PDA

View Full Version : Sunday OOP and Scores


Elisse
Apr 12th, 2008, 11:10 PM
Sunday, April 13, 2008

CENTRAL start 10:00 am
Qualifying - [WC] C Ferreira (POR) vs O Lyubtsova (UKR) - WTA
Not Before 11:00 AM
Qualifying - O Marach (AUT) vs [WC] T Godinho (POR) - ATP

CENTRALITO start 10:00 am
Qualifying - I Kuzmina (LAT) vs [WC] D Barao-Rodrigues (POR) - WTA
Not Before 11:00 AM
Qualifying - G Naso (ITA) vs [WC] M Trueva (POR) - ATP
Qualifying - [WC] J Pangaio Pereira (POR) vs M Duque Marino (COL) - WTA
Qualifying - A Golubev (RUS) vs J Sousa (POR) - ATP

COURT 1 start 10:00 am
Qualifying - E Hrdinova (CZE) vs S Soler Espinosa (ESP) - WTA
Not Before 11:00 AM
Qualifying - R Ramirez Hidalgo (ESP) vs L Zovko (CRO) - ATP
Qualifying - C Suarez Navarro (ESP) vs N Grandin (RSA) - WTA
Qualifying - G Falcao (POR) vs P Sousa (POR) - ATP
Qualifying - J Garcia-Rodriguez (ESP) vs [WC] F Dias (POR) - ATP

COURT 2 start 10:00 am
Qualifying - A Gerasimou (GRE) vs M Zec Peskiric (SLO) - WTA
Not Before 11:00 AM
Qualifying - A Peya (AUT) vs [WC] V Pascoal (POR) - ATP
Qualifying - D Feys (BEL) vs A Rodionova (RUS) - WTA
Qualifying - A Vejmelka (CZE) vs J Nunes (POR) - ATP

COURT 3 start 10:00 am
Qualifying - D Kustova (BLR) vs M Marrero (ESP) - WTA
Not Before 11:00 AM
Qualifying - [WC] J Ferreira (POR) vs [WC] M Almeida (POR) - ATP
Qualifying - E Compostizode Andres (ESP) vs C Dentoni (ITA) - WTA
Qualifying - P Clar (ESP) vs S Vagnozzi (ITA) - ATP

COURT 4 start 10:00 am
Qualifying - P Fondevila Castro (ESP) vs E Ivanova (RUS) - WTA
Not Before 11:00 AM
Qualifying - [WC] J Silva (POR) vs [WC] H Anao (POR) - ATP
Qualifying - J Sanchezde Luna (ESP) vs D Norman (BEL) - ATP
Qualifying - F Cermak (CZE) vs I Dodig (CRO) - ATP

COURT 13 start 10:00 am
Qualifying - J Coin (FRA) vs S Vogele (SUI) - WTA
Not Before 11:00 AM
Qualifying - C Calderon (ESP) vs A Kudryavtsev (RUS) - ATP
Qualifying - A Hlavackova (CZE) vs A Pivovarova (RUS) - WTA
Not Before 4:00 PM
Qualifying - K Barrois (GER) vs R Fujiwara (JPN) - WTA

COURT 18 start 10:00 am
Qualifying - N Bratchikova (RUS) vs Y Beygelzimer (UKR) - WTA
Not Before 11:00 AM
Qualifying - J Yunis (ARG) vs M Saenz (ARG) - ATP
Qualifying - A Sevastova (LAT) vs T Mircic (SRB) - WTA
Qualifying - I Coll (ESP) vs E Burzi (ITA) - ATP

Qualifying - K Woerle (GER) vs [WC] B Luz (POR) - Court and Time TBA - WTA


http://www.estorilopen.net/1/en/results/oop.asp

Filipinos
Apr 12th, 2008, 11:47 PM
This is not Sunday OOP... This is the order of play for saturday...

The OOP for tomorrow is here:
http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2008/468/op.pdf