PDA

View Full Version : 10,000$ Hunedoara, Romania, Aug27, winner: Elora Dabija


Xian
Aug 24th, 2007, 12:01 PM
10,000$ Hunedoara, Romania

Trofeul Ilie Nastase

Surface: Clay
http://ce.et.tudelft.nl/~ozanad/Ro/hunedoara.jpg

Hunedoara (German (http://en.wikipedia.org/wiki/German_language): Eisenmarkt,Hungarian (http://en.wikipedia.org/wiki/Hungarian_language): Vajdahunyad) is a city in Hunedoara County (http://en.wikipedia.org/wiki/Hunedoara_County), Romania (http://en.wikipedia.org/wiki/Romania), in the Transylvania (http://en.wikipedia.org/wiki/Transylvania) region. It is in the Cerna Valley near the Poiana Ruscă Mountains within the Transylvanian Alps.
The city of Hunedoara has the most important Gothic (http://en.wikipedia.org/wiki/Gothic_architecture)-style secular building in Transylvania: Castle of Vajdahunyad (http://en.wikipedia.org/wiki/Castle_of_Vajdahunyad), which is closely connected with the Corvin (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Corvin&action=edit) family. The castle was originally a small royal citadel (http://en.wikipedia.org/wiki/Citadel) and was given to Vajk (Romanian (http://en.wikipedia.org/wiki/Romanian_language): Voicu) by King Sigismund of Luxemburg (http://en.wikipedia.org/wiki/Sigismund%2C_Holy_Roman_Emperor) in 1409 (http://en.wikipedia.org/wiki/1409). Vajk's son, Johannes de Hunyad (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Johannes_de_Hunyad&action=edit), began enlargement of the castle into a Gothic residence in 1446 (http://en.wikipedia.org/wiki/1446). The castle was damaged by fire three times, but underwent successive renovations in the late 19th (http://en.wikipedia.org/wiki/19th_century) and early 20th (http://en.wikipedia.org/wiki/20th_century) centuries by the architects Imre Steindl (http://en.wikipedia.org/wiki/Imre_Steindl), Frigyes Schulek (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Frigyes_Schulek&action=edit) and István Möller (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Istv%C3%A1n_M%C3%B6ller&action=edit).
Besides the Romanian population, there are also ethnic Hungarians (http://en.wikipedia.org/wiki/Hungarians) and Germans (http://en.wikipedia.org/wiki/Ethnic_Germans) living in Hunedoara. A Roma (http://en.wikipedia.org/wiki/Roma_people) population also thrives in a small village near the city, called Hasdat. The city contains many green gardens, and old trees flank the streets. The castle has been turned into a museum, following recent reconstruction. A large dam, with tourist facilities, is located a few kilometres from the city, up in the mountains. A big, nice hotel, recently renovated, lies in the city center.
During the 20th century, Hunedoara increased its population to 86,000 inhabitants. The city used to contain the second largest steel works in Romania, but this has now closed down. However, the economy of the city is now benefiting from new investment

Previous Winners:
New Tournament in 2007

2007 Draws


Quali
Teofilia DRUGARIN ROM vs bye
Ana-Maria STROE ROM vs bye
Giulia Vanessa CHIRILOV ROM vs bye
Cristina-Bianca DANAILA ROM vs bye
Paula DINUTA ROM vs bye
Alexandra ION ROM vs bye
Karina GOIA ROM vs bye
veronica POPOVICI ROM vs bye
Irina-Alexandra PARASCHIV ROM vs bye
Alexandra BAN ROM vs bye
Andra STANCULESU ROM vs bye
Andreea RUSU ROM vs Alisa-Juliana CALUSERIU ROM 26 06
Roxana ALEXANDRU CAN vs bye
Axenia-Anamaria ROSCA ROM vs bye
Julia HELBET MDA vs bye
Tamara DOBROVOLNA SVK vs Ivana KAROLYIOVA SVK 36 16
Andrea REBROVA SVK vs bye
Lucia BATTA HUN vs bye
Nicoleta Ana-Maria BARA ROM vs bye
Natalie HANDLER ISR vs Daniela COCIORBA MDA 16 06
Ana-Maria NEDELCU ROM vs bye
Mihaela-Alina STANILA ROM vs bye
Alina PETRAS MDA vs bye
Simona SYNKOVA SVK vs bye
Dajana CSONGRADYOVA SVK vs bye
Ilinca-Thea ANGHEL ROM vs bye
Nicoleta NEGRU ROM vs bye
Sandra-Mihaela SIDA ROM vs Anna LARKINA UKR 75 26 60
Luiza COMAN ROM vs bye
Loredana SERBU ROM vs bye
Lucia-Ioana CRISAN ROM vs bye
Mihaela MIHAILESCU ROM vs Yuliya LYNDINA UKR 26 16
2nd round
Ana Maria STROE ROM d. Teofilia DRUGARIN ROM 62 62
Cristina-Bianca DANAILA ROM d. Giulia Vanessa CHIRILOV ROM 62 60
Paula DINUTA ROM d. Alexandra ION ROM 62 64
Veronica POPOVICI ROM d. Karina GOIA ROM 60 61
Irina-Alexandra PARASCHIV ROM vs Alexandra STAN ROM 61 61
Andra STANCULESCU ROM vs Alisa-Juliana CALUSERIU ROM 26 62 26
Roxana ALEXANDRU CAN vs Axenia Anamaria ROSCA ROM 75 63
Julia HELBET MDA vs Ivana KAROLYIOVA SVK 62 61
Andrea REBROVA SVK vs Lucia BATTA HUN 36 16
Nicoleta Ana Maria BARA ROM vs Daniela COCIORBA MDA 64 62
Ana-Maria NEDELCU ROM d. Mihaela-Alina STANILA ROM 64 60
Simona SYNKOVA SVK d. Alina PETRAS MDA 46 62 64
Dajana CSONGRADYOVA SVK vs Ilinca-Thea ANGHEL ROM 61 60
Nicoleta Mihaela NEGRU ROM vs Sandra -Mihaela SIDA ROM 26 16
Luiza COMAN ROM vs Loredana SERBU ROM 46 16
Lucia-Ioana CRISAN ROM vs Yuliya LYNDINA UKR 46 63 16
3rd round
Cristina-Bianca DANAILA ROM vs Ana-Maria STROE ROM 63 64
Paula DINUTA ROM vs Veronica POPOVICI ROM 46 76 36
Irina-Alexandra PARASCHIV ROM vs Alisa-Juliana CALUSEIU ROM 63 62
Roxana ALEXANDRU CAN vs Julia HELBET MDA 36 57
Lucia BATTA HUN vs Nicoleta Ana Maria BARA ROM 36 62 64
Ana-Maria NEDELCU ROM vs Simona SYNKOVA SVK 64 62
Dajana CSONGRADYOVA SVK vs Sandra-Mihaela SIDA ROM 57 46
Yuliya LYNDINA UKR vs Loredana SERBU ROM 64 64
----------------------------------------------

MAIN DRAW

(1) Alexandra CADANTU ROM vs q Cristina-Bianca DANAILA ROM 76 62
Beatris SIMION ROM vs Raluca CIULEI ROM 64 36 46
q Irina-Alexandra PARASCHIV ROM vs Ioana GASPAR ROM 36 26
(5) Antonia Xenia TOUT ROM vs wc Bianca BRASOVEANU ROM 61 60
(3) Diana ENACHE ROM vs Mihaela-Florina BUNEA ROM 63 63
q Yuliya LYNDINA UKR vs q Julia HELBET MDA 75 64
q Lucia BATTA ROM vs q Sandra-Mihaela SIDA ROM 67 67
(7) Irina-Camelia BEGU ROM vs wc Diana MARCU ROM 60 64
(8) Elena BOGDAN ROM vs Camelia-Elena HRISTEA ROM 62 26 61
q Ana-Maria NEDELCU ROM vs LL Loredana SERBU ROM 62 60
Elora DABIJA ROM vs wc Madalina LUPU ROM 62 62
(4) Laura-Ioana ANDREI ROM vs Eylül BENLI TUR 60 61
(6) Diana-Andreea GAE ROM vs wc Madalina Daniela GUGILA ROM 60 61
Oana-Alexandra STANICA ROM vs q Veronica POPOVICI ROM 06 26
Karen BARBAT DEN vs Alice-Andrada RADU ROM 76 62
(2) Cristina-Andreea MITU ROM vs Alexandra DAMASCHIN ROM 64 26 76
2nd round
(1) Alexandra CADANTU ROM d. Raluca CIULEI ROM 16 61 62
(5) Antonia Xenia TOUT ROM d. Ioana GASPAR ROM 62 36 61
(3) Diana ENACHE ROM d. q Yuliya LYNDINA UKR 75 76
(7) Irina-Camelia BEGU ROM d. q Sandra-Mihaela SIDA ROM 63 62
q Ana-Maria NEDELCU ROM d. (8) Elena BOGDAN ROM 75 67 62
Elora DABIJA ROM d. (4) Laura-Ioana ANDREI ROM 06 62 75
(6) Diana-Andreea GAE ROM d. q Veronica POPOVICI ROM 61 62
(2) Cristina-Andreea MITU ROM d. Karen BARBAT DEN 61 63
QF
(1) Alexandra CADANTU ROM d. (5) Antonia Xenia TOUT ROM 63 62
(3) Diana ENACHE ROM d. (7) Irina-Camelia BEGU ROM 62 63
Eloera DABIJA ROM d. q Ana-Maria NEDELCU ROM 60 75
(2) Cristina-Andreea MITU ROM d. (6) Diana-Andreea GAE ROM 75 63
SF
(1) Alexandra CADANTU ROM d. (3) Diana ENACHE ROM 26 64 62
Elora DABIJA ROM d. (2) Cristina-Andreea MITU ROM 62 76
Final
Elora DABIJA ROM d. (1) Alexandra CADANTU ROM 76 46 62

------------------------------------------------------------

DOUBLES MAIN

(1) Diana ENACHE/Antonia-Xenia TOUT ROM vs Anna LARKINA/Yuliya LYNDINA UKR 62 64
Cristina-Bianca DANAILA/Madalina LUPU ROM vs Mihaela-Florina BUNEA/Veronica POPOVICI ROM 63 64
(4) Alexandra CADANTU/Alice-Andrada RADU ROM vs Madalina Daniela GUGILA ROM/Julia HELBET MDA 61 61
Nicoleta Ana Maria BARA ROM/Alina PETRAS MDA vs Dajana CSONGRADYOVA/Tamara DOBROVOLNA SVK 36 76 46
Eylül BENLI TUR/Natalie HANDLER ISR vs Alexandra DAMASCHIN/Diana-Andreea GAE ROM 16 06
(3) Laura-Ioana ANDREI/Irina-Camelia BEGU ROM vs Diana MARCU/Cristina-Andreea MITU ROM 63 63
Irina-Alexandra PARASCHIV/Beatris SIMION ROM vs Karen BARBAT DEN/Elena BOGDAN ROM 06 57
(2) Raluca CIULEI/Camelia-Elena HRISTEA ROM vs Roxana ALEXANDRU CAN/Ana-Maria NEDELCU ROM 61 61
QF
(1) Diana ENACHE/Antonia-Xenia TOUT ROM d. Cristina-Bianca DANAILA/Madalina LUPU ROM 62 62
(4) Alexandra CADANTU/Alice-Andrada RADU ROM d. Dajana CSONGRADYOVA/Tamara DOBROVOLNA SVK 61 75
(3) Laura-Ioana ANDREI/Irina-Camelia BEGU ROM d. Alexandra DAMASCHIN/Diana-Andreea GAE ROM 64 75
(2) Raluca CIULEI/Camelia-Elena HRISTEA ROM d. Karen BARBAT DEN/Elena BOGDAN ROM 62 61
SF
(1) Diana ENACHE/Antonia-Xenia TOUT ROM d. (4) Alexandra CADANTU/Alice-Andrada RADU ROM 64 64
(3) Laura-Ioana ANDREI/Irina-Camelia BEGU ROM d. (2) Raluca CIULEI/Camelia-Elena HRISTEA ROM 64 57 64
Final
(1) Diana ENACHE/Antonia-Xenia TOUT ROM d. (3) Laura-Ioana ANDREI/Irina-Camelia BEGU ROM 36 64 64

Xian
Aug 24th, 2007, 04:37 PM
quali posted :wavey:

James
Aug 24th, 2007, 04:49 PM
DB: Cociorba (1R) and Danaila (2R)

DutchieGirl
Aug 24th, 2007, 09:54 PM
DB: Mihailescu, Danaila (r2)

polishprodigy
Aug 24th, 2007, 11:46 PM
DB: anyone over Alexandru (r2)
anyone over Negru (r2)

kiel
Aug 25th, 2007, 04:54 AM
DB Quali: Cociorba over Handler
Danaila over Chirilov

Xian
Aug 25th, 2007, 10:09 AM
DB
Danaila (R2), Danaila, R3

..ikke..
Aug 25th, 2007, 12:01 PM
DB: Cociorba (R1) and Danaila (R2)

Meelis
Aug 25th, 2007, 12:05 PM
DB: Cociorba and Danaila (R2)

tobi
Aug 25th, 2007, 12:06 PM
DB

Danaila (R2) & Paraschiv (R2)

Andiyan
Aug 25th, 2007, 03:21 PM
DB: Paraschiv (R2), Paraschiv (R3)

Equus
Aug 25th, 2007, 07:36 PM
Q.DB: Paraschiv ( R2 ) & Danaila ( R3 )

Freakan
Aug 25th, 2007, 08:24 PM
DB: Danaila, Paraschiv

tobi
Aug 26th, 2007, 09:39 PM
Qualifying 2nd Round

Ana Maria STROE (ROU) defeated Teofilia DRUGARIN (ROU) 6-2 6-2
Cristina-Bianca DANAILA (ROU) defeated Giulia Vanessa CHIRILOV (ROU) 6-2 6-0

Paula DINUTA (ROU) defeated Alexandra ION (ROU) 6-2 6-4
Veronica POPOVICI (ROU) defeated Karina GOIA (ROU) 6-0 6-1

Irina-Alexandra PARASCHIV (ROU) defeated Alexandra BAN (ROU) 6-1 6-1
Alisa-Juliana CALUSERIU (ROU) defeated Andra STANCULESCU (ROU) 6-2 2-6 6-2

Roxana ALEXANDRU (CAN) defeated Axenia-Anamaria ROSCA (ROU) 7-5 6-3
Julia HELBET (MDA) defeated Ivana KAROLYIOVA (SVK) 6-2 6-1

Lucia BATTA (HUN) defeated Andrea REBROVA (SVK) 6-3 6-1
Nicoleta-Ana Maria BARA (ROU) defeated Daniela COCIORBA (MDA) 6-4 6-2

Ana-Maria NEDELCU (ROU) defeated Mihaela-Alina STANILA (ROU) 6-4 6-0
Simona SYNKOVA (SVK) defeated Alina PETRAS (MDA) 4-6 6-4 6-2

Dajana CSONGRADYOVA (SVK) defeated Ilinca-Thea ANGHEL (ROU) 6-1 6-0
Sandra-Mihaela SIDA (ROU) defeated Nicoleta-Mihaela NEGRU (ROU) 6-2 6-1

Loredana SERBU (ROU) defeated Luiza COMAN (ROU) 6-4 6-1
Yuliya LYNDINA (UKR) defeated Lucia-Ioana CRISAN (ROU) 6-4 3-6 6-1

d_s
Aug 27th, 2007, 02:40 AM
Roxana won :eek:

tobi
Aug 27th, 2007, 01:35 PM
Singles Main Draw

Alexandra CADANTU (ROU) (1) Vs Cristina-Bianca DANAILA (ROU)
Beatris SIMION (ROU) Vs Raluca CIULEI (ROU)

Irina-Alexandra PARASCHIV (ROU) Vs Ioana GASPAR (ROU)
Bianca BRASOVEANU (ROU) Vs Antonia-Xenia TOUT (ROU) (5)

Diana ENACHE (ROU) (3) Vs Mihaela-Florina BUNEA (ROU)
Yuliya LYNDINA (UKR) Vs Julia HELBET (MDA)

Lucia BATTA (HUN) Vs Sandra-Mihaela SIDA (ROU)
Diana MARCU (ROU) Vs Irina-Camelia BEGU (ROU) (7)

Elena BOGDAN (ROU) (8) Vs Camelia-Elena HRISTEA (ROU)
Ana-Maria NEDELCU (ROU) Vs Loredana SERBU (ROU)

Elora DABIJA (ROU) Vs Madalina LUPU (ROU)
Eylul BENLI (TUR) Vs Laura-Ioana ANDREI (ROU) (4)

Diana-Andreea GAE (ROU) (6) Vs Madalina-Daniela GUGILA (ROU)
Oana-Alexandra STANICA (ROU) Vs Veronica POPOVICI (ROU)

Karen BARBAT (DEN) Vs Alice-Andrada RADU (ROU)
Alexandra DAMASCHIN (ROU) Vs Cristina-Andreea MITU (ROU) (2)

tobi
Aug 27th, 2007, 01:36 PM
Qualifying Final Round

Cristina-Bianca DANAILA (ROU) defeated Ana Maria STROE (ROU) 6-3 6-4
Veronica POPOVICI (ROU) defeated Paula DINUTA (ROU) 6-4 6-7(5) 6-3
Irina-Alexandra PARASCHIV (ROU) defeated Alisa-Juliana CALUSERIU (ROU) 6-3 6-2
Julia HELBET (MDA) defeated Roxana ALEXANDRU (CAN) 6-3 7-5
Lucia BATTA (HUN) defeated Nicoleta-Ana Maria BARA (ROU) 3-6 6-2 6-4
Ana-Maria NEDELCU (ROU) defeated Simona SYNKOVA (SVK) 6-4 6-2
Sandra-Mihaela SIDA (ROU) defeated Dajana CSONGRADYOVA (SVK) 7-5 6-4
Yuliya LYNDINA (UKR) defeated Loredana SERBU (ROU) 6-4 6-4

Brenda fan
Aug 27th, 2007, 02:38 PM
W: Mitu
RU: Cadantu

DB: Begu, Gae

James
Aug 27th, 2007, 04:57 PM
RU: Mitu
DB: Tout and Gae

auntie janie
Aug 27th, 2007, 05:04 PM
RU: Gae

Nidalgina
Aug 27th, 2007, 05:10 PM
RU (2) Cristina-Andreea MITU ROM
DB ANDREI

HTE
Aug 27th, 2007, 05:11 PM
Good luck Karen :)

Nidalgina
Aug 27th, 2007, 05:11 PM
Db Enache

Andiyan
Aug 27th, 2007, 05:55 PM
RU: Mitu
DB: Tout, Gae

DutchieGirl
Aug 27th, 2007, 09:34 PM
W: Cadantu
RU: Miut
DB: Enache, Radu

hollander
Aug 27th, 2007, 09:40 PM
Runner up : Cadantu
DB ; Tout and Begu.

Meelis
Aug 27th, 2007, 10:24 PM
RU: Enache
DB: Enache, Begu

germex
Aug 28th, 2007, 01:00 AM
Cristina Andreea Mitu

tobi
Aug 28th, 2007, 03:08 AM
RU : Enache

DB

Tout & Gae

kiel
Aug 28th, 2007, 09:45 AM
Runner up: Alexandra Cadantu

DB Main Draw:Gae over Gugila
Tout over Brasoveanu

Freakan
Aug 28th, 2007, 11:46 AM
W: E. Bogdan
RU: Begu
DB: Gae, Begu

polishprodigy
Aug 28th, 2007, 11:46 AM
RU: Enache
DB: Andrei over Benli
Cadantu over Danaila

Xian
Aug 28th, 2007, 01:22 PM
winner: Begu
RU: Mitu

DB: Gae, Andrei

Andiyan
Aug 28th, 2007, 02:49 PM
Monday first round results:
Ioana Gaspar (ROU) def Irina-Alexandra Paraschiv (ROU) 6-3 6-2
(Q)Sandra-Mihaela Sida (ROU) def Lucia Batta (HUN) 7-6(2) 7-6(7)
(6)Diana-Andreea Gae (ROU) def (WC)Madalina-Daniela Gugila (ROU) 6-0 6-1
(Q)Veronica Popovici (ROU) def (LL)Roxanda Alexandru (CAN) 6-0 6-2

Equus
Aug 28th, 2007, 02:49 PM
Winner: Andrei
RU: Begu

..ikke..
Aug 28th, 2007, 05:05 PM
Winner: Mitu
RU: Enache
DB: Begu and Tout

Andiyan
Aug 30th, 2007, 05:16 PM
First round:

(1)Alexandra Cadantu (ROU) def (Q)Cristina-Bianca Danaila (ROU) 7-6(2) 6-2
Raluca Ciulei (ROU) def Beatris Simion (ROU) 4-6 6-4 6-3
Ioana Gaspar (ROU) def Irina-Alexandra Paraschiv (ROU) 6-3 6-2
(5)Antonia-Xenia Tout (ROU) def (WC)Bianca Brasoveanu (ROU) 6-1 6-0
(3)Diana Enache (ROU) def Mihaela-Florina Bunea (ROU) 6-3 6-3
(Q)Yuliya Lyndina (UKR) def (Q)Julia Helbet (MDA) 7-5 6-4
(Q)Sandra-Mihaela Sida (ROU) def Lucia Batta (HUN) 7-6(2) 7-6(7)
(7)Irina-Camelia Begu (ROU) def (WC)Diana Marcu (ROU) 6-0 6-4
(8)Elena Bogdan (ROU) def Camelia-Elena Hristea (ROU) 6-2 2-6 6-1
(Q)Ana-Maria Nedelcu (ROU) def (LL)Loredana Serbu (ROU) 6-2 6-0
Elora Dabija (ROU) def (WC)Madalina Lupu (ROU) 6-2 6-2
(4)Laura-Ioana Andrei (ROU) def Eylül Benli (TUR) 6-4 6-3
(6)Diana-Andreea Gae (ROU) def (WC)Madalina-Daniela Gugila (ROU) 6-0 6-1
(Q)Veronica Popovici (ROU) def (LL)Roxanda Alexandru (CAN) 6-0 6-2
Karen Barbat (DEN) def Alice-Andrada Radu (ROU) 7-6(4) 6-2
(2)Cristina-Andreea Mitu (ROU) def Alexandra Damaschin (ROU) 6-4 2-6 7-6(2)

Andiyan
Aug 30th, 2007, 05:20 PM
Second round:

(1)Alexandra Cadantu (ROU) def Raluca Ciulei (ROU) 1-6 6-1 6-2
(5)Antonia-Xenia Tout (ROU) def Ioana Gaspar (ROU) 6-2 3-6 6-1
(3)Diana Enache (ROU) def (Q)Yuliya Lyndina (UKR) 7-5 7-6(4)
(7)Irina-Camelia Begu (ROU) def (Q)Sandra-Mihaela Sida (ROU) 6-3 6-2
(Q)Ana-Maria Nedelcu (ROU) def (8)Elena Bogdan (ROU) 7-5 6-7(3) 6-2
Elora Dabija (ROU) def (4)Laura-Ioana Andrei (ROU) 0-6 6-2 7-5
(6)Diana-Andreea Gae (ROU) def (Q)Veronica Popovici (ROU) 6-1 6-2
(2)Cristina-Andreea Mitu (ROU) def Karen Barbat (DEN) 6-1 6-3

HTE
Aug 30th, 2007, 05:38 PM
Karen :sad:

Equus
Aug 30th, 2007, 06:47 PM
MD DB: Cadantu ( QF )

tobi
Aug 31st, 2007, 12:38 AM
Karen :(

TheBoiledEgg
Aug 31st, 2007, 01:57 PM
Quarterfinal
Alexandra CADANTU (ROU) (1) defeated Antonia-Xenia TOUT (ROU) (5) 6-3 6-2
Diana ENACHE (ROU) (3) defeated Irina-Camelia BEGU (ROU) (7) 6-2 6-3
Elora DABIJA (ROU) defeated Ana-Maria NEDELCU (ROU) 6-0 7-5
Cristina-Andreea MITU (ROU) (2) defeated Diana-Andreea GAE (ROU) (6) 7-5 6-3


Cristina :) :D

Andiyan
Sep 1st, 2007, 01:12 PM
Semis:

(1)Alexandra Cadantu (ROU) def (3)Diana Enache (ROU) 2-6 6-4 6-2
Elora Dabija (ROU) def (2)Cristina-Andreea Mitu (ROU) 6-2 7-6(2)

Amazing Elora!! :bowdown:

rated_next
Sep 1st, 2007, 02:17 PM
Cristina :help: :o

Alexandra :)

TheBoiledEgg
Sep 1st, 2007, 03:07 PM
Cristina :( :fiery:

tobi
Sep 1st, 2007, 11:28 PM
H2H 1-0 Cadantu

2007 $10,000 Constanta 32 Clay (O) A.CADANTU 6-3 6-3

Andiyan
Sep 2nd, 2007, 11:57 AM
Final:

Elora Dabija (ROU) def (1)Alexandra Cadantu (ROU) 7-6(4) 4-6 6-2

:eek:

rated_next
Sep 2nd, 2007, 01:16 PM
Alexandra :sad:

another Romanian :baby: to look out for :eek: :worship:
well done Elora