PDA

View Full Version : Ana Ivanović - Uživam u tenisu! (Novosti 01.06.2005)

blablabla
Jun 2nd, 2005, 07:04 AM
Uživam u tenisu!
Goran ČVOROVIĆ 01.06.2005, 18:26:40

Od stalnog dopisnika
ANA Ivanović. Sinonim za oslobođenu mladost koja nema šta da izgubi, nežnu agresivnost i dvoboj prihvaćenog otvorenog srca i očiju. Naša i svetska javnost pratila je do četvrtfinala Rolan Garosa, u njenom velikom uzletu. Već je u vrhu, a njeno vreme tek dolazi!
- Još sam pod uticajem svega što se dešavalo na Rolan Garosu. Zadovoljna sam kako sam odigrala turnir. Imala sam veoma teške mečeve, ne samo fizički, već i psihički. Dan za danom. Čitav jedan dan čekala da prestane kiša da bi meč tek uveče bio otkazan, i sve me je to malo omelo... Ali, znam da će tako biti ubuduće, pa imam na čemu da radim: na metalnoj i fizičkoj pripremi - kaže Ana Ivanović u ekskluzivnom intervjuu za "Novosti", po završetku njenog uspešnog učešća na pariskom Gren slemu.
Kako rešavaš psihološke izazove sa sedamnaest godina?
- Na tom planu ne radim ni sa kim posebno, ali dosta pokušavam da sagledam svoje mečeve i treninge, sama, i s trenerom. Puno razgovaramo, a učim se na greškama, i na tuđim, i na svojim.
Na osnovu onoga što si postigla na Rolan Garosu, bez obzira na poraz u četvrtfinalu, postala si svojevrsni nacionalni sportski heroj, naročito posle pobede nad Moresmo. Da li je deo te energije stigao do tebe?
- Jeste! Telefon ne prestaje da zvoni. Veoma mi je drago što ljudi već znaju za mene. Imam veliku podršku. To mi jako puno znači. Uživam da igram za svoju zemlju!
Kad si zamišljala ovu godinu, gde si sebe videla na početku, a gde sada?
- Prošle godine u oktobru, novembru, potajno sam se nadala da budem u glavnom turniru za "Australija open"! Ovu godinu sam sjajno počela, osvojila turnir u Kamberi. Cilj mi je do marta bio da uđem među pedeset, postigla sam i više od toga, a imala sam i pobedu nad Petrovom i Kuznjecovom u Majamiju, što mi je puno pomoglo u napretku. Igrala sam i polufinale u Varšavi i zaista sam zadovoljna.
Ako sve bude išlo kako treba, gde sebe vidiš na kraju godine?
- Oko petnaestog mesta! Tu bih zaista volela da budem...
o Porodica ti, uverili smo se, pruža veliku podršku - majka Dragana, otac Miroslav i brat Miloš su ti verni navijači.
- Podrška porodice je jako važna. Izuzetno sam srećna što su, jednostavno, normalni! Ne nameću pritisak, uvek su maksimalno uz mene, i kad igram dobro, i kad mi ne ide. I sve je to deo mog uspeha. Veliku podršku imam i od šire, porodice: tetka, teča, ujak, ujna, baka, deka, svi vatreno navijaju!
Strani novinari su te na Rolan Garosu pitali da li ćeš ići na Floridu, a ti si im odgovorila: "Neka, hvala, hoću da završim školu u Beogradu"...
- Dosta me ljudi pita kako to da ne treniram na Floridi. Mislim da to nije rešenje. Daleko je, višem volim da budem blizu kuće, da uvek mogu da svratim. A, naravno, treba i da završim školu. Idem vanredno u treću godinu Turističke škole. Čim se vratim, ovih dana, trebalo bi da dam nekoliko ispita!
Imaš li uslova da treniraš kod nas?
- U principu da, što se tiče šljake. Ali, ima veoma malo brzih terena. Bilo bi jako dobro ukoliko bi se negde napravila brza podloga, jer je mnogo više turnira na brzoj podlozi nego na šljaci.
Da obradujemo ljubitelje tenisa: znači, ostaješ u Beogradu?
- Da, naravno! - ne dvoumi se mlada dama našeg belog sporta.

LEPOTA I TENIS
NA TRIBINAMA Ana Ivanović ima puno navijača, vole njen tenis, ali i njen osmeh...
Smeta li, ili koristi, lepota u tenisu?
- To mi veoma laska. Kao i svakome, uostalom. Ali, ne volim da me porede sa drugim igračicama, jer ja nisam nisam neko drugi. Ja sam Ana Ivanović, jedna i jedina!
A ljubav?
- E, o tome ne bih! To je ipak, privatna stvar - ne skida Ana zagonetni osmeh s lica.

MORA I DA SE GUBI
NAŠA mlada teniserka izvlači pouke iz poraza, ali je oni ne zabrinjavaju previše.
- Niko ne može svaki meč da odigra maksimalno. Kažu, kad bi samo deset, petnaest procenata mečeva odigrao najbolje što možeš, to bi već bilo super - ističe Ana Ivanović, ali i naglašava da svakoga dana radi na tome da poraza bude što manje...

ČESTITKA TADIĆA
PREDSEDNIK Srbije Boris Tadić čestitao je teniserki Ani Ivanović uspeh na Rolan Garosu:
- Draga Ana, sa velikim ushićenjem smo pratili tvoj nastup i svakom tvojom pobedom bili smo ponosniji na tebe i tvoje uspehe. Onaj ko ne nauči da gubi nije u stanju ni da pobeđuje i ubuduće osvaja najveća takmičenja, što ćeš, siguran sam, uskoro i učiniti - ističe Tadić i priželjkuje da Ana već na Vimbldonu potvrdi da pripada svetskoj klasi.

SOURCE: http://www.novosti.co.yu/vest.php?vest=41033&rubrika=Sport

blablabla
Jun 2nd, 2005, 07:23 AM
Predsednik Srbije Boris Tadić čestitao Ani Ivanović plasman u četvrtfinale Rolan Garosa

http://www.danas.co.yu/img/spacer.gif
Ponosni smo na tebe

http://www.danas.co.yu/img/spacer.gifPosle velikog uspeha naše mlade teniserke i plasmana u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Francuske na Rolan Garosu, predsednik Republike Srbije Boris Tadić uputio je čestitku Ani Ivanović.
- Draga Ana, sa velikim ushićenjem smo pratili tvoj nastup na jednom od najprestižnijih teniskih turnira i svakom tvojom pobedom bili smo sve ponosniji na tebe i tvoje uspehe. Plasmanom u četvrtfinale prevazišla si sva naša očekivanja, ali onaj ko ne nauči da gubi nije u stanju ni da pobeđuje i ubuduće osvaja najveća takmičenja, što ćeš, siguran sam, uskoro i učiniti. Uveren sam da ćeš već na Vimbldonu potvrditi da pripadaš samom svetskom teniskom vrhu i da ćeš svojim igrama nastaviti na najbolji način da predstavljaš našu zemlju svuda gde se pojaviš - piše u čestitki koju je predsednik Tadić uputio našoj teniserki. S. D.
SOURCE: DANAS

Martian Jeza
Jun 2nd, 2005, 07:40 AM
Great but can we have an English translation ? I don't understand Serbian :confused:

Ana&Jelena Fan
Jun 2nd, 2005, 08:15 AM
Short translation

Ana enjoys playing tennis...

She said that she is very satisfied with everything what happened in Paris. Matches weren`t easy phisical and mental... She became Serbian hero and she know that because her telephone non stop ringing and it means a lot for her because she enjoys playing for her country. She wanted to be in top50 at the beginnig of this season, but now she hope she can be No15 till the end of this year. She has great support (without any presure) from her family, not only mom dad and brother, but also from grandmother, granfather, aunties, uncles...

Foreign papers asked her if she would live in Florida but she said she likes being in Belgrade and she has to finnished her school for tourist guides. She has good conditions for practicing in Belgrade, but there are not so much grass courts here and this is a problem.

Journalist said that just like crowd like her game they like and her smile too. She said she likes that and she is happy because audience like her but she doesn`t like being compare with other players. She didn`t want to tell about if she is in love with somebody because that is her secret (when she said that she was smiling).

Serbian president Boris Tadic congatulated Ana and told that we are our proud that we have that nice player and person...

Derek.
Jun 2nd, 2005, 04:09 PM
Thanks Ana&Jelena Fan for the translation. :wavey:

blablabla
Jun 2nd, 2005, 04:15 PM
The interview on RTS after the Petrova match

http://rapidshare.de/files/2132257/AI_RTS_01062005.rar.html (http://rapidshare.de/files/2132257/AI_RTS_01062005.rar.html)

if you never used rapidshare, click free and w8 4 the 50s countdown to complete

blablabla
Jun 2nd, 2005, 07:21 PM
Radmilo Armenulić intervju re. ana

http://rapidshare.de/files/2135716/AI.rar.html

Natasha250688
Jun 2nd, 2005, 08:35 PM
Why did u post the same thinge twice?

blablabla
Jun 3rd, 2005, 06:36 AM
they're not the same

Natasha250688