PDA

View Full Version : Sunday's OOP!


Chance
Aug 14th, 2004, 01:52 PM
http://www.athens2004.com/en/TennisLiveResults/results/live#

Wiggly
Aug 14th, 2004, 03:43 PM
Good luck Daniela! :bounce:

Experimentee
Aug 14th, 2004, 03:55 PM
Good luck:

V.Williams
J.Zheng
P.Mandula
T.Tanasugarn
YJ.Cho
F.Zuluaga
S.Obata
A.Kremer
S.Asagoe
B.Strykova
Navratilova/Raymond
Mauresmo/Pierce
C.Rubin
D.Hantuchova
Medina/Sanchez-Vicario
Morigami/Obata
D.Randriantify

Mathijs
Aug 14th, 2004, 04:37 PM
The very best of luck:


Barbora Strycova :hearts:

Libuse Prusova/Barbora Strycova :worship:

Daniela Hantuchova :hearts:

Petra Mandula :worship:

Karolina Sprem :drool:

Lubomira Kurharjkova/Martina Sucha :bounce:

-

Linnie
Aug 14th, 2004, 05:54 PM
In another format (from the ITF site):

Order of Play Sunday 15 August

Centre Court

Day session - Starting at 10:00
(WC) Melinda Czink (HUN) v (6) Venus Williams (USA)
Flavio Saretta (BRA) v (2) Andy Roddick (USA)

Night Session - Not before 17:00
(1) Justine Henin-Hardenne (BEL) v Barbora Strycova (CZE)
Jiri Novak (CZE) v (4) Tim Henman (GBR)
(WC) Yuliya Beygelzimer/Tetyana Perebiynis (UKR) v (3) Martina Navratilova/Lisa Raymond (USA)

Court 1

Day session - Starting at 10:00
(8) Ai Sugiyama (JPN) v Jie Zheng (CHN)
(5) Juan Carlos Ferrero (ESP) v Hicham Arazi (MAR)

Night Session - Not before 17:00
Karol Kucera (SVK) v (9) Marat Safin (RUS)
(WC) Eleni Daniilidou/Christina Zachariadou (GRE) v Amelie Mauresmo/Mary Pierce (FRA)
(3) Michael Llodra/Fabrice Santoro (FRA) v Xavier Malisse/Olivier Rochus (BEL)

Court 2

Day session - Starting at 10:00
Max Mirnyi (BLR) v (11) Juan Ignacio Chela (ARG)
(16) Fernando Gonzalez (CHI) v (WC) Konstantinos Economidis (GRE)

Night Session - Not before 17:00
(8) Sebastien Grosjean (FRA) v Luis Horna (PER)
Mario Ancic (CRO) v Tommy Haas (GER)
(1) Svetlana Kuznetsova/Elena Likhovtseva (RUS) v Libuse Prusova/Barbora Strycova (CZE)

Court 3

Day session - Starting at 10:00
Robin Soderling (SWE) v Feliciano Lopez (ESP)
Gregory Carraz (FRA) v (INV) Marcos Baghdatis (CYP)

Night Session - Not before 17:00
(16) Chanda Rubin (USA) v Samantha Stosur (AUS)
Daniela Hantuchova (SVK) v Claudine Schaul (LUX)
Arnaud Clement/Sebastien Grosjean (FRA) v (4) Wayne Black/Kevin Ullyett (ZIM)

Court 4

Day session - Starting at 10:00
Petra Mandula (HUN) v (10) Patty Schnyder (SUI)
Tamarine Tanasugarn (THA) v (INV) Angelique Widjaja (INA)

Night Session - Not before 17:00
Nathalie Dechy (FRA) v (7) Paola Suarez (ARG)
Mardy Fish (USA) v Jonas Bjorkman (SWE)
(WC) Anabel Medina Garrigues/Arantxa Sanchez-Vicario (ESP) v (7) Paola Suarez/Patricia Tarabini (ARG)

Court 5

Day session - Starting at 10:00
(WC) Kaia Kanepi (EST) v Yoon Jeong Cho (KOR)
(14) Nicolas Kiefer (GER) v (ALT) Vladimir Voltchkov (BLR)

Night Session - Not before 17:00
(WC) Victor Hanescu/Andrei Pavel (ROM) v Nicolas Kiefer/Rainer Schuettler (GER)
Yves Allegro/Roger Federer (SUI) v Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL)
Nathalie Dechy/Sandrine Testud (FRA) v Tina Krizan/Katarina Srebotnik (SLO)

Court 6

Day session - Starting at 10:00
Jelena Jankovic (SCG) v Fabiola Zuluaga (COL)
(WC) Victor Hanescu (ROM) v (WC) Wayne Arthurs (AUS)

Night Session - Not before 17:00
Mikhail Youzhny (RUS) v Xavier Malisse (BEL)
Fernando Gonzalez/Nicolas Massu (CHI) v Mark Knowles/Mark Merklein (BAH)

Court 7

Day session - Starting at 10:00
Jarkko Nieminen (FIN) v (WC) Yen Hsun Lu (TPE)
Maja Matevzic (SLO) v Saori Obata (JPN)

Night Session - Not before 17:00
Akiko Morigami/Saori Obata (JPN) v (WC) Melinda Czink/Aniko Kapros (HUN)
Gisela Dulko (ARG) v (12) Karolina Sprem (CRO)

Court 8

Day session - Starting at 10:00
Mariano Zabaleta (ARG) v (WC) Hyung Taik Lee (KOR)
Maria Vento-Kabchi (VEN) v Anne Kremer (LUX)

Night Session - Not before 17:00
(WC) Tetyana Perebiynis (UKR) v (INV) Dally Randriantefy (MAD)
(WC) Cara Black (ZIM) v Tina Pisnik (SLO)

Court 9

Day session - Starting at 10:00
Daniel Nestor/Frederick Niemeyer (CAN) v (WC) Karol Beck/Dominik Hrbaty (SVK)
(11) Francesca Schiavone (ITA) v Shinobu Asagoe (JPN)

Night Session - Not before 17:00
Silvia Farina Elia/Francesco Schiavone (ITA) v Lubomira Kurhajcova/Martina Sucha (SVK)
(WC) Igor Andreev/Nikolay Davydenko (RUS) v Agustin Calleri/David Nalbandian (ARG)

ITFTOUR
Aug 14th, 2004, 05:55 PM
Goooooo:

Melinda
Flavio
Barbora
Jiri
Karol
Mika & Fabrice
Mario
Claudine
Arnaud & Seb
Paola
Jonas
Paola & Patricia
Mariusz & Marcin
Tina & Kata (But Sandrine & Nathalie too)
Jelena
Mikhail
Mark & Mark
Maja
Karolina
Anne

:bounce:

ITFTOUR
Aug 14th, 2004, 05:56 PM
Akiko & Saori too!

ITFTOUR
Aug 14th, 2004, 05:58 PM
And Andrei Pavel :D

tommystar
Aug 14th, 2004, 06:02 PM
Any news which courts have cameras?

Kutuzova
Aug 14th, 2004, 08:08 PM
will Strycova's match be shown in the us?

pcrtennis
Aug 14th, 2004, 08:50 PM
Go Ai, Shinobu, Saori, Akiko, Dally, Tammy and Angie!

Elisse
Aug 14th, 2004, 10:40 PM
Good Luck:

Daniilidou/Zachariadou :hearts: :kiss:
Konstantinos Economidis :D
Feliciano Lopez ;)
Suarez/Tarabini :D
Gisela Dulko :kiss:
Francesca Schiavone :D



:bounce: http://www.wtaworld.com/images/flags/Greece.gif :bounce: http://www.wtaworld.com/images/flags/Greece.gif :bounce:

Gerri
Aug 14th, 2004, 10:48 PM
Good luck

Justine :D
Dani :)
Amelie/Mary :rocker2:
Martina/Lisa
Seb
Xavier/Olivier :kiss:
Tim
Juan Carlos :drool:
Mario

SzavayFi
Aug 14th, 2004, 10:54 PM
Go, Go dani, Go, go, go Dani! I say Da! you say NI! DA!-----NI!!! DA!----NI!!!!

lol good luck daniela