PDA

View Full Version : 10th Black Gold of Udmurtia,Russia,G3


tobi
Mar 4th, 2009, 09:37 PM
Singles Main Draw

1st Round

Nadejda GUSKOVA (RUS) (1) defeated Dinara KHALILOVA (RUS) 6-0 6-1
Varvara KUZNETSOVA (RUS) defeated Anna MAKHINKO (UKR) 7-5 6-3

Natalia BELOGLAZOVA (RUS) defeated Margarita BELYAKOVA (RUS) 6-2 2-6 6-2
Alisa DANILOVA (RUS) defeated Elena KUZNETSOVA (RUS) (8) 6-0 6-4

Ekaterina YASHINA (RUS) (4) defeated Olga DOROSHINA (RUS) 7-6(3) 6-3
Irina CHAUKINA (RUS) defeated Kristina DUBKOVA (RUS) 6-3 7-6(3)

Tamara BIZHUKOVA (RUS) defeated Darina ZAMARAEVA (RUS) 6-2 6-1
Yana FILYUSHINA (RUS) (7) defeated Polina MONOVA (RUS) 7-5 6-7 6-4

Margarita GASPARYAN (RUS) (6) defeated Daria GOMOLYAKO (RUS) 6-2 6-1
Ekaterina YAKOVLEVA (RUS) defeated Irina CHERNAYA (RUS) 6-2 6-2

Elizaveta LUZINA (RUS) defeated Ekaterina SEMENOVA (RUS) 6-3 6-1
Natela DZALAMIDZE (RUS) (3) defeated Marina BABUSHKINA (RUS) 6-4 7-5

Yana SIZIKOVA (RUS) defeated Tanya SAMODELOK (RUS) (5) 7-5 6-3
Julia VALETOVA (RUS) defeated Ellina KORNILOVA (RUS) 6-3 7-6(4)

Viktoryia MUN (BLR) defeated Ksenia GOOGE (RUS) 7-5 7-5
Anna SMOLINA (RUS) defeated Kateryna KOZLOVA (UKR) (2) 7-5 7-6(2)

tobi
Mar 6th, 2009, 07:35 PM
2nd Round

Nadejda GUSKOVA (RUS) (1) defeated Varvara KUZNETSOVA (RUS) 6-2 6-0
Natalia BELOGLAZOVA (RUS) defeated Alisa DANILOVA (RUS) 3-6 6-3 6-3

Ekaterina YASHINA (RUS) (4) defeated Irina CHAUKINA (RUS) 6-2 6-1
Yana FILYUSHINA (RUS) (7) defeated Tamara BIZHUKOVA (RUS) 6-1 6-2

Margarita GASPARYAN (RUS) (6) defeated Ekaterina YAKOVLEVA (RUS) 6-1 6-0
Natela DZALAMIDZE (RUS) (3) defeated Elizaveta LUZINA (RUS) 6-4 6-1

Yana SIZIKOVA (RUS) defeated Julia VALETOVA (RUS) Walkover
Anna SMOLINA (RUS) defeated Viktoryia MUN (BLR) 6-4 6-2

Sharapova's_Boy
Mar 9th, 2009, 03:00 AM
Nadya :yeah:

Tanya :(

tobi
Mar 9th, 2009, 08:28 PM
Quarterfinal

Nadejda GUSKOVA (RUS) (1) defeated Natalia BELOGLAZOVA (RUS) 6-1 6-0
Ekaterina YASHINA (RUS) (4) defeated Yana FILYUSHINA (RUS) (7) 6-3 3-6 6-3
Margarita GASPARYAN (RUS) (6) defeated Natela DZALAMIDZE (RUS) (3) 6-3 6-1
Anna SMOLINA (RUS) defeated Yana SIZIKOVA (RUS) 6-7(7) 6-4 6-4

Semifinal

Nadejda GUSKOVA (RUS) (1) defeated Ekaterina YASHINA (RUS) (4) 6-1 6-4
Margarita GASPARYAN (RUS) (6) defeated Anna SMOLINA (RUS) 6-1 6-0

Final

Nadejda GUSKOVA (RUS) (1) defeated Margarita GASPARYAN (RUS) (6) 6-0 6-1