PDA

View Full Version : Friday Schedule !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


kimclijsters4ever
Mar 20th, 2003, 11:35 PM
SCHEDULE OF PLAY FOR FRIDAY, MARCH 21, 2003

STADIUM - 11:00 AM START

1. WS2 Kim Clijsters (BEL) [3] vs Yoon Jeong Cho (KOR)
2. MS2 James Blake (USA) [21] vs Fernando Meligeni (BRA)
3. WS2 Cristina Torrens Valero (ESP) vs Lindsay Davenport (USA) [7]
4. MS2 Cyril Saulnier (FRA) vs Andy Roddick (USA) [6]

STADIUM - 7:00 PM START

1. MS2 Lleyton Hewitt (AUS) [1] vs Francisco Clavet (ESP)
2. WS2 Serena Williams (USA) [1] vs Francesca Schiavone (ITA)


GRANDSTAND - 11:00 AM START

1. MS2 Sebastien Grosjean (FRA) [11] vs Mardy Fish (USA)
2. WS2 Monica Seles (USA) [10] vs Marion Bartoli (FRA)
3. WS2 Elena Dementieva (RUS) [19] vs Nicole Pratt (AUS)
4. MS2 Juan Carlos Ferrero (ESP) [3] vs Fernando Vicente (ESP)

GRANDSTAND - 5:00 PM START

1. WS2 Jelena Dokic (YUG) [9] vs Svetlana Kuznetsova (RUS)
2. MS2 Taylor Dent (USA) vs Marcelo Rios (CHI) [28]


COURT 1 - 11:00 AM START

1. MS2 Andrei Pavel (ROM) [27] vs Todd Martin (USA)
2. WS2 Alicia Molik (AUS) vs Daniela Hantuchova (SVK) [5]
3. MS2 Rainer Schuettler (GER) [12] vs Jan-Michael Gambill (USA)
4. WS2 Lisa Raymond (USA) [22] vs Claudine Schaul (LUX)

COURT 1 - 5:00 PM START

1. MS2 Vincent Spadea (USA) vs Carlos Moya (ESP) [5]
2. WS2 Iroda Tulyaganova (UZB) vs Elena Bovina (RUS) [16]


COURT 2 - 11:00 AM START

1. WS2 Marissa Irvin (USA) vs Tatiana Panova (RUS) [25]
2. MS2 Nicolas Escude (FRA) vs Tim Henman (GBR) [18]
3. WS2 Ma. Antonia Sanchez Lorenzo (ESP) vs Alexandra Stevenson (USA) [24]
4. MS2 Robby Ginepri (USA) vs Alex Corretja (ESP) [16]
5. MS2 Yevgeny Kafelnikov (RUS) [24] vs Jonas Bjorkman (SWE)


COURT 3 - 11:00 AM START

1. WS2 Els Callens (BEL) vs Nathalie Dechy (FRA) [21]
2. MS2 Hyung-Taik Lee (KOR) vs Xavier Malisse (BEL) [25]
3. MS2 Max Mirnyi (BLR) [31] vs Fernando Verdasco (ESP)


COURT 4 - 11:00 AM START

1. MS2 Radek Stepanek (CZE) vs Mikhail Youzhny (RUS) [23]
2. WS2 Elena Likhovtseva (RUS) [28] vs Silvija Talaja (CRO)
3. PD1 Evie Dominikovic (AUS)/Marissa Irvin (USA) vs
Angelika Roesch (GER)/Marlene Weingartner (GER)


COURT 6 - 11:00 AM START

1. WS2 Iva Majoli (CRO) [29] vs Flavia Pennetta (ITA)
2. WS2 Fabiola Zuluaga (COL) vs Anna Pistolesi (ISR) [15]
3. PD1 Alina Jidkova (RUS)/Tatiana Panova (RUS) [1] vs
Zsofia Gubacsi (HUN)/Martina Muller (GER)


COURT 7 - 11:00 AM START

1. WS2 Cara Black (ZIM) vs Paola Suarez (ARG) [27]
2. PD1 Anastasia Myskina (RUS)/Irina Selyutina (KAZ) vs
Carly Gullickson (USA)/Jamea Jackson (USA)
3. MS2 Jose Acasuso (ARG) vs Paradorn Srichaphan (THA) [13]
4. PD1 Marion Bartoli (FRA)/Alicia Molik (AUS) vs
Samantha Reeves (USA)/Milagros Sequera (VEN) [2]

kimclijsters4ever
Mar 20th, 2003, 11:39 PM
Good Luck Kimmie !!!!!!!!!!!!!!! :bounce: :bounce:

TheBoiledEgg
Mar 20th, 2003, 11:39 PM
good luck

Elena D :)
Sveta :)
Tatiana P :)
Elena L :)
Elena B :)

Daniela :)
Maria Antonia :)
Flavia ;)
Claudine ;)

Nastya/Irina in doubles WOW ;)

and best of luck to the potential Potato Peeler (Clavet) and the Chicken Plucker (Escude) :D

DEETHELICK
Mar 20th, 2003, 11:39 PM
Good luck Elena D!

Show some power baby!!

Venus Forever
Mar 20th, 2003, 11:49 PM
Good Luck:

1- Serena Williams
24- Alexandra Stevenson
Marissa Irvin
Yoon Jeong Cho
7- Lindsay Davenport
10- Monica Seles
Nicole Pratt
Svetlana Kuznetsova
Alicia Molik
22- Lisa Raymond
Iroda Tulyaganova
Els Callens
28- Elena Likhovtseva
29- Iva Majoli
Fabiola Zuluaga
Cara Black
Evie Dominikovic / Marissa Irvin
1- Alina Jidkova / Tatiana Panova
Carly Gullickson / Jamea Jackson
2- Samantha Reeves / Milagros Sequera

21- James Blake
6- Andy Roddick
Francisco Clavet
Mardy Fish
3- Juan Carlos Ferrero
Taylor Dent
Todd Martin
Jan-Michael Gambill
Vincent Spadea
18- Tim Henman
Robby Ginepri
Jonas Bjorkman
Hyung-Taik Lee
31- Max Mirnyi
Radek Stepanek
13- Paradorn Srichaphan

Elisse
Mar 20th, 2003, 11:54 PM
Good Luck:

Francesca Schiavone :D
James Blake :D
Marion Bartoli :)
Taylor Dent
Mikhail Youzhny
Iva Majoli
Cara Black


:bounce:

Julian
Mar 20th, 2003, 11:58 PM
GOOD LUCK:

Cristina Torrens Valero
Monica Seles
Elena Dementieva
Jelena Dokic and Svetlana Kuznetsova :fiery: @ matchup
Daniela Hantuchova
Iroda Tulyaganova and Elena Bovina :fiery: @ matchup
Ma. Antonia Sanchez Lorenzo
Nathalie Dechy

Jordan.
Mar 21st, 2003, 12:07 AM
Good Luck :

Francesca Schiavone
Marion Bartoli :D
Elena Dementieva :D
Jelena Dokic :)
Alicia Molik
Claudine Schaul
Iroda Tulyaganova :D :D
Marissa Irvin :D :D
Alexandra Stevenson :D
Silvija Talaja :D
Flavia Pennetta
Fabiola Zuluaga
Evie Dominikovic/Marissa Irvin
Marion Bartoli/Alicia Molik

CJ07
Mar 21st, 2003, 02:57 AM
why was Clijsters put on Stadium ahead of Monica???

most people dont know who the hell she is!

spokenword73
Mar 21st, 2003, 05:50 AM
SCHEDULE OF PLAY FOR FRIDAY, MARCH 21, 2003

STADIUM - 11:00 AM START

1. WS2 Kim Clijsters (BEL) [3] vs Yoon Jeong Cho (KOR)
2. MS2 James Blake (USA) [21] vs Fernando Meligeni (BRA)
3. WS2 Cristina Torrens Valero (ESP) vs Lindsay Davenport (USA) [7]
4. MS2 Cyril Saulnier (FRA) vs Andy Roddick (USA) [6]

STADIUM - 7:00 PM START

1. MS2 Lleyton Hewitt (AUS) [1] vs Francisco Clavet (ESP)
2. WS2 Serena Williams (USA) [1] vs Francesca Schiavone (ITA)


GRANDSTAND - 11:00 AM START

1. MS2 Sebastien Grosjean (FRA) [11] vs Mardy Fish (USA)
2. WS2 Monica Seles (USA) [10] vs Marion Bartoli (FRA)
3. WS2 Elena Dementieva (RUS) [19] vs Nicole Pratt (AUS)
4. MS2 Juan Carlos Ferrero (ESP) [3] vs Fernando Vicente (ESP)

GRANDSTAND - 5:00 PM START

1. WS2 Jelena Dokic (YUG) [9] vs Svetlana Kuznetsova (RUS)
2. MS2 Taylor Dent (USA) vs Marcelo Rios (CHI) [28]


COURT 1 - 11:00 AM START

1. MS2 Andrei Pavel (ROM) [27] vs Todd Martin (USA)
2. WS2 Alicia Molik (AUS) vs Daniela Hantuchova (SVK) [5]
3. MS2 Rainer Schuettler (GER) [12] vs Jan-Michael Gambill (USA)
4. WS2 Lisa Raymond (USA) [22] vs Claudine Schaul (LUX)

COURT 1 - 5:00 PM START

1. MS2 Vincent Spadea (USA) vs Carlos Moya (ESP) [5]
2. WS2 Iroda Tulyaganova (UZB) vs Elena Bovina (RUS) [16]


COURT 2 - 11:00 AM START

1. WS2 Marissa Irvin (USA) vs Tatiana Panova (RUS) [25]
2. MS2 Nicolas Escude (FRA) vs Tim Henman (GBR) [18]
3. WS2 Ma. Antonia Sanchez Lorenzo (ESP) vs Alexandra Stevenson (USA) [24]
4. MS2 Robby Ginepri (USA) vs Alex Corretja (ESP) [16]
5. MS2 Yevgeny Kafelnikov (RUS) [24] vs Jonas Bjorkman (SWE)


COURT 3 - 11:00 AM START

1. WS2 Els Callens (BEL) vs Nathalie Dechy (FRA) [21]
2. MS2 Hyung-Taik Lee (KOR) vs Xavier Malisse (BEL) [25]
3. MS2 Max Mirnyi (BLR) [31] vs Fernando Verdasco (ESP)


COURT 4 - 11:00 AM START

1. MS2 Radek Stepanek (CZE) vs Mikhail Youzhny (RUS) [23]
2. WS2 Elena Likhovtseva (RUS) [28] vs Silvija Talaja (CRO)
3. PD1 Evie Dominikovic (AUS)/Marissa Irvin (USA) vs
Angelika Roesch (GER)/Marlene Weingartner (GER)


COURT 6 - 11:00 AM START

1. WS2 Iva Majoli (CRO) [29] vs Flavia Pennetta (ITA)
2. WS2 Fabiola Zuluaga (COL) vs Anna Pistolesi (ISR) [15]
3. PD1 Alina Jidkova (RUS)/Tatiana Panova (RUS) [1] vs
Zsofia Gubacsi (HUN)/Martina Muller (GER)


COURT 7 - 11:00 AM START

1. WS2 Cara Black (ZIM) vs Paola Suarez (ARG) [27]
2. PD1 Anastasia Myskina (RUS)/Irina Selyutina (KAZ) vs
Carly Gullickson (USA)/Jamea Jackson (USA)
3. MS2 Jose Acasuso (ARG) vs Paradorn Srichaphan (THA) [13]
4. PD1 Marion Bartoli (FRA)/Alicia Molik (AUS) vs
Samantha Reeves (USA)/Milagros Sequera (VEN) [2]
did I miss something??when does Venus play?? :o

WhatTheDeuce
Mar 21st, 2003, 06:04 AM
she plays on saturday...

vs1
Mar 21st, 2003, 06:11 AM
SERENA!! :worship:

R&J
Mar 21st, 2003, 07:20 AM
:bounce::bounce:good luck Monica!!!!!!!