PDA

View Full Version : JUNIORS


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18

  1. 2nd ITF Junior Tlemcen,Algeria,G5 (winner: A.Hesse)
  2. National German Junior Championchips (U18 Winner: Dominice Ripoll)
  3. glushko rulez!!
  4. Junior Challenge,Kramfors,Sweden,G4 (winner: L.Meccico)
  5. Malaysia ITF International Junior Championship,G4 (winner: A.Voicu)
  6. Panama Bowl,G4 (winner: F.Segarelli)
  7. Chief Minister's Cup ITF Malaysian World Junior Championships,G1 (winner: L.Zhang)
  8. 18th Mitsubishi-Lancer International Championships,Philippines,G1 (winner: L.Zhang)
  9. 25th Perin Memorial,Croatia,G1 (winner: S.Halep)
  10. any results yet from the under 18 itf in algeria
  11. 6th ITF Junior Oran,Algeria,G4 (winner: J.Jullien)
  12. ITF West Africa Juniors Circuit,Nigeria,G4 (winner: C.Potgieter)
  13. DUNLOP Japan Open Junior Tennis Championships,G1 (winner: K.Lykina)
  14. 5th Sfax Tournament, Tunisia, Grade 3, winner: K.Mladenovic
  15. ITF West Africa Juniors Circuit,Benin,G4 (winner: C.Potgieter)
  16. Maxxis Cup International Junior Championship,Taipei,G4 (winner: Y.L.Miao)
  17. Tennis Express ITF Championships,USA,G4 (winner: K.Wong)
  18. Luxilon Cup Draw & Results (winner: S.Cirstea)
  19. Copa Vendimia,Argentina,G5
  20. Malta ITF Junior Tournament - Grade 5 (winner: K.Kirilov)
  21. 6th Monastir Tournament, Tunisia, Grade 3 (winner: M.Nowak)
  22. XIV Taca International Maia Jovem - Tennis Europe 14 & Under Category 1.
  23. ITF JUBILEE SCHOOL 14 & Under Asian Champs 26 Mar - 08 Apr 2007
  24. Israel ITF Junior Tournament 1,G4 (winner: M.Spremo)
  25. Sutton ITF Junior Event,G5 (winner: J.Konta)
  26. GROUP A: Who is your favourite junior?
  27. GROUP B: Who is your favourite junior?
  28. GROUP C: Who is your favourite junior?
  29. GROUP D: Who is your favourite junior?
  30. GROUP E: Who is your favourite junior?
  31. 32nd City of Florence International Tournement,G2 (winner: S.Halep)
  32. 1st Torneo ITF Junior Benicarlo,Spain,G5 (winner: M.Zavenska)
  33. Open Junior de Cap D'ail Junior Open, G2 (winner: A.Pavlyuchenkova)
  34. Pascuas Bowl,Paraguay,G4 (winner: V.Cepede)
  35. draws for under 18's itf in spain?
  36. International Junior Championships of Botswana,G3 (winner: A.Oates)
  37. 18° Citta' Di Livorno - - Tennis Europe 14 & Under Category 1.
  38. USTA International Spring Championships,G1 (Winner: S. Jones)
  39. Notts ITF Junior Tournament,G5 (winner: J.Jackson)
  40. Campeonato Internacional Junior Ribarroja del Turia,Spain,G5 (winner: M.Zanevska)
  41. Asian Closed Junior Tennis Championships,GB1 (winner: K.C.Chang)
  42. Single handed backhand?
  43. 2nd Round: Your Favourite Junior Competition: Group A
  44. 2nd Round: Your Favourite Junior Competition: Group B
  45. 2nd Round: Your Favourite Junior Competition: Group C
  46. 2nd Round: Your Favourite Junior Competition: Group D
  47. Saadia Rees ITF Junior Tournament,Israel,G4 (winner: C.Astrugo)
  48. 27th Tashkent International Junior Tournament,G3 (winner: V.Yemialyanava)
  49. African Closed Championships, Gaborone,Botswana
  50. Istres 2007 - G2 (winner: K.Lykina)
  51. Tournoi International Junior de Saint-François (winner: G.Bruzzone)
  52. V Open Obralia International,Spain,G3 (winner: A.Kontratevidi)
  53. Alex Podolsky ITF Junior Tournement,Israel,G4 (winner: M.Spremo)
  54. Mostar Open U18,Bosnia/Herzegovina,G5 (winner: E.Burgic)
  55. SEMI FINAL 2: WTAWorld's Favourite Junior Competition
  56. SEMI FINAL 1: WTAWorld's Favourite Junior Competition
  57. The Easter Bowl ITF Tennis Championships (winner: G.Brodsky)
  58. All Canadian ITF Junior Championships (winner: R.Marino)
  59. Jeju International Junior Championships 2007 - April 17-22, 2007, G5
  60. 11th Namangan International Junior Tournament,Uzbekistan,G3 (winner: A.Sotnikova)
  61. Kenana Cup,Bulgaria,G5 (winner: B.Otashliyska)
  62. Tamaryn Hendler
  63. Campeonatos Internacionales ITF tournement,Valencia,G3 (winner: J.Konta)
  64. THE FINAL: WTAWorld's Favourite Junior Competition
  65. Open International Juniors de Beaulieu sur Mer,G1
  66. The 29th INTERSPA Slovakia Cup,G2 (winner: R.Tabakova)
  67. Lee Duk Hee Cup Korea International Junior Championships,G3 (winner: S.Han)
  68. 2007 World Junior Tennis (U14's) Asia/Oceania qualies
  69. Plovdiv Cup,Bulgaria,G4 (winner: K.Kirillova)
  70. Guru Cup - 24th International Tournament of Salsomaggiore,G2 (winner: P.Hercog)
  71. ITF Spring Circuit IN Spring, Texas,G5 (winner: C.Sardinha)
  72. Top junior Sharon Finchman takes a break from tennis
  73. Donetsk Cup,Ukraine,G3 (winner: A.Sotnikova)
  74. 31st Mamaia-Sen Junior ITF Tournament,Romania,G3 (winner: S.Zaniewska)
  75. ITF Spring Circuit, Texas,G4 (winner: A.Anghelescu)
  76. 25th Torneo Internazionale Citta di Prato,G2 (winner: R.Tabakova)
  77. 2007 Junior Fed Cup Asia/Oceania qualies
  78. Roland Garros Junior Championships (winner: A.Cornet)
  79. La Vie Sport Junior Cup Villach,Austria,G2 (winner: L.Jurikova)
  80. 29th International Junior Citta di Santa Croce Italy G1 (winner: B.Jovanovski)
  81. Enka ITF Junior,Turkey,G5 (winner: C.Magnusson)
  82. 1st Chile Junior Open,G5 (winner: C.Silva)
  83. Instirig Cup,Romania,G5 (winner: C.E.Hristea)
  84. TSZ Cup,Togliatti-Russia,G4 (winner: R.Bakieva)
  85. 28th International Spring Bowl,Austria,G2 (winner: Y.M.Zhou)
  86. TED - Istanbul,G5 (winner: P.Jurova)
  87. 48th Trofeo Bonfiglio,Italy,GA (winner: A.Pivovarova)
  88. Montenegro Open,Podgorica,G4 (winner: A.Krunic)
  89. Samara Cup,Russia,G4 (winner: R.Bakieva)
  90. 43rd Astrid Bowl Charleroi,G1 (winner: M.Brengle)
  91. The Junior Championships, Wimbledon (winner: U.Radwanska)
  92. Results from the under 16 events in italy this week
  93. Estonian Junior Open,G4 (winner: I.Dapkute)
  94. Tennis Sweden Junior Cup,G5 (winner: C.Magnusson)
  95. Copa Cariari,Costa Rica,G5 (winner: K.Sher)
  96. ITF Juniors - Roehampton,G1 (winner: P.Kvitova)
  97. 15th International Junior Tournament of Offenbach/Main,Germany,G1 (winner: K.Pervak)
  98. Who will win Roland-Garros ?
  99. Junior Roland Garros : Sunday OOP & Scores
  100. Nepliget Cup,Hungary,G4 (winner: Z.Miko)
  101. Kalle Anka Cup (Swedish Junior Championships) July 2007
  102. RUC Tennis International Junior Open,Morocco,G4 (winner: V.Ivakhnenko)
  103. Junior Roland Garros : Monday OOP & Scores
  104. IX Copa Cristal,El Salvador,G4 (winner: K.Sher)
  105. Junior RG : Tuesday OOP & Scores
  106. Riad 21,Morocco,G3 (winner: H.Orlik)
  107. Ozerov Cup,Russia,G3 (winner: M.Sirotkina)
  108. Two mothers hard work and sacrifice. Two daughters talent and drive. Two rising stars
  109. XVI Copa Mundo Maya,Guatemala,G4 (winner: P.Calderon)
  110. USTA International Grass Court Championships,G3 (winner: G.Paz)
  111. Raquette D'Or,Morocco,G2 (winner: T.Raykova)
  112. Under 10 Year Old Rankings
  113. Epitok Cup,Hungary,G2 (winner: A.Damaschin)
  114. 8th Gerry Weber Junior Open,Germany,G2 (winner: U.Radwanska)
  115. International Tennis Championships,Kyrgyzstan,G5 (winner: T.Ignatchenko)
  116. Thamrin Cup 2007 International Junior Championships/Jakarta/G4 (winner: J.Rompies)
  117. ITF Junior New Caledonia,G5 (winner: H.Sheahan)
  118. ITF Junior Cup Copenhagen,G4 (winner: A.A.Marenko)
  119. Babolat Cup, Tbilisi, G5 (winner: E.Gorgodze)
  120. Bank of Bermuda Foundation ITF Junior Circuit Tournament,G5 (winner: N.Gilchrist)
  121. Copa Horizontes de la Amistad,Cuba,G5 (winner: J.Escalona)
  122. Prokom Cup,Poland,G4 (winner: M.Linette)
  123. Eastbourne Junior Event
  124. Head Cup,Ukraine,G3 (winner: K.Byelcheva)
  125. Mediterranee Avenir,Morocco,G2 (winner: T.Raykova)
  126. Photos from Junior Tournaments
  127. has Jennifer-Lee Heinser ever turned pro?
  128. Spanish Junior Championships
  129. ONEJECT INDONESIA International Junior Championships,G4 (winner: J.Rompies)
  130. Radenska Open,Slovenia,G4 (winner: Z.Luknarova)
  131. Danish Junior Cup,G5 (winner: A.A.Marenko)
  132. Air Pacific South Pacific Open Junior Championships,Fiji,G4 (winner: H.Ericksen)
  133. Securtiy & General International Junior Championships,Bahamas,G5 (winner: R.Marino)
  134. ITF Junior Circuit Istanbul,G5 (winner: E.Firat)
  135. Tournoi International Junior de la Ville de Tunis,Tunisia,G3 (winner: A.Guarachi)
  136. Biesterbos Open,Netherlands,G2 (winner: L.Kerkhoven)
  137. Toyota Open,Thailand,G4 (winner: Z.Yang)
  138. 14th Aruba International Junior Tournament,G4 (G.Coglitore)
  139. New Zealand 18 & Under Indoor Championships,G4 (winner: M.Inoue)
  140. 7th Carthago Cup,Tunisia,G4 (winner: A.Guarachi)
  141. 25 Bruchkoebeler Head Cup,Germany,G4 (winner: A.Delefortie)
  142. German Junior Open 2007,Essen,G1 (winner: K.Pervak)
  143. Wimbledon - OOP + Scores Tuesday
  144. Ostroh Academia Cup,Ukraine,G5 (winner: L.Tsurenko)
  145. Darwin ITF Junior Championships - July 11 (winner: M.Inoue)
  146. Junior Wimbledon : Wednesday OOP & Scores
  147. Governor Cup,Russia,G4 (winner: A.Rapoport)
  148. Junior Wimbledon : Thursday OOP & Scores
  149. Junior Wimbledon : Friday OOP & Scores
  150. 2007 European Summer Cup-Draw's Results (18's 16's 14's)
  151. ITF Mercedes Cup,Thailand,G4 (winner: K.Narattana)
  152. Ranka Junior Open,Finland,G5 (winner: U.Eikeri)
  153. ITF Corfu Cup,Greece,G5 (winner: V.Lukacs)
  154. The Scottish Junior International Championships,G5 (winner: H.Watson)
  155. Safina Cup,Czech Republic,G4 (winner: Z.Diyas)
  156. Palm Hills International Junior Championships,Egypt,G3 (winner: P.Ormaechea)
  157. St.Maarten Juniors Open,G4 (winner: L.Aguilar)
  158. Canadian U18 ITF Junior World Ranking Event,Vancouver,G5 (winner: R.Marino)
  159. 6th Mouhafaza Club International ITF Junior tournament,Syria,G4 (winner: P.Jurova)
  160. 2007 European Jr Championships-draws
  161. 6th AOTK Cup,Estonia,G4 (winner: A.Rapoport)
  162. Profils juniors players
  163. International Flower Bulb Tournament,Netherlands,G4 (winner: Q.Lemoine)
  164. Air-Berlin Junior Open,G4 (winner: V.Stephan)
  165. ITF Leeuwenbergh Open,Netherlands,G4 (winner: S.Oyen)
  166. 13th Sportastic Junior Open Wels,Austria,G1 (winner: S.Vogt)
  167. SA World of Tennis Junior ITF,South Africa,G2 (winner: J.Konta)
  168. 23rd Damascus International Junior Tournament,Syria,G4 (winner: P.Jurova)
  169. 86 Slazenger Winchester,G4 (winner: O.Smith)
  170. ITF Jamaica Junior Tournament,G4 (winner: F.Segarelli)
  171. Ex Pilsen Wilson Cup,Czech Republic,G3 (winner: K.Mladenovic)
  172. Smash International Junior Championships 2,Egypt,G2 (winner: P.Venkatesha)
  173. The Youth of the Capital,Kazakhstan,G5 (winner: S.Aliyeva)
  174. Northern Territory ITF,Australia,G3 (winner: J.Cuthbertson)
  175. Brussels International Junior Tournament,G5 (winner: S.Oyen)
  176. Swiss Junior Trophy,G5 (winner: K.Huba)
  177. RVTA Junior ITF,South Africa,G2 (winner: J.Konta)
  178. 5th Slim Zanat ITF Juniors,Algeria,G5 (winner: A.Ouahab)
  179. Donnybrook Junior International,Ireland,G5 (winner: L.Whybourn)
  180. Copa Merengue,Dominican Republic,G4
  181. Rushbrooke Junior International, Ireland, G5 (winner: N.Coveney)
  182. 13th Internacional Junior de Leiria, Portugal, G4 (winner: H.Orlik)
  183. USTA U18's Champs (winner WC for US Open)
  184. Week of 30 July ITF Junior event results.
  185. 12th Wilson - Tivoli Trophy,Romania,G4 (winner: I.Radu)
  186. Tampico Junior Cup,Mexico,G4 (winner: A.Granillo)
  187. Taça Diogo Napoles,Portugal,G4 (winner: C.Silva)
  188. Bishkek, Kyrgyzstan, Grade 4, winner: K.Palkina
  189. Domzale, Slovenia, Grade4, winner: L.-M. Hofmann
  190. Gaborone, Botswana, Grade 4, winner: C.Simmonds
  191. Windhoek, Namibia, Grade 4, winner: B. Swanepoel
  192. Ibague-Tolima, Colombia, Copa de las Naciones Amigas, Grade 5
  193. Castries, St.Lucia, Coca Cola Cup, Grade 5, winner: H.Berner
  194. Monterrey Contry Cup, Mexico, Grade 5, winner: Alejandra Granillo
  195. Vila do Conde, Portugal, Grade 3, winner: Oksana Pavlova
  196. Almere, McDonalds Flevoland, Netherlands, Grade 3, winner: Sofie Oyen
  197. Zilina, Slovak Republic, Grade 4, winner: Zuzana Luknarova
  198. Copa Club Farallones,Colombia,G5
  199. US Open Junior Championships, GA (winner: K.Kucova)
  200. Dema Cup,Bulgaria,G5 (winner: I.Shinikova)
  201. Mera Cup,Poland,G4 (winner: R.Bakieva)
  202. Canadian Open Junior Championships,G1 (winner: R.Marino)
  203. 2007 Air Pacific Oceania Junior Championships
  204. 2007 World Junior Tennis Finals (Prostejov)-winners USA
  205. 2nd Knokke Zoute Junior Championship,Belgium,G3 (winner: J.Toljan)
  206. Clermont-Ferrand Junior Tournament,France,G4 (winner: A.Mukhametova)
  207. US Junior International Hard Court Championships,G3 (winner: J.Curtis)
  208. Revita Open,Macedonia,G5 (winner: A.Filipovski)
  209. Nuevo Leon, Mexico, Grade 5, winner: Alejandra Granillo
  210. Pakistan ITF International Junior Championships,G5 (winner: S.Dayal)
  211. Belarus Cup,G5 (winner: D.Kuchmina)
  212. Al Shams II, Cairo, Egypt, Grade 5, winner: Anna Morgina
  213. Torneo Internacional Juvenil de Yaracuy,Venezuela,G5 (winner: B.B.Arias)
  214. Al Shams I, Cairo, Egypt, Grade 5, winner: Stephanie Hirsch
  215. Split, CRoatia, Grade 5, winner: Dijana Banovec
  216. Education Cup by Alkomtrans,Latvia,G5 (winner: I.Dapkute)
  217. Luxembourg Outdoor Junior Open,G4 (winner: A.Delefortie)
  218. Valencia Junior Open,Venezuela,G5 (winner: A.Salut)
  219. Hyogo International Junior Tournament,Japan,G5 (winner: A.Koga)
  220. ProSigma Open,Slovenia,G4 (winner: J.Kajtazovic)
  221. Budaörs Cup,Hungary,G3 (winner: M.Spremo)
  222. Al Fatah ITF Junior Tournament,Libya,G5 (winner: N.Abbes)
  223. Jug Open,Macedonia,G5 (winner: I.Stoica)
  224. Pakistan ITF International Junior Championships II,G5 (winner: S.Dayal)
  225. Riga Open by Parex,G4 (winner: A.A.Marenko)
  226. International Junior Tournament "Xunta de Galicia" Trophy,G5 (winner: P.Garrido)
  227. Aphrodite Cup,Cyprus,G4 (winner: G.De Wael)
  228. US Open Sunday Scores
  229. Sweden Junior Open,G5 (winner: H.Melander)
  230. 2nd Mostar Open of 2007,Bosnia & Herzegovina,G5 (winner: S.Njiric)
  231. Talentum Cup,Hungary,G5 (winner: R.L.Jani)
  232. 36th Brunei ITF Junior Circuit 2007 - SEPT. 3-9
  233. US Open Monday Scores
  234. Hyogo International Junior Tournament 2,G5 (winner: S.Yamamoto)
  235. US Open: Tuesday scores
  236. Caracas Junior Open,Venezuela,G5 (winner: G.Coglitore)
  237. Kentucky International Junior Tennis Derby,G1
  238. Zentiva Czech Junior Open,G2
  239. US Open: Wednesday OOP & Scores
  240. US Open:Thursday Scores
  241. US-Open Thursday Scores
  242. Cat's Pajamas US Open Report!
  243. US Open:Friday scores
  244. Siauliai ITF Junior Tournament,Lithuania,G5
  245. US Open:Saturday SF scores
  246. US OPEN Jr. Girls' Singles - Final
  247. China Junior Open,Beijing,G2
  248. Indian ITF Junior Tournament - Chennai,G5
  249. Pancevo International,Serbia,G3
  250. Osaka Mayor's Cup - World Super Junior Tennis Championships,GA (winner: K.Nara)