PDA

View Full Version : 13th Namangan ITF Junior Event,Uzbekistan,G3


tobi
Apr 6th, 2009, 09:16 PM
Qualifying Results

1st Round

Ekaterina SEMENOVA (RUS) (1) BYE
Zarina YUNUSALIEVA (UZB) BYE

Alla KRAVCHUK (UZB) BYE
Sevilya MINASOVA (UZB) BYE

Kamila RAFKAT (KAZ) (2) BYE
Viktoriya KLIMUSHKINA (RUS) defeated Anna ARUSTAMYAN (UZB) 6-0 6-3

Rano NIZAMOVA (UZB) BYE
Varvara DENISYUK (RUS) (7) BYE

Ksenia CHIMPOAKE (RUS) (3) BYE
Aselya ARGINBAYEVA (KAZ) defeated Nisora DJANIYEVA (UZB) 6-0 6-0

Malika ARIFJANOVA (UZB) BYE
Nigina RAKHMONOVA (UZB) (8) BYE

Kamila ABDUKADIROVA (UZB) (4) BYE
Sabina KAIRANBAYEVA (KAZ) defeated Ekaterina DESIATNIKOVA (RUS) 7-5
2-6 6-2

Khilola KADIROVA (UZB) BYE
Zhamilia DUISHEEVA (KGZ) (5) BYE

2nd Round

Ekaterina SEMENOVA (RUS) (1) defeated Zarina YUNUSALIEVA (UZB) 6-0 6-0
Sevilya MINASOVA (UZB) defeated Alla KRAVCHUK (UZB) 6-3 6-1

Viktoriya KLIMUSHKINA (RUS) defeated Kamila RAFKAT (KAZ) (2) 6-4 3-6 6-1
Varvara DENISYUK (RUS) (7) defeated Rano NIZAMOVA (UZB) 6-2 6-1

Ksenia CHIMPOAKE (RUS) (3) defeated Aselya ARGINBAYEVA (KAZ) 6-1 6-4
Nigina RAKHMONOVA (UZB) (8) defeated Malika ARIFJANOVA (UZB) 6-3 6-4

Sabina KAIRANBAYEVA (KAZ) defeated Kamila ABDUKADIROVA (UZB) (4) 5-7 7-5 6-2
Zhamilia DUISHEEVA (KGZ) (5) defeated Khilola KADIROVA (UZB) 6-1 6-0

Final Round

Ekaterina SEMENOVA (RUS) (1) defeated Sevilya MINASOVA (UZB) 6-0 6-1
Varvara DENISYUK (RUS) (7) defeated Viktoriya KLIMUSHKINA (RUS) 6-4 6-2
Ksenia CHIMPOAKE (RUS) (3) defeated Nigina RAKHMONOVA (UZB) (8) 6-1 6-3
Sabina KAIRANBAYEVA (KAZ) defeated Zhamilia DUISHEEVA (KGZ) (5) 6-3 6-4

tobi
Apr 6th, 2009, 09:17 PM
Singles Main Draw

1st Round

Anastasiya PRENKO (TKM) (1) Vs Viktoriya KARMENOVA (UZB)
Albina KHABIBULINA (UZB) Vs Nadejda SIDORENKO (RUS)

Ksenia CHIMPOAKE (RUS) Vs Lola AZIMOVA (UZB)
Aliaksandra SASNOVICH (BLR) Vs Ekaterina YASHINA (RUS) (5)

Marina ZHURBA (UKR) (3) Vs Sabina SHARIPOVA (UZB)
Adnya NAIK (IND) Vs Ekaterina SEMENOVA (RUS)

Margarita BELYAKOVA (RUS) Vs Palina MERENKOVA (UZB)
Alina YANOVSKAYA (RUS) Vs Alena GERASIMOVA (BLR) (6)

Alexandra ARTAMONOVA (RUS) (8) Vs Shir PERKIS (ISR)
Alina ABDURAKHIMOVA (UZB) Vs Varvara DENISYUK (RUS)

Anna SHKUDUN (UKR) Vs Dinara KHALILOVA (RUS)
Karolina CHERNAYA (UZB) Vs Polina PEKHOVA (BLR) (4)

Margarita GASPARYAN (RUS) (7) Vs Nigina ABDURAIMOVA (UZB)
Ana BATIRI (MDA) Vs Vera TVERDIKOVA (UZB)

Natallia VAVULINA (BLR) Vs Diana BOGOLIY (UKR)
Sabina KAIRANBAYEVA (KAZ) Vs Alisa OGORODOVA (UZB) (2)

tobi
Apr 8th, 2009, 10:08 AM
1st Round

Anastasiya PRENKO (TKM) (1) defeated Viktoriya KARMENOVA (UZB) 6-2 6-3
Albina KHABIBULINA (UZB) defeated Nadejda SIDORENKO (RUS) 6-1 6-2

Lola AZIMOVA (UZB) defeated Ksenia CHIMPOAKE (RUS) 6-1 4-6 6-2
Ekaterina YASHINA (RUS) (5) defeated Aliaksandra SASNOVICH (BLR) 6-0 6-4

Sabina SHARIPOVA (UZB) defeated Marina ZHURBA (UKR) (3) 6-7(2) 6-3 6-2
Ekaterina SEMENOVA (RUS) defeated Adnya NAIK (IND) 3-6 6-4 6-3

Margarita BELYAKOVA (RUS) defeated Palina MERENKOVA (UZB) 6-1 7-5
Alena GERASIMOVA (BLR) (6) defeated Alina YANOVSKAYA (RUS) 3-1 Retired

Alexandra ARTAMONOVA (RUS) (8) defeated Shir PERKIS (ISR) 6-3 6-0
Varvara DENISYUK (RUS) defeated Alina ABDURAKHIMOVA (UZB) 7-6(4) 6-3

Anna SHKUDUN (UKR) defeated Dinara KHALILOVA (RUS) 7-5 6-2
Polina PEKHOVA (BLR) (4) defeated Karolina CHERNAYA (UZB) 4-6 6-1 6-2

Margarita GASPARYAN (RUS) (7) defeated Nigina ABDURAIMOVA (UZB) 6-1 6-3
Ana BATIRI (MDA) defeated Vera TVERDIKOVA (UZB) 7-6(7) 6-2

Natallia VAVULINA (BLR) defeated Diana BOGOLIY (UKR) 6-3 6-2
Alisa OGORODOVA (UZB) (2) defeated Sabina KAIRANBAYEVA (KAZ) 6-2 6-4

tobi
Apr 8th, 2009, 09:48 PM
2nd Round

Albina KHABIBULINA (UZB) defeated Anastasiya PRENKO (TKM) (1) 7-6(4) 0-6 6-2
Ekaterina YASHINA (RUS) (5) defeated Lola AZIMOVA (UZB) 6-1 6-2

Sabina SHARIPOVA (UZB) defeated Ekaterina SEMENOVA (RUS) 6-3 6-2
Alena GERASIMOVA (BLR) (6) defeated Margarita BELYAKOVA (RUS) 6-2 6-2

Alexandra ARTAMONOVA (RUS) (8) defeated Varvara DENISYUK (RUS) 6-2 6-4
Polina PEKHOVA (BLR) (4) defeated Anna SHKUDUN (UKR) 6-1 6-2

Margarita GASPARYAN (RUS) (7) defeated Ana BATIRI (MDA) 6-1 6-0
Alisa OGORODOVA (UZB) (2) defeated Natallia VAVULINA (BLR) 6-3 7-5

tobi
Apr 10th, 2009, 10:40 AM
Quarterfinal

Albina KHABIBULINA (UZB) defeated Ekaterina YASHINA (RUS) (5) 7-5 6-3
Sabina SHARIPOVA (UZB) defeated Alena GERASIMOVA (BLR) (6) 6-0 6-2
Polina PEKHOVA (BLR) (4) defeated Alexandra ARTAMONOVA (RUS) (8) 3-6 6-2 6-2
Margarita GASPARYAN (RUS) (7) defeated Alisa OGORODOVA (UZB) (2) 6-0 1-6 6-2

tobi
Apr 13th, 2009, 09:32 AM
Semifinal

Albina KHABIBULINA (UZB) defeated Sabina SHARIPOVA (UZB) 0-0 Retired
Margarita GASPARYAN (RUS) (7) defeated Polina PEKHOVA (BLR) (4) 1-6 6-3 6-4

Final

Albina KHABIBULINA (UZB) defeated Margarita GASPARYAN (RUS) (7) 7-5 6-2