PDA

View Full Version : Head Cup,Moldova,G5


tobi
May 1st, 2009, 11:38 PM
Entry List - MD

1 BATIRI ANA MDA 11 дек 94 BAT1221849 579 A DA
2 SVINTSOVA EVGENIYA RUS 06 май 95 SVI1235407 758 A DA
3 VDOVENCO ANASTASIA MDA 20 апр 94 VDO1223817 794 A DA
4 GRIGORYAN SUZANNA RUS 15 мар 94 GRI1212477 1012 A DA
5 TERTEAC OLGA MDA 21 апр 93 TER1225190 1069 A DA
6 HNATYSHYN MARTA UKR 15 ноя 92 HNA1231370 1138 A DA
7 MOVCHAN POLINA UKR 10 дек 93 MOV1213024 1142 A DA
8 SMOCHIN VERONICA MDA 12 янв 93 SMO1208005 1164 A DA
9 DANILOVA ALISA RUS 02 апр 94 DAN1190621 1164 A DA
10 SIZINTSEVA VICTORIA RUS 18 фев 94 SIZ1223796 1207 A DA
11 RUSAKOVA VALENTINA RUS 25 фев 94 RUS1223786 1243 A DA
12 ZIDERE ANNA-MARIJA LAT 10 май 94 ZID1232790 1258 A DA
13 AFANASYEVA DARIA RUS 29 мар 94 AFA1223712 1258 A DA
14 SEMIANKO HANNA BLR 07 апр 93 SEM1234687 1562 A DA
15 GADZHIEVA EMILIYA RUS 03 июн 94 GAD1223741 1562 A DA
16 KAZLOUSKAYA VICTORIA BLR 12 апр 92 KAZ1199158 1756 A DA
17 CHEKUNOVA SOFIYA UKR 11 окт 94 CHE1237880 1758 A DA
18 VASENINA ECATERINA MDA 26 июн 92 VAS1191608 nat.1 C DA
19 ZAICENCO OLGA MDA 04 ноя 91 ZAI1191609 nat.3 C DA
20 SHULZHANOK DARYA BLR 22 ноя 93 SHU1221419 nat.34 C DA
21 PERPER ALEXANDRA MDA 29 июл 91 PER1208004 nat.5 C DA
22 CIOBANU DANIELA MDA 09 мар 95 CIO1241419 nat.7 C DA
23 SE
24 SE
25 OVSYANNIKOVA DARIA RUS 29 мар 94 OVS1223778 nat.158 WC
26 PORUBIN GABRIELA MDA 30 май 94 POR1226469 WC
27 CHASOVSKIKH KRISTINA RUS 01 июл 95 CHA1235932 nat.128 WC
28 ZUBKOVA ANASTASIA RUS 24 апр 94 ZUB1223823 nat.98 WC
29 Q
30 Q
31 Q
32 Q

tobi
May 1st, 2009, 11:39 PM
Singles Qualifying Draw attached.

tobi
May 4th, 2009, 09:37 AM
First Round

Shakhlo SAIDOVA (RUS) BYE
Darya CHERNETSOVA (BLR) defeated Anastasia TUGOLUCOVA (MDA) 6-3 6-0

Tatjana LARINA (RUS) BYE
Viktoriya BON (UKR) defeated Alina ESANU (MDA) 6-0 6-0

Melisa MARTINOV (MDA) BYE
Kateryna YEGOREYCHENKO (UKR) defeated Anastasia MAIOROVA (RUS) 6-0 4-6 6-0

Mariya KRACHOK (UKR) defeated Victoria STRATAN (MDA) 6-0 6-1
Anastasia KLUEVA (RUS) defeated Stela MARTINOV (MDA) 6-1 6-0

Final Round

Shakhlo SAIDOVA (RUS) Vs Darya CHERNETSOVA (BLR)
Tatjana LARINA (RUS) Vs Viktoriya BON (UKR)
Melisa MARTINOV (MDA) Vs Kateryna YEGOREYCHENKO (UKR)
Mariya KRACHOK (UKR) Vs Anastasia KLUEVA (RUS)

tobi
May 4th, 2009, 09:39 AM
Singles Main Draw

1st Round

Ana BATIRI (MDA) (1) Vs Kristina CHASOVSKIKH (RUS)
Alisa DANILOVA (RUS) Vs Olga ZAICENCO (MDA)

Daria AFANASYEVA (RUS) Vs Alexandra PERPER (MDA)
Gabriela PORUBIN (MDA) Vs Marta HNATYSHYN (UKR)

Evgeniya SVINTSOVA (RUS) Vs Daniela CIOBANU (MDA)
Anastasiya ZUBKOVA (RUS) Vs Q

Daria OVSYANNIKOVA (RUS) Vs Q
Victoria KAZLOUSKAYA (BLR) Vs Veronica SMOCHINA (MDA) (8)

Olga TERTEAC (MDA) (5) Vs Q
Darya SHULZHANOK (BLR) Vs Valentina RUSAKOVA (RUS)

Sofiya CHEKUNOVA (UKR) Vs Emiliya GADZHIEVA (RUS)
Olga RAILEAN (MDA) Vs Suzanna GRIGORYAN (RUS) (4)

Polina MOVCHAN (UKR) (7) Vs Alina SOLTANICI (MDA)
Q Vs Q

Hanna SEMIANKO (BLR) Vs Viktoria SIZINTSEVA (RUS)
Anna Marija ZIDERE (LAT) Vs Anastasia VDOVENCO (MDA) (2)

tobi
May 6th, 2009, 12:28 AM
1st Round

Kristina CHASOVSKIKH (RUS) defeated Ana BATIRI (MDA) (1) 1-6 6-2 6-0
Olga ZAICENCO (MDA) defeated Alisa DANILOVA (RUS) 6-3 6-2

Alexandra PERPER (MDA) defeated Daria AFANASYEVA (RUS) 6-3 6-4
Gabriela PORUBIN (MDA) defeated Marta HNATYSHYN (UKR) 6-0 6-2

Daniela CIOBANU (MDA) defeated Evgeniya SVINTSOVA (RUS) 6-3 6-1
Darya CHERNETSOVA (BLR) defeated Anastasiya ZUBKOVA (RUS) 7-5 6-0

Kateryna YEGOREYCHENKO (UKR) defeated Daria OVSYANNIKOVA (RUS) 6-4 4-6 6-3
Veronica SMOCHINA (MDA) (8) defeated Victoria KAZLOUSKAYA (BLR) 6-4 4-4 Retired

Olga TERTEAC (MDA) (5) defeated Mariya KRACHOK (UKR) 6-1 6-1
Valentina RUSAKOVA (RUS) defeated Darya SHULZHANOK (BLR) 7-6 6-4

Sofiya CHEKUNOVA (UKR) defeated Emiliya GADZHIEVA (RUS) 6-4 6-0
Olga RAILEAN (MDA) defeated Suzanna GRIGORYAN (RUS) (4) 6-2 6-3

Polina MOVCHAN (UKR) (7) defeated Alina SOLTANICI (MDA) 6-2 6-1
Viktoriya BON (UKR) defeated Shakhlo SAIDOVA (RUS) 6-3 6-2

Viktoria SIZINTSEVA (RUS) defeated Hanna SEMIANKO (BLR) 6-4 6-3
Anastasia VDOVENCO (MDA) (2) defeated Anna Marija ZIDERE (LAT) 6-3 6-1

2nd Round

Kristina CHASOVSKIKH (RUS) defeated Olga ZAICENCO (MDA) 6-4 6-0
Alexandra PERPER (MDA) defeated Gabriela PORUBIN (MDA) 6-0 3-6 6-2

Daniela CIOBANU (MDA) defeated Darya CHERNETSOVA (BLR) 6-4 1-6 7-6(6)
Veronica SMOCHINA (MDA) (8) defeated Kateryna YEGOREYCHENKO (UKR)
6-2 6-3

Olga TERTEAC (MDA) (5) defeated Valentina RUSAKOVA (RUS) 6-1 6-3
Sofiya CHEKUNOVA (UKR) defeated Olga RAILEAN (MDA) 6-2 6-0

Viktoriya BON (UKR) defeated Polina MOVCHAN (UKR) (7) 6-4 7-5
Anastasia VDOVENCO (MDA) (2) defeated Viktoria SIZINTSEVA (RUS) 6-3 6-3

tobi
May 7th, 2009, 10:08 PM
Quarterfinal

Alexandra PERPER (MDA) defeated Kristina CHASOVSKIKH (RUS) 6-1 5-7 6-3
Daniela CIOBANU (MDA) defeated Veronica SMOCHINA (MDA) (8) 6-4 6-2
Olga TERTEAC (MDA) (5) defeated Sofiya CHEKUNOVA (UKR) 7-5 6-0
Viktoriya BON (UKR) defeated Anastasia VDOVENCO (MDA) (2) 6-3 6-1

tobi
May 11th, 2009, 11:55 PM
Semifinal

Alexandra PERPER (MDA) defeated Daniela CIOBANU (MDA) 6-4 7-5
Olga TERTEAC (MDA) (5) defeated Viktoriya BON (UKR) 6-7(4) 7-5 6-0

Final

Olga TERTEAC (MDA) (5) defeated Alexandra PERPER (MDA) 6-3 6-2