PDA

View Full Version : Thursday OOP & Scores


nathie
Jun 18th, 2008, 06:57 PM
OOP Thursday, 19 June

Court 1 - 11:00 am Start
1 Christophe Rochus (BEL)[2] v. Martin Fischer (AUT)
2 Zuzana Ondraskova (CZE) v. Ekaterina Dzehalevich (BLR)
3 Andrea Hlavackova (CZE)/Olga Savchuk (UKR) v. Anna Smith (GBR)/Georgie Stoop (GBR)

Court 4 - 11:00 am Start
1 Jaroslav Pospisil (CZE) v. Andreas Beck (GER)[19]
2 Kathrin Woerle (GER) v. Anastasia Pavlyuchenkova (RUS)[20]
3 Tatiana Poutchek (BLR) v. Maria Elena Camerin (ITA)[24]

Court 6 - 11:00 am Start
1 Nicolas Todero (ARG) v. Simon Stadler (GER)[32]
2 Stephanie Foretz (FRA)[8] v. Anastasiya Yakimova (BLR)[16]
3 Viktoriya Kutuzova (UKR) v. Kristina Barrois (GER)
4 Alina Jidkova (RUS)[3]/Lilia Osterloh (USA)[3] v. Jorgelina Cravero (ARG)[7]/Betina Jozami (ARG)[7]

Court 8 - 11:00 am Start
1 Kumiko Iijima (JPN) v. Rika Fujiwara (JPN)
2 Frederico Gil (POR)[3] v. Hugo Armando (USA)
3 Flavio Cipolla (ITA)[9] v. Pavel Snobel (CZE)
4 Raquel Kops-Jones (USA)[2]/Abigail Spears (USA)[2] v. Ayumi Morita (JPN)[6]/Junri Namigata (JPN)[6]

Court 13 - 11:00 am Start
1 Barbora Zahlavova Strycova (CZE)[3] v. Jarmila Gajdosova (AUS)
2 Sergiy Stakhovsky (UKR)[13] v. Santiago Gonzalez (MEX)
3 Michal Przysiezny (POL) v. Edouard Roger-Vasselin (FRA)[23]

Court 14 - 11:00 am Start
1 Alexander Peya (AUT) v. Richard Bloomfield (GBR)
2 Philipp Petzschner (GER)[4] v. Adrian Cruciat (ROU)[24]
3 Maria Kirilenko (RUS)[1]/Flavia Pennetta (ITA)[1] v. Christina Anne Fusano (USA)[5]/Angela Haynes (USA)[5]

Court 15 - 11:00 am Start
1 Ilia Bozoljac (SRB) v. Stefano Galvani (ITA)
2 Magdalena Rybarikova (SVK)[9] v. Regina Kulikova (RUS)
3 Tobias Kamke (GER) v. Jan Hernych (CZE)[17]

Court 16 - 11:00 am Start
1 Severine Bremond (FRA)[4] v. Youlia Anne Fedossova (FRA)
2 Chris Eaton (GBR) v. Olivier Patience (FRA)[26]
3 Corinna Dentoni (ITA) v. Maria Jose Martinez sanchez (ESP)[22]

Court 18 - 11:00 am Start
1 Rik De Voest (RSA)[16] v. Dawid Olejniczak (POL)
2 Izak Van der Merwe (RSA) v. Frederic Niemeyer (CAN)
3 Eva Hrdinova (CZE) v. Olga Puchkova (RUS)[15]

Court 19 - 11:00 am Start
1 Mathilde Johansson (FRA)[12] v. Jelena Kostanic Tosic (CRO)[21]
2 Robert Kendrick (USA)[5] v. Kevin Kim (USA)
3 Alexandre Kudryavtsev (RUS) v. Jesse Levine (USA)[18]