PDA

View Full Version : JUNIORS


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

  1. Brussels International Junior Tournament,G5
  2. Winchester, Grade5, winner: Lisa Radford
  3. Question
  4. 2006 European Summer Cups (U16's) Winners: Romania
  5. 2006 European Summer Cups (U18's) draws/results
  6. ITF Jamaica Junior Championships,G4 *Winner: K.Gajic*
  7. Egypt International Championships 2,G5 *Winner: J.Rae*
  8. The Youth of the Capital,Kazakhstan,G5 *Winner: A.Kolesnichenko*
  9. Northern Territory International,Australia,G3 *Winner: B.Sheed*
  10. 22nd Damascus International Junior Tournament,Syria,G4 *Winner: F.Al Nabhani*
  11. Donnybrook Cup, Ireland, Grade 5, winner: Jade Windley
  12. Forwardzone ITF Junior Tournament,South Africa,Grade 2
  13. "South Capital" Junior Tournament,Kazakhstan,Grade 4
  14. Copa Merengue,Dominican Republic,Grade 4
  15. Air Pacific Oceania Closed Junior Championships 2006 - GB2 - Acceptance list
  16. 11th Slovenian Junior Open,G4 *Winner: L.Mushraf*
  17. 12th Internacional Junior de Leiria,Portugal,G4 *Winner: I.Ivan*
  18. 2006 USTA National Champs-results Aug 6-13 (winner WC for US Open)
  19. International 18 & Under Tennis Championships - Bishkek,G4 *Winner: B.Duvanaeva*
  20. ZTK Junior Open,Slovenia,G4 *Winner: M.Nowak*
  21. ITF Rushbrooke Junior International,G5 *Winner: M.Levova*
  22. Maseru, Lesotho, Grade 4, winner: Monica Gorny
  23. WORLD JUNIOR TENNIS FINALS 2006 - Prostejov (Russia vs Ukraine in FINAL)
  24. JITIC, Central America & Caribbean Closed,El Salvador *Winner: P.Montez*
  25. Tampico Junior Cup,Mexico,G4
  26. Canadian Open-G1 Draws(Aug 28-Sep3)
  27. 11th Wilson - Tivoli Trophy Timisoara,G4
  28. Mbabane, Swaziland, Grade 4, winner: Monica Gorny
  29. *Test*
  30. Amman, Jordan, Grade 5
  31. Vila Do Conde Junior Tennis Cup,Portugal,G3 *Winner: N.Hofmanova*
  32. The 9th Int. Tournament U18,Slovakia,G4 *Winner: P.Smidova*
  33. Dema Cup,Bulgaria,G5 *Winner: J.Alawi*
  34. Castries, St.Lucia and Bogota, Colombia, Grade 5
  35. ITF Flevoland,Almere,Netherlands,G4 *Winner: A.Grymalska*
  36. Oceania Closed Junior Championships 2006
  37. US Junior International Hardcourt Championships, Grade 3 -- 21-25 august 2006
  38. US Open Entry List
  39. Maputo, Mozambique, Grade 4
  40. Mera Cup,Poland,G4 *Winner: K.Piter*
  41. Great new section at tenniseurope.org
  42. Monterrey and Farallones, Grade 5
  43. BRUNEI ITF JUNIOR CIRCUIT 2006 - Aug 28 till Sept 3
  44. 8th Sarawak Chief Minister's Cup 2006 - Sept 5-10 - Grade 3
  45. Clermont-Ferrand Junior Tournament,France,G4 *Winner: Y.Buchina*
  46. Did any of you ever watch Alisa Kleybanova playing ?
  47. The 1st Knokke Zoute Junior Championship,Belgium,G3 *Winner: J.Gavenko*
  48. French Championships 2006
  49. Epetion Cup 2006, Croatia, G5
  50. Movenpick Cup, Egypt, Grade 3, winner: Nadiya Kichenok
  51. ITF´s week of Aug21st
  52. ITF World Junior Tennis Championship Kuala Lumpur G4 (13-17 Sep 2006)
  53. Maribor, Grade 4, winner: Edyta Cieplucha
  54. Cairo , Egypt, Grade 2, winner: Lyudmyla Kichenok
  55. Budaörs, Hungary, Grade 3, winner: Ana Bogdan
  56. ITF´s week of Aug28th
  57. US Open Girls Q-draw
  58. Belarus Cup,G5 *Winner: H.Orlik*
  59. AS Open,Macedonia,G5 *Winner: S.Halep*
  60. Jurmala Cup,Latvia,G4 *Winner: K.Barbat*
  61. Sweden Junior Open,G5 *Winner: A.Brazhnikova*
  62. Aphrodite Cup,Cyprus,G4 *Winner: N.Bredl*
  63. Valencia Junior Open,Venezuela,G5 *Winner: M.Pezzotti*
  64. US Open Girls*Singles Main draw
  65. US Open - Sunday's OOP and Scores
  66. US Open - Monday's OOP and Scores ( 1 2 3 ... Last Page )
  67. Hyogo International Junior Tournament 2,G5 *Winner: C.Ogi*
  68. Kentucky International Junior Tennis Derby,USA,G1 *Winner: K.Milevskaya*
  69. China Junior I,G2 *Winner: S.H.Han*
  70. Pancevo International,Serbia & Montenegro,G3 *Winner: A.Veselinovic*
  71. Zentiva Czech Junior Open,G2 *Winner: P.Kvitova*
  72. IV Campeonato International de Mijas,Spain,G5 *Winner: Y.Kryvoruchko*
  73. US Open - Tuesday's OOP and Scores
  74. US Open: Wed scores
  75. Talentum Cup,Hungary,G5 *Winner: S.Vogt*
  76. US Open:Thursday OOP & Scores
  77. Friday OOP & Scores
  78. US Open Sat scores
  79. US Open 2006 FINAL scores
  80. Valencia International Junior Open,Venezuela,G5 *Winner: P.Ormachea*
  81. 8th Serbia and Montenegro Junior Open,G2 *Winner: K.Piter*
  82. Does anyone know this girl?[with a photo]
  83. Shymkent, Kazakhstan, Grade 5, winner: Albina Khabibulina
  84. Chennai, India, Grade 5, winner: Kyra Shroff
  85. Luzern Junior Trophy,Switzerland,G5 *Winner: A.Waibel*
  86. NBU Cup,Uzbekistan,G4 *Winner: A.Khabibulina*
  87. Osaka Mayor's Super Cup 2006-GA (Oct 9-14) draws
  88. Junior Fed Cup Finals - Barcelona, 26 Sep // 1 Oct (draws)
  89. San Antonio, Grade 4, winner: Tanya Raykova
  90. 2006 Tennis Europe Junior Masters - 16 & Under Girls and Boys?
  91. Sochi Cup,Russia,G5 *Winner: N.Guskova*
  92. China Junior II,G3 *Winner: L.Guo*
  93. Hyderabad, India, Grade 4, winner: Aki Yamasoto
  94. Vina del Mar, Chile, Grade 4, winner: Carla Lucero
  95. 2006 Girls Team U18 European Summer Cups - Final Stage - Lleida 21-23 Sept
  96. 11th Torneo Internacional Junior,Chile,G4 *Winner: V.Cepede*
  97. Illinois,G4 *Winner: V.Solovieva*
  98. Fergana, Uzbekistan, Grade 4, winner: Alexandra Kolesnichenko
  99. Canadian Itf World Ranking Event G4
  100. Grawe Junior Cup,Croatia,G4
  101. ITF Sri Lanka week 1,G5 *Winner: H.Park*
  102. U18 ITF World Ranking Event 2, G3 Montreal CANADA
  103. Torneo 2º Open Junior Chile,G5 *Winner: M.Arechavaleta*
  104. Come on the french Junior!!
  105. Dubai, United Arab Emirates, Grade 4, winner: Stephanie Cornish
  106. Hong Kong Open, Grade 4, winner: Hao-Ching Chang
  107. Willemstad, Curacao, Netherlands Antilles, Grade 5, winner: Lucia Kovarcikova
  108. Jerry Simmons Pan America Cup Closed, Grade 1, winner: Courtney Clayton
  109. Londrina, Brazil, Grade 5, winner: Adriana Pereira
  110. Ashgabat, Turkmenistan, Grade 5, winner: Vladislava Kuzmenkova
  111. tout sur Victoria Larriere ma chouchoute
  112. Sri Lanka II, Grade 5, winner_ Ye-Ji Mun
  113. Rungsted Kyst, Denmark, Grade 4, winner: Karen Barbat
  114. Mian Chang Cup International Junior Championships,G4 *Winner:I.H.Hwang*
  115. Orange Bowl help
  116. The El Paso Youth Tennis Centre ITF Tournament,G5 *Winner: T.Raykova*
  117. XXVI Bahia Open - Porto Seguro,G5 *Winner: F.Faria*
  118. Vierumäki, Finland, Grade 5, winner: Yana Buchina
  119. Montreal, Canada, Grade 3, winner: Chantal Beetham
  120. Pliskova twins (CZE) vs. Kichenok twins (UKR)
  121. ITF Thailand Open,G2 *Winner: S.Jones*
  122. Isabella Holland - Australia's Answer to the World!!
  123. Eddie Herr Entry Lists Are Available
  124. ITF Thailand Open,G2 : Photo Album
  125. Buenos Aires, Grade 5, winner: Malena Gordo
  126. Tats Open,Finland,G4 *Winner: Y.Gavenko*
  127. Tarkett Junior Open,Belgium,G4 *Winner: S.Halep*
  128. Jerry Simmons ITF Junior Circuit - South Carolina,G2 *Winner: M.D.Brito*
  129. Asia/Oceania Closed Championships,Bangkok,GB1
  130. Junior series feed ups
  131. La Vella, Andorra, Grade 5, winner: Maite Gabarrus
  132. 2006 Orange Bowl-GA (draws)
  133. Rama Gardens Hotel Junior Open,Thailand,G4 *Winner: Y.M.Zhou*
  134. Jerry Simmons Evert ITF Jr Tennis Classic,G4 *Winner: G.Paz*
  135. U 14/16 October
  136. Wismilak - Widjojo Soejono Junior Championships,Indonesia,G4 *Winner: M.Sacca*
  137. Patuju Junior Open,Bolivia,G5 *Winner: N.Miranda*
  138. Singapore International Junior Championships,G5 -*Winner: P.Conny*
  139. Solo Open International Junior Championships,G4 *Winner: M.Tumova*
  140. Peru Junior Open,G5 *Winner: S.Vidov*
  141. Eddie Herr International 2006 - Girls' 12 Main Draw
  142. Eddie Herr International 2006 (G1) Girls U18's
  143. Eddie Herr International 2006- Girls U16's
  144. Eddie Herr International 2006- Girls U14's
  145. Perth ITF Grade 5 *Winner: R.Houpapa*
  146. Phinma ITF Junior Tournement,Philippines,G4 *Winner: N.Guskova*
  147. Ecuador ITF,G5 *Winner: A.Voicu*
  148. Indian ITF Junior Tournament - Mumbai,G4 *Winner: P.Venkatesha*
  149. ITF East Africa Circuit 1 - Sudan,G5 *Winner: N.Smith*
  150. orange bowl..evert name on court again
  151. PTF will have a trial here - are you interested
  152. PHINMA/ITF Intl Junior Tournament 2,G4 *Winner: E.Titova*
  153. Copa Yucatan (G1) Dec 11-17 *Winner: K.Pervak*
  154. End of 2006: Projected Ranks
  155. Indian ITF Junior Tournament - Gurgaon,G4 *Winner: P.Venkatesha*
  156. XXIX Copa Internacional Corona Club Casablanca *Winner: J.Cohen*
  157. ITF East Africa Circuit 2- Ethiopia,G4 *Winner: S.Burman*
  158. Prince Cup,USA,G4 *Winner: N.Pantic*
  159. 2007 Australian Open Junior Championships GA (DRAWS)
  160. South Africa Junior ITF,G5 *Winner: A.Oates*
  161. ITF East Africa Circuit 3 - Kenya,G4 *Winner: S.Burman*
  162. Junior Orange Bowl 45th Intl. Tennis Championships
  163. Junior PTF - GA Casablanca Cup - The first ever Junior PTF!
  164. Suzelle Davin (ITF ranked junior player): sad news
  165. Open Letter To Nick Bollettieri: The Z-Generation is up and rising!
  166. European Winter Cup U14s
  167. European Winter Cup U16s
  168. Saddlebrook
  169. ITF Grade 2, New Delhi, India - January 8-13, 2007
  170. ITF Grade 3, Kolkata, India - January 15-20, 2007
  171. Copa Del Cafe,Costa Rica,G1 *Winner: A.Pivovarova*
  172. Salk Open,Sweden,G3 *Winner: A.Rus*
  173. Indian ITF Junior Tournament - Chandigarh,G3 *Winner: A.Kolesnichenko*
  174. Loo Yang Traralgon-G1 *Winner: J.Tinjic*
  175. Västerås ITF 2007, G5 *Winner: P.Rodionova*
  176. Bergheim, Austria, Grade 4, winner: Tetyana Arefeyeva
  177. Copa Gatorade, Venezuela (G1) Jan 8-14 *Winner: A.Pivovarova*
  178. Abu Dhabi, UAE, Grade 5, winner: Anna Rapoport
  179. New Dehli, India, Grade 2, winner: Alexandra Kolesnichenko
  180. ITF Saitama Junior Tennis,Japan,G5 *Winner: S.Otake*
  181. Optus Nottinghill International,Australia,G1 *Winner: P.Martic*
  182. Barranquilla Junior Tennis Tournament,Colombia,G1 *Winner: M.Duque*
  183. CASIO ITF Junior Tournament,Germany,G4 *Winner: H.Orlik*
  184. Hong Kong ITF Junior Tournement,G5 *Winner: S.Y.Kim*
  185. Magnolia Cup,Poland,G4 *Winner: V.Yemialyanava*
  186. 14th Slovak Junior Indoor Tournament,G2 *Winner: L.Jurikova*
  187. ONGC ITF Juniors,India,G3 *Winner: N.Pipiya*
  188. U14/U16 results 2007/2008
  189. Prerov, Czech Republic, Grade 1, winner: P.Kvitova
  190. entry lists for under 14 teen tennis?
  191. Junior Aus Open - OOP & Scores Sunday
  192. BKSP International Junior Championships,G4 *Winner: K.Shroff*
  193. Junior Aus Open: Mon OOP & Scores
  194. Who'll win in Melbourne?
  195. 2007 Aus Open Reports and Interviews (MP3)
  196. Cuenca ITF Junior Tournament, Ecuador, G2 (Winner: *Cecil*)
  197. Junior Aus Open: Tue OOP & Scores
  198. A.O.2007 Junior RESULTS
  199. Junior Aus Open: Wed OOP & Scores
  200. Teen Tennis U14s
  201. Junior Aus Open: Thu OOP & Scores
  202. Auckland, New Zealand, 18 & Under Summer Championships, G4, *Winner: R.Houpapa*
  203. Junior Aus Open: Fri OOP & Scores
  204. ITF Junior Girl's RANKINGS, updated weekly.
  205. Has Maria Mokh been suspended?
  206. Leuggern Junior Trophy,Switzerland,G5 *Winner: C.Sanchez-Quintaar*
  207. 2007 Aus Open Girls Final scores
  208. Inka Bowl,Peru,G2 *Winner: T.Bua*
  209. ITF Terme Radenci,Slovenia,G4 *Winner: I.Akiki*
  210. ITF New Junior Girl's RANKINGS after the A.O.2007
  211. les petit as under 14's
  212. Les Petits As, Tarbes > Girls 14
  213. Sunsmart 18 and Under Canterbury Championships,New Zealand,G4 *Winner: R.Houpapa*
  214. Rajshahi International Junior Tennis Championships,G3 *Winner: M.Lushchina*
  215. 2007 European Winter Cups-U16's (Winners: Poland)
  216. venues for the 2007 european juniors?
  217. 2007 European Winter Cups-U14's (winners RUSSIA)
  218. Sey Devolepment Cup,Czech Republic,G4 *Winner: M.Tumova*
  219. Condor De Plata,Bolivia,G2 (winner: K.Nara)
  220. Bangladesh International Junior Championships,G3 (winner: M.Lushchina)
  221. HRT Winter Cup,Denmark,G4 (winner: E.Kulikova)
  222. Copa Milo,Chile,G2 (winner: A.Damaschin)
  223. Wellington 18 & U Summer Championships,G4 (winner: M.Inoue)
  224. 1st Club Casablanca Junior Tournament,Mexico,G5 (winner: N.Frederica)
  225. Where are junior American Girls playing this week ?
  226. IPP Junior Open,Finland,G4 (winner: J.Konta)
  227. ITF Flevoland Junior Championships,Netherlands,G4 (winner: N.Zander)
  228. Jalisco Junior Cup,Mexico,G5 (winner: L.Biro)
  229. 28th Argentina Cup,G2 (winner: J.Glushko)
  230. Banana Bowl,G1
  231. 24th International Junior Championships of Sri Lanka,G5 (winner: J.Noordin)
  232. ITF Bangkok Metropolitan 2007,G1 (winner: N.Hofmanova)
  233. ITF Oslo Indoor,G4 (winner: N.Burnett)
  234. Adelaide ITF,G5 (winner: S.Jeanes)
  235. Quick Question *Update*
  236. Siauliai Mayor's Cup,Lithuania,G4 (winner: E.Cieplucha)
  237. II Copa HSBC El Salvador Junior Open,G4 (winner: N.Bartnik)
  238. Black Gold of Udmurtia,Russia,G3 (winner: N.Orlova)
  239. International Bavarian Junior Challenge,Germany,G4 (winner: H.Orlik)
  240. Luxembourg Indoor Junior Open,G2 (winner: K.Piter)
  241. Uruguay Bowl,G2 (winner: J.Glushko)
  242. Copa Gerdau,Brazil,GA (winner: C.Chala)
  243. ITF Kramfors Junior World Ranking Tournament (winner: N.Burnett)
  244. Enri Open,Latvia,G4 (winner: A.Maskaljun)
  245. Sturdza Cup,Moldova,G3 (winner: I.Iova)
  246. Asuncion Bowl,Paraguay,G1 (winner: J.Glushko)
  247. Costa Rica Bowl - ITF Grade 3 (winner: T.Raykova)
  248. Gosford ITF,Australia,G5 (winner: S.Wiltshire)
  249. 35th Brunei Junior Event,G4 (winner: J.Noordin)
  250. Salon Pas International Junior Championships,Indonesia,G2 (winner: Y.M.Zhou)