PDA

View Full Version : >>>>>thursday oop & scores<<<<<


azdaja
May 31st, 2006, 05:17 PM
CHATRIER 11:00 Start
Men's Singles - 2nd Rnd.
Lleyton Hewitt (AUS)[14]
vs. Mathieu Montcourt (FRA)

followed by
Women's Singles - 2nd Rnd.
Justine Henin-Hardenne (BEL)[5]
vs. Anastasiya Yakimova (BLR)

Men's Singles - 2nd Rnd.
Paul-Henri Mathieu (FRA)[29]
vs. Florent Serra (FRA)

Women's Singles - 2nd Rnd.
Elena Dementieva (RUS)[6]
vs. Viktoriya Kutuzova (UKR)



LENGLEN 11:00 Start
Women's Singles - 2nd Rnd.
Ana Ivanovic (SCG)[19]
vs. Emilie Loit (FRA)


Men's Singles - 2nd Rnd.
Sebastien Grosjean (FRA)[21]
vs. Martin Vassallo Arguello (ARG)
T/F 6-1 4-6 6-4
followed by
Men's Singles - 2nd Rnd.
Dick Norman (BEL)
vs. Gael Monfils (FRA)[25]

Men's Singles - 2nd Rnd.
Kevin Kim (USA)
vs. Rafael Nadal (ESP)[2]

Women's Singles - 2nd Rnd.
C. Martinez Granados (ESP)
vs. Kim Clijsters (BEL)[2]



Court 1 11:00 Start
Men's Singles - 2nd Rnd.
Marcos Baghdatis (CYP)[19]
vs. Julien Benneteau (FRA)

followed by
Women's Singles - 2nd Rnd.
Catalina Castano (COL)
vs. Nathalie Dechy (FRA)[21]

Men's Singles - 2nd Rnd.
James Blake (USA)[8]
vs. Nicolas Almagro (ESP)

Women's Singles - 2nd Rnd.
Zuzana Ondraskova (CZE)
vs. Martina Hingis (SUI)[12]



Court 2 11:00 Start
Women's Singles - 2nd Rnd.
Melinda Czink (HUN)
vs. Anastasia Myskina (RUS)[10]


Men's Singles - 2nd Rnd.
Dmitry Tursunov (RUS)[31]
vs. Tim Henman (GBR)
T/F 6-3 6-2
followed by
Women's Singles - 2nd Rnd.
Mathilde Johansson (FRA)
vs. Maria Kirilenko (RUS)[20]

Men's Singles - 2nd Rnd.
Oscar Hernandez (ESP)
vs. Ivan Ljubicic (CRO)[4]

Men's Singles - 2nd Rnd.
David Ferrer (ESP)[15]
vs. Jeremy Chardy (FRA)



Court 3 11:00 Start
Men's Singles - 2nd Rnd.
Davide Sanguinetti (ITA)
vs. Radek Stepanek (CZE)[11]

followed by
Women's Singles - 2nd Rnd.
Shenay Perry (USA)
vs. Akiko Morigami (JPN)

Men's Singles - 2nd Rnd.
Tommy Haas (GER)[23]
vs. Alexander Waske (GER)

Women's Singles - 2nd Rnd.
Jie Zheng (CHN)
vs. Ivana Lisjak (CRO)


Women's Doubles - 1st Rnd.
Gabriela Navratilova (CZE)/
Michaela Pastikova (CZE)
vs. Liezel Huber (RSA)[7]/
Martina Navratilova (USA)[7]



Court 5 11:00 Start
Women's Doubles - 1st Rnd.
Lisa Raymond (USA)[1]/
Samantha Stosur (AUS)[1]
vs. Marta Domachowska (POL)/
Jasmin Woehr (GER)

followed by
Women's Singles - 2nd Rnd.
Gisela Dulko (ARG)[32]
vs. Yuliana Fedak (UKR)

Women's Doubles - 1st Rnd.
Pauline Parmentier (FRA)/
Camille Pin (FRA)
vs. Liga Dekmeijere (LAT)/
Patty Schnyder (SUI)

Women's Doubles - 1st Rnd.
Ashley Harkleroad (USA)/
Bethanie Mattek (USA)
vs. Gisela Dulko (ARG)[11]/
Maria Kirilenko (RUS)[11]



Court 6 11:00 Start
Men's Singles - 2nd Rnd.
Jiri Vanek (CZE)
vs. Olivier Rochus (BEL)[27]

Men's Singles - 2nd Rnd.
Tommy Robredo (ESP)[7]
vs. Ilia Bozoljac (SCG)
T/F 7-5 6-2 1-3
followed by
Women's Singles - 2nd Rnd.
Tsvetana Pironkova (BUL)
vs. Shahar Peer (ISR)[31]

Men's Singles - 2nd Rnd.
Ruben Ramirez Hidalgo (ESP)
vs. Christophe Rochus (BEL)

Women's Singles - 2nd Rnd.
A. Medina Garrigues (ESP)[26]
vs. Kaia Kanepi (EST)



Court 7 11:00 Start
Women's Singles - 2nd Rnd.
Daniela Hantuchova (SVK)[15]
vs. Emmanuelle Gagliardi (SUI)

followed by
Men's Singles - 2nd Rnd.
Novak Djokovic (SCG)
vs. Fernando Gonzalez (CHI)[9]

Women's Singles - 2nd Rnd.
Alize Cornet (FRA)
vs. Tathiana Garbin (ITA)

Men's Singles - 2nd Rnd.
Fernando Verdasco (ESP)[28]
vs. Juan Monaco (ARG)



Court 8 11:00 Start
Women's Doubles - 1st Rnd.
Kveta Peschke (CZE)[10]/
Francesca Schiavone (ITA)[10]
vs. Stephanie Cohen-Aloro (FRA)/
Selima Sfar (TUN)

followed by
Men's Doubles - 1st Rnd.
Janko Tipsarevic (SCG)/
Mikhail Youzhny (RUS)
vs. Martin Damm (CZE)[7]/
Leander Paes (IND)[7]

Mixed Doubles - 1st Rnd.
Anastasia Myskina (RUS)/
Jurgen Melzer (AUT)
vs. Paola Suarez (ARG)/
Mark Knowles (BAH)

Women's Doubles - 1st Rnd.
Marion Bartoli (FRA)/
Shahar Peer (ISR)
vs. Emilie Loit (FRA)[12]/
Nicole Pratt (AUS)[12]

Men's Doubles - 1st Rnd.
Johan Landsberg (SWE)/
Robin Soderling (SWE)
vs. Jan Hernych (CZE)/
David Skoch (CZE)



Court 9 11:00 Start
Men's Doubles - 1st Rnd.
Travis Parrott (USA)/
Vincent Spadea (USA)
vs. Tomas Cibulec (CZE)/
Jaroslav Levinsky (CZE)

followed by
Men's Doubles - 1st Rnd.
Daniele Bracciali (ITA)/
Filippo Volandri (ITA)
vs. Jonathan Erlich (ISR)[5]/
Andy Ram (ISR)[5]

Men's Doubles - 1st Rnd.
Jose Acasuso (ARG)[12]/
Sebastian Prieto (ARG)[12]
vs. Tripp Phillips (USA)/
Dmitry Tursunov (RUS)

Women's Doubles - 1st Rnd.
Daniela Hantuchova (SVK)[5]/
Ai Sugiyama (JPN)[5]
vs. Caroline Dhenin (FRA)/
Mathilde Johansson (FRA)



Court 10 11:00 Start
Men's Doubles - 1st Rnd.
Yves Allegro (SUI)/
Stanislas Wawrinka (SUI)
vs. Juan Ignacio Chela (ARG)/
Edgardo Massa (ARG)

followed by
Men's Doubles - 1st Rnd.
Marc Gicquel (FRA)/
Gilles Simon (FRA)
vs. Oliver Marach (AUT)/
Cyril Suk (CZE)

Women's Doubles - 1st Rnd.
Emmanuelle Gagliardi (SUI)/
Mara Santangelo (ITA)
vs. Shinobu Asagoe (JPN)[6]/
Katarina Srebotnik (SLO)[6]

Women's Doubles - 1st Rnd.
Laura Granville (USA)/
Shenay Perry (USA)
vs. Emma Laine (FIN)/
Vladimira Uhlirova (CZE)



Court 11 11:00 Start
Men's Doubles - 1st Rnd.
Boris Pashanski (SCG)/
Bobby Reynolds (USA)
vs. Mariusz Fyrstenberg (POL)[9]/
Marcin Matkowski (POL)[9]

followed by
Men's Doubles - 1st Rnd.
Frantisek Cermak (CZE)[10]/
Leos Friedl (CZE)[10]
vs. Nathan Healey (AUS)/
Jim Thomas (USA)

Men's Doubles - 1st Rnd.
Simon Aspelin (SWE)[8]/
Todd Perry (AUS)[8]
vs. Juan Martin Del Potro (ARG)/
Gaston Gaudio (ARG)

Men's Doubles - 1st Rnd.
Lukas Dlouhy (CZE)[13]/
Pavel Vizner (CZE)[13]
vs. Christopher Kas (GER)/
Philipp Petzschner (GER)



Court 14 11:00 Start
Men's Singles - 2nd Rnd.
Alberto Martin (ESP)
vs. Dieter Kindlmann (GER)

followed by
Women's Doubles - 1st Rnd.
Anastassia Rodionova (RUS)/
Andreea Vanc (ROM)
vs. Jill Craybas (USA)/
Jelena Kostanic (CRO)

Men's Doubles - 1st Rnd.
James Auckland (GBR)/
Andy Murray (GBR)
vs. Ashley Fisher (AUS)/
Jordan Kerr (AUS)

Men's Doubles - 1st Rnd.
Michael Kohlmann (GER)/
Rainer Schuettler (GER)
vs. Alberto Martin (ESP)/
Potito Starace (ITA)



Court 16 11:00 Start
Men's Singles - 2nd Rnd.
Ivo Karlovic (CRO)
vs. Dominik Hrbaty (SVK)[22]

followed by
Women's Doubles - 1st Rnd.
Julie Coin (FRA)/
Youlia Fedossova (FRA)
vs. Maret Ani (EST)/
Meilen Tu (USA)

Men's Doubles - 1st Rnd.
Robert Lindstedt (SWE)/
Jarkko Nieminen (FIN)
vs. Jonas Bjorkman (SWE)[2]/
Max Mirnyi (BLR)[2]

Men's Doubles - 1st Rnd.
Dominik Hrbaty (SVK)/
Michal Mertinak (SVK)
vs. Greg Rusedski (GBR)/
Tomas Zib (CZE)



Court 17 11:00 Start
Men's Doubles - 1st Rnd.
Jean-Francois Bachelot (FRA)/
Stephane Robert (FRA)
vs. Gregory Carraz (FRA)/
Antony Dupuis (FRA)

followed by
Men's Doubles - 1st Rnd.
Fabrice Santoro (FRA)[6]/
Nenad Zimonjic (SCG)[6]
vs. Alexander Peya (AUT)/
Bjorn Phau (GER)

Mixed Doubles - 1st Rnd.
Amelie Mauresmo (FRA)/
Fabrice Santoro (FRA)
vs. Elena Likhovtseva (RUS)[7]/
Daniel Nestor (CAN)[7]

Women's Singles - 2nd Rnd.
Anna-Lena Groenefeld (GER)[13]
vs. Jamea Jackson (USA)

Men's Doubles - 1st Rnd.
Nicolas Devilder (FRA)/
Olivier Patience (FRA)
vs. Kristof Vliegen (BEL)/
Rogier Wassen (NED)

azdaja
May 31st, 2006, 05:20 PM
good luck, ana :bounce:

Chunchun
May 31st, 2006, 05:22 PM
lena on chatrier :eek:

Hingis on court 1 :tape:

ARIANE 5
May 31st, 2006, 05:24 PM
Good luck Nastya :)

azdaja
May 31st, 2006, 05:30 PM
Good luck Nastya :)
that too, i wouldn't mind a myskina vs ivanovic match in the 3rd round

TheBoiledEgg
May 31st, 2006, 05:37 PM
good luck to
Anastasiya Yakimova (BLR)
Elena Dementieva (RUS)[6]
Ana Ivanovic (SCG)[19]
Anastasia Myskina (RUS)[10]
Maria Kirilenko (RUS)[20]
Ivana Lisjak (CRO)
Gisela Dulko (ARG)[32]
Tsvetana Pironkova (BUL)
Kaia Kanepi (EST)
Daniela Hantuchova (SVK)[15]
Alize Cornet (FRA)
Anna-Lena Groenefeld (GER)[13]

Niunia
May 31st, 2006, 05:38 PM
Good luck to:
Elena Dementieva (RUS)[6]
Justine Henin-Hardenne (BEL)[5]
Ana Ivanovic (SCG)[19]
Kim Clijsters (BEL)[2]
Martina Hingis (SUI)
Melinda Czink (HUN)
Tsvetana Pironkova (BUL)
Shahar Peer (ISR)[31]
Daniela Hantuchova (SVK)[15]
Anna-Lena Groenefeld (GER)[13]
Alize Cornet (FRA)

pierce0415
May 31st, 2006, 05:44 PM
Good Luck:

Jie Zheng - take advantage of her inexperience
Elena Dementieva - no heart attacks PLEASE :unsure:
Paul-Henri Mathieu and Gael Monfils - make France proud !
Marcos Baghdatis
Nathalie Dechy
Nic Almagro - Expose James' weaknesses
Akiko Morigami - Keep your momentum
Martina Hingis
Ana Ivanovic - although I would also like Emelie to win

KoOlMaNsEaN
May 31st, 2006, 09:49 PM
Go Ana,Kim,Martina,Nastya,Alize,ALG!

iine:
May 31st, 2006, 09:55 PM
Good luck Nastya :bigclap:

mimosa
May 31st, 2006, 09:59 PM
Good luck Tzveti!

Epigone
May 31st, 2006, 10:12 PM
Good luck to:
Nastya Yakimova (BLR)
Vika Kutuzova
Ana Ivanovic (SCG)[19]
Anastasia Myskina (RUS)[10]
Maria Kirilenko (RUS)[20]
Ivana Lisjak (CRO)
Yuliana Fedak
Gisela Dulko (ARG)[32]
Tsvetana Pironkova (BUL)
Daniela Hantuchova (SVK)[15]

nigel - dani fan
May 31st, 2006, 11:05 PM
The RG site updated the schedule later, they've added some doubles matches..

CHATRIER 11:00 Start

Men's Singles - 2nd Rnd.
Lleyton Hewitt (AUS)[14] vs. Mathieu Montcourt (FRA)

followed by
Women's Singles - 2nd Rnd.
Justine Henin-Hardenne (BEL)[5] vs. Anastasiya Yakimova (BLR)

Men's Singles - 2nd Rnd.
Paul-Henri Mathieu (FRA)[29] vs. Florent Serra (FRA)

Women's Singles - 2nd Rnd.
Elena Dementieva (RUS)[6] vs. Viktoriya Kutuzova (UKR)

LENGLEN 11:00 Start

Women's Singles - 2nd Rnd.
Ana Ivanovic (SCG)[19] vs. Emilie Loit (FRA)

Men's Singles - 2nd Rnd.
Sebastien Grosjean (FRA)[21] vs. Martin Vassallo Arguello (ARG) T/F 6-1 4-6 6-4

followed by
Men's Singles - 2nd Rnd.
Dick Norman (BEL) vs. Gael Monfils (FRA)[25]

Men's Singles - 2nd Rnd.
Kevin Kim (USA) vs. Rafael Nadal (ESP)[2]

Women's Singles - 2nd Rnd.
C. Martinez Granados (ESP) vs. Kim Clijsters (BEL)[2]

Court 1 11:00 Start

Men's Singles - 2nd Rnd.
Marcos Baghdatis (CYP)[19] vs. Julien Benneteau (FRA)

followed by
Women's Singles - 2nd Rnd.
Catalina Castano (COL) vs. Nathalie Dechy (FRA)[21]

Men's Singles - 2nd Rnd.
James Blake (USA)[8] vs. Nicolas Almagro (ESP)

Women's Singles - 2nd Rnd.
Zuzana Ondraskova (CZE) vs. Martina Hingis (SUI)[12]

Court 2 11:00 Start

Women's Singles - 2nd Rnd.
Melinda Czink (HUN) vs. Anastasia Myskina (RUS)[10]

Men's Singles - 2nd Rnd.
Dmitry Tursunov (RUS)[31] vs. Tim Henman (GBR) T/F 6-3 6-2

followed by
Women's Singles - 2nd Rnd.
Mathilde Johansson (FRA) vs. Maria Kirilenko (RUS)[20]

Men's Singles - 2nd Rnd.
Oscar Hernandez (ESP) vs. Ivan Ljubicic (CRO)[4]

Men's Singles - 2nd Rnd.
David Ferrer (ESP)[15] vs. Jeremy Chardy (FRA)

Court 3 11:00 Start

Men's Singles - 2nd Rnd.
Davide Sanguinetti (ITA) vs. Radek Stepanek (CZE)[11]

followed by
Women's Singles - 2nd Rnd.
Shenay Perry (USA) vs. Akiko Morigami (JPN)

Men's Singles - 2nd Rnd.
Tommy Haas (GER)[23] vs. Alexander Waske (GER)

Women's Singles - 2nd Rnd.
Jie Zheng (CHN) vs. Ivana Lisjak (CRO)

Women's Doubles - 1st Rnd.
Gabriela Navratilova (CZE)/Michaela Pastikova (CZE) vs. Liezel Huber (RSA)[7]/Martina Navratilova (USA)[7]

Court 5 11:00 Start

Women's Doubles - 1st Rnd.
Lisa Raymond (USA)[1]/Samantha Stosur (AUS)[1] vs. Marta Domachowska (POL)/Jasmin Woehr (GER)

followed by
Women's Singles - 2nd Rnd.
Gisela Dulko (ARG)[32] vs. Yuliana Fedak (UKR)

Women's Doubles - 1st Rnd.
Pauline Parmentier (FRA)/Camille Pin (FRA) vs. Liga Dekmeijere (LAT)/Patty Schnyder (SUI)

Women's Doubles - 1st Rnd.
Ashley Harkleroad (USA)/Bethanie Mattek (USA) vs. Gisela Dulko (ARG)[11]/Maria Kirilenko (RUS)[11]

Court 6 11:00 Start

Men's Singles - 2nd Rnd.
Jiri Vanek (CZE) vs. Olivier Rochus (BEL)[27]

Men's Singles - 2nd Rnd.
Tommy Robredo (ESP)[7] vs. Ilia Bozoljac (SCG) T/F 7-5 6-2 1-3

followed by
Women's Singles - 2nd Rnd.
Tsvetana Pironkova (BUL) vs. Shahar Peer (ISR)[31]

Men's Singles - 2nd Rnd.
Ruben Ramirez Hidalgo (ESP) vs. Christophe Rochus (BEL)

Women's Singles - 2nd Rnd.
A. Medina Garrigues (ESP)[26] vs. Kaia Kanepi (EST)

Court 7 11:00 Start

Women's Singles - 2nd Rnd.
Daniela Hantuchova (SVK)[15] vs. Emmanuelle Gagliardi (SUI)

followed by
Men's Singles - 2nd Rnd.
Novak Djokovic (SCG) vs. Fernando Gonzalez (CHI)[9]

Women's Singles - 2nd Rnd.
Alize Cornet (FRA) vs. Tathiana Garbin (ITA)

Men's Singles - 2nd Rnd.
Fernando Verdasco (ESP)[28] vs. Juan Monaco (ARG)

Court 8 11:00 Start

Women's Doubles - 1st Rnd.
Kveta Peschke (CZE)[10]/Francesca Schiavone (ITA)[10] vs. Stephanie Cohen-Aloro (FRA)/Selima Sfar (TUN)

followed by
Men's Doubles - 1st Rnd.
Janko Tipsarevic (SCG)/Mikhail Youzhny (RUS) vs. Martin Damm (CZE)[7]/Leander Paes (IND)[7]

Mixed Doubles - 1st Rnd.
Anastasia Myskina (RUS)/Jurgen Melzer (AUT) vs. Paola Suarez (ARG)/Mark Knowles (BAH)

Women's Doubles - 1st Rnd.
Marion Bartoli (FRA)/Shahar Peer (ISR) vs. Emilie Loit (FRA)[12]/Nicole Pratt (AUS)[12]

Men's Doubles - 1st Rnd.
Johan Landsberg (SWE)/Robin Soderling (SWE) vs. Jan Hernych (CZE)/David Skoch (CZE)

Court 9 11:00 Start

Men's Doubles - 1st Rnd.
Travis Parrott (USA)/Vincent Spadea (USA) vs. Tomas Cibulec (CZE)/Jaroslav Levinsky (CZE)

followed by
Men's Doubles - 1st Rnd.
Daniele Bracciali (ITA)/Filippo Volandri (ITA) vs. Jonathan Erlich (ISR)[5]/Andy Ram (ISR)[5]

Men's Doubles - 1st Rnd.
Jose Acasuso (ARG)[12]/Sebastian Prieto (ARG)[12] vs. Tripp Phillips (USA)/Dmitry Tursunov (RUS)

Women's Doubles - 1st Rnd.
Daniela Hantuchova (SVK)[5]/Ai Sugiyama (JPN)[5] vs. Caroline Dhenin FRA)/Mathilde Johansson (FRA)

Court 10 11:00 Start

Men's Doubles - 1st Rnd.
Yves Allegro (SUI)/Stanislas Wawrinka (SUI) vs. Juan Ignacio Chela (ARG)/Edgardo Massa (ARG)

followed by
Men's Doubles - 1st Rnd.
Marc Gicquel (FRA)/Gilles Simon (FRA) vs. Oliver Marach (AUT)/Cyril Suk (CZE)

Women's Doubles - 1st Rnd.
Emmanuelle Gagliardi (SUI)/Mara Santangelo (ITA) vs. Shinobu Asagoe JPN)[6]/Katarina Srebotnik (SLO)[6]

Women's Doubles - 1st Rnd.
Laura Granville (USA)/Shenay Perry (USA) vs. Emma Laine (FIN)/Vladimira Uhlirova (CZE)

Court 11 11:00 Start

Men's Doubles - 1st Rnd.
Boris Pashanski (SCG)/Bobby Reynolds (USA) vs. Mariusz Fyrstenberg (POL)[9]/Marcin Matkowski (POL)[9]

followed by
Men's Doubles - 1st Rnd.
Frantisek Cermak (CZE)[10]/Leos Friedl (CZE)[10] vs. Nathan Healey (AUS)/
Jim Thomas (USA)

Men's Doubles - 1st Rnd.
Simon Aspelin (SWE)[8]/Todd Perry (AUS)[8] vs. Juan Martin Del Potro (ARG)/Gaston Gaudio (ARG)

Men's Doubles - 1st Rnd.
Lukas Dlouhy (CZE)[13]/Pavel Vizner (CZE)[13] vs. Christopher Kas (GER)/
Philipp Petzschner (GER)

Court 14 11:00 Start

Men's Singles - 2nd Rnd.
Alberto Martin (ESP) vs. Dieter Kindlmann (GER)

followed by
Women's Doubles - 1st Rnd.
Anastassia Rodionova (RUS)/Andreea Vanc (ROM) vs. Jill Craybas (USA)/
Jelena Kostanic (CRO)

Men's Doubles - 1st Rnd.
James Auckland (GBR)/Andy Murray (GBR) vs. Ashley Fisher (AUS)/
Jordan Kerr (AUS)

Men's Doubles - 1st Rnd.
Michael Kohlmann (GER)/Rainer Schuettler (GER) vs. Alberto Martin (ESP)/
Potito Starace (ITA)

Court 16 11:00 Start

Men's Singles - 2nd Rnd.
Ivo Karlovic (CRO) vs. Dominik Hrbaty (SVK)[22]

followed by
Women's Doubles - 1st Rnd.
Julie Coin (FRA)/Youlia Fedossova (FRA) vs. Maret Ani (EST)/
Meilen Tu (USA)

Men's Doubles - 1st Rnd.
Robert Lindstedt (SWE)/Jarkko Nieminen (FIN) vs. Jonas Bjorkman (SWE)[2]/Max Mirnyi (BLR)[2]

Men's Doubles - 1st Rnd.
Dominik Hrbaty (SVK)/Michal Mertinak (SVK) vs. Greg Rusedski (GBR)/
Tomas Zib (CZE)

Court 17 11:00 Start

Men's Doubles - 1st Rnd.
Jean-Francois Bachelot (FRA)/Stephane Robert (FRA) vs. Gregory Carraz (FRA)/Antony Dupuis (FRA)

followed by
Men's Doubles - 1st Rnd.
Fabrice Santoro (FRA)[6]/Nenad Zimonjic (SCG)[6] vs. Alexander Peya (AUT)/Bjorn Phau (GER)

Mixed Doubles - 1st Rnd.
Amelie Mauresmo (FRA)/Fabrice Santoro (FRA) vs. Elena Likhovtseva (RUS)[7]/Daniel Nestor (CAN)[7]

Women's Singles - 2nd Rnd.
Anna-Lena Groenefeld (GER)[13] vs. Jamea Jackson (USA)

Men's Doubles - 1st Rnd.
Nicolas Devilder (FRA)/Olivier Patience (FRA) vs. Kristof Vliegen (BEL)/
Rogier Wassen (NED)

azdaja
May 31st, 2006, 11:35 PM
The RG site updated the schedule later, they've added some doubles matches...
1st post updated :wavey:

azdaja
May 31st, 2006, 11:37 PM
Good luck Nastya :bigclap:
and nastya & jürgen, no? ;)

Martian Stacey
May 31st, 2006, 11:37 PM
Good luck Martina :D :bounce:

greenfunkTHREE.
May 31st, 2006, 11:52 PM
GO!
Elena Dementieva
Ana Ivanovic
Anastasia Myskina
Maria Kirilenko
Daniela Hantuchova
Alize Cornet
Emilie Loit
Ai Sugiyama
Pauline Parmentier
& Nathalie Dechy!

morningglory
May 31st, 2006, 11:57 PM
good luck to Makiri and Elena and Anastasia! :yeah:
also a whoot to Kimmy and Ana!

Perfection
Jun 1st, 2006, 12:07 AM
Good Luck:

Anastasiya Yakimova
Elena Dementieva :D
C. Martinez Granados
Catalina Castano
Martina Hingis :D
Shahar Peer :D
Emmanuelle Gagliardi :D

Elisse
Jun 1st, 2006, 12:46 AM
Good Luck:

Tathiana Garbin :kiss: :drool: :hearts:
Anabel Medina Garrigues
Tsvetana Pironkova
Peschke/Schiavone
Mauresmo/Santoro
Marcos Baghdatis
James Blake


:bounce:

azdaja
Jun 1st, 2006, 12:50 AM
once again, good luck:
ana
makiri
nastya
nastya & jürgen

i gotta go to sleep now, but i expect some nice results from ya tomorrow :bounce:

AJZ.
Jun 1st, 2006, 12:51 AM
Allez Ai & Dani!
Go Daniela!
Go Elena!
Vamos Martina!
Allez Jie!
Go Akiko!
Go Amelie/Fabrice and Dan/Elena L. (Either way :) But it probably means more to Fabrice than anyone here...)
Go Anastasia/Jurgen!

Pszczelny
Jun 1st, 2006, 03:57 AM
go Lena :D

Steff_forever
Jun 1st, 2006, 04:14 AM
the universe full of good luck


Anna-Lena :yeah:, better stay on course !
Juju :worship:
Dani :yeah: :hug: :yeah: :inlove: :smooch: :inlove: :yeah: :hug: :yeah:
Tax
Lena :yeah: :inlove: :yeah:
Gisela
Ana
Kim
Martina :worship: :worship: :worship: keep going ! :angel:
Jie
Nastia :yeah:
Shahar
Lil' older Masha :hearts: