PDA

View Full Version : Where the heck is sunday's schedule?


Love-seles
Aug 31st, 2003, 01:34 AM
What's the hold up :tape:

sperosgeorgejr
Aug 31st, 2003, 02:35 AM
What's the hold up :tape:


I will be editing this post.


http://www.usopen.org/en_US/scores/schedule/sched13.html

Day 7: Sunday, 31 August

Arthur Ashe - 11:00 AM Start

1. Women's Singles - 4th Rnd.

Lindsay Davenport (USA)[3] vs. Nadia Petrova (RUS)[19]


2. Men's Singles - 3rd Rnd.

Andre Agassi (USA)[1] vs. Yevgeny Kafelnikov (RUS)[28] T/F 6/3 0/1


followed by:
3. Men's Singles - 3rd Rnd. Flavio Saretta (BRA) vs. Andy Roddick (USA)[4]


Arthur Ashe - 7:00 PM Start

1. Women's Singles - 4th Rnd. Kim Clijsters (BEL)[1] vs. Meghann Shaughnessy (USA)[17]


followed by:
2. Men's Singles - 3rd Rnd.

James Blake (USA) vs. Roger Federer (SUI)[2]


Armstrong - 11:00 AM Start

1. Men's Singles - 3rd Rnd. Carlos Moya (ESP)[7] vs. Nicolas Massu (CHI)


followed by:
2. Women's Singles - 4th Rnd. Paola Suarez (ARG)[24] vs. Elena Likhovtseva (RUS)


3. Men's Singles - 3rd Rnd. David Nalbandian (ARG)[13] vs. Mark Philippoussis (AUS)[20]


4. Men's Singles - 3rd Rnd. Dmitry Tursunov (RUS) vs. Xavier Malisse (BEL)


Grandstand - 11:00 AM Start

1. Men's Singles - 3rd Rnd. Younes El Aynaoui (MAR)[22] vs. Jiri Novak (CZE)[10]


followed by:
2. Men's Singles - 3rd Rnd. Ivo Karlovic (CRO) vs. Sjeng Schalken (NED)[12]


3. Women's Singles - 4th Rnd. Tamarine Tanasugarn (THA) vs. Amelie Mauresmo (FRA)[5]


4. Women's Doubles - 3rd Rnd. Janette Husarova (SVK)[7] Conchita Martinez (ESP)[7] vs. Daniela Hantuchova (SVK)[12] Chanda Rubin (USA)[12]


Court 10 - 11:00 AM Start
1.
Women's Doubles - 3rd Rnd.

Petra Mandula (HUN)[9]
Patricia Wartusch (AUT)[9]

vs.
Liezel Huber (RSA)[8]
Magdalena Maleeva (BUL)[8]


followed by:
2.
Women's Doubles - 3rd Rnd.

Marion Bartoli (FRA)
Myriam Casanova (SUI)

vs.
Elena Dementieva (RUS)[6]
Lina Krasnoroutskaya (RUS)[6]


3.
Women's Doubles - 3rd Rnd.

Elena Bovina (RUS)[5]
Rennae Stubbs (AUS)[5]

vs.
Nadia Petrova (RUS)[10]
Mary Pierce (FRA)[10]


4.
Mixed Doubles - 2nd Rnd.

Janet Lee (TPE)
Jared Palmer (USA)

vs.
Lisa Raymond (USA)[2]
Mike Bryan (USA)[2]


5.
Mixed Doubles - 2nd Rnd.

Alexandra Stevenson (USA)
Vincent Spadea (USA)

vs.
Elena Likhovtseva (RUS)[4]
Todd Woodbridge (AUS)[4]




Court 11 - 11:00 AM Start
1.
Men's Doubles - 3rd Rnd.

Wayne Arthurs (AUS)[5]
Paul Hanley (AUS)[5]

vs.
Joshua Eagle (AUS)[10]
Jared Palmer (USA)[10]


followed by:
2.
Men's Doubles - 3rd Rnd.

Frantisek Cermak (CZE)[14]
Leos Friedl (CZE)[14]

vs.
Mark Knowles (BAH)[3]
Daniel Nestor (CAN)[3]


3.
Men's Singles - 3rd Rnd.

Rainer Schuettler (GER)[8]
vs.
Alberto Martin (ESP)

4.
Mixed Doubles - 2nd Rnd.

Paola Suarez (ARG)[1]
Mahesh Bhupathi (IND)[1]

vs.
Liezel Huber (RSA)
Pavel Vizner (CZE)




Court 4 - 4:00 PM Start
1.
Men's Doubles - 3rd Rnd.

Mario Ancic (CRO)
Ivan Ljubicic (CRO)

vs.
Petr Luxa (CZE)
David Skoch (CZE)




Court 6 - 11:00 AM Start
1.
Boys' Singles - 1st Rnd.

Nestor Briceno (USA)
vs.
Vahid Mirzadeh (USA)

followed by:
2.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Sanja Ancic
vs.
Alexandra Mueller (USA)

3.
Boys' Singles - 1st Rnd.

Fritz Wolmarans (RSA)
vs.
Jose Luis Muguruza

4.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Cory Ann Avants (USA)
vs.
Jarmila Gajdosova (SVK)[3]



Court 7 - 11:00 AM Start
1.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Mary Gambale
vs.
Jessica Kirkland (USA)

followed by:
2.
Mixed Doubles - 2nd Rnd.

Cara Black (ZIM)[7]
Wayne Black (ZIM)[7]

vs.
Eleni Daniilidou (GRE)
Chris Haggard (RSA)


3.
Men's Doubles - 3rd Rnd.

Jonas Bjorkman (SWE)[4]
Todd Woodbridge (AUS)[4]

vs.
Nicolas Lapentti (ECU)
Feliciano Lopez (ESP)


4.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Vojislava Lukic [9]
vs.
Jamea Jackson (USA)



Court 8 - 11:00 AM Start
1.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Heidi El Tabakh (EGY)
vs.
Lindsay Burdette

followed by:
2.
Boys' Singles - 1st Rnd.

Adam Fass
vs.
Karan Rastogi (IND)

3.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Megan Moulton-Levy
vs.
Beier Ko (CAN)[13]

4.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Agnes Szatmari
vs.
Iris Ichim



Court 9 - 11:00 AM Start
1.
Boys' Singles - 1st Rnd.

Julien Gely (FRA)
vs.
Jamie Baker (GBR)

followed by:
2.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Eden Marama (NZL)
vs.
Andrea Hlavackova (CZE)[11]

3.
Boys' Singles - 1st Rnd.

Chris Guccione (AUS)[8]
vs.
Romano Tatuhey

4.
Boys' Singles - 1st Rnd.

Scott Oudsema
vs.
Aleksey Malajko



Court 13 - 11:00 AM Start
1.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Ryoko Fuda (JPN)[12]
vs.
Alexa Glatch

followed by:
2.
Boys' Singles - 1st Rnd.

Mehdi Ziadi (MAR)
vs.
Mathieu Montcourt (FRA)[7]

3.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Sanaa Bhambri
vs.
Volha Havartsova

4.
Boys' Singles - 1st Rnd.

Chris Kwon (USA)[10]
vs.
Jerome Becker



Court 14 - 11:00 AM Start
1.
Boys' Singles - 1st Rnd.

Leonardo Kirche (BRA)[15]
vs.
Devin Mullings

followed by:
2.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Aleksandra Wozniak (CAN)
vs.
Shuai Peng (CHN)

3.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Megan Falcon (USA)
vs.
Shahar Peer (ISR)

4.
Boys' Singles - 1st Rnd.

Bruno Rosa (BRA)[11]
vs.
Jaime Cuellar (ESA)



Court 17 - 11:00 AM Start
1.
Boys' Singles - 1st Rnd.

Somdev Dev Varman (IND)
vs.
Frederico Gil (POR)[13]

followed by:
2.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Nada Pavic (CRO)[14]
vs.
Yung-Jan Chan

3.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Theresa Logar (USA)
vs.
Madalina Gojnea

4.
Boys' Singles - 1st Rnd.

Matthias Wellerman
vs.
Josselyn Ouanna (FRA)



Court 18 - 11:00 AM Start
1.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Jessi Robinson
vs.
Marta Domachowska (POL)[7]

followed by:
2.
Boys' Singles - 1st Rnd.

Lado Chikhladze
vs.
Joshua Goodall

3.
Girls' Singles - 1st Rnd.

Jennifer Heinser
vs.
Agnes Szavay

4.
Boys' Singles - 1st Rnd.

Sun-Yong Kim
vs.
Sebastian Rieschick [9]


© Copyright IBM Corp., United States Tennis Association 1995, 2003. All Rights Reserved.

AleOrtu
Aug 31st, 2003, 07:32 AM
:) David Nalbandian
:D Paola Suarez
:kiss: Daniilidou / Haggard

Daniel
Aug 31st, 2003, 07:34 AM
suerte Paola :D

spyro
Aug 31st, 2003, 08:37 AM
When will they play Kim/Ai double match ?

sperosgeorgejr
Sep 1st, 2003, 02:38 AM
When will they play Kim/Ai double match ?


http://www.usopen.org/en_US/scores/schedule/sched14.html


http://www.wtaworld.com/showpost.php?p=2380424&postcount=1


Day 8: Monday, 01 September, 2003

Court 11 - 11:00 AM Start

3. Women's Doubles - 2nd Rnd. Kim Clijsters (BEL)[1] Ai Sugiyama (JPN)[1] vs. Lisa McShea (AUS) Trudi Musgrave (AUS)


© Copyright IBM Corp., United States Tennis Association 1995, 2003. All Rights Reserved.