PDA

View Full Version : Jeju International Junior Championships,G4


tobi
Apr 5th, 2009, 08:51 PM
Singles Qualifying Draw

1st Round

Chan-Mi LEE (KOR) BYE
Kanami TSUJI (JPN) BYE

Gyeong A KIM (KOR) BYE
Eun Ji OH (KOR) BYE

Yurina TAGO (JPN) BYE
Siyu QIN (CHN) defeated Joo Yee BANG (KOR) 6-2 6-1

Na-Young LEE (KOR) BYE
Ruiko HIGASHINAKA (JPN) defeated Niu Xuan ZHOU (CHN) 6-2 7-6(4)

Bong-Hee HAN (KOR) BYE
Bo Sol KWON (KOR) defeated Rui WANG (CHN) 7-5 6-2

Hyounjin LEE (KOR) BYE
Chihiro UEKI (JPN) defeated Se-Hyun KIM (KOR) 6-2 6-3

tobi
Apr 6th, 2009, 09:24 PM
Draws attached.

tobi
Apr 8th, 2009, 10:09 AM
1st Round

Seung-Yeon HONG (KOR) BYE
Xi-Wei CAI (CHN) defeated Yerim LEE (KOR) 6-4 6-3

Min Ji AN (KOR) BYE
Bit-Na LEE (KOR) (13) BYE

Aingoc-Van NGUYEN (VIE) (9) BYE
Bo Sol KWON (KOR) defeated Sung Hee KIM (KOR) 6-0 6-1

Sun-Hee KIM (KOR) defeated Ahreum PARK (KOR) 6-3 6-1
Maiko YAMASHITA (JPN) (5) BYE

Yuxuan ZHANG (CHN) (3) BYE
Ji Yun PARK (KOR) defeated Ruiko HIGASHINAKA (JPN) 6-4 6-1

So Dam PARK (KOR) defeated Mirina ITO (JPN) 0-6 6-0 6-4
Arisa YOKOSUKA (JPN) (16) BYE

Su San Na SIM (KOR) (10) BYE
Siyu QIN (CHN) defeated So Hee JUNG (KOR) 7-5 6-2

Kanami TSUJI (JPN) defeated Jeong Min JEON (KOR) 6-3 6-2
Sung-Ah PARK (KOR) (8) BYE

Ji-Hee CHOI (KOR) (7) BYE
Ye Rin LEE (KOR) defeated Han Bi HYUN (KOR) 6-4 6-2

Hee Joo KIM (KOR) defeated Hyounjin LEE (KOR) 6-1 6-3
Daria MASLENNIKOVA (RUS) (12) BYE

Da Un LEE (KOR) (14) BYE
Yuhwa KIM (KOR) defeated Ye-Ji KIM (KOR) 6-3 6-0

Ha-Young JI (KOR) defeated Gyeong A KIM (KOR) 6-0 6-0
Ayaka OKUNO (JPN) (4) BYE

Lam-Anh TRAN (VIE) (6) BYE
Hana KIM (KOR) defeated Yeon-Ju KIM (KOR) 6-4 6-2

Jaeyeon KIM (KOR) defeated Soo Bin OH (KOR) 6-2 6-3
Hitomi NAITO (JPN) (11) BYE

Na LI (CHN) (15) BYE
Jun-Eun NAM (KOR) defeated Chan-Mi LEE (KOR) 6-0 6-0

Sun A SONG (KOR) defeated Eun Ji OH (KOR) 6-2 6-1
Hyojung YEA (KOR) (2) BYE

tobi
Apr 9th, 2009, 10:32 AM
2nd Round

Seung-Yeon HONG (KOR) defeated Xi-Wei CAI (CHN) 4-6 7-5 6-1
Bit-Na LEE (KOR) (13) defeated Min Ji AN (KOR) 4-6 6-2 6-0

Bo Sol KWON (KOR) defeated Aingoc-Van NGUYEN (VIE) (9) 6-2 6-3
Sun-Hee KIM (KOR) defeated Maiko YAMASHITA (JPN) (5) 6-2 6-1

Yuxuan ZHANG (CHN) (3) defeated Ji Yun PARK (KOR) 6-2 6-0
So Dam PARK (KOR) defeated Arisa YOKOSUKA (JPN) (16) 6-0 6-1

Siyu QIN (CHN) defeated Su San Na SIM (KOR) (10) 6-2 7-6(5)
Kanami TSUJI (JPN) defeated Sung-Ah PARK (KOR) (8) 6-3 6-1

Ji-Hee CHOI (KOR) (7) defeated Ye Rin LEE (KOR) 6-2 3-6 6-2
Daria MASLENNIKOVA (RUS) (12) defeated Hee Joo KIM (KOR) 6-1 6-4

Da Un LEE (KOR) (14) defeated Yuhwa KIM (KOR) 5-7 6-1 6-1
Ha-Young JI (KOR) defeated Ayaka OKUNO (JPN) (4) 2-6 6-4 6-1

Lam-Anh TRAN (VIE) (6) defeated Hana KIM (KOR) 6-1 6-2
Hitomi NAITO (JPN) (11) defeated Jaeyeon KIM (KOR) 2-6 6-1 6-1

Jun-Eun NAM (KOR) defeated Na LI (CHN) (15) 6-1 6-4
Hyojung YEA (KOR) (2) defeated Sun A SONG (KOR) 6-1 6-2

*hingis_forever*
Apr 9th, 2009, 03:19 PM
Kanami :worship:

tobi
Apr 10th, 2009, 10:42 AM
3th Round

Seung-Yeon HONG (KOR) defeated Bit-Na LEE (KOR) (13) 6-2 6-1
Bo Sol KWON (KOR) defeated Sun-Hee KIM (KOR) 7-5 6-4

Yuxuan ZHANG (CHN) (3) defeated So Dam PARK (KOR) 6-1 6-1
Kanami TSUJI (JPN) defeated Siyu QIN (CHN) 6-1 3-6 6-3

Daria MASLENNIKOVA (RUS) (12) defeated Ji-Hee CHOI (KOR) (7) 7-5 7-6(3)
Ha-Young JI (KOR) defeated Da Un LEE (KOR) (14) 6-1 6-2

Lam-Anh TRAN (VIE) (6) defeated Hitomi NAITO (JPN) (11) 6-4 6-7(1) 6-2
Hyojung YEA (KOR) (2) defeated Jun-Eun NAM (KOR) 6-3 2-6 6-4

tobi
Apr 11th, 2009, 10:06 PM
Quarterfinal

Seung-Yeon HONG (KOR) d. Bo Sol KWON (KOR) 61 63
Yuxuan ZHANG (CHN) (3) d. Kanami TSUJI (JPN) 64 57 61
Ha-Young JI (KOR) d. Daria MASLENNIKOVA (RUS) (12) 62 62
Hyojung YEA (KOR) (2) d. Lam-Anh TRAN (VIE) (6) 61 63

SF

Yuxuan ZHANG (CHN) (3) d. Seung-Yeon HONG (KOR) 62 62
Ha-Young JI (KOR) d. Hyojung YEA (KOR) (2) 63 60

tobi
Apr 12th, 2009, 11:13 AM
Final

Ha-Young JI (KOR) d. Yuxuan ZHANG (CHN) (3) 63 63