PDA

View Full Version : Elita na meti (Novosti)

blablabla
Apr 4th, 2005, 05:23 PM
Elita na meti
A. PALIĆ 03.04.2005, 18:00:16

PLAVE teniske dame ciljaju elitno društvo. Posle odluke Jelene Janković da predvodi reprezentaciju u FED kupu, ambicije naših devojaka su porasle, pa umesto da obezbede plasman u Prvoj grupi, izabranice Tatjane Jačmenice će na turniru u Antaliji (od 18. do 25. aprila) pokušati da izbore plasman u plej-of za Svetsku grupu.
I pored toga što u Antaliji neće igrati Ana Ivanović (zbog obaveza prema menadžerskoj agenciji) i Jelena Dokić (nedostatak forme), plave imaju velike šanse da obezbede plasman i viši rang. Nema sumnje, svi ljubitelji tenisa u Srbiji i Crnoj Gori bili bi presrećni da se naše teniserke plasiraju u Svetsku grupu, pa da u Beograd dođu sestre Vilijams, Lindzi Devenport Belgijanka Klajsters, Ruskinja Šarapova... Za ovu misiju, selektorka Jačmenica će pored Jankovićeve moći da računa i na: Anu Timotić, Draganu Zarić i Anu Jovanović.
ANA TIMOTIĆ - Mlada teniserka Crvene zvezde (22) je trenutno 330. teniserka sveta (340. u dublu), a najbolji plasman je imala prošle godine, kada je bila 209. Živi u Španiji i iza sebe ima nekoliko osvojenih čelindžera i fjučersa.
DRAGANA ZARIĆ - Iskusna teniserka (27, TK Partizan), specijalista za dubl. Već deset godina nastupa za reprezentaciju, odigrala je 33 meča (17 pobeda). Učestvovala je i na Grend slemovima u dublu i bila 157. u singlu. Trenutno je 456. igračica sveta (256. u dublu).
ANA JOVANOVIĆ - Teniserka Partizana (19) je pre dve godine bila 280, a sada je tek 585. igračica sveta. Nedavno je odigrala finale fjučersa u Rimu, a u karijeri je već osvojila nekoliko turnira za nagradnim fondom od 10.000 dolara.
- Čast mi je što ću ponovo igrati u plavom dresu i mislim da imamo realne šanse da izborimo razigravanje za Svetsku grupu - priželjkuje Jankovićeva.
Selektorka Tatjana Jačmenica se nada da će i Ana Ivanović uspeti da se dogovori sa menadžerima i kompletira plavi tim, ali će talentovana teniserka po svemu sudeći sredinom aprila ipak igrati na VTA turnirima.

ČETIRI GRUPE
NA turniru u Antaliji učestvovaće 16 reprezentacije, koje će biti podeljene u četiri grupe (Belorusija, Grčkka, Danska, Estonija, Bugarska, V. Britanija, Mađarska, Izrael, Luksemburg, Holandija, Poljska, Slovenija, J. Afrika, Švedska i Ukrajina). Ono što je dobra vest za naše teniserke je podatak da većina selekcija neće doći u najjačem sastavu. Plasman u plej-of za Svetsku grupu obezbedićE dve najbolje reprezentacije.

Natasha250688
Apr 4th, 2005, 06:38 PM
Stvarno šteta zbog Anči, gde bi im bio kraj da igra i ona :D

Joana
Apr 4th, 2005, 06:57 PM
Mislim da ovo nije bio dobar izbor. Šta će nam Ana Timotić - ona je već dugo u užasnoj formi?
Dragana Zarić je prilično beskorisna u singlu, ali valjda će nam dobro doći u dublu.
Ana Jovanović je verovatno trenutno naša treća najbolja teniserka, ma koliko to loše zvučalo. :unsure:

Da se ja pitam, izbacila bih Timotić i umesto nje pozvala Andreu Popović ili eventualno Danicu Krstajić.

daniela86
Apr 5th, 2005, 08:08 PM
Bas sam razocarana sto Dokic ne igra :( :( Ma u kakvoj god formi, mislim da je ipak bolja teniserka od Timoticeve (u pravu si Joana,ne treba nas Timotic.Andrea bi bila 100 puta bolji izbor :o ). Izgleda da Jeleni nije toliko stalno da igra za nas :sad: :sad: :sad:

Pitam se nesto:kako se stavljalju akcenti na slova "s" i "c"?

Natasha250688
Apr 5th, 2005, 08:21 PM
Pitam se nesto:kako se stavljalju akcenti na slova "s" i "c"?

Moras da stavis latiničnu tastaturu: klikneš na dole desno gde ti piše eng i ideš na add i nađeš serbian ili croatian
hope it helps ;)

Joana
Apr 5th, 2005, 09:44 PM
Moras da stavis latiničnu tastaturu: klikneš na dole desno gde ti piše eng i ideš na add i nađeš serbian ili croatian
hope it helps ;)

Preciznije: desni klik na EN (ili FR...) u donjem desnom uglu, pa Settings, pa Add.

daniela86
Apr 7th, 2005, 11:23 AM
Hvala Joana i Natasha :):D :p !!

Ana&Jelena Fan
Apr 8th, 2005, 11:29 AM
Rece Ana juce na drzavnoj televiziji da postoje sanse da igra za reprezentaciju vec i na leto ako udjemo u play-off. To bi bilo super, ali ja nisam neki optimista jer ce Jelena J da crkne igrajuci i singl i dubl i nema sanse da dobije 8 meceva u 4 dana. Nadam se samo da se nece povrediti.

ivanovic
Apr 9th, 2005, 05:03 AM
This is stupid

Jelena J is a smart top 20 player and she knows the THIS :rolleyes: team probably doesnt stand a chance of going into play offs. I think she wants to prove something, like look at me I'm more patriotic then Ana :lol: . I mean seriously, last year she said she wasn't gonna play Fed cup if Dokic didn't play as she believed they didnt stand a chance. And only recently she decided to play :confused: knowing what a shit team we have.
I think she knew Ana wasn't going to play, thus this was a chance for her to still remain true serb and be favourite amongst serbian people?
I'm not starting a fight between Ana and JJ its just strange. :cool:
What do you think?
Also I think Ana ia a bit of a stuck-up bitch for refusing to make her debute in Fed cup by playing for serbia. :fiery: :o

Joana
Apr 9th, 2005, 11:27 AM
This is stupid

Jelena J is a smart top 20 player and she knows the THIS :rolleyes: team probably doesnt stand a chance of going into play offs. I think she wants to prove something, like look at me I'm more patriotic then Ana :lol: . I mean seriously, last year she said she wasn't gonna play Fed cup if Dokic didn't play as she believed they didnt stand a chance. And only recently she decided to play :confused: knowing what a shit team we have.
I think she knew Ana wasn't going to play, thus this was a chance for her to still remain true serb and be favourite amongst serbian people?
I'm not starting a fight between Ana and JJ its just strange. :cool:
What do you think?
Also I think Ana ia a bit of a stuck-up bitch for refusing to make her debute in Fed cup by playing for serbia. :fiery: :o

I think she's playing because she knows that without her there is a big chance that the team would be relegated.

daniela86
Apr 9th, 2005, 09:28 PM
I think she's playing because she knows that without her there is a big chance that the team would be relegated.
i agree :) and i think that our team still has a chance even without Ana and that JJ is aware of it :)