PDA

View Full Version : Anyone here speak Czech?

Bacardi
Oct 6th, 2004, 12:37 AM
Anyone in here know Czech? If so is there anyway you can give me a rough, general run down of what the article below says. Like about the guy's injury and what he's doing playing there, etc. I would really really appreciate it :help: :)

Premiéra Pavla Kubiny
Třinec 4. října - [ BUŠ ] -Poprvé se v dresu Vítkovic objevil v této sezóně mohutný bek a vítěz Stanley Cupu Pavel Kubina. A hned byl na ledě cítit, zapojoval se do hry v přesilovkách i oslabení, jeho důraz pocítili soupeřovi útočníci u mantinelu. Ačkoliv se ještě rozehrával, je poznat, že Vítkovice získaly do svých obranných řad výraznou posilu.

O Vašem startu se již spekulovalo delší dobu, proč jste nastoupil až dnes?
Původně jsem chtěl hrát již v úterý a tahalo mě to už na led, ale přijel jsem zpátky domů až v pátek odpoledne a neměl jsem ještě moc natrénováno. Nechtěl jsem jít do zápasu s tím, že bych jej odehrál na 60 nebo 70 procent. Chtěl jsem začít venku a jsem rád, že jsem do hry mohl zasáhnout zrovna dnes v Třinci.
V Třinci jste nakonec získali bod...
Měli jsme hodně oslabení a proto jsme trávili mnoho času v našem obranném pásmu. Produkovali jsme zbytečné fauly a proto jsme se museli s tlakem soupeře vyrovnávat. Nakonec se to podařilo.
Co Vám dělalo největší problémy?
Každé začátky jsou těžké a určitě bylo vidět, že jsem poprvé na ledě. Neodehrál jsem žádné přáteláky jako ostatní kluci, kteří v tomhle mají náskok. Nechci se na to ale vymlouvat. Určitě musím zlepšit časování přihrávky a také střelu, protože jsem se dostal do tří dobrých střeleckých šancí a aspoň jednu z nich bych měl proměňovat.
Také jste se zúčastnil dvou potyček...
Nebyly to žádné fauly, prostě to vyplynulo ze hry. V závěru zápasu tam Mezei zbytečně krosčekoval Varaďu zezadu, tak jsem musel zasáhnout.
Vy jste se musel vrátit před sezónou na týden zpět do Tampy, jak to probíhalo?
Musel jsem se vrátit do Tampy hlavně kvůli uzavření pojistky. Také mě chtěl vidět lékař, aby se mnou mohli tu pojistnou smlouvu uzavřít. Chtěl se mnou mluvit manažer a také jsem chtěl vidět, zda mi po těch hurikánech, které byly ve Spojených státech, stojí ještě můj dům. Bohužel když člověk pořád přelétá z Ameriky do Evropy, tak trpí organismus a já jsem dostal navíc angínu. Proto jsem tam nakonec musel zůstat 14 dní.
Jaký je pro Vás rozdíl mezi kluzišti v Evropě a Americe? Marek Malík si stěžoval, že si pomalu zvyká...
Dnes byla výhoda v tom, že v Třinci je menší kluziště. Ale problémy mám s pravidlem o červené čáře a také mi dělá problém hrát s plexisklem, protože se mi chránič hodně mlží. Hokej je ale v české extralize velice kvalitní, hrál se výborný hokej...
...přesto zápas skončil 0:0. Je to časté také v NHL?
Bezbrankových zápasů za sezónu moc není. Šance měly týmy na obou stranách, ale brankáři byli skvělí. Hlavně Pincák nám vychytal bod, měl tam místy neuvěřitelné zákroky. Takových zápasů se odehraje maximálně pět za sezónu.
Vy jste v loňské sezóně získal Stanley Cup. Jaké to pro Vás byly pocity a kdy jste si uvědomil, že jste dosáhl na tuto trofej?
Uvědomil jsem si to asi až jsem viděl Stanleyův pohár v Praze - Ruzyni. To už jsem tomu musel stoprocentně uvěřit. Pocity to pro mě byly skvělé, jsem moc rád, že se mi to podařilo s Tampou, kde jsem vlastně v devatenácti letech začínal. Tehdy jsme byli nejslabší klub a nikdo nám nevěřil, že bychom mohli něco uhrát. Částečně to bylo štěstím a částečně vůlí, že jsme to dokázali. Důležité bylo, že jsme spolu dlouho pohromadě, asi patnáct kluků už tři roky hraje stabilně spolu.
Takže je pro Vás možná škoda, že NHL nezačala...
Určitě je to škoda. V Tampě jsme měli vyprodáno na všechny naše zápasy, je tam chuť a hlad po hokeji. Ale je tady pro mě další výzva. Hrát za svůj mateřský klub, za který jsem osm let nehrál. Liga v České republice je dobrá, kvalitou a nasazením se neliší moc od NHL a moc se těším.
Vítkovice přijelo podpořit dost fanoušků a často skandovali také Vaše jméno. Chtěl byste jim něco vzkázat?
Fanoušci byli skvělí, bylo jich tady opravdu hodně a celý zápas fandili. Jsou pro nás šestým hráčem na ledě. My se musíme dostat z menší krize a věřím, že přijdou i na domácí zápas. Chtěl bych jim poděkovat a doufám, že ve svém fandění budou pokračovat.

GBFH
Oct 6th, 2004, 04:17 AM
bump-o for danielle :)

Jeleno Benesovo
Oct 6th, 2004, 06:21 AM
Anyone in here know Czech? If so is there anyway you can give me a rough, general run down of what the article below says. Like about the guy's injury and what he's doing playing there, etc. I would really really appreciate it :help: :)

I dunno a single word in Czech but I know how to use online translators :cool:

usually online translations are very poor but at least you can understand the general subject of the text.

try this translator if none czech can help you:

http://www.translation-guide.com/free_online_translators.php

HectorMagnus
Oct 6th, 2004, 08:43 AM

Premiéra Pavla Kubiny
Třinec 4. října - [ BUŠ ] -Poprvé se v dresu Vítkovic objevil v této sezóně mohutný bek a vítěz Stanley Cupu Pavel Kubina. A hned byl na ledě cítit, zapojoval se do hry v přesilovkách i oslabení, jeho důraz pocítili soupeřovi útočníci u mantinelu. Ačkoliv se ještě rozehrával, je poznat, že Vítkovice získaly do svých obranných řad výraznou posilu.

O Vašem startu se již spekulovalo delší dobu, proč jste nastoupil až dnes?
Původně jsem chtěl hrát již v úterý a tahalo mě to už na led, ale přijel jsem zpátky domů až v pátek odpoledne a neměl jsem ještě moc natrénováno. Nechtěl jsem jít do zápasu s tím, že bych jej odehrál na 60 nebo 70 procent. Chtěl jsem začít venku a jsem rád, že jsem do hry mohl zasáhnout zrovna dnes v Třinci.
V Třinci jste nakonec získali bod...
Měli jsme hodně oslabení a proto jsme trávili mnoho času v našem obranném pásmu. Produkovali jsme zbytečné fauly a proto jsme se museli s tlakem soupeře vyrovnávat. Nakonec se to podařilo.
Co Vám dělalo největší problémy?
Každé začátky jsou těžké a určitě bylo vidět, že jsem poprvé na ledě. Neodehrál jsem žádné přáteláky jako ostatní kluci, kteří v tomhle mají náskok. Nechci se na to ale vymlouvat. Určitě musím zlepšit časování přihrávky a také střelu, protože jsem se dostal do tří dobrých střeleckých šancí a aspoň jednu z nich bych měl proměňovat.
Také jste se zúčastnil dvou potyček...
Nebyly to žádné fauly, prostě to vyplynulo ze hry. V závěru zápasu tam Mezei zbytečně krosčekoval Varaďu zezadu, tak jsem musel zasáhnout.
Vy jste se musel vrátit před sezónou na týden zpět do Tampy, jak to probíhalo?
Musel jsem se vrátit do Tampy hlavně kvůli uzavření pojistky. Také mě chtěl vidět lékař, aby se mnou mohli tu pojistnou smlouvu uzavřít. Chtěl se mnou mluvit manažer a také jsem chtěl vidět, zda mi po těch hurikánech, které byly ve Spojených státech, stojí ještě můj dům. Bohužel když člověk pořád přelétá z Ameriky do Evropy, tak trpí organismus a já jsem dostal navíc angínu. Proto jsem tam nakonec musel zůstat 14 dní.
Jaký je pro Vás rozdíl mezi kluzišti v Evropě a Americe? Marek Malík si stěžoval, že si pomalu zvyká...
Dnes byla výhoda v tom, že v Třinci je menší kluziště. Ale problémy mám s pravidlem o červené čáře a také mi dělá problém hrát s plexisklem, protože se mi chránič hodně mlží. Hokej je ale v české extralize velice kvalitní, hrál se výborný hokej...
...přesto zápas skončil 0:0. Je to časté také v NHL?
Bezbrankových zápasů za sezónu moc není. Šance měly týmy na obou stranách, ale brankáři byli skvělí. Hlavně Pincák nám vychytal bod, měl tam místy neuvěřitelné zákroky. Takových zápasů se odehraje maximálně pět za sezónu.
Vy jste v loňské sezóně získal Stanley Cup. Jaké to pro Vás byly pocity a kdy jste si uvědomil, že jste dosáhl na tuto trofej?
Uvědomil jsem si to asi až jsem viděl Stanleyův pohár v Praze - Ruzyni. To už jsem tomu musel stoprocentně uvěřit. Pocity to pro mě byly skvělé, jsem moc rád, že se mi to podařilo s Tampou, kde jsem vlastně v devatenácti letech začínal. Tehdy jsme byli nejslabší klub a nikdo nám nevěřil, že bychom mohli něco uhrát. Částečně to bylo štěstím a částečně vůlí, že jsme to dokázali. Důležité bylo, že jsme spolu dlouho pohromadě, asi patnáct kluků už tři roky hraje stabilně spolu.
Takže je pro Vás možná škoda, že NHL nezačala...
Určitě je to škoda. V Tampě jsme měli vyprodáno na všechny naše zápasy, je tam chuť a hlad po hokeji. Ale je tady pro mě další výzva. Hrát za svůj mateřský klub, za který jsem osm let nehrál. Liga v České republice je dobrá, kvalitou a nasazením se neliší moc od NHL a moc se těším.
Vítkovice přijelo podpořit dost fanoušků a často skandovali také Vaše jméno. Chtěl byste jim něco vzkázat?
Fanoušci byli skvělí, bylo jich tady opravdu hodně a celý zápas fandili. Jsou pro nás šestým hráčem na ledě. My se musíme dostat z menší krize a věřím, že přijdou i na domácí zápas. Chtěl bych jim poděkovat a doufám, že ve svém fandění budou pokračovat.

First match of Pavel Kubina
For the first time, Pavel Kubina started in team Vitkovice and even if it was his first match of the season, he was quite solid, played in power play and in 4 on 5 situation, using his forcing game. Even in his first match it was clear that HC Vitkovice got a great player.

Q: Why did you start as late as in match against HC Trinec?
A: I wanted to play on Tuesday but I came there on Friday and didn't train too much so I didn't want to play when I was about 60 or 70 % fit. And I rather wanted to play my first game on rival's stadium.
Q: And Vitkovice got a point....
A: Yes, but we played many times 4 on 5 so the game was mostly in our zone, there were many needless faul's so we were under constant pressure.
Q: Did you have any problem?
A: Well, I have to impove some things, pass better and of course to train more to be completely prepared.
Q: You even took part in skirmish....
A: Yeah, but it was in the game, I had to protect our man against other player.
Q: You had to came back to Tampa for one week, what happened?
A: Because of my insurance and Tampa Bay's doctor wanted to see me. And I wanted to know if was my house ok, because of hurricanes....But I got flu and had to stay there for 14 days.
Q: Hockey here and in NHL? Do you see any difference?
A: Yeah, rules are bit different but we have to get used to it.
Q: The match finished 0:0. Is it common to have a 0:0 match in NHL?
A:No, it's an exception. Only several matches in a season when goaltenders are as great as they were in that match. Our goalie was great, had great saves.
Q: You're last years' winner of Stanley Cup, could you express your feelings?
A: Well, I realized it when I had a Cup at the Prague airport, that was the first time I really realized it. It's a great feeling, it was a luck and will that we made it. And I was happy that I won with Tampa BAy when I had started to play as 19 years old. We were underdogs but we made it thanks to the team of about 15 players who played 3 years together without any change.
Q: So you want NHL to start, as you said, you're great gang.
A: Definitely. Our matches are sold out, crowd is great and very supportive. But right now, I'm happy to play in a club when I started with my hockey career. Czech extra-league of hockey is good as well, many good players and teams.
Q:Vitkovice has got many fans, they were also applauding you're name....
A: Fans are great, very supportive and I want to say them, that we'll do our best to play as good as possible.

HectorMagnus
Oct 6th, 2004, 08:44 AM
Well I translated it for You, excuse my English language mistakes. :)

HectorMagnus
Oct 6th, 2004, 06:05 PM
You're interested in Pavel Kubina as I can see so if you have a chance, watch Czech television, programm 2 (CT2) on Saturday at 16:45, there will be a live match Vitkovice against Liberec. :wavey:

Bacardi
Oct 6th, 2004, 06:10 PM
Thanks HectorMagnus, I owe you so much for that! :hug: :wavey: :)

Since I live in the USA, I won't be seeing any hockey. Unless I found a way to get a satellite to pick up international stations. :sad:

HectorMagnus
Oct 6th, 2004, 06:15 PM
Thanks HectorMagnus, I owe you so much for that! :hug: :wavey: :)

Since I live in the USA, I won't be seeing any hockey. Unless I found a way to get a satellite to pick up international stations. :sad:

hope it's at least something you wanted, if you need more just write it.

since Czech NHL stars are playing at home, there are some articles about it on www.idnes.cz or www.hokej.cz

that match I mentioned only if you had a chance and you hadn't so forget about it :)

Bacardi
Oct 6th, 2004, 07:54 PM
I once had a satellite when I was little, that would pick up international stations. But of course it was one of those huge dish things that took like an hour to move from one place to another. Maybe i need to find out if the one we have still works? :lol:

Thanks for the links to the websites, those will help me out. I'm trying the best way I can to follow Pavel's career over there since he's not playing in the NHL. I'm also trying to see if HC Vitkovice puts up an online store so I can attempt to order myself a Kubina jersey. I have one of his jerseys from the Czech Olympic team.... I ordered it from a guy in Prague actually. :) But it seems like it might be harder to track down a HC Vitkovice one. :(

Frank
Oct 6th, 2004, 09:38 PM
I thought you were Czech yourself...:o

BritneySpearsIsHot
Oct 9th, 2004, 11:39 PM
I could have helped, but am too late..........as usual :o