-3

So Ran PARK (KOR) defeated So-Ri PARK (KOR) 6-2 6-2
Ji-Hee CHOI (KOR) (5) BYE

So-Ra LEE (KOR) (3) BYE
Satomi OTSUBO (JPN) defeated Ji-Won PARK (KOR) 6-4 6-1

Erina FUKUKAWA (JPN) defeated Hyeon-Jeong KIM (KOR) 6-2 6-1
Jun-Eun NAM (KOR) (15) BYE

So Dam PARK (KOR) (12) BYE
Ji Yun PARK (KOR) defeated Sun A SONG (KOR) 6-1 6-3

Nam Yeon JUN (KOR) defeated Tomoka KUSUBE (JPN) 6-0 6-0
Na-Lae HAN (KOR) (8) BYE

Su San Na SIM (KOR) (6) BYE
Chihiro NUNOME (JPN) defeated Eun Ji OH (KOR) 6-1 6-4

Sun-Hee KIM (KOR) defeated Jin-Hee KIM (KOR) 2-6 7-5 6-3
Kana HIGASHIHARA (JPN) (11) BYE

Da Un LEE (KOR) (13) BYE
Youn-Ji KIM (KOR) defeated Ji Yeong SEONG (KOR) 6-1 6-2

So Yeon PARK (KOR) defeated SinHee KIM (KOR) 6-2 6-1
Ha-Young JI (KOR) (4) BYE

Ye-Ji MUN (KOR) (7) BYE
Jeong Min JEON (KOR) defeated Min Ji AN (KOR) 6-2 6-4

Se Won LEE (KOR) defeated YongEun PARK (KOR) 6-3 6-1
Hitomi NAITO (JPN) (10) BYE

Jin YOO (KOR) (6) BYE
You-Na SUL (KOR) defeated Han-Bit LEE (KOR) 6-3 6-2

Hee Joo KIM (KOR) defeated Eunhye LEE (KOR) 6-3 6-1
Hyojung YEA (KOR) (2) BYE

2nd Round

Miyu KATO (JPN) (1) Vs Gye Hyun PARK (KOR)
Jaeyeon KIM (KOR) defeated Bo Sol KWON (KOR) (14) 6-4 6-2

Daria MASLENNIKOVA (RUS) (9) defeated Da-Bin KIM (KOR) 6-2 7-6(5)
Ji-Hee CHOI (KOR) (5) defeated So Ran PARK (KOR) 6-4 6-4

So-Ra LEE (KOR) (3) defeated Satomi OTSUBO (JPN) 6-2 6-1
Jun-Eun NAM (KOR) (15) defeated Erina FUKUKAWA (JPN) 6-4 6-1

Ji Yun PARK (KOR) defeated So Dam PARK (KOR) (12) 6-1 6-0
Na-Lae HAN (KOR) (8) defeated Nam Yeon JUN (KOR) 6-0 7-6(2)

Chihiro NUNOME (JPN) defeated Su San Na SIM (KOR) (6) 6-0 6-1
Sun-Hee KIM (KOR) defeated Kana HIGASHIHARA (JPN) (11) 6-3 6-3

Da Un LEE (KOR) (13) Vs Youn-Ji KIM (KOR)
So Yeon PARK (KOR) Vs Ha-Young JI (KOR) (4)

Ye-Ji MUN (KOR) (7) defeated Jeong Min JEON (KOR) 6-3 6-1
Se Won LEE (KOR) defeated Hitomi NAITO (JPN) (10) 6-3 6-3

Jin YOO (KOR) (6) defeated You-Na SUL (KOR) 6-3 6-1
Hyojung YEA (KOR) (2) defeated Hee Joo KIM (KOR) 7-6(3) 6-1

tobi
May 7th, 2009, 09:07 PM
2nd Round

Gye Hyun PARK (KOR) defeated Miyu KATO (JPN) (1) 6-3 6-2
Jaeyeon KIM (KOR) defeated Bo Sol KWON (KOR) (14) 6-4 6-2

Daria MASLENNIKOVA (RUS) (9) defeated Da-Bin KIM (KOR) 6-2 7-6(5)
Ji-Hee CHOI (KOR) (5) defeated So Ran PARK (KOR) 6-4 6-4

So-Ra LEE (KOR) (3) defeated Satomi OTSUBO (JPN) 6-2 6-1
Jun-Eun NAM (KOR) (15) defeated Erina FUKUKAWA (JPN) 6-4 6-1

Ji Yun PARK (KOR) defeated So Dam PARK (KOR) (12) 6-1 6-0
Na-Lae HAN (KOR) (8) defeated Nam Yeon JUN (KOR) 6-0 7-6(2)

Chihiro NUNOME (JPN) defeated Su San Na SIM (KOR) (6) 6-0 6-1
Sun-Hee KIM (KOR) defeated Kana HIGASHIHARA (JPN) (11) 6-3 6-3

Youn-Ji KIM (KOR) defeated Da Un LEE (KOR) (13) 7-5 6-3
Ha-Young JI (KOR) (4) defeated So Yeon PARK (KOR) 6-4 7-5

Ye-Ji MUN (KOR) (7) defeated Jeong Min JEON (KOR) 6-3 6-1
Se Won LEE (KOR) defeated Hitomi NAITO (JPN) (10) 6-3 6-3

Jin YOO (KOR) (6) defeated You-Na SUL (KOR) 6-3 6-1
Hyojung YEA (KOR) (2) defeated Hee Joo KIM (KOR) 7-6(3) 6-1

tobi
May 8th, 2009, 09:56 PM
3th Round

Gye Hyun PARK (KOR) defeated Jaeyeon KIM (KOR) 7-6(5) 6-2
Ji-Hee CHOI (KOR) (5) defeated Daria MASLENNIKOVA (RUS) (9) 6-2 2-6 7-5

So-Ra LEE (KOR) (3) defeated Jun-Eun NAM (KOR) (15) 6-3 6-2
Na-Lae HAN (KOR) (8) defeated Ji Yun PARK (KOR) 7-6(3) 6-3

Sun-Hee KIM (KOR) defeated Chihiro NUNOME (JPN) 3-6 7-5 6-1
Ha-Young JI (KOR) (4) defeated Youn-Ji KIM (KOR) 6-4 6-3

Ye-Ji MUN (KOR) (7) defeated Se Won LEE (KOR) 7-6(5) 6-2
Hyojung YEA (KOR) (2) defeated Jin YOO (KOR) (6) 4-6 6-3 6-2

Quarterfinal

Gye Hyun PARK (KOR) defeated Ji-Hee CHOI (KOR) (5) Walkover
So-Ra LEE (KOR) (3) defeated Na-Lae HAN (KOR) (8) 6-4 7-6(3)
Sun-Hee KIM (KOR) defeated Ha-Young JI (KOR) (4) 4-1 Retired
Ye-Ji MUN (KOR) (7) defeated Hyojung YEA (KOR) (2) 6-4 6-4