PDA

View Full Version : Ozerov Cup,Russia,G3 (winner: M.Sirotkina)


tobi
Jun 6th, 2007, 09:36 PM
Singles Main Draw

1st Round

Nadejda GUSKOVA (RUS) (1) BYE
Stefania TKACH (RUS) defeated Suzanna GRIGORYAN (RUS) 61 62

Veronika MAKOVEY (AUS) defeated Margarita OMELJCHENKO (RUS) 61 61
Irina GLIMAKOVA (RUS) (14) BYE

Yana KOROLEVA (RUS) (12) BYE
Nadejda SIDORENKO (RUS) BYE

Naira DELYAN (RUS) defeated Yaroslava STOROGEVA (RUS) 64 63
Anna POPUGAEVA (RUS) (5) BYE

Karina PIMKINA (RUS) (4) BYE
Anastasia VOVK (RUS) BYE

Elina TOROPOVA (RUS) BYE
Katerina POPOVA (RUS) (13) BYE

Elena NARTSISSOVA (RUS) (9) BYE
Ann KOPTINA (RUS) BYE

Amina BERDIEVA (RUS) defeated Maria SEMENOVA (RUS) 63 75
Anna PIVEN (UKR) (7) BYE

Ksenia GOOGE (RUS) (8) BYE
Ksenia MIKHAILOVA (RUS) defeated Ekaterina MITROSHINA (RUS) 61 61

Ekaterina TCHIKLAURI (RUS) defeated Ekaterina NIKITINA (RUS) 63 16 63
Liya TSANAVA (RUS) (11) BYE

Julia ZAKHAROVA (RUS) (15) BYE
Santina MUSHTAKOVA (RUS) defeated Anastasia MEDVEDEVA (RUS) 63 61

Anastasia PEROVA (RUS) defeated Zulikhan MOVSAROVA (RUS) 61 62
Marta SIROTKINA (RUS) (3) BYE

Anastasia PUTILINA (RUS) (6) BYE
Iryna GARBUZ (UKR) defeated Anna TUMANYAN (RUS) 60 40

Dina GUZAIROVA (RUS) BYE
Ekaterina STROGONOVA (RUS) (10) BYE

Daria GAVRILOVA (RUS) (16) BYE
Olga TATARCHENKO (RUS) defeated Yuliana VOROBEVA (RUS) 64 60

Vlada SVARKOVSKAYA (RUS) BYE
Nanuli PIPIYA (RUS) (2) BYE

Petkorazzi
Jun 6th, 2007, 09:41 PM
Tsiklauri :yeah: Another Georgian playing for Russia .. That's already 3 :(

OZTENNIS
Jun 7th, 2007, 08:09 AM
Veronika :woohoo:

tobi
Jun 10th, 2007, 08:46 PM
2nd Round

Nadejda GUSKOVA (RUS) (1) defeated Stefania TKACH (RUS) 63 60
Irina GLIMAKOVA (RUS) (14) defeated Veronika MAKOVEY (AUS) 60 60

Yana KOROLEVA (RUS) (12) defeated Nadejda SIDORENKO (RUS) 64 62
Anna POPUGAEVA (RUS) (5) defeated Naira DELYAN (RUS) 61 64

Karina PIMKINA (RUS) (4) defeated Anastasia VOVK (RUS) 64 62
Katerina POPOVA (RUS) (13) defeated Elina TOROPOVA (RUS) 60 61

Elena NARTSISSOVA (RUS) (9) defeated Ann KOPTINA (RUS) 60 62
Anna PIVEN (UKR) (7) defeated Amina BERDIEVA (RUS) 61 62

Ksenia GOOGE (RUS) (8) defeated Ksenia MIKHAILOVA (RUS) 61 60
Liya TSANAVA (RUS) (11) defeated Ekaterina TCHIKLAURI (RUS) 76(5) 63

Julia ZAKHAROVA (RUS) (15) defeated Santina MUSHTAKOVA (RUS) 51
Marta SIROTKINA (RUS) (3) defeated Anastasia PEROVA (RUS) 61 61

Anastasia PUTILINA (RUS) (6) defeated Iryna GARBUZ (UKR) 60 60
Ekaterina STROGONOVA (RUS) (10) defeated Dina GUZAIROVA (RUS) 62 46 60

Daria GAVRILOVA (RUS) (16) defeated Olga TATARCHENKO (RUS) 63 62
Nanuli PIPIYA (RUS) (2) defeated Vlada SVARKOVSKAYA (RUS) 60 61

3th Round

Nadejda GUSKOVA (RUS) (1) defeated Irina GLIMAKOVA (RUS) (14) 61 62
Yana KOROLEVA (RUS) (12) defeated Anna POPUGAEVA (RUS) (5) 63 75

Karina PIMKINA (RUS) (4) defeated Katerina POPOVA (RUS) (13) 62 63
Anna PIVEN (UKR) (7) defeated Elena NARTSISSOVA (RUS) (9) 62 26 76(4)

Liya TSANAVA (RUS) (11) defeated Ksenia GOOGE (RUS) (8) 76(5) 64
Marta SIROTKINA (RUS) (3) defeated Julia ZAKHAROVA (RUS) (15) 76(0) 61

Anastasia PUTILINA (RUS) (6) defeated Ekaterina STROGONOVA (RUS) (10) 63 60
Daria GAVRILOVA (RUS) (16) defeated Nanuli PIPIYA (RUS) (2) 64 75

Quarterfinal

Nadejda GUSKOVA (RUS) (1) defeated Yana KOROLEVA (RUS) (12) 60 63
Karina PIMKINA (RUS) (4) defeated Anna PIVEN (UKR) (7) 62 64
Marta SIROTKINA (RUS) (3) defeated Liya TSANAVA (RUS) (11) 64 61
Anastasia PUTILINA (RUS) (6) defeated Daria GAVRILOVA (RUS) (16) 63 26 64

Semifinal

Karina PIMKINA (RUS) (4) defeated Nadejda GUSKOVA (RUS) (1) 64 62
Marta SIROTKINA (RUS) (3) defeated Anastasia PUTILINA (RUS) (6) 61 61

Final

Marta SIROTKINA (RUS) (3) defeated Karina PIMKINA (RUS) (4) 62 62