PDA

View Full Version : Schedule Of Play For Monday, March 24, 2003


sperosgeorgejr
Mar 24th, 2003, 01:28 AM
http://www.nasdaq-100open.com/schedule/schedule8.html


SCHEDULE OF PLAY FOR MONDAY, MARCH 24, 2003

All Times are EST USA


STADIUM - 11:00 AM START

WS Amelie Mauresmo (FRA) [8] vs Chanda Rubin (USA) [12]

WS Jennifer Capriati (USA) [6] vs Sarah Taylor (USA)

MS Jarkko Nieminen (FIN) [32] vs Andre Agassi (USA) [2]

WS Serena Williams vs Iroda Tulyaganova (UZB)


STADIUM - 7:00 PM START

MS3 Juan Ignacio Chela (ARG) [30] vs Roger Federer (SUI) [4]

WS4 Meghann Shaughnessy (USA) [23] vs Venus Williams (USA) [2]


GRANDSTAND - 11:00 AM START

MS Younes El Aynaoui (MAR) [19] vs David Nalbandian (ARG) [10]

MS Thomas Enqvist (SWE) vs Mark Philippoussis (AUS)

WS Kim Clijsters (BEL) [3] vs Anna Pistolesi (ISR) [15]

MS Davide Sanguinetti (ITA) vs Guillermo Coria (ARG) [26]


GRANDSTAND - 5:00 PM START

MS Nicolas Lapentti (ECU) vs Wayne Ferreira (RSA) [29]

MD1 Mariano Hood (ARG)/Petr Luxa (CZE) vs Bob Bryan (USA)/Mike Bryan (USA) [3]


COURT 1 - 11:00 AM START

MS Sjeng Schalken (NED) [14] vs Franco Squillari (ARG)

WS Marion Bartoli (FRA) vs Lindsay Davenport (USA) [7]

WS Marlene Weingartner (GER) vs Justine Henin-Hardenne (BEL) [4]

MS Nicolas Massu (CHI) vs Albert Costa (ESP) [9]


COURT 1 - 5:00 PM START

WD Kim Clijsters (BEL)/Ai Sugiyama (JPN) [3] vs Laura Granville (USA)/Sarah Taylor (USA)

WD Daja Bedanova (CZE)/Iroda Tulyaganova (UZB) vs Evie Dominikovic (AUS)/Marissa Irvin (USA)


COURT 2 - 11:00 AM START

MD Jiri Novak (CZE)/David Skoch (CZE) vs Jonas Bjorkman (SWE)/Todd Woodbridge (AUS) [2]

WS Jelena Dokic vs Alicia Molik (AUS)

WD Sonya Jeyaseelan (CAN)/Meilen Tu (USA) vs Elena Dementieva (RUS)/Anna Kournikova (RUS) [6]

MD Lleyton Hewitt (AUS)/Mark Philippoussis (AUS) vs Robby Ginepri (USA)/Andy Roddick (USA)

MD Martin Damm (CZE)/Cyril Suk (CZE) [4] vs Mardy Fish (USA)/Jeff Morrison (USA)


COURT 3 - 11:00 AM START

WD Silvia Farina Elia (ITA)/Tathiana Garbin (ITA) vs Evgenia Koulikovskaya (RUS)/Tatiana Poutchek (BLR)

MD Nicolas Escude (FRA)/Marat Safin (RUS) vs Gaston Etlis (ARG)/Martin Rodriguez (ARG)

WD Chanda Rubin (USA)/Barbara Schett (AUT) vs Nathalie Dechy (FRA)/Emilie Loit (FRA)

MD James Blake (USA)/Mark Merklein (BAH) vs Lucas Arnold (ARG)/David Nalbandian (ARG)


COURT 6 - 11:00 AM START

WD Els Callens (BEL)/Asa Svensson (SWE) vs Maja Matevzic (SLO)/Rossana Neffa-De Los Rios (PAR)

WD Liezel Huber (RSA)/Magdalena Maleeva (BUL) vs Maria Vento-Kabchi (VEN)/Angelique Widjaja (INA)

MD Michael Kohlmann (GER)/Rainer Schuettler (GER) vs David Adams (RSA)/Sjeng Schalken (NED)

WD Tina Krizan (SLO)/Katarina Srebotnik (SLO) vs Cara Black (ZIM)/Elena Likhovtseva (RUS) [2]


COURT 7 - 12:00 NOON START

MD Mark Knowles (BAH)/Daniel Nestor (CAN) [1] vs Paul Hanley (AUS)/Nathan Healey (AUS)

MD Fernando Gonzalez (CHI)/Tommy Robredo (ESP) vs Scott Humphries (USA)/Yevgeny Kafelnikov (RUS)

WD Jelena Dokic (YUG)/Nadia Petrova (RUS) [8] vs Eleni Daniilidou (GRE)/Alexandra Stevenson (USA)


Copyright 2002 - 2003 NASDAQ-100 Open. All rights reserved.