PDA

View Full Version : Aga & Ula Radwanska ( Radwanska sisters)

Dann
Jun 27th, 2006, 08:39 PM
Aga on show court nr 13 in polsat sport

papru
Jun 27th, 2006, 09:12 PM
are U sure there are cameras?

M&M
Jun 27th, 2006, 09:22 PM
could anyone please tape these matches? :kiss:

Dann
Jun 27th, 2006, 09:33 PM
http://wimbledon.mediazone.com/other/index.html

I'm sure

papru
Jun 28th, 2006, 06:40 AM
great thx :)

sorry but i don't have this opportunity

Grze
Jun 28th, 2006, 09:47 AM
i co? wiadomo czy polsat sport pokaże te mecze?? Bo ja sie juz szykuje :)

M&M
Jun 28th, 2006, 10:05 AM
28 czerwca 2006
TENIS:WIMBLEDON
http://www.polsatsport.tv/images/kropka_naglowek.gifPolski dzień w Wimbledonie - oby zwycięski!

Relacja na żywo z trzeciego dnia zmagań na kortach Wimbledonu w Polsacie Sport od godz. 14-tej. Dziś "polski" dzień: grają nasze Marta Domachowska (I runda) i Agnieszka Radwańska (II runda).

Polsat Sport dokłada wszelkich starań, by pokazać na żywo mecze polskich zawodniczek - jednak zależy to w pierwszym rzędzie od angielskich ekip realizacyjnych, które w pierwszym rzędzie transmitują wydarzenia na korcie centralnym. Dziś grają na nim obrończyni tytułu sprzed roku - Venus Williams oraz nr 2 wśród pań - Kim Klijsters, a w śród panów nr 1 - Roger Federer ( w dodatku z Timem Henmanem, zawodnikiem gospodarzy) i nr 4 David Nalbandian.

Rownolegle gry toczą się na 20. kortach i raczej trudno w tej sytuacji pokazać wszystko na żywo. Nasze dziewczyny grają na korcie nr 6 i mamy zapewnienie, że jeśli tylko będzie możliwość pokazania na żywo ich występów to odbędzie się to nawet kosztem mistrzowskich gier Federera!

Podkreślamy raz jeszcze - codziennie w początkowej fazie turnieju gry toczą się na dwudziestu kortach i to decyduje o przebiegu transmisji.

Marta Domachowska - jeśli nic nie przydarzy się w jej psychice... - nie powinna mieć problemów: gra z Sarah Borwell, której atutem jest to, że jest Brytyjką. W rankingu WTA jest na 259. pozycji czyli znacznie niżej niż nasza Marta; w sierpniu skończy 27 lat i nie ma koncie liczących się osiągnięć.

Lepszą zawodniczką jest przeciwniczka Agnieszki Radwańskiej - Bułgarka Tzvetana Pironkova jest 83. w rankingu, a byłą już na pozycji 66. We wrześniu skończy 19 lat czyli jest o dwa lata starsza od naszej tenistki, która zagra dopiero szósty mecz w kategorii seniorów. Wygrana i awans do III rundy byłby dużym sukcesem naszej juniorki.

Za obie nasze dziewczyny mocno trzymamy kciuki!!!

Dexter
Jun 28th, 2006, 10:11 AM
Ja C Polsat Sport :hysteric:

papru
Jun 28th, 2006, 10:39 AM
i keep my fingers crossed for Polsat and hope thay will manage :) would be amazing!!

Dann
Jun 28th, 2006, 12:07 PM
jeeeeeee dzis podali ze w polsacie sport mecz marty i agi pokażą !!!!!!!!!

M&M
Jun 28th, 2006, 01:19 PM
jeeeeeee dzis podali ze w polsacie sport mecz marty i agi pokażą !!!!!!!!!

dann, nagrasz?

Dann
Jun 28th, 2006, 01:34 PM
niemoge bo niemam tv w kompie ani na dvd nagrywarki :( ale prosze niech ktos inny to zrobi chcętnie obejrze dwa razy :)

papru
Jun 28th, 2006, 01:51 PM
co oni teraz pierdolą??!! panowie Tomaszewscy ku*wa??!!
najpierw jakiś 2 facetow potwierdziło ze tak oczywiscie jak tylko zaczna grac to oni natymiast sie przerzucaja na mecze Marty i Agi i lecimy oba żywcem, a ci teraz pierdolą że może uda im się zmienić na mecz Marty że jeśli coś tam się uda... itp itd
Sorry za słowa ale się wkurwiam na maxa jak słysze takie bzdury.
to kurwa w koncu bedzie czy 'moze im sie uda'??!!??!!??!!
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
nienawidze Polsatu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dexter
Jun 28th, 2006, 01:54 PM
Don't complain... No matter the result the match between Marta and British WC won't be that great to watch :tape: :lol:
on the other hand Aga... :lick:
If only I had Polsat Sport :rolleyes: :o

papru
Jun 28th, 2006, 01:56 PM
if you had...
and i have and what? nothing :( argh!

Dann
Jun 28th, 2006, 01:59 PM
pierwszy raz chyba w historii dwa mecze polek w jednym dniu w tv ( oby)

St.Sebastian
Jun 28th, 2006, 02:05 PM
Ja juz ogladam transmisje live z kortu 6 na stronie Wimbledonu :drool:

Niezla jakosc (500Kbps) :yeah:
Mam tylko nadzieje ze Frazier-Santanagelo szybko sie skonczy

papru
Jun 28th, 2006, 02:16 PM
hehe nic z tego :p one sie beda meczyly 3 sety ;)

Dann
Jun 28th, 2006, 02:24 PM
Ja juz ogladam transmisje live z kortu 6 na stronie Wimbledonu :drool:

Niezla jakosc (500Kbps) :yeah:
Mam tylko nadzieje ze Frazier-Santanagelo szybko sie skonczy

oby skonczyly szybko mam prosbe do ciebie mozesz nagrac mecze polek??

papru
Jun 28th, 2006, 02:28 PM
no i co :( beda sie meczyly 3 sety ;) ranyyyyyyyyyy...

St.Sebastian
Jun 28th, 2006, 02:30 PM
oby skonczyly szybko mam prosbe do ciebie mozesz nagrac mecze polek??

Nie mam takiej mozliwosci bo to live-stream. Ale z tego co czytalem to wieczorem wszystkie dzisiejsze mecze powinny byc dostepne w dziale download wiec nagram wtedy i udostepnie jakos.

Dann
Jun 28th, 2006, 02:57 PM
dzięki ;)

papru
Jun 28th, 2006, 03:03 PM
bedzie super :)

a tymczasem zaraz gra Marta

St.Sebastian
Jun 28th, 2006, 03:03 PM
Wlasnie skonczyl sie mecz Frazier :)
Zaraz Martucha powinna wejsc na kort :drool:

M&M
Jun 28th, 2006, 03:16 PM
Nie mam takiej mozliwosci bo to live-stream. Ale z tego co czytalem to wieczorem wszystkie dzisiejsze mecze powinny byc dostepne w dziale download wiec nagram wtedy i udostepnie jakos.

:kiss:

St.Sebastian
Jun 28th, 2006, 03:22 PM
Ta rzemieslnica Martucha moze to jeszcze przegrac :/

Borwell chyba niezle serwuje z tego co widze...

M&M
Jun 28th, 2006, 04:01 PM
Ta rzemieslnica Martucha moze to jeszcze przegrac :/

Borwell chyba niezle serwuje z tego co widze...

niech przegra, to moze w koncu sie cos zmieni w jej otoczeniu i sama dojdzie do tego wzniosku...

Dexter
Jun 28th, 2006, 04:03 PM
rzemieślnica :rolls:

M&M
Jun 28th, 2006, 04:07 PM
rzemieślnica :rolls:

moj polski nie taki dobry, what does that mean?

Freakan
Jun 28th, 2006, 04:11 PM
niech przegra, to moze w koncu sie cos zmieni w jej otoczeniu i sama dojdzie do tego wzniosku...

alez nie ma takiej potrzeby, sam pan prof. dr hab. Wojciech Fibak wypowiedzial sie, ze otoczenie Marty (rodzice, sponsor) stwarzaja jej bardzo dobre warunki i ze nie ma potrzeby zmian. :worship: :bigclap:

[3:6 3:5 :rolleyes: :o ]

St.Sebastian
Jun 28th, 2006, 04:33 PM
moj polski nie taki dobry, what does that mean?

rzemieslnica = female craftsman

a w tym wypadku osoba ktora gra bez finezji, rusza sie po korcie jak czolg i wali w siatke lub w publicznosc.

papru
Jun 28th, 2006, 05:24 PM
Marta D. Super Star = ona potrafi wszyyyyyyyystko! nawet przegrać z taką khm khm jakby tu powiedzieć babbbbbbką :(

Dann
Jun 28th, 2006, 05:43 PM
Ona nie jest złą tenisistka pod wzgledem wyćwiczenia itp gdzies pisało ze ona na treningach rowzwalala kirilenko tylko ze ona ma fatalna psychike i niewytrzymuje presji czy cos takiego (tak czytałem)

TTomek
Jun 28th, 2006, 05:59 PM
pokażą mecz Agi czy nie???

Dann
Jun 28th, 2006, 06:02 PM
Aga jesszcze nie gra teraz gra Sugiyama 6;3 /1;2 mam nadzieje ze zaraz skonczy i chyba pokaza mecz Agi, oby pokonała moja kochana Tszveti no ale cóz Agę bardziej lubie bo to polka .
Vamos Aga!

M&M
Jun 28th, 2006, 06:02 PM
pokażą mecz Agi czy nie???

watpliwe :( dzieki marcie :armed:

TTomek
Jun 28th, 2006, 06:03 PM
Marta :retard:

St.Sebastian
Jun 28th, 2006, 06:18 PM
Hehe, biedna Martucha, pewnie teraz placze w hotelu. Troche mi jej zal, bo pracuje z takimi a nie innymi ludzmi.... Potrzebuje psychologa i to bardzo szybko, bo inaczej jej kariera sie moze zalamac.

St.Sebastian
Jun 28th, 2006, 06:19 PM

Nie wiem co tak sie burzysz... Kiedys bylej wielkim fanem Marty wiec teraz nagle nie twierdz ze gra na poziomie 10K. Dobrze ze walczyla i szkoda ze sie nie udalo. A jak tak bardzo chcesz zobaczyc Age to kup sobie daily pass na stronie www. :wavey:

papru
Jun 28th, 2006, 06:41 PM
bedzie Aga xaraz na PS

Dann
Jun 28th, 2006, 06:41 PM
Karol DStopa (komenator ) powiedział ze teraz bedzie mecz Agi i Napewno go pokażą wiedz zapraszam na p sport hehe good luck Aga!!

St.Sebastian
Jun 28th, 2006, 06:47 PM
Ta Pironkova ma zawsze taka tandetna bizuterie, jak od Ruskich ze Stadionu 1000-lecia

Niunia
Jun 28th, 2006, 06:52 PM
Jezeli ktos ma okazje o nagranie meczu to bardzo prosze:)

Dann
Jun 28th, 2006, 06:59 PM
zrobiła pironkova tym lobem ze ta sie omal nie wywaliła jak skręcała

Dann
Jun 28th, 2006, 06:59 PM
no Aga ładnie gra

M&M
Jun 28th, 2006, 07:03 PM
Nie wiem co tak sie burzysz... Kiedys bylej wielkim fanem Marty wiec teraz nagle nie twierdz ze gra na poziomie 10K. Dobrze ze walczyla i szkoda ze sie nie udalo. A jak tak bardzo chcesz zobaczyc Age to kup sobie daily pass na stronie www. :wavey:

nie moge niestety, bo umnie zaden player nie dziala w tej chwili :( a fanem marty jestem dalej, tylke poprostu nie moge juz patrzec jak ona sie rozwija, znaczy sie nie rozwija...

adam_ads_n
Jun 28th, 2006, 07:22 PM
A ja nadal; pozostaje fanem marty...no matter what ;) Wkurzają mnie tacy ludzie, którzy nagle nienawidzą Marty...co nie zmienia faktu, że patrząc opbiektywnie 70% meczu Marta kompletnie zawaliła. A u Agi zapowiada się tie-break :)

St.Sebastian
Jun 28th, 2006, 07:22 PM
Aga gra swietnie, a ta Bulgara nie robi tylu bledow ilu sie spodziewalem...

adam_ads_n
Jun 28th, 2006, 07:23 PM
Ta Pironkova ma zawsze taka tandetna bizuterie, jak od Ruskich ze Stadionu 1000-lecia
Ruscy to na bazarze w moim mieście :) Pod stadionem X-lecia widziałem dużo Azjatów :D

M&M
Jun 28th, 2006, 07:24 PM
marta needs nowych ludzi wokol siebie...

M&M
Jun 28th, 2006, 07:25 PM
sp aga :)

adam_ads_n
Jun 28th, 2006, 07:26 PM
marta needs nowych ludzi wokol siebie...
I can agree...w pierwszej kolejności trzeba jej trenera (na Wimbledonie jest chyba bez), bo nawet Clijsters nie majac trenera nie gra tak jak jeszcze niedawno :)

Dann
Jun 28th, 2006, 08:19 PM
trenerem Agi jest jej ojciec a pironkovej jej ojciec :)

St.Sebastian
Jun 28th, 2006, 08:20 PM
Aga jest zajebista :banana:

Mam nadzieje ze jutro bedzie 7-5, 7-5

TTomek
Jun 28th, 2006, 08:21 PM
I can agree...w pierwszej kolejności trzeba jej trenera (na Wimbledonie jest chyba bez), bo nawet Clijsters nie majac trenera nie gra tak jak jeszcze niedawno :)
będą odpowiedni ludzie będą odpowiednie wyniki Marty( a stać ją na dużo!!!)

adam_ads_n
Jun 28th, 2006, 10:19 PM
trenerem Agi jest jej ojciec a pironkovej jej ojciec :)
Nie sugeruj, że trenerem Marty ma zostać jej mama :tape: :lol:

M&M
Jun 28th, 2006, 11:16 PM
Nie sugeruj, że trenerem Marty ma zostać jej mama :tape: :lol:

i dno't know, if i am already that tired, but that really made me laugh to death...

St.Sebastian
Jun 29th, 2006, 12:57 PM
i dno't know, if i am already that tired, but that really made me laugh to death...

Dream team, Baska na korcie w duzym rozowym dresie, lub w futrze z norek :lol:

A podawac pilki bedzie Magda Domachowska...

adam_ads_n
Jun 29th, 2006, 04:33 PM

Magda to akurat najlepszą robote z całej rodziny odwala :D

Niunia
Jun 29th, 2006, 04:45 PM
A ja nadal; pozostaje fanem marty...no matter what ;) Wkurzają mnie tacy ludzie, którzy nagle nienawidzą Marty...co nie zmienia faktu, że patrząc opbiektywnie 70% meczu Marta kompletnie zawaliła. A u Agi zapowiada się tie-break :)
:)
Ja nienawidze Marty, raczej jej wspolczuje.Wszyscy obwiniaja ja za porazki, ale o tym by dac jej doswiadczonego , dobrego trenera to nikomu nie przyjdzie do glowy :confused: .Jak sie nie myle to pracuje teraz z panem Ostrowskim, ktory nigdy nie wytrenowal zadnego dobrego gracza.Ma trenera od juniorow to bedzie grala jak junior :tape:
Bylaby inna sytuacja gdyby Marta nie osiagala zadnych postepow majac trenera z dobrym doswiadczeniem,wtedy mozna byloby na nia ponarzekac ;) .
Szkoda tylko, ze ona jest polegla swoim sponsorom i sama nie podejmuje decyzji zwiazanych z jej treningiem.

TTomek
Jun 29th, 2006, 04:56 PM
Ja nienawidze Marty, raczej jej wspolczuje.Wszyscy obwiniaja ja za porazki, ale o tym by dac jej doswiadczonego , dobrego trenera to nikomu nie przyjdzie do glowy :confused: .Jak sie nie myle to pracuje teraz z panem Ostrowskim, ktory nigdy nie wytrenowal zadnego dobrego gracza.Ma trenera od juniorow to bedzie grala jak junior :tape:
Bylaby inna sytuacja gdyby Marta nie osiagala zadnych postepow majac trenera z dobrym doswiadczeniem,wtedy mozna byloby na nia ponarzekac ;) .
Szkoda tylko, ze ona jest polegla swoim sponsorom i sama nie podejmuje decyzji zwiazanych z jej treningiem.
Ostrowski zrezygnował po Roladn Garros

adam_ads_n
Jun 29th, 2006, 05:20 PM

Ostrowski zrezygnował po RG. W zasadzie się zgadzam, ale zwróć też uwagę, że Ostrowski mimo, że coś z Martą osiągnął dawno dawno temu, to nie dogadywał się z nią. Z niezgodnością charakterów nie da się dobrze trenować. pamiętam jak Marta zachowywała się na korcie kiedy trenował ją Cannova - przede wszystkim była uśmiechnięta i zarazem skupiona, a nie rzucała rakietą: wczoraj wyglądała tak jakby miała zaraz zacząć płakać.

Obiło mi się o uszy, że być może Marta będzie miała zagranicznego trenera i będzie trenować w ośrodku tenisowym za granicą. Jesli będzie to prawda, to mnie to cieszy.

PS. słowo nienawidzę odbieram w innym znaczeniu - mysle tu o tym, że wiele osób Marty nie znając, a nawet nie orientując się jakie ma obecnie problemy, po prostu miesza ją z błotem. Pamiętam jak Marta powiedziała w wywiadzie "co nas nie zabije, to nas wzmocni" i mam nadzieję, że w przyszłości to się sprawdzi.

Niunia
Jun 29th, 2006, 06:08 PM
"W zasadzie się zgadzam, ale zwróć też uwagę, że Ostrowski mimo, że coś z Martą osiągnął dawno dawno temu, to nie dogadywał się z nią. Z niezgodnością charakterów nie da się dobrze trenować. pamiętam jak Marta zachowywała się na korcie kiedy trenował ją Cannova - przede wszystkim była uśmiechnięta i zarazem skupiona, a nie rzucała rakietą: wczoraj wyglądała tak jakby miała zaraz zacząć płakać.
"
No wlasnie, tym bardziej nie dziwie sie wynikom Marty.Najpierw jej zwolnili pana Cannove z ktorym dobrze jej sie pracowalo i pod "jego skrzydlami" osiagnela swoj najwyzszy rankig.Pozniej dali jej pana Ostrowskiego, z ktorym Marta nie mogla juz wczesniej nawiazac dobrej wspolpracy .

Freakan
Jun 29th, 2006, 06:18 PM
Marta moglaby sie w koncu usamodzielnic i sama zaczac podejmowac decyzje, a nie czekac na to co powiedza mamusia i pan sponsor. Nie jest biedna, troche juz na korcie zarobila i moze sobie na to pozwolic. Moze jesli wyjedzie do tej zagranicznej akademii tenisowej, to sie cos w niej zmieni...

Dann
Jun 29th, 2006, 09:28 PM
Aga plays in on show court nr 13

TTomek
Jun 29th, 2006, 09:42 PM
Dann zmień tytuł threada

adam_ads_n
Jun 29th, 2006, 10:14 PM
Marta moglaby sie w koncu usamodzielnic i sama zaczac podejmowac decyzje, a nie czekac na to co powiedza mamusia i pan sponsor. Nie jest biedna, troche juz na korcie zarobila i moze sobie na to pozwolic. Moze jesli wyjedzie do tej zagranicznej akademii tenisowej, to sie cos w niej zmieni...
Biedna nie jest, ale też nie jest na tyle bogata, aby grać tyle ile gra obecnie. Nie wiem ile dostaje od Adidasa, ale na pewno nie aż tyle, żeby sponsorować sobie bilety, pobyt itp.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby albo znalezienie nowego sponsora (najlepiej takiego, który na tenisie zna się lepiej niż pan Jannasz, bo mimo, że jest właścicielem "Tenisa" i teoretycznie powinien coś o nim wiedzieć, to jego posunięcia są po prostu dziwne), albo ten wspomniany już wyjazd. Marta potrenowała by z innymi dziewczynami w akademii, znalazł by się napewno ktoś z kim Marta poćwiczy return, bieganie itp. Co może przynieśc trening za granicą w przyjemnej atmosferze pokazał przecież początek sezonu, kiedy mimo słabej Australii, Marta zagrała naprawdę niezły mecz przeciwko Dementiewej, także doszła do finału w Memphis, postraszyła trochę Myskinę, podjęła dobrą decyzję o zagraniu w Ortisei itp.

M&M
Jun 29th, 2006, 10:40 PM

LOL

M&M
Jun 29th, 2006, 10:54 PM
Wimbledon: Kompromitacja Domachowskiej
Przegląd Sportowy/MS /29.06.2006 07:38
http://m.onet.pl/_m/9eb803677afb292a8699a2f2c3a46d31,5,1.jpghttp://sport.onet.pl/_i/ap/ap3.jpg (http://wiadomosci.onet.pl/ap.html)

Bez ambicji, bez wiary, bez taktyki – tak w Londynie zagrała Marta Domachowska. Ci, którzy w tym roku śledzą jej losy, są nimi przerażeni – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”.
A przecież po losowaniu wydawało się, że nawet dramatycznie słaba Polka poradzi sobie z klasyfikowaną na 249. miejscu w rankingu WTA Sarah Borwell. 26-letnia zawodniczka nigdy nie potrafiła rozprawić się z zawodniczką z pierwszej setki.

- Tylko jakaś katastrofa mogłaby spowodować porażkę Marty – prorokował jej były trener Paweł Ostrowski. I ten kataklizm miał miejsce na korcie numer 6.

Zestresowana Domachowska popełniała błąd za błędem i w fatalnym stylu pożegnała się z zawodami. Tylko przyzwoity pierwszy serwis uchronił ją przed totalną kompromitacją.

- Jest mi wstyd, czuję do dawnej podopiecznej wielki żal. Za to, że nadal nie podejmuje decyzji, za to, że nie rozwiązuje swoich problemów osobistych. I za to, że mijają tygodnie, a ona nie potrafi nikomu zaufać – powiedział Ostrowski.

Jego zdaniem za fatalną dyspozycję tenisistki odpowiada przede wszystkim włoski szkoleniowiec Paolo Cannova. To on zawrócił jej w głowie, to przy nim oduczyła się ciężkiej pracy.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

hmmmmmmmmmm. wine za dyspozycje marty daje ostrowski cannovi, co wy o tym myslicie?

M&M
Jun 29th, 2006, 10:57 PM
http://m.onet.pl/_m/ec9395d9ad1a4406de74730b6d906353,21,1.jpg (http://sport.onet.pl/0,1249049,5661,21,4,fotoreportaz.html)

good luck 2morrow!

Grze
Jun 30th, 2006, 08:04 AM
Ktos może wie czy na korcie nr 13 są kamery i czy bedzemy mogli dzisiaj objrzec Agnieszke na ps??

TTomek
Jun 30th, 2006, 08:14 AM
Ktos może wie czy na korcie nr 13 są kamery i czy bedzemy mogli dzisiaj objrzec Agnieszke na ps??
kamery na tym korcie są!!!

Grze
Jun 30th, 2006, 08:38 AM
ok juz przeczytałem na stronie polsatu, ze na pewno pokażą mecz Agnieszki na zywo :)))) ale fajnie :D

adam_ads_n
Jun 30th, 2006, 09:28 AM
hmmmmmmmmmm. wine za dyspozycje marty daje ostrowski cannovi, co wy o tym myslicie?
Niech sobie pan ostrowski jaj nie robi. Skoro cięzko nie pracowała a efekty jednak przyszły to co to może oznaczać? Że źle trenowała i źle grała? Nie - po prostu trening był dostosowany do marty, a nie Marta do treningu. A poza tym to nie pan Ostrowski wygrał z Martą turniej deblowy, to nie pan Ostrowski doszedł do finału ITF 75K i WTA w jednym roku i to nie pan Ostrowski wszedł z Martą do pierwszej 40 rankingu.

Dann
Jun 30th, 2006, 10:34 AM
ok zmieniłem tytuł

adam_ads_n
Jun 30th, 2006, 10:38 AM
ok zmieniłem tytuł
:yeah:

A na P.sport leci co pare minut napis na dole, że pokażą Agę więc się cieszę :)

TTomek
Jun 30th, 2006, 12:26 PM
a na korcie 13 na pewno będzie długi mecz cztery TB i piąty 20-18 :(

Pszczelny
Jun 30th, 2006, 01:16 PM
a na korcie 13 na pewno będzie długi mecz cztery TB i piąty 20-18 :(

:woohoo:

oby mecz Agi byl ok. 19 :bowdown:

Blackbeat
Jun 30th, 2006, 01:26 PM
Wimbledon: Kompromitacja Domachowskiej
Przegląd Sportowy/MS /29.06.2006 07:38
http://m.onet.pl/_m/9eb803677afb292a8699a2f2c3a46d31,5,1.jpghttp://sport.onet.pl/_i/ap/ap3.jpg (http://wiadomosci.onet.pl/ap.html)

Bez ambicji, bez wiary, bez taktyki – tak w Londynie zagrała Marta Domachowska. Ci, którzy w tym roku śledzą jej losy, są nimi przerażeni – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”.
A przecież po losowaniu wydawało się, że nawet dramatycznie słaba Polka poradzi sobie z klasyfikowaną na 249. miejscu w rankingu WTA Sarah Borwell. 26-letnia zawodniczka nigdy nie potrafiła rozprawić się z zawodniczką z pierwszej setki.

- Tylko jakaś katastrofa mogłaby spowodować porażkę Marty – prorokował jej były trener Paweł Ostrowski. I ten kataklizm miał miejsce na korcie numer 6.

Zestresowana Domachowska popełniała błąd za błędem i w fatalnym stylu pożegnała się z zawodami. Tylko przyzwoity pierwszy serwis uchronił ją przed totalną kompromitacją.

- Jest mi wstyd, czuję do dawnej podopiecznej wielki żal. Za to, że nadal nie podejmuje decyzji, za to, że nie rozwiązuje swoich problemów osobistych. I za to, że mijają tygodnie, a ona nie potrafi nikomu zaufać – powiedział Ostrowski.

Jego zdaniem za fatalną dyspozycję tenisistki odpowiada przede wszystkim włoski szkoleniowiec Paolo Cannova. To on zawrócił jej w głowie, to przy nim oduczyła się ciężkiej pracy.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

can someone translate it pls??

Pszczelny
Jun 30th, 2006, 02:03 PM
Nalbandian przegrał i to tak szybko - wyglada na to, ze mecz Agi nie dla mnie :fiery:

TTomek
Jun 30th, 2006, 02:31 PM
Nalbandian przegrał i to tak szybko - wyglada na to, ze mecz Agi nie dla mnie :fiery:
a czemu???

Dann
Jun 30th, 2006, 02:32 PM
no i dulko leci z bremond 3;0

TTomek
Jun 30th, 2006, 03:16 PM
no i dulko leci z bremond 3;0
a seta przegrała!!!!!!!

Dann
Jun 30th, 2006, 03:58 PM
Loteria po krakowsku

Młoda Polka wygrała 7:5, 7:6 (7-5) z Cwetaną Pironkową. Jej sukces osłodził porażkę naszych deblistów - Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali pięciosetowe spotkanie z Ramonem Delgado i Andre Sa.

sport_a_1-1.F.jpg
Agnieszka Radwańska w dokończonym wczoraj meczu z Cwetaną Pironkową
(c) REUTERS/ALESSIA PIERDOMENICO

Radwańska i Bułgarka rozpoczęły mecz od stanu 7:5, 5:5. W środowy wieczór wydawało się, że przerwa bardziej przyda się Agnieszce, która brawurowo wyrównała w drugim secie, ale zaczynała tracić oddech. W czwartek sprawy poszły szybko - po gemie dla każdej z tenisistek o zwycięstwie decydował tie-break.

Można liczyć na odporność psychiczną dziewczyny z Krakowa. Pironkowa nie odrobiła wimbledońskiej lekcji ze środy, nadal wierzyła, że siła chaotycznych ataków wystarczy do złamania spokoju Radwańskiej. Pomyliła się w tie-breaku raz i drugi, a młoda Polka wiedziała, jak rozegrać tę loterię i dokładnie, po krakowsku wykorzystać każdą małą przewagę. Pozwoliła mylić się rywalce, sprytnie prowokowała ataki Bułgarki i za chwilę uśmiechnęła się do widzów po meczbolu.

Ostatnią Polką, która grała w trzeciej rundzie turnieju wielkoszlemowego, była Magdalena Grzybowska w Paryżu w 2000 roku. Radwańska już zarobiła 21 210 funtów oraz 62 punkty do rankingu WTA. Jeśli te punkty dodać do obecnego dorobku, wychodzi miejsce w połowie drugiej setki, to awans o około 60 pozycji.

Kolejną rywalką Agnieszki będzie dziś Tamarine Tanasugarn, urodzona w USA obywatelka Tajlandii. W WTA Tour pojawiła się w 1994 roku, ma 29 lat, zdobyła prawie dwa miliony dolarów nagród, ale szczyt kariery jednak jest za nią. W rankingu znajduje się na 164. pozycji (w 2002 roku była nawet 19.). Polakom kojarzy się dobrze - w1995 roku Aleksandra Olsza pokonała ją w finale wimbledońskiego turnieju juniorek. Gdyby Radwańska wygrała, to logika rozstawienia skieruje ją na kort centralny lub kort nr 1 na mecz z Kim Clijsters.

Agnieszka już dawno odpoczywała w szatni, gdy polscy debliści rozpoczynali piątego seta. Fyrstenberg i Matkowski prowadzili 2:1 i mieli własny serwis, ale ta przewaga nie wystarczyła. Stracili trzy kolejne gemy, przy stanie 3:5 jeszcze próbowali zmienić losy meczu, ale bez powodzenia. Pozostały im gry pocieszenia w mikście. Matkowski gra z Martą Domachowską, Fyrstenberg z Jill Craybas (USA).
Krzysztof Rawa

Dann
Jun 30th, 2006, 04:02 PM
no i jescze teraz bęfda grały trzeciego seta :( Dulko i Bremond

TTomek
Jun 30th, 2006, 07:39 PM
Ile Aga dostanie punktów, 96???

Dexter
Jun 30th, 2006, 07:49 PM
Ile Aga dostanie punktów, 96???yup i w tym momencie daje jej to awans na pozycje #125 :D

Dann
Jun 30th, 2006, 08:08 PM
Co się dzieje z tym rankingiem Boiled Ega??

TTomek
Jun 30th, 2006, 08:11 PM
Co się dzieje z tym rankingiem Boiled Ega??
on jest w Londynie i rankingu nie będzie :) dopiero po Wimbledonie

Dann napisał to przecież :p

Dann
Jun 30th, 2006, 08:19 PM
thnx :)

TTomek
Jun 30th, 2006, 09:11 PM
Agnieszka Radwanska statistics

http://i42.photobucket.com/albums/e344/Tomek_86/Aga/staty.jpg

adam_ads_n
Jun 30th, 2006, 10:39 PM
can someone translate it pls??
Ok here's a translation:

No ambition, no faith, no tactics - that's how Marta Domachowska played in London. Those who follow Marta's performances this season are just fightened - wrote "Przegląd Sportowy"

And after the draw it looked like even awfully weak Pole will do against 249th ranked Sarah Borwell. 26-year-old player wasn't ever able to beat any top-100 player.

- Only some catalism could make Marta lose - prognosed Marta's former coach Paweł Ostrowski. And this cataclism happened on court numer 6.

Stressful Domachowska made mistake after mistake, and she said goodbye to the tournament in a terrible style. Only decent first serve saved her from total shame.

- I feel disgraced, I nurse a grievance to my former player. Grievance for that, she still doesn't make any decisions, and she can't solve her personal problems. And for that there are weeks passing by, and she still can't trust anyone - said Ostrowski.

In his opinion the one who is responsible for Marta's terrible performances is Paolo Cannova - former Italian coach of Marta. He says that Cannova is the one who changed Marta's attitude, and while being coached by him Marta lost the habit of hard-working.

More in "Przegląd Sportowy"

Pszczelny
Jul 1st, 2006, 11:06 AM
właśnie sobie ogladam mecz Agi z Tammy :dance:
gem, set Radwańska :)

TTomek
Jul 1st, 2006, 11:13 AM
właśnie sobie ogladam mecz Agi z Tammy :dance:
gem, set Radwańska :)
a gdzie sobie oglądasz??

Pszczelny
Jul 1st, 2006, 11:25 AM
a gdzie sobie oglądasz??

PS :)

Pszczelny
Jul 1st, 2006, 11:58 AM
GSM Miss Radwanska :)

Dann
Jul 1st, 2006, 02:17 PM
zmienić tytuł na Radwanska sisters ??

TTomek
Jul 1st, 2006, 02:22 PM
zmienić tytuł na Radwanska sisters ??
Aga and Ula :)

adam_ads_n
Jul 1st, 2006, 06:11 PM
http://www.sportowefakty.pl/index.php?dysc_id=11&k1_id=84&k2_id=216&dzial_id=879&news_id=132174

Wywiad z Agą :)

TTomek
Jul 1st, 2006, 07:48 PM
http://www.sportowefakty.pl/index.php?dysc_id=11&k1_id=84&k2_id=216&dzial_id=879&news_id=132174

dzięki Adam!

adam_ads_n
Jul 1st, 2006, 08:45 PM
dzięki Adam!
nie ma za co :)

schris
Jul 1st, 2006, 09:31 PM
Agnieszka na korcie nr 2 w poniedzialek!!!!

Piotr'ek
Jul 1st, 2006, 10:00 PM
Wimbledon - najbardziej prestiżowy turniej świata :help: :smash: :silly: :retard: :bs: :unsure:

Dann
Jul 1st, 2006, 10:02 PM
kort drugi nawet dobry

Pszczelny
Jul 2nd, 2006, 09:36 AM

a juz myslalem, ze to ty przeprowadziles ten wywiad :( :p

Dexter
Jul 2nd, 2006, 10:04 AM
Agnieszka na korcie nr 2 w poniedzialek!!!!The Graveyard of the Stars :lick:

Pszczelny
Jul 2nd, 2006, 10:32 AM
The Graveyard of the Stars :lick:

:lick:

adam_ads_n
Jul 2nd, 2006, 02:08 PM
a juz myslalem, ze to ty przeprowadziles ten wywiad :( :p
Niestety...do mnie Aga nie dzwoni :D Ale był przeprowadzany telefonicznie :p

Pszczelny
Jul 2nd, 2006, 02:10 PM
Niestety...do mnie Aga nie dzwoni :D Ale był przeprowadzany telefonicznie :p

jeszcze nie ;)

adam_ads_n
Jul 2nd, 2006, 03:15 PM
jeszcze nie ;)
no oczywiście, że jeszcze...już zaznaczyłem dla Szymona, że miałbym ochotę ją wreszcie poznać :angel: :lol:

TTomek
Jul 2nd, 2006, 07:25 PM
(2) Kim Clijsters (BEL) vs. (WC) Agnieszka Radwanska (POL) - First meeting

A wealth of experience separates the players in this match-up. Clijsters is contesting her 25th major and is through to her 18th second week, while Radwanska is making her Grand Slam debut this fortnight. But the Polish teenager has performed exceptionally well in her first big event, moving through her first three rounds without dropping a single set. She was also in stunning form in her Tour debut two months ago in Warsaw, beating Anastasia Myskina in her first Tour main draw match en route to a quarterfinal finish. So, despite the ranking gap (No.2 to No.217), this could be a close encounter.

I hope so :D

Niunia
Jul 3rd, 2006, 12:55 PM
Dawaj Aga!

Niunia
Jul 3rd, 2006, 10:49 PM
Ula, good luck!

-Makiri-
Jul 4th, 2006, 10:50 AM
Aga lost in two sets! Great tournament!!

Dann
Jul 5th, 2006, 06:04 PM
teraz sie wkurzyłem, na getty jest pieć zdjęć z meczu Uli i Tary ale 5 zdjec jest tary a Ula nie wystepuje na żadnym :(

TTomek
Jul 5th, 2006, 06:19 PM
teraz sie wkurzyłem, na getty jest pieć zdjęć z meczu Uli i Tary ale 5 zdjec jest tary a Ula nie wystepuje na żadnym :(
Dann podaj strone int Radwańskich

Dann
Jul 5th, 2006, 06:42 PM
ja niewiem czy to jest napewno ale na wstepie piszze oficjalna strona sióstr radwańkich
http://radwanskie.blog.onet.pl/

TTomek
Jul 6th, 2006, 10:04 PM
on court 18 are cameras???

but of course polsat sport will not show it :(

Dann
Jul 7th, 2006, 11:35 AM
gawron play on show court tooo but PS will not show it :(

Dann
Jul 7th, 2006, 03:56 PM
Polsat sport show match Ula :) (dopiero z odtwoorzenia po meczu Bagdathisa )